Yükleniyor . . .

KOÇ BURCUNDA YENİAY (2020)

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Mevsim uyanıyor!

2020 yılı ilk günden bu yana böbürlenenlerin süngüsünü düşürüyor, deyim yerindeyse kimselere söz hakkı vermeden, yolundan şaşmadan ilerlemeye devam ediyor. Dostu düşmanı unutturan, sadece yaşamaya odaklandıran günlerde bizler de adeta bir devinimin içerisinde yuvarlanıyormuş gibi hissediyoruz. Şimdilerde ise yine 2020 yılının en önemli gökyüzü olaylarıyla karşı karşıyayız. İlkbahar ekinoksunun ardına saklanan Yeniay, Koç burcunda gerçekleşirken, belki de ilk kez mevsimin yüzünü sıcaklara çevirmesini dünyaca bu kadar çok istiyoruz. Beklenen güneş yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlarken; dünyayı kasıp kavuran virüsün bir çırpıda dağılıp dağılmayacağı sorusu akıllarda yer edecek. Güneş ve Ay ateş burcunda Yeniay pozisyonu alırken, mevsimi karşılayacağız. Peki Yeniay, yüreğimizdeki korku yumaklarını kaldıracak mı derseniz?  Evet!

Korka korka korkmamayı öğrendik.

Yeniay oluşurken, hava elementinin yokluğu maceracı ateş elementini bastırabilir. Açıkça belirtmek gerekirse girişimci, ilerici, dönüştürücü geleneksel Yeniay döngüsünün çok dışına etkiler bırakırken, bizler de bunları dünyanın her köşesinden yine derinlemesine hissedebiliriz.  Belirsizlik hissi dağılırken, sorunları daha hızlı çözmeyi sağlayabilir. ‘’Bu son şans’’ türünden düşünceler hepimizi karamsarlığa sürükleyebilir. Ağır gezegenler zamanı yavaşlatmaya çalışırken, temponuzu motivasyonunuza göre ayarlayabilir.  Düşmeyin diyor gök kubbe! Çünkü uçacağız!

Bu evrede gerçekçi planlar ortaya çıkabilir!

Yeni bir işe başlamak, yeni bir oluşumun peşine gitmek şimdilik Yeniay’ın rutininde yok. Çünkü Mars, Uranüs, Satürn ve Plüton gibi sağı solu, sınırları tutacak gezegenler, tüm planlarımızı bozabilir. Feleğin çemberinden geçerken insanlığın ne yöne gittiğini merak edip bir kez daha gözden geçireceğiz. Bu yüzen kendinizi sarsılmış ve tıkanmış hissedebilirsiniz. Yenilik peşinde koşmayı başka bir bahara bırakmasak da bu kez bahara biraz geç başlayabiliriz.

Kavuşumlar yüreğimizi yükseltecek.

Güneş ve Ay ateş burcunda kavuşup Yeniayı oluştururken, bir gün önce gerçekleşen Mars-Plüton kavuşumu yüreğimizi yükseltecek. Öncü burçları teslim alan gökyüzünün dört bir köşesi hepimize gündelik olayların artık dert olmadığını fark ettirecek. Dertten büyük dert var dedirten Gök kubbe, dünyayı yılın başından bu yana saran salgının gerçek sebeplerini ortaya dökmeye başlayacak. Ülkemizi ise yeni bir gündem bekliyor olabilir. 

20 Temmuz 1974 Yengeç burcu KKTC, dünya gündemine sadece Maraş ve salgın konularıyla mı gelecek? Hayır! Yeniay, Natal haritalarında Yengeç döngüsü olan Türkiye ve Kıbrıs’ı etkisi altına alırken Akdeniz, iyiden iyiye dünya gündemine oturabilir. Hem Türkiye hem de Kıbrıs için önemli günlere vurgu yapacağını işaret eden Yeniay ve Oğlak burcunda kavuşum yapan iki yer altı gezegeni aslında birçok adanın kaderini değiştirebilir. Kıbrıs tarihini yeniden gözden geçirmek yine bize düşebilir.  Yeniay ile Türkiye’nin gündeminde Kuzey Kıbrıs yer alırken; dünyada ise Kuzey Kıbrıs Rum kesimi gündem olabilir. 

Yeniay Koç burcunda ne zaman gerçekleşiyor?

24 Mart Salı günü Türkiye-İstanbul eylem ve boylamına göre öğlen saat 11:28’de, Koç burcunda 4 derece ile başlayacak.

Her fırsat olumlu mudur?

Yeniay döngüsü dertlerimize deva olurken, diğer bir yandan da akıllara yeni sorular ekleyebilir. Korku duvarlarımızı kıracak cesareti eş zamanlı haberlerin dünyada yayılması ile daha da fark edeceğiz. 

Koç burcunda meydana gelen Yeniay’a Chiron eşlik edecek. Yeniayda saf tutan Chiron, Venüs ile 45’lik yaparken yaralarımızı sarmamız, yarım bıraktığımız konuları odak noktası yapmamız, net davranmamız ve köklü çözümler üretmemiz gerektiğinin altını çizecek. Gök kubbe, kötü günlere, tuhaf olaylara, daha önce görmediğimiz sahnelere tanıklık ettirirken, bu süreçte birtakım psikolojik sınavlardan da geçebiliriz. Yeniay aslında bize sinirlerinize hâkim olun, metanetli davranın, bir sınavdan geçiyorsunuz mesajı verebilir.  

Başka hangi gezegenler Yeniay’a eşlik edecek?

Ayrıca devrim gezegeni ile aynı derecede hareket eden Venüs, yurtdışında yaşayan yurttaşlarımızla ilgili gelişmeleri, videolarla, sosyal medya aracılığıyla bir anda önümüze koyabilir. 12 Ocak’tan bu yana etkili kavuşumlarla kendini gösteren 2020 yılı sıra dışı konuları özümüze getirmeye devam ediyor. Virüsün mutasyon değiştirmiş halini anlamaya çalışırken, dünyanın eş zamanlı olarak okula, işe gitmeme ve eve kapanma sürecinden geçtiğine yanıklık edeceğiz

Dünyanın birçok yerinde keskin bir şekilde ortalığı kasıp kavuran Corona virüsünün, her köşeden her sınırdan her havalimanından karşımıza çıkmakla kalmadığına tanıklık edebiliriz.  Birçok global firmada küçülmeler, aniden işten çıkarılmalar yaşanırken; ülkeler arası uçuşların durdurulmasına devam edebilir. Satürn’ün Kova burcuna taşındığı bugünlerde öğretici gezegenin farklı bir boyuta geçmesi, ilaç sektörünün, sigorta firmalarının öne çıkmasını sağlayacak. Bununla birlikte tren gibi ulaşım sektörleri, aniden atanan öğretmenler, yeni çıkacak eğitim sistemi, TV’lerde öğreten yönlendiren programlar ön plana çıkmaya başlayacak. Kısacası dünyayı kurtarmaya çalışan insanlığa tanıklık edeceğiz. Bu geçiş aynı zamanda insanların biranda aldığı kararlara bağlı olarak gelişen anlık tepkilere de vurgu yapacak. Yeniay’dan önce gerçekleşen Mars-Plüton kavuşumuyla dünyada infilak yaratacak kayıpları, sınırlardaki olayları, sınıfta kalacak örgütleri, vakıfları ve dernekleri göreceğiz.

Yeniay bizlere neleri getiriyor?

 • Kalbini kırdığımız ya da kalbimizi kıran insanlarla yan yana gelebiliriz.
 • Asla aynı platformda olmaz dediğimiz insanları aynı safta görebiliriz.
 • 1984-1998 doğumlu kişiler; ilişkileri, meslekleri ve kariyerleriyle ilgili farkındalık kazanabilirler.

Gündüz saatlerinde gerçekleşen Yeniay, öncü burçların yönetiminde olacak.

Bu durum;

 • Toplumları, bireyleri ilgilendirirken ani patlamalara, egosu yüksek liderlerin, ünlülerin potlarına tanıklık ettirebilir.
 • Enerji patlamasına neden olabilir.
 • Somut olarak bir uyanışı, bir hareketi de başlatabileceğinin altını çizebilir.

Haziran ayının son günlerine kadar etkisini gösterecek bu döngüde bir devinim içinde olduğumuzu hissedebiliriz. Çemberin içinde miyiz, yoksa dışında mı kalıyoruz? İşte bu soruların cevaplarını tüm bu süreç bittiğinde fark edebiliriz.

En çok sağlığı ve sınırları irdeleyeceğiz. İnsanlığın ne noktaya geldiğini seyredeceğiz.

2020 Şifreleri Çözüyor kitabında ‘’duymaktan çok seyredeceğiz’’, ‘’ekranlara yansıyan kareler’’ “yürekleri yoracak gelişmeler’’ gibi ifadelere zaman zaman yer vermiştim. Tüm bunları kapsayan gelişmelerin özellikle 24 Mart ve Mart ayını şekillendiren döngünün tam kendisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. 

 • Üzerimizdeki ağırlığı atıp hangi yöne gideceğimizi,
 • Sosyal ilişkileri minimalize edebileceğini,
 • Adrenalinin tamamen biteceğini,
 • Eğlenceye dair tüm konuları erteleyeceğini,

işaret edecek bir Oğlak kavuşumlarına tabi olacağız. 12 Ocak 2020 yılında, 502 yıl sonra kavuşan gezegenlerin seyrinde ortaya bir Corona virüsü çıktı. Benzer bir kavuşuma hazırlanan gezegenler ve aynı zamana gökyüzünde Yeniay’ın gerçekleşmesi, dünyada hiçbir kuralın işlemeyeceğini ifade edebilir. Hepimiz koşulsuz bir şekilde tüm bu süreci deneyimleyeceğiz.

Mistisizm in, rasyonellik out,

Duyarsızlık in, merhamet out olacak.

 • Yeniay’da enerjisi yükselecek olanlar; 1984-1998 doğumlular.
 • Hayatı akışına bırakacaklar; 1970-1984 doğumlular.
 • 2017 yılından beri devam eden bir davanız varsa, bu döngüde çözüme ulaşabilirsiniz.
 • Taşınma gibi değişimleri planlayabilirsiniz.
 • Savunma hallerimizi yükseltebilir.
 • Sahnenin hep önünde olmayı isteyebiliriz.
 • Evde ya da ofiste düzen oluşturmak isteyebiliriz.
 • Harcamalar azalabilir.
 • Aile şirketlerinde keskin kararlar alınabilir.

 

Zeynep Turan

10-03-2020

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz. 

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...