Yükleniyor . . .

KASIM AYI YERYÜZÜNE NE TAŞIYOR?

Kasım Ayı Yeryüzüne Ne Taşıyor?

Sonbahar mevsimi bu sene hepimizi biraz şaşırttı sanırım. Kışın içimizi erken üşütmesiyle beraber ruh halimizde ve çevremizdeki insanların davranışlarında birtakım değişikliklerin meydana geldiğini hissetmiş olabilirsiniz. Kasım ayının özellikle hepimize vurgulamak istediği bir konu var elbet. Mesela ne gibi mi? Güven kelimesinin sözlük anlamını kaybetmeye başladığını çevrenizdeki insanlardan bu ay sıkça duyabilirsiniz. Gök kubbe bu konuda Kasım ayındaki iddiasını ortaya koyacak. ‘Aman, ben zaten onun öyle bir insan olduğunu biliyordum.’ dediğiniz kişiler, size ‘Yok artık o kadar da değildir.’ Dedirtecek bu ay. Peki, şaşıracak mısınız bu duruma? Evet.

İnsan güven kokmalı

Güvenmeyi görünmeyen bir olgu olarak adlandırmak isteyen insanlar her zaman vardır. Güven, her ne kadar soyut bir kavram gibi görünse de aslında somut nedenlerle hayatımızdadır. Söylenen sözlerin doğruluğuna şüpheyle yaklaşılan bir yüzyıldayız. Kasım ayı bunu daha da iyi hissettirecek. ‘Ben onun sözlerine güveniyorum. ‘cümlesinde geçen güven kelimesi aslında yalnızca doğru söylediğini ummak anlamına gelecek Kasım ayında. Yalan söyleme ihtimalinin olduğunu daha önceki tecrübelerinizden bildiğiniz kişiler bu ay da sizi şaşırtmayacak ve siz her ne kadar görmek istemeseniz de gök kubbe Kasım ayında önünüze olan biten her şeyi getirecek. Aynı yöne baktığınızı düşündüğünüz kişilere karşı kalpten hissettiğiniz bağlılığı bu ay elinizde olmayan sebeplerden dolayı esnetme ihtiyacı hissedebilirsiniz. ‘Ama seçimlerimiz aynı yöndeydi’ demeyin, insanoğlunun bazen yarı yolda da kalması gerekir doğruyu bulabilmek için. En büyük ihtiyaçtır güven kokan insan, aynı zamanda da en zor sahip olunan. Kasım ayında bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Arandıkça bulunmayan güven kokan insanları bulduğunuz zaman da emin olamayacak hatta kendi duygularınıza dahi güvenemeyeceksiniz bu ay. Çevrenizdeki insanların sizi ikna etmesini beklerseniz boşuna. Bireyselliğin ön planda olacağı Kasım ayında, herkes kendi kalkanını oluşturup yara almadan bu ayı atlatmaya çalışacak.

Güven, zamanla sınırlıdır

Bir kişiye karşı duyduğunuz güvenin sarsılmaz olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bir düşünsenize dünyaya dahi güvenmiyorsunuz. Her şeyin bir zamanı olduğu gibi, güven olgusunun da bir zamanı vardır ve bunu bu ay öğreneceksiniz.

Güvenmek;

  • Çoğu zaman hata değil, bazen hatadır.
  • Risk almaktır.
  • Kalbini başkasının insafına bırakmaktır.
  • Bazen imkansızdır ama bazen…
  • Duvarların yıkılmasına izin vermektir.
  • Şüpheye yer vermemektir.
  • Hayal kırıklığı yaşamaktır.
  • Zaaf değildir, yalnızca zordur.
  • Duygularla alakalı olsa da somut veriler ister.
  • İnanmaktır.

Bir kere güvendim bir daha kimseye  güvenemem dediğiniz noktada hayatın size sunduklarına sırtınızı dönmemelisiniz. Bu noktada farkına varmanız gereken şey ise inanmak ve güvenmek kelimelerinin farklı tanımlar olduğu. Güvenmediğiniz birisine inanmayı tercih edebilirsiniz ama unutmayın ki bu tercih tamamen sizinle alakalı.

Astrolog

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

27.10.2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...