Yükleniyor . . .

KAYINVALİDENİZ HANGİ BURÇ?

Makale 06/01/2022

KAYINVALİDENİZ HANGİ BURÇ?

KAYINVALİDEM NE İSTER?

Evet, doğru duydunuz “kayınvalidem ne ister?” önemli bir konudur aslında. İyi tarafından bakarsanız, eşinizi o büyütmüştür. Onu tanımak, bir bakıma eşinizin alışkanlıklarını da uzun vadede çözmek demektir. Eğer diğer tarafından konuyu değerlendirecek olursanız, “kriz yönetimini iyi bilmek” diye bir şey var. Ne de olsa bir birini hiç tanımayan iki kadının ortak paydada buluşmaları söz konusu.

“Ey sevgi! Sen nelere kadirsin” diyenlerdenseniz, size kayınvalideniz ile ilgili ipuçları verelim. Tabi bu yazıda sadece kayınvalideler olmayacaktır, size de küçük tavsiyeler ve ipuçları vereceğiz. Amacımız, size verdiğimiz ana konu ile kayınvalidenize karşı doğru stratejiler üretmeniz. Onun istekleri ne kadar önemli diyebilirsiniz, ama önemli! 

Yüzyıllardan bu yana, hemen hemen her toplumda görülen gelin-kaynana çekişmesi bitmemiş, fakat değişiklik göstermiştir. Eskiden, belki daha zor bir ilişki olarak görülen bu toplumsal olgu, günümüzde evrim geçirmiş haliyle karşımıza çıkmakta. Ne kadar değişime uğradı desek de, bu tatlı - sert ilişkinin ana hatları hala aynı… Yazımıza önce kayınvalidenizin burcunu okuyarak başlayın, daha sonra ise kendi burcunuzla uyumunu kontrol etmeyi unutmayın.  

 

Kayınvalidem KOÇ diyorsanız;  işiniz bir bakıma kolay çünkü o kendini genç ve dinç hissedecektir. Dolayısıyla sizinle alışveriş ve popüler konuları rahatlıkla konuşacaktır. Tabii ki Koç burcu kayınvalidenin de handikapları yok değil.  İlk etapta sizin güzelliğinize, alımlı duruşunuza kafa yoracaktır. Onun için, bir kadın kendini sevmeli ve bunu karşısındakine hissettirmelidir. Ona, kendi başarılarınızdan bahsetmekten korkmayın. Çünkü sizinle ilgili merak ettiği en büyük detay budur. Aile hayatınıza şöyle bir göz gezdirecektir. Ama onun için, aile yapınızda ekstra bir durum olsa da, çokta önemli değildir. Koç kayınvalideniz sizi bireysel değerlendirecek, sizin ön planda olmanızı önemseyecektir. Eğer Koç burcu bir kayınvalideniz var ise, onun detaylandırarak anlattığı programı dinleyin! Ve mutlaka hayatınızın yoğun olduğunu, sürekli bir şeylerle ilgilendiğinizi ona hissettirin.

Ben Koç’um diyorsanız: Tam bir güç gösterisi

Ben Boğa’yım diyorsanız: Konuşacak konularımız mutlaka var

Ben İkizler’im diyorsanız: Uzak olmakta fayda var.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Pek evhamlı biri.

Ben Aslan’ım diyorsanız: Eleştirmezse anlaşabiliriz.

Ben Başak’ım diyorsanız: Çok bilen de ters bana

Ben Terazi’yim diyorsanız: Zıt karakterlerin dostluğu

Ben Akrep’im diyorsanız: Kader utansın.

Ben Yay’ım diyorsanız: Olduğu kadar, olmadığı kader

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Mükemmele yakın düzen yarışması.

Ben Kova’yım diyorsanız: Oldu da bitti maşallah.

Ben Balık’ım diyorsanız: Ben herkesle anlaşırım.

 

Kayınvalidem BOĞA diyorsanız; iletişimi yüksek, hamarat biri olması gözünüze çarpan ilk detaydır. Daha sonra ise paldır küldür konuşma tarzıyla sizi çok şaşırtacaktır. Size açıkça söyleyelim; Boğa burcu kayınvalidenizin, hiç alışık olmadığınız ani sorularıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. “İnsanız, merak ederiz, haklı” diyorsanız çok yanlış yoldasınız. Çünkü bu düşüncenizi hissederse, uzun vadede üstünüzde hâkimiyet kurup, sizi yönetmeye çalışacaktır. Uzun vadede ise, eleştiriden çok direkt ithamları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Zor olduklarını kabul etmeseler de, zor ve yönetici insanlardır. “Ah ah, nereden çattım!” diyebilecek seviyeye geldiyseniz eğer size tavsiyemiz; hayatınızda, onun müdahale edeceği alan bırakmayın. Kendinizle ve eşinizle ilgili her konuyu kendiniz çözmeye çalışın. Emri vakiden hoşlanmayan Boğa kayınvalidelerine uzun vadede planlarınızı çıtlatabilirsiniz. Ama tarihleri belirtmenizde fayda var. 

Ben Koç’um diyorsanız: Konuşalım anlaşalım.

Ben Boğa’yım diyorsanız: İki keçi nasıl idare edeceğiz?

Ben İkizler’im diyorsanız: Renkli paylaşımlar söz konusu

Ben Yengeç’im diyorsanız: Kim önce bilecek?

Ben Aslan’ım diyorsanız: Sanırım asla küsmemem lazım.

Ben Başak’ım diyorsanız: Aynı dili konuşup, birbirimizi dinlemiyoruz.

Ben Terazi’yim diyorsanız: Rekabet son hız

Ben Akrep’im diyorsanız: Hayat, uzun ince bir yol.

Ben Yay’ım diyorsanız: Dost olmak en keyiflisi.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Her konuda uçlarda olduğumuz, iki iddialı kafa yapısı

Ben Kova’yım diyorsanız: Herkes kendi evinde özgür

Ben Balık’ım diyorsanız: Beni kıranı, ben de kırarım

 

Kayınvalidem İKİZLER diyorsanız; değişken ve meraklı bir insanla karşı karşıyasınız. “Rüzgar nereye eserse, oradan hareket eder” de diyebiliriz. Ama bu özeliğini şöyle algılayın, kendi gündemi ile o kadar doludur ki sizin dürüstlüğünüz ilgisiniz çekecektir. Eğer size olan güvenini kaybederseniz, politik olmak yerine sizden uzaklaşacaktır. Onun için güvenmek önemli, eğer siz eşinize olan düşkünlüğünü doğru ifade ederseniz sizinle uğraşmayacaktır. Oğlu artık emin ellerdedir. Yaşamayı gezmeyi seven İkizler burcu kayınvalide, kendi ev hayatına kimseyi karıştırmadığı gibi sizin iç ilişkilerinize de karışmayacaktır. Zaten karışmak için zamanı da yoktur, gezmek ve davetlerle başı oldukça yoğundur. Çocuk bakmak beli bir yere kadar onu ilgilendirir, yani geleceğin dadısı asla olmayacaktır. 

Ben Koç’um diyorsanız: Uzaktan sevmek sevmelerin en güzeli. 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Gezelim, yiyelim, paylaşalım.

Ben İkizler’im diyorsanız: Can çıkmadan huy çıkmaz.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Kötü konuşmak bana yakışmaz.

Ben Aslan’ım diyorsanız: Kandırıldım

Ben Başak’ım diyorsanız: Yanımda sesi çıkmıyor.

Ben Terazi’yim diyorsanız: İyi olmak kolay, adil olmak zordur

Ben Akrep’im diyorsanız: Oğlu memnun değil ki ben memnun olayım.

Ben Yay’ım diyorsanız: Sakin görünüşüne aldandığım dağlara kar yağdı.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Huzur ibadethanede

Ben Kova’yım diyorsanız: Mutlu yarınlar

Ben Balık’ım diyorsanız: En büyük endişemiz akşama ne pişirsek?

 

Kayınvalidem YENGEÇ diyorsanız; koruyucu, şefkatli, evcimen bir anneyle karşı karşıyasınız. Belki de bir “anne”de bulunabilecek tüm özellikleri onda mevcuttur. Fakat bu anaç yapı, bir zaman sonra sizi küçümsemesine, çocuk yerine koymasına neden olacaktır. “Bu çocuğu ben doğurdum, ona gözüm gibi baktım.  Bana hep ihtiyacı var.” Düşüncesiyle hareket eden kayınvalideniz, evinizde karargah kurarsa hiç şaşırmayın. Yaptığınız yemeğe karışacak, sevgili oğlu için en güzel yemeği kendisini yaptığını iddia edecektir. Bu durumda uygulamanız gereken taktik; onun bu aşırı duygusal ve alıngan hallerini umursamadan kendi bildiğinizi okumak. Tabii saygı çerçevesinde ve onla tartışmaya girmeden. Sizin kendinize olan güveniniz, onun kendisini geri çekmesine neden olacaktır. Muhalif tavırlarına rağmen, sizi çok fazla üzmeyip, kanatları altına alacağını da belirtelim.

Ben Koç’um diyorsanız: İşimiz var dedirtecek türden.

Ben Boğa’yım diyorsanız: Bu savaş yıllarca sürer, eğer başlarsa

Ben İkizler’im diyorsanız: Görenler “Allah selamet versin” diyor.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Sorunlarımız var, ama kol kırılır yen içinde kalır.

Ben Aslan’ım diyorsanız: “Hani benim oğluşum” demese keşke.

Ben Başak’ım diyorsanız: Herkes elini açık oynar.

Ben Terazi’yim diyorsanız: Danıştay’dan döner bu diyalog.

Ben Akrep’im diyorsanız: Hacı hacıyı Mekke’de, deli deliyi dakkada bulurmuş.

Ben Yay’ım diyorsanız: Biz olamıyoruz. Ya sen, ya ben.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: İnadın kurusun.

Ben Kova’yım diyorsanız: Ben daha güzelim.

Ben Balık’ım diyorsanız: Sustuk bir yere kadar. Artık herkes ederi kadar.

 

Kayınvalidem ASLAN diyorsanız; buyurun ego savaşına o zaman. Kendini herkesten üstün gören bir kayınvalide ile karşı karşıyasınız. Ama bu durum gözünüzü korkutmasın, çünkü onu ne kadar övgüye boğarsanız, size geri dönüşleri o kadar olumlu olacaktır. Yapmanız gereken en önemli şey, onun sizden daha çok şey bildiğini kabul etmeniz ve bol bol pohpohlamanız. Fazla gururlu bir kadın olduğunu unutmayın, eğer bir şekilde birbirinizle ters düştüyseniz “Tatlı söz, yılanı deliğinden çıkarır” misali ona yaklaşmasını bilin. Çünkü bu küslük uzun sürerse, eşinizle de tartışmanız çok yakın demektir. Ayrıca lüks düşkünü Aslan burcu kayınvalideniz evinizdeki eşyaları, kıyafetlerinizi içten içe eleştiriyor olacaktır. Onun moda zevkine, kendinizi rahatlıkla bırakabilirsiniz.

Ben Koç’um diyorsanız: Kocamı çok seviyorum, o da nazar boncuğu.

Ben Boğa’yım diyorsanız: İkimiz de çok inatçıyız.

Ben İkizler’im diyorsanız: Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Bu kadar oğluna aşık biri daha yoktur!

Ben Aslan’ım diyorsanız: Ben eşikte görenlerden değilim onun gibi.

Ben Başak’ım diyorsanız: Tartışmaktan bıktım, usandım.

Ben Terazi’yim diyorsanız: Yarına kalır ama yanına kalmaz.

Ben Akrep’im diyorsanız: İkimiz de gezmeyi seviyoruz.

Ben Yay’ım diyorsanız: He deyip geçerim.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Çok biliyor!

Ben Kova’yım diyorsanız: Boş konuşuyor.

Ben Balık’ım diyorsanız: Elin iyisindense kendi kötümü tercih ederim.

 

Kayınvalidem BAŞAK diyorsanız; evinizin temiz olduğuna, her şeyin derli toplu olduğuna emin misiniz? Eğer değilseniz, kayınvalideniz bunu size zaten garanti edecektir. Detayların içinde kaybolan, mantıklı, ayakları yere sağlam basan bir anne var karşınızda. Sessizce, oturduğu yerden sizi gözlemlemesi, kendinizi huzursuz hissetmenize neden olabilir. Ama incelemek onların doğasında var. Evdeki her detaydan, her olaydan haberi olsun isteyecektir. Size belki biraz çektirecektir, iğneleyici konuşmaları olacaktır belki ama işe biraz da güzel tarafından bakmak lazım. Boş konuşmaz, gerçekten önemli olan konuları eleştirir. Belki de sözlerini dikkate almalısınız. Ayrıca torunlarına çok iyi bir babaanne olacağını da söyleyebiliriz. Onları şımartmadan, gerekli özeni gösterecektir.  

Ben Koç’um diyorsanız: İki bilmiş bir ailede. 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Ya sabır.

Ben İkizler’im diyorsanız: Tarzımız aynı değil.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Başlarda bu kadar değildi.

Ben Aslan’ım diyorsanız: Böyle kayınvalide düşman başına.

Ben Başak’ım diyorsanız: Biz birbirimizi destekleriz.

Ben Terazi’yim diyorsanız: Tutucudur biraz kendileri.

Ben Akrep’im diyorsanız: Gül gibi geçiniyoruz.

Ben Yay’ım diyorsanız: Fazla detaycı biri.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Oğlunu da kendine benzetmiş.

Ben Kova’yım diyorsanız: Harcamalarımıza karışmasa çok iyi olacak.

Ben Balık’ım diyorsanız: Biraz fazla abartıyor.

 

Kayınvalidem TERAZİ diyorsanız; pahalı hediyelere, sürprizlere, gezip, tozmaya hazır olun. Eğlenceli ve arkadaş canlısı bir kayınvalideniz var, şanslısınız. Ama onun dengesini bozacak bir şey yaptınız mı, vay halinize! Böyle durumlarda, yaşadığı duygusal gel gitler sizi oldukça yoracaktır. Karşınızdaki nazik, kibar, uyumlu anneyi çileden çıkarmamak için tavırlarınıza, sözlerinize dikkat edin. Sert çıkışlardan, eleştirel yaklaşımlardan hiç ama hiç hoşlanmadığı gibi, ona inat gittiğinizi fark ederse anında karşı atağa geçebilir. İntikamı da yine kibar ve akıl dolu bir yolla olacaktır, emin olun. Evlatlarınızı nasıl yetiştirdiğiniz de onun için önemlidir. Belki biraz şımartabilir onları ama asla küfürlü konuşmalarına, saygısız davranışlarına izin vermeyecektir. Çocuklarınız, onunlayken oldukça mutlu… Size de tavsiyemiz, onun uyumlu yapısını bozmamanız.  

Ben Koç’um diyorsanız: Aynı olmayabiliriz ama birbirimizi anlarız. 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Önce kim yorulacak bakalım?

Ben İkizler’im diyorsanız: Adaletin bu mu dünya?

Ben Yengeç’im diyorsanız: Hayatın sanki ön provasını yapmış gibi, her şeyi biliyor.

Ben Aslan’ım diyorsanız: Allah büyüktür.

Ben Başak’ım diyorsanız: Sevelim, sevilelim bu dünya kimseye kalmaz.

Ben Terazi’yim diyorsanız: Hangimiz daha kokoş acaba?

Ben Akrep’im diyorsanız: Hiç umurumda değil derken?

Ben Yay’ım diyorsanız: Kendileri, olası ilk yardım ekibimizdir. 

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Tek kelimeyle cimri

Ben Kova’yım diyorsanız: Biz birbirimizin düzenine karışmayız

Ben Balık’ım diyorsanız: Kimseyle tartışamam.

 

Kayınvalidem AKREP diyorsanız; eşiniz için bir yol gösterici, sırdaş ve dost olan Akrep burcu kayınvalideniz, ilk etapta sizi aynı şekilde sarıp sarmalamayacaktır. Eşinize olan ilgi ve alakasına bakıp, size soğuk davrandığını düşünebilirsiniz. Hâlbuki o, sezgileriyle hareket ediyordur ve onda güven duygusu yaratmanızı bekliyordur. Başarısızlığa tahammülü olmayan kayınvalideniz, karşısında başarılı bir gelin görmek ister. Ona yaptığınız işi ballandıra, ballandıra anlatmanız ilgilisini çekecek; hayatınız boyunca ne tür zorluklara göğüs gerdiğinizi bilmesi sizle iletişim kurmasını kolaylaştıracaktır. Her yaptığını sorgulamayın, çünkü onlar gizli kapaklı şeylerden hoşlanırlar. Birlikte yapabileceğiniz en güzel aktivite ise dedikodu olsa gerek. Herkes hakkında bir fikri ve eleştirisi mutlaka vardır, ayak uydurmanız sizin faydanıza… 

Ben Koç’um diyorsanız: Bıraksan bir kaşık suda boğar beni. 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Büyük büyüklüğünü, küçük küçüklüğü bilir bizde.

Ben İkizler’im diyorsanız: Yap, et, kenara çekil politikası.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Damarı kurusun.

Ben Aslan’ım diyorsanız: Of çektirecek kadar.

Ben Başak’ım diyorsanız: Ne yapsam beğenmez.

Ben Terazi’yim diyorsanız: İçi de dışı da beni yakar modeliyiz.

Ben Akrep’im diyorsanız: Hamdım, piştim, yandım.

Ben Yay’ım diyorsanız: Anne gibi annedir kendileri.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Anlaşırız.

Ben Kova’yım diyorsanız: Akıllı kadınları severim.

Ben Balık’ım diyorsanız: Abartma huyu olmasa çok iyi.

 

Kayınvalidem YAY diyorsanız; sabah yürüyüşlerine ve kalın kitaplar okumaya hazır mısınız? Yay burcu kayınvalideniz oldukça donanımlı, entelektüel ve öğrenmeye açık biri. Ayrıca sahip olduğu enerjiyle, sizi bile gölgede bırakabilir. Ona ayak uydurayım derken evinizi ihmal edebilirsiniz, dikkat. Gerçi o, zaten buna aldırış etmeyecek, kendi gibi sizi de özgür bırakacaktır. Evinizde yaptıklarınız sizi ilgilendirir, yeter ki ona ayak uydurun. En yakın arkadaşı olmak için elinizden geleni yapın. Fakat oğlunu kısıtlandırdığınızı, onu eve bağlı biri haline getirdiğinizi görürse pozitif enerjisi, negatif enerji olarak hızla size dönecektir. Sivri dili, size değil eşinize yönelecek; hakkınızda düşündüğü fakat söylemeye gerek duymadığı tüm olumsuz özelliklerinizi bir bir sevgili oğluna aktaracaktır. Yay burcu kayınvalidenizin, oldukça sakar olduğunu unutmayın. Evinize geldikten sonra arkasında koca bir yıkım bırakması, etrafın savaş alanına dönmesi rahatsız olabileceğiniz konular arasında.

Ben Koç’um diyorsanız: Evde bir enerji patlaması 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Zıt gitmediği sürece dostumdur.

Ben İkizler’im diyorsanız: Ne umdum, ne buldum.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Ego savaşı

Ben Aslan’ım diyorsanız: Bana karışmaz. 

Ben Başak’ım diyorsanız: Bu kadar da sorumsuz olunmaz!

Ben Terazi’yim diyorsanız: Arkasını hep ben topluyorum.

Ben Akrep’im diyorsanız: Bana çok yardımı dokundu.

Ben Yay’ım diyorsanız: Pek eğlenceli bir anne-kız olduk.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Tartışmalarımız Allah’tan kısa sürüyor.

Ben Kova’yım diyorsanız: Sanırım sayesinde aydınlandım.

Ben Balık’ım diyorsanız: Böyle duygusuzluk görmedim. 

 

Kayınvalidem OĞLAK diyorsanız; geleneksel, soğuk, ciddi bir kayınvalideniz var, ilk tanıştığınız andan beri siz de bunun farkındasınız. Özellikle eşinize olan sevgi gösterileriniz, yüksek sesle gülmeniz, komşularınızla olan samimiyetiniz onun gözüne batacaktır. Ona göre her şey ölçülü, saygı çerçevesinde, fazla abartmadan olmalıdır. Eğer kıpır kıpır, yerinde duramayan biriyseniz şimdiden geçmiş olsun. Evinize her geldiğinizde sinir krizleri geçirme olasılığınız yüksek. Ama sakin yapılı, gelenek göreneklere bağlı bir yapınız varsa, size oğluna davrandığından farklı davranmayacaktır. Öğretmen edasıyla, bir evlilikte olması gereken şeylerin ne olduğunu size her seferinde hatırlatacak; disiplinli yapısı ile çocuklarınıza iyi bir eğitim vermenizi kolaylaştıracaktır.

Ben Koç’um diyorsanız: Kendileri profesör mübarek 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Anlaşırız.

Ben İkizler’im diyorsanız: Birbirimize karşımayız.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Beni konuşmadan günü geçmez.

Ben Aslan’ım diyorsanız: Yakında aramızda da uyur!

Ben Başak’ım diyorsanız: Bizde bir düzen var, onu kimse bozamaz.

Ben Terazi’yim diyorsanız: Bir lafıyla bin çamı devirir. 

Ben Akrep’im diyorsanız: Kaynanam değil, annem.

Ben Yay’ım diyorsanız: Yaz yağmuru gibiyiz.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Yaz tahtaya, al haftaya.

Ben Kova’yım diyorsanız: Maazallah dedirtecek bir zeka.

Ben Balık’ım diyorsanız: Buluşamayan notalar gibiyiz.

 

Kayınvalidem KOVA diyorsanız; klasik olan her şeye tepkili, çılgın bir kayınvalideniz var! Onunlayken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabilirsiniz, çünkü sizi sürekli yeni bilgilere boğacak ve yeniliklerden haberdar edecek. Heyecanlı, farklı bir kişiliği olan kayınvalidenizin evinize her geldiğinde eşyaların yerini değiştirmek istemesi ve eşyalarınızın ortadan kaybolması sizi huzursuz edebilir. Hoşuna gitmeyen, ona göre sıradan olan bir nesne rahatlıkla çöpe atılabilir. Size danışmasına bile gerek yok! Ama şanslısınız ki, karşınızdaki kişi kesinlikle sıradan bir anne değil, onunla her konuda tartışabilir, fikirlerinizi cesurca savunabilirsiniz. Sizi dinlemekten ve antitez sunmaktan oldukça keyif alacaktır. Çocuklarınız ise kayınvalideniz sayesinde bilimsel müzelere gitme ve yaparak öğrenme alışkanlıkları kazanacak, emin olun. 

Ben Koç’um diyorsanız: Geçinip gidiyoruz bence. 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Çok fazla bize uğramıyor.

Ben İkizler’im diyorsanız: Güzel planlarımız var.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Kendini biraz fazla üstün görüyor!

Ben Aslan’ım diyorsanız: Neden beni hiç dinlemiyor ki?  

Ben Başak’ım diyorsanız: Şiddetli geçimsizlik

Ben Terazi’yim diyorsanız: Komşuculuk oynuyoruz. 

Ben Akrep’im diyorsanız: Etkileyici fikirleri olduğu kesin. 

Ben Yay’ım diyorsanız: Daha iyisini bulamazdım.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Yaşına göre fazla özgür ruhlu.

Ben Kova’yım diyorsanız: Ayrı tellerden çalıyoruz.

Ben Balık’ım diyorsanız: Eğlenceli ama biraz patavatsız. 

 

Kayınvalidem BALIK diyorsanız; romantik filmlerde, hatta haberleri izlerken bile ağlamasına alışmanız gerek. Hassas, şefkatli kayınvalideniz sizi üzmemek için fazla dikkatli davranabilir; ama aynı özeni sizden de bekleyecektir. Sakın ona karşı yüksek sesle konuşmayın, ona bağırdığınızı düşünecektir. Ona bir şey yaptırmak istiyorsanız, tatlı dilinizi kullanın. Karşısındaki kişi biricik oğlunu elinden almış da olsa, onun sevgi dolu sözleri karşısında kolayca yelkenlerini suya indirecektir. Ama söylememizde fayda var, kayınvalideniz biraz tembel ve disiplinden oldukça uzak. Evinize gelip, koltuğun en rahat köşesini kapabilir ve günlerce burada kalabilir. Merak etmeyin, siz onu rahatsız etmediğiniz sürece, o da size rahatsızlık vermeyecektir. Yeter ki kumanda elinde olsun! 

Ben Koç’um diyorsanız: Ben evet desem, o hayır der. 

Ben Boğa’yım diyorsanız: Çok bilinmeyenli bir denklem gibiyiz.

Ben İkizler’im diyorsanız: En çok çekiştirdiğimiz kişi, bizi buluşturan.

Ben Yengeç’im diyorsanız: Dağ dağa kavuşur da, bizim ki biraz zor. 

Ben Aslan’ım diyorsanız: Alınganlıklarından gına geldi.

Ben Başak’ım diyorsanız: Bir tek onun çocuğu var sanki!

Ben Terazi’yim diyorsanız: Her halükarda anlaşacağız.

Ben Akrep’im diyorsanız: İmkansız diye bir şey yok bizim için. 

Ben Yay’ım diyorsanız: Yanında çok sıkılıyorum.

Ben Oğlak’ım diyorsanız: Aynı yolda, ayrı yürürüz.

Ben Kova’yım diyorsanız: Ben de olmasam ne yapacak.

Ben Balık’ım diyorsanız: İki cambaz bir ipte oynamaz. 

 

Astrolog ZEYNEP TURAN

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…