Yükleniyor . . .

JÜPİTER KOVA BURCUNDA (19 ARALIK 2020)

2020 JÜPİTER KOVA BURCUNDA

Jüpiter yaklaşık bir buçuk yılda bir burç değiştirir. Şimdi, toprak burcundan ayrılıp Kova burcuna yerleşiyor. Üreten, genişleten, büyüten, sınırları aşmayı, öğrenmeyi, bilgilenmeyi temsil eden Jüpiter bir yandan bolluk ve bereketi temsil ederken, şansa dair favorilerini de oluşturur.

Jüpiter 19 Aralık’ta yolculuğunu Kova burcunda devam etmek üzere hareket edecek. Hemen ardından iki gün sonra ise Jüpiter sınırlayan, başkomutan gibi davranan, kısıtlayan Satürn ile 20 yılda bir görülen bir kavuşumu meydana getirecek. Bu da Jüpiter’in Kova burcuna geçişiyle etkisini, hatlarını belirlemesinde rol alacağını işaret edebilir.  

Jüpiter Kova Hareketini İzleyelim

19 Aralık’ta Jüpiter Kova burcuna geçiyor. 14 Mayıs 2021’de ise Jüpiter öz burçlarından biri olan Balık’a geçecek. 22 Haziran’da Balık burcunda Jüpiter Retro’su başlıyor. 29 Temmuz’da ise Kova burcuna geri gidiyor ve 29 Aralık 2021 itibariyle Jüpiter artık 2022’in Mayıs ayına kadar Balık burcunda kalacak. 2032 yılına kadar sınırları aşan gezegen Jüpiter, Kova burcuna uğramayacak.

Jüpiter'in Kova Burcunda Olması Ne Anlama Geliyor?

Öncelikle elementler ve bağlı olduğu Zodyak grubundaki burç, bir gezegenin elbette akışına etkisi olur. Bu geçişi; hava element ve sabit grup kombinasyonda değerlendirmek ilk etapta doğru olacaktır.  Anahtar kelimeleri arasında; yenilikçilik, zekâ, teknoloji, aktivistlik, maneviyat, farklılık, yaratıcılık, üretim, eğitim, keşifler yer alıyor. Bunun yanı sıra ego, dağınıklık, sıra dışılık da içeriğine dâhil edecekler arasında bulunuyor.

Benzersiz ve Sosyal Kişilikler Ön Plana Çıkacak

 • Geniş fikirli, ilerici ve esprili insanlar,
 • İnatçı tutumlar,
 • Özgürlükçü, sıra dışı yaşamlar,

Hayatlarımız Değişiyor

Jüpiter’in Kova ziyareti hayatımızın şeklen ve pratikte değişeceğine vurgu yapıyor. Kova burcu Zodyak’ta devrimci, çemberin dışında düşünmeyi seven, kabına sığamayan en asi karakter yapısını temsil eder. Yaratıcı fikirlerini denemek için kendilerini özgür hissetmeleri önemlidir.  Büyük sonuçlara, büyük ödüllere ya da başarısızlıklara risk alarak girerler.  Jüpiter ise farklı bir açıdan misyonerliği, inançları, öğrenmeyi, büyütmeyi, yaymayı ve radikalizm ifade eder. Bu ikilinin yolculuğunda sınırları aşan konular dünya gündeminde yer alabilir. Yönetim sistemleri, kapitalizm, paranın kullanım şekli ve yönetime, doğal afetler, ilkim konularına da el atacaktır. Diplomatik ve ülkeler arasındaki anlaşmaları, ayrışmaları, niyetleri ve çatışmaları da peşi sıra geliştirebilir.

Sosyal Etkileri Neler Olacak?

 • Yaratıcı ve ikna edici fikirler büyük ölçüde takdir toplayacak.
 • Bağımsızlık artacak ama arkadaşlar olmadan da başaramayacağımızı anlayacağız.
 • Ne söylediğimizi bileceğiz.
 • Büyük resmi görmekte zorlanmayacağız.
 • İnsan, iklim ve hayvan haklarına dair protestolara katılacağız.
 • Çığır aşan keşifleri takip edeceğiz.
 • Sanatsal beceriler uluslararası olacak. 
 • Mucitler, yetenekli müzisyenler çoğalacak.
 • Entelektüel uyarım artacak, devrimci düşünceler artacak.
 • Farklı öğretim modellerine dâhil olacağız.
 • Farklı, etnik, akademik, vizyoner arkadaş gruplarından feyiz alacağız.

Cömert Ruhlu Jüpiter, Özgürlükçü Kova Burcuyla El Elle

Jüpiter, Kova döngüsü insanlığın ihtiyacı olan dayanışmayı, birliği, beraberliği, adaleti, yaşam hakkını öne çıkartırken, döviz kurlarının yaşamdan daha önemli olduğunu da gösterecek. Jüpiter, şansı ve zihinleri zenginleştirirken sunulan fırsatları bir Kova ruhuyla çözmeye çalışabilir. Çoğulcu yapıyı seven Kova burcu Jüpiter’e eşlik ederken grup çalışmalarını, sosyal faaliyetleri, vakıfları, arkadaş gruplarını, aile bağlarını, eylemlere, sokak gösterilerine de önem verdirtecek.

 • Eğitimle ilgili reformlar oluşabilir.
 • Semavi dinler hakkında büyük iddialar ortaya çıkabilir
 • Birtakım tarikatların arka bahçeleri dünya gündemini hareketlendirebilir.
 • Tarihe ve insanlığa ışık tutacak ilk el yazmaları ortaya çıkabilir. (Süleyman Mabedi)
 • Avukatları, hukuku, baroları, AİHM yakından ilgilendirebilir.

Hoşgörülü, adil, yaratıcı, tarafsız ve işbirlikçi olmak gerektiğini bu döngü içinde deneyimleyebiliriz.  Fikirleri genişletip, büyütecek olan Jüpiter Kova döngüsü yeni buluşlara, günümüzün belası Covid-19 ve bu tarz bulaşıcı hastalıklara, virüslere kafa tutmaya çalışabilir.   

İlişkilerde Jüpiter Kova Etkisini Merak Edenler Toplansın!

 • Karşılıklı güveni talep eden ilişkiler artacak.
 • Şüphe içeren ilişkiler bitecek.
 • Boşanmalar artabilir.
 • Aşkta tutku yerine maneviyat ve ortak akıl öne çıkabilir.
 • İlişkilerde dengi dengine durumu öne çıkabilir.

Az Bilinen Gerçekler ve Jüpiter Kova Etkisi

Jüpiter Kova burcunun hanesine girdiğinde sahip olduğumuz etki, gezegen hareketinin bizleri etkilediği gücü dikkate alınır. Yayılıp, çoğalan, büyüyen ve abartan özellikleriyle bu gezegen Kova hareketi esnasında özgürlük tınısını çokça notalayacaktır. Madde madde baktığımızda;

1. Bonkör yapacak.

Paylaşımın, çoğalmanın özünde insanı duyguları paylaşırken eşit haklar ve eşit koşulları dikte edecektir.

2. Yaptığınız her şeyde maneviyat arayabiliriz.

İnsanlarda, nesnelerde, doğada yaptığınız, oluşturduğumuz her şeyde bir maneviyat duygusu bulabileceğinizi işaret edebilir.

3. Birbirimize karşı güvenme dürtüsü artacak.  

En derin ve en karanlık sırları bile güveneceğimiz kişilerle paylaşacağız.

4. Empati enlerin arasında olacak.

Cinsiyet ayrımı yapmaksızın, normlar, ötekileşme, aykırı kimlikler ve yaşamlara karşı empati duygumuzu sergileyeceğiz.

5. Bağlılıktan korkabiliriz.

İlişkilerde ya da bağımlı olduğumuz her koşulla zincirleri kıracağımız bir dönem olacak.

6. Bilge kişilikler.

Akıl hocalığı, akıl insanlar ve bilgiyi önemseyen değerler yükselecek.

7. Aşk konularında şüpheye yer olmadığını düşüneceğiz.

Şüphenin kırıntısına bile yer vermeyen, kendi yaşam biçimini oluşturan, tabuları yıkmayı göze alan insanlar artacak.  

Jüpiter’i Kova Burcu Olan Ünlüler; George Clooney, Lana Del Rey, Meryl Streep, Tyra Banks, Albert Einstein.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

3.12.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...