Yükleniyor . . .

KİŞİSEL HARİTALARIMIZIN KARA KUTUSU LİLİTH!

KİŞİSEL HARİTALARIMIZIN KARA KUTUSU LİLİTH!

Öncelikle Lilith bir gökcismi değil bir göstergedir. Herkesin kendi derinliklerinde sakladığı günahlar olduğunu ve kişisel haritalardaki bu gösterge ile günaha ve yanlışa ne kadar yakın olduğumuzu onun sayesinde saptayabiliriz.

Lilith’in yükü büyüktür. Gün içerisinde yaşanan sıradan olayları anlatmadığı için ‘Kara Ay’ diye de adlandırılır. Ay’ın Dünya’nın etrafında döndüğü oval yörüngenin iki merkezinden birisidir.  İçimizdeki karanlık ve zor yükleri attığımız bölgenin bekçisi de diyebilirsiniz. Lilith bir cisim olmayıp, Yükselen veya Vertex gibi soyut geometrik bir noktadır. Bulunduğu burç gölgeyi tanımlarken bulunduğu ev özelliklerini yansıttığınız kişileri ya da yaşam alanını ifade eder.

Söyle bize Lilith ne katıyorsun insana!

Astrolojide Lilith’in bulunduğu ev şeytana yatkınlığımızı gösteren ev olarak yorumlanabilir.

Lilith Erkeğin Haritasında; erkeğin en çok arzuladığı ama en çok korktuğu kadını anlatır.

Lilith Kadının Haritasında; kendi içinde gizlediği vahşi cinsel arzularını ve ruhunun derinliklerinde kalmış karanlık yaralarını, sevilmemeyi, önemsenmemeyi, bastırılmış cinselliği, değer verilmemenin verdiği karanlık intikam duygusunu işaret eder.

Genelde astrolojik yorumlara dâhil edilmez. Bu bağlamda Lilith ile bilinçaltımızdaki ruhumuzun en derinlerinde barındırdığımız gerçek karanlık tarafımızı, masum maskemizin ardında gizlediğimiz, vahşi, savaşçı gücümüzü ve gerçek cinsel potansiyelimizi keşfederiz.

Lilith hak ettiği değeri görüp sevilmeyen, yalnızlığı seçen, güçlü olmayı daima başaran kadını sembolize eder.

Lilith en başından beri anaerkilliği temsil eden, pozitif kadın tanrıça figürüdür. Genel anlamda, kadınlığı, yaratıcı gücü, verimliliği, bağımsızlık ve eşitlik için mücadele etmeyi, baştan çıkarıcı güzelliği, aldatma, yasak ilişkiler ve yüksek cinsel arzu sembollerini çağrıştırır.  Efsanelere göre ise Âdem’in ilk eşidir. İlk kadın hüviyeti olarak betimlenen, Eden bahçesinden ayrılan kadın olarak tasvir edilir. Baş kaldıran bir semboldür. Hikâyesi Sümerlere kadar dayanır. Karanlık Ay Lilith’in etkisi öznel değildir! Tamamı ile nesneldir. Bu bağlamda etkilerini kişiselleştirdiğimiz zaman olumsuzlaşır. Ancak yüksek bir merkeze yöneltildiğinde yani her kesime hitap eder nitelikte olduğunda işe yarar. Haritamızdaki hassas bir düğümdür.

En kurnaz ve en entrikacı Kara Ay’dır.

Kişinin bilincindeki derin girdapları ve aklındaki karanlık fikirleri temsil eder. Kara Ay özellikle ikili ilişkilerde bir dönüm noktasıdır. Kadınların haritasında hamilelik ve lohusalık dönemlerinde aksilikleri işaret eder. Lilith’in insanın ömründe çok önemli bir yeri vardır.

Nerden çıktı bu Lilith derseniz; kendisi şu anda Balık burcunda!

Lilith 27 Ocak 2020 tarihinde Balık burcundan çıkacak.  Lilith 4 Şubat 2020 tarihinde Koç burcuna geçecek. 26 Mart 2020 tarihinden itibaren Koç ve Akrep burçlarını yakından ilgilendiğini gösterecek. Koç ve Akrep burçlarına avantaj sağlarken, bu burçlar kendilerini affedebilecekler.25 Mayıs 2020 haftasında şans noktasıyla iletişim kuracak ve birçok ilişkide günahlar affedilecek.  9 Ağustos 2020 en tehlikeli tarihi olacak çünkü Mars ile kavuşuyor. İlişkilerde güç gösterisi (didişme, inatlaşma, laf sokma) yükselişe geçiyor. Bu döngüde cinsellikte sıkıntıları olan ilişkiler zorlanmaya başlayabilir. 23 Ekim 2020 tarihinde ise Koç burcundan çıkacak.

Kişisel haritalarınızda ve Evlerinizde Lilith!

Koç

Başarısızlık korkusu, yeteri kadar iyi miyim? sorusu, kimlik arayışı, değersizlik, kendini başkaları ile karşılaştırma ve kontrolünü kaybetme.

Boğa

Güvenlik isteği, elde edememe korkusu. Ne kadar güvende ise o kadar rahattır. Aşırı tüketim, fiziksel güvensizlik, başkalarını suçlama.

İkizler

Onaylanma arzusu, reddedilme korkusu, başkalarının kendisine dair yorumları, insanları bencillikle suçlama, hata yapanlara haz etmeme, bireysellik.

Yengeç

Destek alma isteği, yüzüstü bırakılma korkusu, kendi için neler yapıldığına bakma, bağımlılık, kendisi için bir şeyler yapma.

Aslan

Yönetme içgüdüsü, değişim korkusu, kibir, bencillik ve benmerkezcilik, kıskançlık, yararsız insanlardan haz etmez, başkalarının güçlü yönlerini ortaya çıkarır.

Başak

Becerikli olmak, başarısızlık korkusu, ne kadar çalıştığını ve ilerlediğini düşünme, yetersiz olma hissi, kişisel eleştiri yapamama, kendi hatalarını görememe, sorumsuz ve abartılı davranışlar.

Terazi

Mükemmeliyetçilik, yalnız kalma korkusu, gerçek dışı beklentiler içinde olma, kişisel hatalarını yargılama ancak başkalarına karşı yargılayıcı olmama.

Akrep

Ölüm düşüncesi, kaybetme korkusu, kazanma odaklı, başkalarını kurtarmaya meyilli, çok fazla mücadele etmeme.

Yay  

Gerçeğe önem verme, anlamsızlık korkusu, niyet ve motivasyon sebepli yargılama, gerçekçi ve dürüst, yalan söyleyen insanlardan haz etmeme.

Oğlak

Kontrolcü olma, ihmal edilme ve dinlenilmeme korkusu, otoriteye, gösterişe, dikkat çekmeye merak, kendisine emir verilmesinden haz etmeme.

Kova  

Güçlü olma arzusu, güçsüzlük korkusu, güç savaşları, zayıf ve disiplinsiz insanlardan hoşlanmama, yardım almaktan çekinmeme, yargılamama.

Balık  

Güven duygusu, zafiyet korkusu, duyguları konusunda kendini yargılama, çok iyi görünen insanlara güvenmeme, duygularında hassas.

 

1.Evde

Özgür ve adildir. Cinsel olarak kolayca ikna edilebilir, ilişkilerdeki enerjisi yüksektir.

2.Evde

Sorunlarını çözmede sorunlar yaşar. Sanattan hoşlanır, maddi güce önem verir ve ailesine düşkündür.

3.Evde

Yanlış anlayabilir ve anlaşılabilir. Özgürlük sevdalısıdır ancak kendini anlatma konusunda iyi değildir.

4.Evde

Aile içi huzura önem verir. Kontrol eksiksizliği ve şanssızlık yaşayabilir. Hoşgörülüdür ancak zaman zaman alıngandır.

5.Evde

Sezgi ve zekâsı en önemli silahıdır. Ön planda olmayı sever. Melankoliktir, platonik aşklara düşer.

6.Evde

Mükemmellik, dürüstlük olmazsa olmazıdır. Temizlik hastasıdır, stresten çekinir, içsel savaşları çoktur.

7.Evde

Kendini tekrar etmeyi sevmez. Adalet timsalidir ve özeleştiride bir dünya markasıdır.

8.Evde

Cinsellik ve tehlike arzusu vardır. Kendi içinde yaşamayı sever. Gururludur. Güven problemi çeker. Arkadaş değil dost ve sırdaş arar.

9.Evde

Felsefe ve din sentezi yapar, iyilik ve cömertliği simgeler. Arzularını gerçekleştirmek için ideallerini ikinci plana atabilir.

10.Evde

Özgürlük sevdalısı, kısıtlanmaya gelemez. Bu tavırları ilişkilerini zedeleyebilir. Güçlü insanlar ile çekişmeler içinde boğuşabilir. Cinsellik ve şiddet arzusu paralellik gösterebilir.

11.Evde

Hoşgörülü ve nettir. Macerayı sever, insanları yanlış anlama eğilimleri olabilir. Açık ve net konuşan insanlardan hoşlanır.

12.Evde

Hem insanlara hem de ilaçlara bağımlıdır, yaratıcıdır. Kalabalık ortamlara gelemez, yalnızlık eğilimi vardır. Aldatmaya ve aldanmaya müsaittir, bilinçaltı çatışmaları yaşayabilir.

 

Astrolog Zeynep TURAN

31.10.2019

Yazının tüm hakkı saklıdır.

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...