Yükleniyor . . .

KASIM AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Makale 07/01/2022

KASIM AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Kasım ayı, hepimizin güvendiği şahısların ağzından çıkan tüm sözlerin aslında farklı anlamları olacağını bizlere gösterebilir. Özellikle, son birkaç ayda neler döndüğünü insanlık namına bir ucundan işaret edebilir.  Bu kişilerin denizler, adalar, rezervler, sağlık ve sınır sorunları konusunda verdikleri cevapların sonuç odaklı olmadığını görmek dünyaya karşı olan bakış açımızı da değiştirebilir.

Kasım ayında söylenmeyeni söyleyen, hızlı yayılımı sağlayan sosyal medya platformları bu açıdan yoğunlukla gündemde olacak.

Toplumsal Duyarlılık Artıyor

Doğrusu ya da yanlışıyla sosyal medyayı bambaşka bir şekilde değerlendirebiliriz. Toplumlar ise bu sefer birbirini destekleyecek. Uzaklar birbirine yakınlaşacak ve örgütlenmeler güçlenebilecek. Toplumların dertlerinin, görüşlerinin peşine takılan, dünyaca ünlü sanatçıları da bu dönemde kimlerden oluştuğunu görebiliriz. Mars belki bu ay düz seyrine girecek ama izlerini kolay kolay silmeyecek. Bu evrede kahramanlarda ortaya çıkabilir, iş çevirenler de.

Kim Kimi Yönetecek?

Bu yılın hızına davayla, belgeyle ayak uydurmak pek mümkün olmayabilir.  Bu durumun sıkıntısını ise en çok liderler çekecek. Çünkü hukuk artık teknolojiye yetişemeyecek. Bu açıdan devletler ve dijital platformlar patronun kim olduğunu ifade edecekler.

  • Sınırlara örülen duvarların da göstermelik olduğu ortaya çıkacak.

2020 yılı soğukluğunu iyiden iyiye hissettirirken, ABD kendi seçim sonuçları ile sınanabilir. Mars ve Satürn’ün taç kavgası ABD seçimlerini gölgede bırakacak başlıkları ortaya koyabilir. Trump yeniden başkan olsa da olmasa da sonuçlar ABD tarihi için ilkleri doğurabilir.  Trump’ın ailesinde organizasyon becerisi ve yetenekleri ile kendini dünyaya ispat eden Ivanka’nın ileride nasıl etkiler bırakacağına da daha sonra tanık olacağız.  Baba Trump yerine kızı Ivanka dünyada daha popüler ve güvenilir bulunabilinir.

Keskin Virajları Bitmeyen Dünya Gündeminde Neler Var?

İklim sorunları kendini gösterebilir. Kasım ayında gezegenlerin seyri 1975-1982 yılları arasında Uranüs-Akrep döngüsünde yaşananları referans alarak, benzer olayları yeryüzüne taşıyacak. Güneş, Akrep burcunda hareket ederken ayın tam ortasında yine Akrep burcunda bir Yeniay gerçekleşecek ve 21 Kasım’da Venüs de yanlarına yetişecek. Dünya bu süreçte iklim sorunlarını her köşede hissederken, 2020 yılının başında yaşanan büyük olayların devamının gelip gelmeyeceğini herkes sorguluyor olacak.  İnsanın doğa olaylarına karşı acizliğini, hayvanların ise üstünlüğünü kabul edeceğiz.

  • Dünya Sağlık Örgütü ve benzer kuruluşlar birçok istatistiği ortaya dökecek.
  • Bu yüzyılın vebasının bireysellik ve yalnızlaşma olduğunu fark edeceğiz. Gen çalışmaları, aşı çalışmaları yine gündemde olacak.

2020 yılının astrolojik şeması, büyük bir uyanışın içinde bocaladığımızı da hissettirmeye devam edecek.

Sır Yok!

‘’Artık sır yok!’’ diyen 2021 yılı bize doğru yaklaşırken, akıl almaz olayları şimdiden tetikleyebilir. Yardım kuruluşlarının bile ne kadar yardımsever olup olmadığını düşündürecek iddialar ortaya atılacak. Gökyüzü bu kurumlarda kişisel ilişkilerin ne boyutta olduğunu işaret edecek. Türkiye’de de çalışma alanı olan bu ‘’sözde’’ yardım kuruluşlarına ağır darbeler gelebilir.

  • Akrep burcu bir ülke olarak tarihimizde büyük yeri olan Türk Kızılay’ını bu evrede tüzük değişikliği sebebiyle konuşabiliriz.

Kötü Gün Dostu!

Şansı temsil eden gezegen Jüpiter, Oğlak burcunun son derecelerinde gezinirken, 12 yıl önce aynı döngüden geçmiştik.  Satürn ve Jüpiter ardı ardına Oğlak burcundan çıkmak için gün sayıyor; yüzleşme, cesaret, içsel güç, irade bütün bunlar sabit su enerjisinde potansiyel olarak açığa çıkabilir.

  • Yeni kurulan partiler, kapatılan siyasi yapılar ve zan altında kalacak siyasi isimlere tanık olabiliriz.

Yılın 5. Tutulması

2020 yılının 5. tutulması hava elementinde etkili olacak. Bu noktada ise toplumsal normları belli aşamalar bekleyebilir. Asla yan yana gelmez dediğimiz insanları bir arada görebiliriz. Hava burcundaki tutulma Türkiye açısından az görülür hesaplaşmaları tetikleyebilir. Sandıklar yeni liderleri arayabilir, sınır bölgeleri gündeme oturabilir.  Ülke açısından yaşadığınız güncel süreci yürütmekte zorluk çekenler payına düşeni alabilir. 

Ay burcu İkizler olan Türkiye’de, 30 Kasım’da gerçekleşecek Ay tutulmasıyla toplumsal hassasiyet öne çıkabilir. Transit haritaya göre 12. evimizde etkili olan tutulma, korktuğumuzu başımıza getirir mi sorusuna cevap niteliği taşıyabilir.

  • İdlib, sınırlar, sağlık ve doğanın dengesi gündemi belirleyebilir.
  • Bu arada tutulma; Suriye’nin akıbetine nasıl yeniden dahil olacağımızı da işaret edebilir.

Not: 2020 Kasım ayının detaylı temasını, ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’’ kitabından okuyabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

16-10-2020

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…