Yükleniyor . . .

KASIM AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2019)

KASIM AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2019)
 

2019 yılının son düzlüğündeyiz. Kasım ayı yıl bitmeden hepimize farkındalığı yaşatmak istiyor. Temmuz ayından sonra yılın en hararetli aylarından birine başlarken semada bizleri Merkür gerilemesi karşılıyor. Bu durum karşısında geçmişi yad etmekten kendimizi alamayacağız. Bu ay dengeyi tutturmak zor olsa da 2020 yılının planlarını netleştirmeye başlayacağız. Evet, yorulduk. Yer yer yıkıldık ve tutunacak bir dal aradık ve bulamadık. Ancak 2019 yılını yanımızda isteyip de bulamadıklarımız şekillendirdi. Kim dost, kim düşman, kim gerçekten sevenimiz, kim yol arkadaşımız hepsini gördük. Görmeye de devam edeceğiz. Kaderin yön değiştirdiği günler yaşarken sağlam kararlar almak, sağlam yüreklere sığınmak çok önemli olacak.
Ömür bir masal gibidir ne kadar uzun olduğu değil ne kadar güzel yaşandığı önemlidir.  
Kasım ayını etkisi altına alan Merkür gerilemesinin detaylarını size günler öncesinden yazmıştım. Özellikle ülkemizin öz burcunda gerçekleşiyor olması, Türkiye’de doğan herkesi yakından ilgilendiriyor. Tabii kısa bir ayrıntıyı da sizlere not düşmek isterim. Eğer doğduğunuz anda Merkür gerilemesi var ise şanssızım dediğiniz konular dönebilir. Bu minik notu da düştükten sonra gelin beraber kasım ayının kişisel gündemine bakalım.
Cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır.  
2019 Temmuz ayından itibaren sakinleştirmeye çalıştığımız duygularımız bu ay bizleri yine zorlamaya başlayacak. Belli bir noktaya getirip olduramadığımız olaylara aklımız takılacak ve neden, niçin sorularının içinde bocalayacağız. Eğer böyle bir durumda kaldığınızı hissederseniz kendinize hemen yeni bir yol planı çizin. Eskisinden daha farklı, daha aydınlık bir plan… Takıntılarınızı yönetemediğinizi fark ederseniz kendinize yeni hobiler edinin, sizi yoran olayların akışından uzaklaşmaya çalışın. Bu demek değildir ki inandıklarınızdan vazgeçin, aksine kendinize molalar yaratın. Sürekli aynı sorunun etrafında dönmek bir süre sonra gerçekleri görmenize engel olur. Siz bu çemberi kırın.
…Ve bir gün gelir tüm dualar kabul olur, yeter ki inanmaktan vazgeçmeyin. 
Dönüp dolaşıp temmuz ayına geliyoruz değil mi? Bu satırları okurken eminim ‘ne temmuzdu’ ama diye içinizden geçiriyorsunuz. Çok da haklısınız. Gerçekten de herkesin hayatına bir çentik atacak gezegen etkileri mevcuttu. Kendimize dahi tahammül edemediğimiz noktalarda çevremizdeki kişilere tahammül etmek zorunda kaldık. Ve tabi ki bu durum bizim için kolay olmadı. 2019 yılının kasım ayı sabır kelimesini çok daha güçlü hayatımıza yerleştirmeye niyetli. Sabretmek, inanmak anahtar kelimelerimiz olacak. Duygularımız süt limandan çıkıp arşa değerken, bizler de bu değişimi sağlıklı bir şekilde atlatmalıyız. Tüm yılın yorgunluğu bir anda yüreklerimize otururken nefes alma alanımızı kendimiz yaratacağız. Çünkü inanın herkes kendi telaşına düşmüş olacak. Her şey bu kadar mı olumsuz olacak derseniz; her şey bakış açımızda gizli derim. Şerrin içindeki hayrı görmekte bulutun arkasındaki güneşi fark etmekte bizim elimizde.
Olmadı deyip yarı yolda bıraktıklarımızla yolun yarısında tekrar karşılaşacağız.
Kasım ayının gündemi 2019 yılına nasıl duygularla gireceğimizi de belirlerken yeni yılın havasına bu yıl erken girmeyeceğiz. Sorunlardan bıktık, usandık demeyin gökyüzünün bize anlatmak istedikleri var. Hatalarımızdan ders almamızı isterken, yaptığımız haksızlıkları da bir bir önümüze sermek istiyor.
Zaman asla affetmez!
Sarsılmaz dediğimiz duyguların yerini şüphe bırakırken ‘güven’ kelimesinin de anlamı zamanla değişmeye başladı. Hayatta olmaz dediklerimizle yüzleştik, asla bırakmaz dediklerimizle yol ayrımına geldik. Zamana mı yenildi her şey? Bu sorunun cevabı sizde gizli. Gerçekten zaman mı yenildiniz yoksa olması gerekenlerin zamanını mı geçirdiniz? Bu ay bu ayrımı yapacak ve zihinsel olarak bir uyanışa geçeceksiniz. Güvenmeyi görünmeyen bir olgu olarak adlandırmak isteyen insanlar her zaman vardır. Güven, her ne kadar soyut bir kavram gibi görünse de aslında somut nedenlerle hayatımızdadır. Söylenen sözlerin doğruluğuna şüpheyle yaklaşılan bir yüzyıldayız. Kasım ayı bunu daha da iyi hissettirecek. ‘Ben onun sözlerine güveniyorum. ‘cümlesinde geçen güven kelimesi aslında yalnızca doğru söylediğini ummak anlamına gelecek. Yalan söyleme ihtimalinin olduğunu daha önceki tecrübelerinizden bildiğiniz kişiler bu ay da sizi şaşırtmayacak ve siz her ne kadar görmek istemeseniz de gök kubbe önünüze olan biten her şeyi getirecek. Aynı yöne baktığınızı düşündüğünüz kişilere karşı kalpten hissettiğiniz bağlılığı bu ay elinizde olmayan sebeplerden dolayı esnetme ihtiyacı hissedebilirsiniz. ‘Ama seçimlerimiz aynı yöndeydi’ demeyin, insanoğlunun bazen yarı yolda da kalması gerekir doğruyu bulabilmek için. En büyük ihtiyaçtır güven kokan insan, aynı zamanda da en zor sahip olunan. Kasım ayında bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Astrolog Zeynep Turan
24.10.2019
Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...