Yükleniyor . . .

Kimliksiz Aşkların Gölgesinde...

Kimliksiz Aşkların Gölgesinde...

Bazı aşkların geçmişi yoktur, şimdisi vardır. Bazı aşkların dünü yoktur bugünü vardır. Bazı aşkların ise sadece yarına ihtiyacı vardır. Bazı aşkların dışarıdan görünüşü hiç önemli değildir; içindeki rengi önemlidir. 

Bazı aşklar ölümün kıyısından geçmeyi sever. Bazı aşkların nedenleri veya “niçin”leri yoktur. Bitişlerde, uçurumlarda parçalarını bırakarak yol alır. Bazı aşklar annenin, babanın kollarında öğrendiğinden farklıdır. Bazı aşklar karabulutların, yanlışların hatta üçüncü insanların gölgesinden sıyrılıp başkalaşır. Kim bilir, belki de en sağlamları onlardır. Kim bilir, aşkın hangi haliyle karşı karşıya kalmışlardır…

Bazı aşklar vardır ki, kanlı gözyaşlarına ihtiyacı vardır. Sende, yeniden doğmuş hissi yaratır. Bazı aşkların açıklamaları yoktur; konuşulacak geçmişleri de… Sadece yaşanacaklar vardır. Verilecek hesapları da yoktur, tükenecekleri günde dönüp söyleyecekleri sözleri de! Bazı aşklar kendi dünyalarını yaratır, kendi cennetlerini cehennemlerini kendi içlerinde barındırır. 

Öyle aşklar vardır ki, onlar sadece alevle beslenir. Adeta yoktan var olur; küllerinden dirilir! Bazı aşklar peri masalı gibidir. Görünüşü göz alıcı, bakılası, konuşulası... Bazı aşkların hazları yüksektir. Bazıları ise bu duyguları ve bedelleri anlayamaz. Çünkü onlar için kısıtlamalar vardır. Bazı aşklar, bazılarına nasip olur. 

Ama her aşkın bir bedeli vardır.  Bir kan kaybediş şekli, kendi içinde türlü türlü sınavı vardır. Mükafatı da vardır, bedeli de… Ama asıl ne vardır, biliyor musun? Herkesin yüreğinde geçmişindeki aşkların izi vardır. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm hakları saklıdır.

27.07.2016

 
Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...