Yükleniyor . . .

KOÇ BURCUNDA VENÜS RETRO'SU (4 MART-15 NİSAN)

Koç Burcunda Venüs Retro’su (4 MART-15 NİSAN)

Aşkın semadaki temsilcisi Venüs, 4 Mart’tan itibaren Koç burcunda geri gitmeye başlıyor. Uzun soluklu evliliklerin, ilişkilerin önemli bir sınavdan geçtiği, birlikteliklerdeki tabuların yıkıldığı ve en önemlisi aşka yüklenen her tanımın değiştiği önemli bir süreç başlıyor.

Aklınız kalbinize karşı dikkat!

Dengeler değişmeye başlarken; şans gezegeni Jüpiter, Terazi burcunda geri hareketine başlamıştı. Bir de yanına aşkın timsali olan Venüs’ün Koç burcundaki geri hareketini karşısına aldı. Bu durum var olan ilişkileri karıştırmaya, kalpleri sınamaya yönelik bir etki bırakacağını işaret ediyor. Çevrenizdeki insanlar size kalp kırıklıklarını anlatırken, aman o da bir şey mi sen bir de benim kalbimi gör diyeceğiniz süreç 41 gün sürecek. Şansı ve sevgiyi temsil eden bu iki gezegenin öncü burçlarda   karşıt evlerde iletişim kurması pek hayra alamet olmadığını göreceğiz.   Tabii bir yandan da hakları temsil eden Yay burcundaki Satürn özellikle 13. ve 7. yılını doldurmuş tüm ilişkilerin içine bana nasıl haksızlık yaparsın mücadelesini getirecek. Öyle ki uzun yıllar birbirlerine omuz vermiş insanları karşı karşıya bırakacak Venüs Retro’su ve sert açı kalıpları özellikle 14 Mart-1 Nisan tarihleri arasında herkesin ulu orta ilişkisini konuştuğunu göreceğimizi işaret ediyor.

Seven gönül de yorulur

Gizli saklı kalmayan günlere eğer henüz hazır değilseniz 1 Nisan Venüs-Mars 45’liği ile yenilir yutulur şeyler duymayacağınıza kendinizi hazırlayın derim. Peki 1 Nisan’da derdimiz bitecek mi derseniz tabi ki hayır!  Venüs Balık burcunda geri gitmeye devam ederken Satürn ile 90’lık yapacak olması birçok kişinin eski ilişkisine geri dönme isteğini arttırırken, ayrılan çiftlerin birbirleri hakkında ne kadar ileri gidebileceklerini de gösterecek. Aşkı anlatan gezegenin aslında mimariyi, sanatı, tutkuyu, adrenaline bağlı birçok alanı da ilgilendirdiğini düşünecek olursak bu dönemde sanat tarihimizin de bol bol konuşulacağını işaret ediyor.  Yeri gelmişken belirtmekte fayda var birçok sporcumuzun da bu dönemde sağlık ile ilgili haberleri dikkat çekebilir, doping kullanımları, bağımlılıklar gibi konular deşifre olabilir. Ayrıca gündelik hayatımızda mükemmel görünmek için gizli gizli kendimizi nelere maruz bıraktığımızı gözler önüne sermeye çalışan Venüs kendi başımıza ne işler açtığımızı da saklamayacak. Şüphelerimizi, alışkanlıklarımızı, kurnazları ve yalanları hedef alacak olan Venüs’ten herkes payına düşeni alırken, ilişiklerin hepsi adeta günah çıkarma sürecinden geçtiğini de gösterecek.

Gönül her gün yanlış gözle görmez!

Venüs 5 Nisan’dan sonra retrosuna yeni bir boyut kazandırırken gökyüzünde hemen hemen meydan okumadığı kimse kalmayacak. Yeryüzüne de kalplerin en haylaz olduğu dönem olarak not düşecek. Öyle ki bu retroda yalnızlara bol bol fırsat verirken ilişkisi bitmeden yeni ilişkilere başlayanları da konuşacağız. İki ara bir derede kalanlar ise bu dönemde uzun süre arka planda kalıp bekleyenler olacak. Konuşulanların ardı arkası kesilmezken bu dönemde bazı boşanmalar toplumda abartılı bir duruma gelebilir. Öyle ki hiç aklıma gelmeyenler bu dönemde karşıma çıktı dedirtecek bir süreçten geçilecek. Venüs Retro’su 2017 yılının ilk baharına damga vururken 29 Nisan Venüs-Uranüs’e kavuşarak 10 Mayıs’a kadar da birbirlerinin alanından çıkmayacaklar.    Bu da arayan Mevla’sını da cezasını da bulur dedirtecek türden en sert olaylara şahitlik yapmamıza sebep olacak.  Gündemi o kadar etkileyecek ki toplumda görüşlerin ayrışmasına bile sebep olacak.  Bu süreçte kimsenin kimseye akıl vermeye vakti olmazken deneyimler çok fazla konuşulacak. Eski hesaplar yeniden problem olarak önünüze sunulacakBu durum anlık cazibeye, heyecanlı ve tutkulu buluşmalara işaret ederken bir yandan bazı kişilerin tercihleri toplumda daha etkili ele alınmaya başlanacak.  Özellikle kazancını sanat ile bütünleştiren ünlüler için özel yaşam diye bir şey kalmazken, ulu orta yapılan bazı konuşmalar ağır pazarlık olarak algılanacak! Hızlı para kazanan popüler kişilerin bedellerinin bu dönemde ağır olacağını vurguluyor Venüs…

Baharımızı çöle döndürmeyi, gönüllerimizi adeta Brezilya dizilerine çevirmeyi planlayan   Venüs Retro’suna diğer bir yandan iyicil gezegen Jüpiter’in eşlik ettiğini göz önünde bulundurarak   kaleme alacak olursak   kişisel bakıma, estetiğe, kilo vermeye her zamankinden daha fazla ilgi artacak.  Bu da birtakım sağlık ve estetik kuruluşlarıyla ilgili bazı gerçekleri su yüzüne çıkarırken popüler kimliklerin de zedelenebileceğini vurguluyor.

Kadınlar Venüs’ten erkekler Mars’tan

İlişkilerinde abartılı ve taşkın davranışlarda bulunan magazin dünyasındaki hemen hemen her ismi içine çekerken, geçmişte tam olarak konuşulmamış konular tekrar alevlenecek.  Bu yazıyı okurken hadi canım bu kadar da olmaz dediğiniz birçok şeyin kat be kat üstünün yaşandığını mayıs ayına kadar göreceğimiz bu 41 günlük döngü büyük hesaplaşmanın asıl medyada yaşanacağını gösterecek.

Venüs Retro’su değişim için hareket ederken, bitmesi gerekeni de bitirecek bir etki yaratacak. Aslında bir süredir farkında olduğunuz ancak toz konduramadığınız her şey revizyondan geçerek, kendi içinizde yarattığınız pembe bulutlar dağılacak.

Bundan sonra ben ne görsem şaşırmam dediğiniz günler son buluyor, şaşkınlığın da bir sınırı olmadığını bu süreçte öğrenmeye başlıyoruz. Yani anlayacağınız bu Venüs Retro’su hayatlara durum güncellemesi yapacak.   2017 yılını 2017 yapacak ilkbahar-yaz modası gibi geçecek evliliklerden tutunda gündemden düşmeyen evlilik programlarının da akıbetini belirleyecek.  Dünya aşk durumlarına güncelleme atarken hangi dünya liderlerinin yatak odası sırlarının deşifre edileceğini, kimlerin göründüğü gibi olmadığını ortaya koyacak. Dizi tadında ki Venüs Retro’sunu seyrederken siz siz olun büyük laflar söylemeyin. Yer duymasa gök duyar unutmayın. 

Ateş burcunda geri hareketine başlayıp su burcunda devam edecek bir yandan da jenerasyon gezegenler ile ağır bir söz düellosuna tutuşacak Venüs, Mars ile Satürn 120’liğini bir araya getiriyor.  Bu süreç hem maddi hem de manevi kazanımların olabileceğini işaret ediyor.  Paradan tasarruf ederken, sosyal yaşam kendi imkanlarını yaratabilir.  Eğer ruh eşinizi arıyorsanız güzel arkadaşlıklar kurmak için bu 6 haftayı değerlendirmek mümkün olacak. Ancak eski ilişkiler yeniden gündeme gelebilir. Karar aşamasında, geçmişi yad etmeyecek olanlar bu işten kazançlı çıkabilir.  Venüs gerilemesi, aşk meşk boşuna diyenler içinde farklı sorumlulukları gündelik hayatlarına getiriyor. Aile de sağlık ve finansal ortaklıklar gibi konularda derin tecrübeler yaşatabilir. 

Ne mi olacak?

 • Yüzeysel olarak kurulan tüm ilişkilerde iletişim sorunları yaşanırken, gönül bağları da incelediği yerden kopacak.
 • Laf olsun diye başlayan ilişkiler bir ‘hoşçakal’ bile demeden bitecek.
 • Birlikte olunan kişi daha çok eleştirilmeye başlanacak.
 • Herkes herkesi istediği kalıba sokmaya çalışacak ve olmayınca ipler daha da gerilecek.
 • Ayrılık konuşulan evlilikler bu döngüde bitecek.
 • İlişkiler adına sınanan sabırlar son raddesine gelecek.
 • Sosyal hayata, aşk hayatına ve iş hayatına dair sorumluluklar bir süre askıya alacak.
 • Gerçekler ortaya çıkacak.
 • İş hayatında ki belirsizlikler sona doğru giderken, yeni bir işe başlamak konusunda da zorlayacak.

Hep mi kötü olacak derseniz, aslında hayır. Venüs’ ün birlikteliklerde duyulan şüpheye tahammülü yok ve bunu açıkça yeryüzüne yansıtmayı planlıyor. Sevgi bağının zayıfladığı her türlü ilişki bitmeye mahkumdur. Eğer bunu siz tek başınıza yapmaya cesaret edemiyorsanız, gerilemenin devam edeceği 41 günlük süreçte Venüs size destek olacak. ‘Ama ben onu çok seviyorum.’ deseniz de sevginin her şeyi çözmediğini siz de çok iyi biliyorsunuz. Bilmiyorsanız da Venüs Retro’su bunu hatırlatacak.

İşte Venüs Retro’su boyunca dikkat etmeniz gerekenler;

 • Duygularınızdan emin olmadığınız bir ilişkiye kesinlikle başlamayın. Aşkın gezegeni öncü nitelikli bir burçta geri giderken, rüzgarını yönetmekte zorlanacağınız bir ilişkiniz olabilir.
 • Önümüzdeki günlerde ilişkinizdeki problemlerle yüzleşmeye başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz insan ilişkinize dair sizi şaşırtacak itiraflarda bulunabilir.
 • Harcamalarınızda kontrolü kaçırabilirsiniz. Aslından hiç ihtiyacınız olmayan alışverişlere çok fazla para yatırabilir, lüks harcamalarınızı abartabilirsiniz. Kendinize mutlaka bir bütçe planı yapın.
 • Unutmayın; hatalarınızla yüzleştiğiniz zaman bağışlamanız kolaylaşır. İlişkinizin bir kalemde bitmeyi hak etmediğini düşünüyorsanız; bağışlayıcı olun.
 • Önümüzdeki günlerle ilgili daha öngörülü olmak istiyorsanız, en son 2009 yılında Mart- Nisan aylarında Venüs Retro’su Koç burcunda meydana gelmişti. Bu süreçte yaşamış olduğunuz tecrübelerde size yol gösterebilir.

Venüs Retro’sunun burçlara etkileri;

KOÇ: İş hayatın ve kariyerin ön planda! Bir süredir düşündüğün iş değişikliği ile ilgili gelişmeler söz konusu olabileceği gibi, kendini ifade ederken doğru yöntemi kullanman hakkında olumsuz düşünülmesine neden olabilir. Eğer ilişkisi yeni bitmiş bir Koç burcuysan, eski sevgilinin sana barışma fikriyle gelmesi çok olası, ancak bu döngüde ilişkinin neden bittiğine dair sebepler de karşına çıkabilir.

BOĞA: Yönetici gezegenin Venüs geri hareketi sırasında eskiye karşı duyduğun özlem artabilir. Eğer geçmişte yaşadığın bir ilişkinin izlerini hala taşıyorsan bu süreçte geri dönmek adına adım atmak isteyebilir, gereğinden fazla kendinin suçlu olduğunu düşünebilirsin. Sorumluluklarının her ne kadar farkında olsan da zamanın da yetiştiremediğin işlerin başına dert açabilir.

İKİZLER: Eski günler yeniden! Uzun zamandır görüşmediğin arkadaşlarınla görüşebilir, bir süredir irtibatta olmadığın aile yakınlarıyla iletişim kurabilirsin. Eğer ilişkisi olan bir İkizler burcuysan bu dönemde tanışacağın birisi hayatında vazgeçilmez bir yer alabilir ve birlikte olduğun kişiye karşı farkında olmadan tutumunu değiştirebilirsin.

YENGEÇ: Hiçbir şeyden emin olamıyorsun! Ortaklı bir iş yapısına sahipsen yanlış anlaşılmalar sebebiyle işlerde bir süre karışıklık yaşayabilirsin. Eğer evli bir Yengeç burcuysan bir süredir aklını kurcalayan ayrılma fikrinle ilgili net bir karar almak isteyebilirsin. Ancak unutmaman gerekir ki sen bile henüz emin değilken, eşinden ayrılık üzerine alacağın cevap seni memnun etmeyebilir.

ASLAN: Rutin hayatında işler biraz karışabilir. Bir süredir taşınmayı ya da yaşam alanındaki eşyaları değiştirmeyi düşünüyorsan bu süreçte aksilikler yaşayabilir, işlerin istediğin gibi gitmediğine tanık olabilirsin. Eğer evli bir Aslan burcuysan ve ayrılmayı düşünüyorsan, keskin bir kararla ailenin yanına taşınabilir ya da kendine yeni bir alan kurmak isteyebilirsin.

BAŞAK: Eski aşklar ve sevgililer… Güç savaşanlarına gireceğin bu döngüde dediğim dedik tavrın başına olmadık işler açabilir. Eğer kurumsal bir yerde çalışan Başak burcuysan dikte eder gibi konuşman sebebiyle eleştirilebilirsin. Gönül kapılarını herkese sonuna kadar açman çevrendeki insanlarla sorun yaşamana sebep olurken, eski aşklar teker teker seninle yüzleşmek isteyebilir.

TERAZİ: Yenilik biraz daha bekleyebilir. Tahammül sınırını zorlayacak aile, iş ilişkileri yaşayabilirsin. Yatırım yapmak için ideal günler olmamakla beraber, alım satım konulu işler istediğin gibi ilerlemeyebilir. Eğer estetik yaptırmayı düşünen bir Terazi burcuysan Venüs geri hareketinin bitmesini beklemeni tavsiye ederim.

AKREP: Aile ilişkileri çok konuşulacak. Kardeşiniz ya da kardeşiniz gibi gördüğünüz bir akrabanızla sorun yaşayabilir, belli konularda zıtlaşabilirsiniz. Bu döngüde etrafınıza çok fazla eski ilişkinizden bahseden insanlarla karşılaşabilir ve bu durum farklı düşünceleri içine girmenize neden olabilir. Her konuda yorum yapmamak faydanıza olacaktır.

YAY: Unutkanlık başına iş açabilir. Bu süreçte önemli belge ve dokümanlarla ilgili sorunlar yaşayabilirsin. Özellikle eşyalarını nereye koyduğuna dair çok fazla dikkatsizlik yaşayabilirsin. Eğer evli bir Yay burcuysan eşinin ailesi ile karşı karşıya gelebilir, eşinle bire bir halledemediğiniz sorunları aile meclisinde konuşmak isteyebilirsin. Eğer 2.5 yıldır birlikteliği olan bir yay burcuysan, ilişkinin geleceğin sorgulayabilirsin. Hatta birlikte olduğun kişiye bir uzmana gitmeyi teklif edebilir farklı çözümler başvurmak isteyebilirsin. Venüs Retro’su en çok senin aşkı sorgulamana sebep olacak!

OĞLAK: Her şeyden şüphe duyuyorsan bu döngüde keskin kararlar alabilirsin.  Her gün görüştüğün samimi arkadaşlarından uzaklaşmak isteyebilirsin.  Ön görülü insanlarla görüşmek bu dönemde sana iyi gelmeyebilir. Eğer ilişkisi olan bir Oğlak burcuysan, bir daha sevmek yok diyerek ilişkinde sert kararlar alabilir daha önce söyleyemediğin birçok şeyi bu dönemde söyleyebilirsin.  Sevgilinin ilgisiz tavrını kendine bağlamadan, başkalarını suçlamayı tercih edebilirsin.

KOVA: Hayatında yeni risklerle yer açmak isteyebilir, düzenini değiştirmek adına adım atabilirsin.  Bu süreç senin için inişli çıkışlı günlerin başlayacağını da işaret ediyor. Eğer ilişkisi olan bir Kova burcuysan her şeyi kendine saklamak isteyebilirsin, sevgilinle paylaşımlarını azaltabilirsin. Başına buyruk davranmak istemen ailenle aranda sorunların yaşanmasına neden olabilir. Olaylara karşı mantıklı bakış açını kaybedeceğin bu döngüde konuşmaların değişken olabilir.

BALIK: Maddi konular gündemde! Maddi konulu ödemelerde ki aksama seni çevrendeki insanlardan destek almaya yönlendirebilir. Ancak kardeşin kadar yakın gördüğün arkadaşlarının rahatsız edici tavırlarıyla karşılaşabilirsin. Kıskançlıklara, açık eleştirilere maruz kalabilirsin. Eğer 2016 gizli bir ilişki yaşadıysan bu döngüde ifşa olabilir.  Eğer ailesinden ayrı yaşayan bir Balık burcuysan bu döngüde uzun telefon görüşmeleri söz konusu olabilir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

06.02.2017

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...