Yükleniyor . . .

KOVA BURCUNDA YENİAY (2019)

KOVA BURCUNDA YENİAY (2019)

Uzun bir aradan sonra içimizi rahatlatacak bir gökyüzü gündemi var karşımızda. Özellikle de sabit burçlara ve başta Kova burcuna rahat bir nefes aldıracak. Teknolojiyi popüler kılacak bir Yeniay’ın da habercisi olacak. Yeniay oluşurken anın yükselenini yine hava burcu temsil edecek. Tepe noktasında ise öncü burç olacak. Bu oluşum sırasında en yapıcı açı gökyüzündeki hava burçlarına hitap edecek; İkizler, Terazi ve Kovaların desteklendiğini vurgulayacak.  Yeniay sadece hayatımıza yenilikleri getirmez. Bir yandan reel alanlarda temizlik yapmamızı sağlar. Kova burcundaki Yeniay bazı kişiler ve olaylar özelinde dejavu oluşturabilir.

Ne zaman meydana geliyor?

4 Şubat 2019 akşam saatlerinde Kova burcunda Yeniay meydana geliyor.

Yeniay yalnız değil!

Hali hazırda gökyüzünde kavuşmayı bekleyen sert birleşimler var. Bunlardan biri oldukça iddialı. Nedenine gelecek olursak; Mars’ın Uranüs’e yaklaşması olarak belirtebilirim. Uranüs’ün Koç burcundan ayrılmaya çalıştığı bu evrede Mars ile kavuşum yapacak. Son 8 yıldır neler yaptığımızı düşündürtecek. 13 Şubat’ta tam anlamıyla bu iki gezegenin kavuşumu, hava burcu Yeniay’ı hatırlatması, hesaplaşması bol konuları da gündeme getirecek. Hayatımızdaki kırılmaların ayak seslerini bu dönemden itibaren duyabiliriz.

Bir yandan Yeniay aşırı tepkisel davranışları törpüleyecek. Ilıman, anlayışlı olmamızı da sağlayacak. Yaşamınızın herhangi bir alanı krizdeyse ya da çalıştığınız sektör, firma ne yöne doğru gittiğinizi görebileceksiniz. Kaosu içinde dindirirken bir yandan düzen kurmamızı sağlayacak bir Yeniay’dan bahsedebiliriz. Çevrenizde kaostan beslenen insanlar var ise sağlık ve para konularında farklı dertler açacaklar.

İyicil etkiler de var.

Tutulma olmadan gerçekleşen Kova burcundaki Yeniay, hayatımızı istersek kolaylaştırabilir. Mars-Uranüs açısının oluşturduğu gerilime ayak uydurmazsak her şey daha iyi bir hâl alabilir.

  • İletişimde hızımız artabilir.
  • Yaşam alanlarımızı toparlayabilir.
  • Planları arttırabilir.
  • Sosyal olgumuza renk katabilir. Harcamalarımız düzene girebilir.
  • Teknolojide eksik kalınan yanlar çözüm bulabilir.

Teknoloji demişken…

Youtube bu dönem öne çıkabilir. Kuruluş tarihine göre Kova burcu olan Youtube’da kendi içinde gözle görülen değişikliklere vurgu yapan bir gökyüzü var.  Gökyüzünün; bu genç firmaya yeni yaptırımlar ve düzenlemeler getireceğini gözlemleyebiliriz.

2000 yılların başından itibaren kurulan ve faaliyet gösteren, sektörü teknoloji ve popüler iş sahaları olanlara yeni egzersizler katabilir. Birçok sektör esneyecek. Köklü tarihleri olan sektörlere ise birtakım karışıklıklar getirebilir. Özellikle hukuk ve sağlık alanları bu dönemde problemli süreçler yaşayabilir.

Güneş, Ay ve Merkür’ün saf tuttuğu bu evrede; ilaç sektörü, tarım ilaçları, kanser ilaçları ve beslenme gibi konularda ciddi anlamda çığır açacak bilgiler ortalıkta dolaşıyor olabilir.

Bireysel yaşamlara gelecek olursak…

İletişimi esnetecek, tek düze davranışlar artacak, ilişkileri sorgulatacak. Bu açıdan baktığımızda oldukça rasyonel bir Yeniay’ın bizi karşıladığını fark edebilirsiniz. Evlilik içinde çok da dile getirilmeyen konuları da gündeme alabilir. Maddi, manevi bencillikler varsa bu tarz kişilerin evlilik birlikleri gündeme gelebilir. Bunca yıl gözünüzden kaçırdığınız ya da belli nedenlerden dolayı sessiz kaldığınız konular artık saman altı yapılmayacak.  Eğer evlilikte ya da ilişkide bir taraf yanlış yapmışsa, bu dönem yaşadıkları tecrübeler yanlarına kâr kalmıyor. Açıkçası ilişki düzenini bozabilecek gizli saklı konuları gündeme getirebilir. Yani kısacası; kişileri ifşa edecek.

Hayallere karşı gerçeklik!

Hepimizi bir profesyonelliğe iteceği kesin… Yeniay yaşamlara yeni bir mekanizma getiriyor, romantizm ise kısıtlıyor. Coşkuyu ve aksiyonu arttırıyor. Hayatta aslında pürüzsüz olmak için önce yaşam alanlarımızı düzenlememiz gerektiğine vurgu yapacak. Teknolojiye de bir yandan güncelleme gelirken, iletişimde hız ve beceri de artıyor olacak. Pratiklik artıyor. Esnek ve yaratıcı yanı desteklerken kaostan uzak durmanız gerektiğine vurgu yapıyor.  Strateji uzmanları ve etkili iletişim kuranlar başarı kazanacak. Aristokrat görünenler ve sadelikten uzak olanlara da ‘yetersizsiniz’ sınavını verdirtecek.

Nitelikli, donanımlı ve hedefi olanlara yardımcı olacak.

Bu Yeniay’ın şifresi; gelecek odaklı olmak. Bir yere not edin; tersi ile bunca yıl nemalananlara ise çelme takıyor. Mars ve Uranüs’ün gizli aktörler olduğunu da yazı biterken yeniden hatırlatmak isterim. Bu yüzden doludizgin ‘aksiyon’ dedirtiyor.

Satüryen bir Yeniay etkisi de var. Bu gezegen 15 derece ile Ay ve Güneş’e eşlik edecek. İlişki adına uzun zamandır kendini yalnız hissedenlere spontane tanışmalar ön görebilir. Çocuk konusunda hayal kırıklığı yaşayanlara, tedavilerde umduğunu bulamayanlara ise tekrar sinerji vaat ediyor.

Kimleri yakından ilgilendiriyor?

Antrenörleri, mali müşavirleri, psikologları, hukukçuları ve teknoloji uzmanlarını…

Burçlara etkisi:

Koç; hedeflerini belirlemende sana fayda sağlayacak. Kendini daha net bir şekilde ifade edeceksin. Burcunda son günlerini geçiren Uranüs, aklına orijinal fikirler getiriyor.

Boğa; Yeniay beklentilerini gerçekleştirmen için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu gösterebilir. Eğitim ve bu tarz konularda başarı kazanıyorsun.

İkizler; İletişim anlamında dönüşümlerle dolu bir Yeniay seni bekliyor.  Kopuk ilişkiler, kardeşler, taşınma, iş değişimi gibi konularda radikal kararlar aldırabilir.

Yengeç; yılın en orijinal Yeniay’ı olaylara bakış açında sana rasyonellik katarken, kendine olan güvenini de geri kazanmanı sağlıyor.

Aslan; Yeniay sana maddi ve manevi kazanımlar sunuyor. İlişkinde ters giden konular gün yüzüne çıkıyor. Ek işler için verimli günlerdesin.

Başak; Yeniay’ın etkisi ile geçmişin tozlu sayfalarını kurcalarken, omuzlarındaki yük kalkıyor. İş ilişkilerini yeniden gözden geçirmene sebep olabilir. Sağlığa dikkat!

Terazi; kendi alanlarını korumak için girişimlerin artabilir. Ticaret ile uğraşan bir Terazi burcuysan bu Yeniay senin gibi hava gurubu olan, hızlı düşünen ve girişimlere açık olanları destekliyor.

Akrep; kendi beklentilerine odaklanıyorsun. Son yıllarda başına gelenler bir yana, yeni anlaşmalar ve ticari konular gündeme gelebilir.

Yay; Yeniay işin ile ilgili her türlü yoğunluğun üstesinden gelmene sebep olurken, yurtdışı bağlantılar artabilir. Seyahatler, sık sık organize olunan konferans türü faaliyetler ön plana çıkabilir.

Oğlak; daha keskin ve katı yanların ortaya çıkarken, dağınık ve dikkatsiz çalışanlara karşı davranışların dikkat çekecek. Miras gibi konularda uzlaşmacı olabilirsin. 

Kova; Yeniay burcunda meydana gelirken, parasal anlamda büyük gelişmeleri beraberinde getiriyor. İş ve meslek değişiminde cesaretin artabilir. Bekâr Kovalar sosyal açıdan oldukça şanslı olacaklar.

Balık; durup, dinlenmeni ve zihninde hayatını sorgulamanı sağlayacak! Hızlı ve teknik konuları yöneten Yeniay, ilişkilerinde daha çok geleceğini düşünmeni sağlayabilir.

Zeynep Turan

23.01.2019

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...