Yükleniyor . . .

Koç Burcunda Gerçekleşecek Yeniay'ın Burçlara Etkileri (18 Nisan 2015)

KOÇ BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK YENİAY'IN BURÇLARA ETKİLERİ (18 Nisan 2015)

Neye inanırsan o olur!

Durum: 18 Nisan 2015 / İstanbul Türkiye saati ile 21:45 Koç burcunda Yeniay

Nisan ayına dolu dolu bir gündemle girdik ve aynı hızla devam ediyoruz. 4 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşen Uranüsyen Ay tutulmasının etkileri hala sürerken, bu sefer ayın 18’inde Koç burcunda gerçekleşecek Yeniay beklentiler ile gerçekler arasındaki ince çizgiyi kalınlaştırmaya çalışıyor.Bu Yeniay Güneşle kavuşum yapıyor. Dolayısı ile medeni cesaretimiz kontrol dışı gelişebilir. Ne beklediğimizle ilgili değil, başımıza nelerin gelebileceği ile ilgili bir Yeniay yani… O zaman ne diyoruz: Şaşkınlığa uğramaya hazır mısınız?

“Kendimi iyi hissetmiyorum, acaba neden?” diyenler, buyurun…

Yüz yıllardır bilim adamları Ay’ın gizemini çözmeye çalışsa da, aslında hepimiz biliyoruz ki Ay’ın her geçirdiği süreç bizim duygularımıza birebir yansıyor. Ay yerküre etrafında dönerken, bir yüzü Dünya’mıza daha yakın olur ve bu da denizlerdeki gelgit olayına sebep olur. Ay’ın suyla olan oyunu, vücudunun %70’i su olan insanoğlunu hiç etkilemez mi sanıyorsunuz? Okyanusları harekete geçiren Ay, o en etkili hali ile bizim küçücük vücudumuzda özellikle duyguları hedefliyor diyebilirim. E, çok normal değil mi? Sonuçta bedenimizdeki sıvı dengesi bozuluyor, beynin düzenli işleyişi aksıyor ve kalp atışı hızlanıyor. Biz de “bana ne oluyor böyle!” diyerek telaşlanıyoruz. Kimisi bunun farkında, kimisi değil… Ama herkesin bir şekilde etkilendiği ortada…

“Nisan ayının ilk haftasından bu yana kendimi yorgun, dengesiz ve kararsız hissediyorum. Moralim bozuk gibiyken bir anda ruh halim değişiyor” diyenlerden misiniz? Evet bu da çok normal, çünkü 4 Nisan’daki Ay tutulmasının etkilerini hala üzerimizde taşıyoruz. Ay’ın çekim gücünün fazla olduğu Dolunay ve Ay tutulması evrelerinde daha kontrolsüz ve sinirli olmamız bir yana; dengesiz hareketler ve nedensiz yere verilen kararlar her konuya olumsuz yaklaşmamıza neden olabiliyor. Ama merak etmeyin, kapıda bir Yeniay var ki içimizi biraz olsun rahatlatacak ve yaşama sevincimize vurgu yapacak. 18 Nisan’da öncü ve savaşçı bir burç olan Koç’ta gerçekleşecek bu Yeniay’ın en büyük özelliği toparlayıcı olması!

Her mücadelenin sonunda bir kazanç var, unutma!

Fakat sonuçta dediğim gibi bu Yeniay Mars’ın kavgacı çocuğu Koç’ta gerçekleşiyor. Eğer bu yazımı okuduktan 10 gün sonra “neden benim hayatımda çok zorlayıcı şeyler oldu” diyorsanız, bunu uzun vadeli değerlendirin derim… Çünkü zorlandığınız konular aslında yolunuzu açtığı gibi; hayatınızda kalmaması gereken kişiler, olaylar ya da adresler de olabilir. Ne olursa olsun bu Yeniay Koç burcunda gerçekleşirken dönüştürücü, toparlayıcı ve ileriyi düşünerek baktığımızda gelecek vaat edici bir açı…

Bu döngüde havanında etkisi çok yüksek olacak; bir bakacağız Güneş açacak, bir bakacağız yağmur yağacak. Havayı ve ruh halimizi anlamakta çok güçlük çekeceğiz. Nedeni ise 18 Nisan 21:45’de gerçekleşecek Yeniay 28 derece Güneş ile kavuşurken, aynı zamanda Boğa burcunda hareket eden Merkür’e de “ciddiye al beni artık!” der gibi bir nevi trip atıyor olacak…  Eşzamanlı Uranüs’ün Jüpiter ile yaptığı trine ise köklü kararlar alabileceğimizi; köklü kararlar alırken 2009 yılından bu yana gelen hukuksal problemlerin bir anda çözülebileceğini işaret ediyor. Bu açı, hayatımızda bir anda gelişecek hatta kimilerince anormal sayılacak kararların önünü açıyor. Yüksek ideallerimizi, ne istediğimizi artık daha net biliyoruz ve “inceldiği yerden kopsun” mantığı ile kendi çapımızda devrimler yapıyoruz. Kararsız kaldığınız konular mı var? “Hangi bölümü seçsem, hangi iş bana göre, hangi ev benim için daha iyi, sevdiğim insan uğruna hayatımda köklü değişikler yapsam mı, evlensem mi, boşansam mı, çocuk sahibi olsam mı….” Örnekleri siz çoğaltın. Ama şunu da unutmayın, bir şekilde o ertelediğiniz konuları açıyor ve karar veriyorsunuz!

Bu dönemde savaşmaya hazır bir ruh halimiz var. Koç bize cesaret veriyor, yukarıdaki açılar ise bu cesareti hoş karşılıyor. Ama sonucunda kazanacağımız bir savaş bu… Biraz hareketli, biraz huzursuz…  Ama bir o kadar da hınzır bir çocuğun ruh halini içimizde barındırıyoruz. Yeniay demek, yenilik demek. Yeni kararlar, yeni bir yol demek…

Bakmakla görmek arasındaki farkı bilenler kazanıyor!

Unutmayın, Yeniaylar astrolojinin sevilen açılarıdır. Tutulma döngüsüne girdiğimiz ilk 10 gün içerisinde bize büyük jestler yapmaya hazırlanan Yeniay’ı öncelikle manevi olarak iyi bir ruh hali ile karşılamalıyız. Yani bu günlerde bardağın boş tarafına değil, dolu tarafına odaklanırsanız hakikatken o bardağın dolu olduğunu görmemiz daha kolay olacak. Bir çok şey aslında insanın beyninde bitiyor. Hayata hangi pencereden bakmanız gerektiğine karar vereceğiniz bu dönemde, size tavsiyem ilkbahar renklerinden oluşan bir pencere seçmeniz olacak. Sabah gözünüzü açtığınızda öncelikle perdeleri sonuna kadar açıp, odayı havalandırıyor musunuz? Temiz havayı içinize çekerken, gündelik telaşlardan 2 dakikacık da olsa sıyrılıp o anda sadece doğayla bütünleştiğinizi düşünüyor musunuz? Apartman dairesi ya da bir köy evi… Nerde yaşadığınızın önemi yok, önemli olan güne kısacık bir molayla başlamak. Bir nevi meditasyon, vücudu dinleme ve maddi dünyadan sıyrılma…

Bakmayın, görün… Yolda yürürken çevrenizi daha dikkatli inceleyin. Çiçekleri, ağaçları, kuşları hissetmeye çalışın. Tabiat ananın sizinle konuşmasına izin verin… Evinizdeki çiçeklere daha sevgiyle yaklaşın, hatta onlarla konuşun! Kedimizle, köpeğimizle konuşunca deli olmuyoruz da çiçeğimizle mi konuşunca deli olacağız? Onun da bir canlı olduğunu unutmayın… Ayrıca bu süreçte elektronik cihazlarda yaşanabilecek aksaklık ve kazalara hazırlıklı olun. Eğer ailenizde hasta ve yaşlı kişiler var ise onların bakımına da ayrı bir önem göstermenizi öneririm.

Bu günler ileriye yatırım yaptığımız günler. Geleceğinin parlak olmasını isteyenler, bu günlere parlak ve canlı gözlerle bakabilmeli. Kuşkuya, vesveseye, kuruntuya ve hırsa kendinizi kapatmaya ne dersiniz?

 

YENİAY’IN BURÇLARA ETKİLERİ

Koç: Bu Uranüsyen Yeniay burcunda gerçekleşirken, ne kadar para kazanacağını, hayatında ne kadar büyük değişimler olabileceğini, her değişimin yeni bir kapı açtığını, her zorluğun farklı fırsatlar sunduğunu öğretecek sana. Geçmişteki emeklerinin ve disiplinin karşılığını bu dönemde alacaksınız. Ayrıca seyahatlerinle ilgili problemlerin çözülürken, kendine olan güvenin yerine gelecek. Bu tarihlerde günün çok hızlı aktığını düşünebilir, aceleci tavırlar sergileyebilirsin. Anı yaşamanın zevkine varacağına eminim. Çünkü ay ortasından itibaren yepyeni bir çevre ve maceralı günler seni bekliyor. Tadını çıkar!

Boğa: Hep aynı şeyler yaptığını mı düşünüyorsun? Hayatına renk katmak için Koç burcundaki Yeniay’ı bekle derim… 4 Nisan’daki Dolunay, bazı alışkanlıklarını bitirirken; 18 Nisan’da Koç burcundaki Yeniay inatla vazgeçmediğin düşüncelerini yenileriyle değiştiriyor. Yeni hobiler, şehir ya da semt değişikliği tecrübe edebileceğin gibi; uzun zamandır aşamadığın korkular ve takıntıların üstesinden gelmeyi de başarıyorsun. Kısacası kendi içinde mücadeleci, şaşırtıcı kararlar alıyor ve o sabit ruh halinden sıyrılıp, daha yenilikçi oluyorsun.

İkizler: Yeniay, ticari konularda sana fikir verebilir. Bu Uranüsyen Yeniay, yepyeni planları hayata geçirebileceğini işaret ediyor. Hiç aklında olmayan çevrelere girebilirsin. Kararlarını, enerjini daha rahat bir şekilde ortaya koyabilirsin. Yaşam alanında önemli kararlar vereceğin bir dönem... Eğer evli bir İkizler burcuysan, ailenin sözcüsü olacaksın diyebilirim. Sevdiklerini sahiplendiğini gösterecek, sempatik tavırlarınla dikkat çekeceksin. Kariyerinle ilgili olarak da küllerinden doğmaya hazır ol derim.

Yengeç: Kariyerinle ilgili çıkış yapacağın tarih olarak da görebilirsin 18 Nisan’ı… Aslında bu hafta inanılmaz bir hafta, çünkü Yeniay’ın yanı sıra 18 Nisan’da Mars - Jüpiter karesi var. Hayaline bir adım yaklaştığını hissedebilirsin. Bu açı, uzun zamandır hayal ettiğin arabayı ya da evi alabileceğini, hiç aklında olmayan bir yatırım yapacağını işaret ediyor. Yeniay, bir yandan da Uranüs ile kavuşuyor. Gökyüzündeki bu açılar, seni şaşırtacak ve ayaklarını yerden kesecek. Hatta hiç ummadığın yaklaşık 6 yıldır önüne gelmeyen bir aşkın içine bile atabilir seni. Ayaklarının yerden kesilmesine hazır ol! En önemlisi de çevrendeki insanların ne düşüneceğine takılmayıp, ilk defa olduğun gibi davran…

Aslan: Yeniay, kişisel gelişimine katkıda bulunacak fırsatları beraberinde getirecek. Karışık bir dönem gibi algılayabilirsin; evet, az da olsa dengenin bozulacağını belirtmek isterim. Ev ile ilgi ani kararlar alabilir, güvendiğin dostlarının dertleri ile yakından ilgilenebilirsin. Eğitim hayatı olan Aslan burçları için bu Yeniay umulmadık fırsatları beraberinde getirebilir. Bu günlerde başvurularını arttırıp, daha istekli ve idealist bir şekilde hareket edebilirsin. Hedeflerini belirleyecek, artık hangi yoldan gitmen gerektiğini anlayacaksın. Ayrıca, ilgileniyorsan eğer yurt dışıyla ilişkilerini hızlandırdığın günler.

Başak: Yeniay, geleceğini garanti altına alman açısından akıllıca seçimler yapmanı sağlayacak. Kimlerle iş birliği yaptığına ve kimlere güvendiğine dikkat ettiğin bu günlerde; artık hayatı daha bilinçli yaşadığını fark edeceksin. İleriye dönük kararlar vermek istiyorsan, önce geçmiş hesaplarını kapatmalısın diyerek küçük bir tavsiye de vereyim. Her ne kadar bu günlerde çevrendeki bazı insanların bencil tavırlarına maruz kalacak olsan da, aslında bu olayın senin açından olumlu olarak görülebilir. Çünkü sana yük olan insanları belirlemiş olacak ve tamamen hayatından çıkarmak için gerekli gücü kendinde bulacaksın.

Terazi: Eğer “aman o üzülmesin” mantığına sahip bir Terazi burcuysan, karşıt burcunda gerçekleşecek Yeniay ile bu sefer işler tersine dönüyor. Önceliğin kendin olacak ve fikirlerini daha kolay benimseteceksin. Bunun yanı sıra yeni hedefler belirleyip, duygusal hayatını da düzene sokmak için çaba göstereceksin. İlişkisi olan Terazi burçları bu dönemde ilişkilerini ciddi bir konuma getirmek isteyebilir. Sürpriz tekliflere, partnerinin jestlerine hazır ol derim… Eğer her zaman sorunlar yaşayan, orta yolu bulmakta zorlandığın bir ilişki yaşıyorsan, Yeniay karşına farklı bir yol getirebilir. Bu yola yalnız başlayıp, iki kişi devam edeceğin kesin…

Akrep: Koç burcundaki Yeniay senin açından daha çok çalışma koşullarını vurguluyor. Çalıştığın ortamda rahatsız olduğun bir durum mu var? Çözüm bulmak için Yeniay’ın etkisini kullan! Konuş, iste ve al… Kariyerin açısından güzel bir dönem. Ulaşılmaz sandığın kişilerle veya önemli mevkilerdeki insanlarla iş yapmaya hazır ol diyebilirim. Eğer işverensen, iş yerinde ufak değişikler yapabilir; eğer çalışansan kendini bir adım öteye taşıyacak fikirler ortaya koyabilirsin. Sağlıkla ilgili problemlerine ise nihayet çözüm buluyorsun…

Yay: 18 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Yeniay finansal beklentilerine farklı fikirler getirecek. Küçük de olsa komisyon bazlı bir gelir elde edebilirsin. Ya da farklı gruplara girebilir ve önemli kişilerle tanışabilirsin. Geleceğini düşünerek yapacağın her türlü araştırma, görüşme senin yararına olacaktır. Bu tarz görüşmelerin yoğun olacağı bu günlerde farklı teklifler alırsan hemen “hayır” deme... Güzel şeylerin emek istediğini unutma ve kendin için bir şeyler yapmanın en doğal hakkın olduğunu hatırla... Yeniay sana eski arkadaşlıklarını da hatırlatabilir. Uzun zamandır görüşmediğin arkadaşlarınla görüşme vakti… Not: Aşkın ve sosyal ortamların tadını çıkardığın günler!

Oğlak: Yeniay, alışkanlıklarını değiştirmen için önüne ışık olacak ve yeni bir yol sunacak. Bu ışığı takip edeceğini düşünüyorum. Yeniaylar her zaman aktif edicidir ve neden hala buradasın sorusunu sorar… Yerinde sayan ve rutininden bir türlü kopamayan bir Oğlaksan, vay haline! Koç’un ateşine maruz kalmak istemiyorsan onla ortaklaşa bir çalışma yap derim… Yan yana yürümekten çekinme. Bu dönemde, yakın çevrenin ve ailenin desteğini yanı başında hissederken, uzun zamandır aklında olan evi almak için harekete geçebilirsin. Ya da evinle ilgili uzun zamandır planladığın değişikliği yapmak için sevdiklerinden yardım alabilirsin. Unutma birlikten kuvvet doğar…

Kova: Kafan rahat olduğu vakit harika işler çıkarıyorsun, biliyorsun değil mi? Koç burcundaki Uranüsyen Yeniay ile yaratıcılığın üstündeyken, bazı iş görüşmeleri yapabilir; hatta bulunduğun şehirden farklı bir yerde çalışmak için adımlar bile atabilirsin. İletişimin hızlandığı günler… Aynı şekilde birlikteliklerin de güçlendiği günler. Partnerinle olan paylaşımını arttırabilir, onunla daha sık görüşmeye başlayabilirsin. İlişkine mesai harcadığın ve sevdiğin insandan ilgi beklediğin bir süreçtesin.

Balık: İş hayatında istediğin çıkışı yakalıyorsun! Öncü burç Koç’ta oluşacak Uranüsyen Yeniay hareketlenmene ve finansal alanda istediğini elde etmene olanak sağlayacak. Sesin bu günlerde, ofiste daha gür çıkabilir. Yöneticine kendini ispatlaman; katıldığın seminer, organizasyon, toplantı, eğitim gibi kalabalık ortamlarda adından söz ettirmen bu günlerde daha kolay olacak. Kısacası Yeniay senin için muhteşem yenilikleri beraberinde getiriyor ve maddi konularla ilgili büyük bir “oh…” çekmeni sağlıyor…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

07.04.2015

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...