Yükleniyor . . .

KARANTİNA GÜNLERİ İÇİN ÖNERİLER

KARANTİNA GÜNLERİ İÇİN ÖNERİLER

Malumunuz haftalardır ülke olarak bambaşka bir sürecin içerisindeyiz. Koronavirüs sebebiyle dışarıya çıkamadığımız günleri evimizde geçiriyoruz ve acil bir durum olmadığı müddetçe evlerimizden çıkamıyoruz. Bu durum her ne kadar can sıkıcı olsa da kendimiz için avantaja dönüştürmemiz adına elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu yazıda evde kaldığınız karantina günlerinde zamanınızı daha verimli geçirmeniz adına bazı önerileri bulabilirsiniz.

İçine Düştüğümüz Bu Kriz Ortamında Yarım Bıraktığımız İşlere Dönebilir, Hayatımızın Her Köşesini Toplayabiliriz

Normal yaşantımızda yarım bıraktığımız bir iş varsa, karantina günlerinde bu işi daha rahat bir şekilde halledebiliriz. Örneğin bitirmemiz gereken ama aciliyeti olmayan işlerimizi erkenden bitirebiliriz. Ya da okumak için zaman bulamadığımız kitaplarımızı ve izlemek istediğimiz filmleri aradan çıkarabiliriz. Bu süreçte yeni müzikler ve ilgi çekici diziler de keşfederek bu zamanları verimli bir şekilde geçirebiliriz.

İletişimden Kopmamak Sizi Hayata Bağlayacak

Dışarıda görüşemediğimiz arkadaşlarımız ve sevdiklerimizle görüntülü görüşmeler yapmalı ve iyi olduğumuzu göstermeliyiz. Güler yüz ve pozitif enerjiler bu süreci atlatma konusundaki en büyük yardımcılarımız niteliğindedir. Normal yaşantımızda vakit bulamadığımız bazı dekoratif düzenlemeleri yapmak için de doğru bir zaman dilimindeyiz. Bunu değerlendirmek gerekli değil mi?

Farklı Rutinlerle Daha Güçlü Hale Gelebiliriz

Sosyal yaşantımızdaki birçok rutin değişime uğradı. Bildiğimiz ve yaptığımız şeylerin bir anda farklılaşması bizi çok farklı hislere soktu. Kendimizi ne kadar adapte edemesek de farklı durumları tecrübe etmek ve günlük rutinlerden ayrılmak kimi zaman kişi için psikolojik olarak bir avantaja dönüşebilir. Farklı alışkanlıklar ve rutinler edinmek hayatımızın bir sonraki evresi için bizlere fayda sağlayacaktır.

Değer Vermenin ve Kıymet Bilmenin Önemi…

Biz insanlar sosyal varlıklarız, insanları etkilemek ve etkilenmek genlerimizde var. İletişim kurmadan sosyal yaşantıyı hayal bile edemiyoruz. Karantina günlerinde sosyal yaşamımız ne kadar değişti değil mi? Sürekli gittiğimiz mekanlara gidememek, ailemizle ve sıklıkla görüştüğümüz arkadaşlarımızla görüşememek hayatımızdaki her şeyin değerini daha iyi anlamamızı sağladı. Bu bağlamda kendimizin ve kıymet verdiğimiz her şeyin değerini yerinde ve zamanında bilmek şart.  

Evlerde Zaman Nasıl Geçecek?

  • Kitap listesi yaparak okuyamadığımız güzel kitapları okuyabiliriz
  • Zaman bulup da izleyemediğimiz birbirinden güzel filmleri ve dizileri izleyebiliriz
  • Spor illa ki spor salonunda yapılmaz. Sporumuza evlerimizde de devam edebiliriz.
  • Kendimizi geliştirmenin yaşı ve zamanı yoktur. İnternet üzerinden verilen online eğitimleri takip edip kendimizi bu boş zamanlarda geliştirebiliriz.
  • Evimizle tam anlamıyla bir olmanın vakti geldi. Evin altını üstüne getirerek gereksiz bulduğumuz eşyalardan kurtulabilir, kendi yaşam alanımızı daha ferah hale getirebiliriz.
  • Bıraktığımız bir hobimiz varsa, örneğin kara kalem çizim yapmak ya da gitar çalmak gibi. Bunlara geri dönmenin üzerimizdeki stresi atmak için birebir aktiviteler olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Zeynep Turan

20.04.2020

Yazının Bütün Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...