Yükleniyor . . .

JÜPİTER BAŞAK BURCUNDA GERİ GİDİYOR (2015)

JÜPİTER BAŞAK BURCUNDA GERİ GİDİYOR (2015)

Şansın ve bereketin gezegeni Jüpiter

Astrolojinin Noel babası olarak adlandırdığım, bolluk ve şansı temsil eden Jüpiter, Toprak burcunun değişkeni olan Başak burcuna geçiş yapıyor. 12 yıldır Zodyak kuşağında başak burcuna uğramayan Jüpiter, burada kendini biraz kısıtlı ifade edecek. Bu da hepimizin hayatına farklı bir perspektiften bakmayı öğretecek. Örneğin; riskleri daha asgariye indireceğimiz bir döngüyü işaret ederken, aile ve düzen kelimesine daha fazla mesai harcarken bulacağız kendimizi.  Toprak burcunun üretirim kelimesinin yerine, şans kelimesini koyarak önümüzü görmeye çalışacağız. Önümüzde ki bir yıl boyunca bu süreçte yatırım, gayrimenkul gibi konular eksik listemizin başında gelecek. En düzensiz insanları bile titizlikle etkisi altına alacağını düşünüyorum bu transitin!  Jüpiter’in 1 yıl boyunca misafir olacağı Başak burcunun niteliklerine bürüneceğini göz önünde bulundurmalıyız.  Zodyak’ın en çalışkan burcu olan Başak; işine ve ailesine sınırsız emek veren, değişimden hoşlanmayan, alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı olan, aristokrat yapısını da bize hissettirecektir. Bu da şansa bakış açımızı tamamen başka bir yöne taşıyacaktır. En risk almayı seven burçlara bile farklı değerler katacaktır. Analitik düşünmemizi sağlayacak, ayırt edebilme kabiliyetimizi parlaklaştıracak ve her şeyi aşırı tenkit etme arzumuzu ön plana çıkaracağını da eklemeden geçemeyeceğim.

Hem şımartacak, hem üretmeyi tetikleyecek…

11 ağustosta başlayacak bereket gezegeni Jüpiter hareketi, 2016’nın Ağustos ayına kadar Başak burcunda devam edecek.  Öncelikle hartasında Jüpiter’i Başakta olanlara büyük fırsatlar sunacak. Sonrasında ise; burcu Başak olanları şımartmayı hedefliyor. Gerçi Jüpiter bu burçta şımartmaktan ziyade çalışmayı üretmeyi, hem bedenen, hem de zihnen koordinasyonumuzu düzenlemeyi işaret ediyor. Hal böyle olunca evliliklerde artış, ailede yaşanan iletişim bozukluklarına da büyük düzenlemeler getirmeyi hedefliyor.  Ayrıca Greenwich hesaplamasından yola çıkarsak ülkemizin dünyadaki düştüğü burç Başak. Bu da; ülkemizin topraklarının hiç olmadığı kadar konuşulacak tarihlerin olduğunu da işaret ediyor. Ayrıca komşu ülke Yunanistan da bu döngüde gündemden düşmeyecektir.

Jüpiter Başak burcunda hareket ederken detaylarla uğraşan insanları başarıya götürecek, benden söylemesi! Korumak ve gözetmek hayatımızda ön plana çıkıyor. Çalışma hayatına ve sağlığa dair materyalist kaygılar ön plana çıkarken, bu konularda en iyisini hedeflemek, daha iyisine ulaşmak yaşam amacımız haline gelebilir. İdealist kişiliğe sahip olanlar, ön plana çıkarken bir yandan da azimleri sayesinde hayallerini gerçekleştirmeleri daha da kolaylaşıyor.

İletişimdeki tüm pürüzler, yok olmaya başlıyor…

Ayrıca bu döngüde aile ve ikili ilişkiler konusunda da yıldızımız parlıyor!

Aile ve yakın akrabalarla ortak iş yapanları; sözünün daha çok dinleneceği ve itimat edileceği günler bekliyor! Bu nedenle; daha rahat hareket edebilirler. Hem ailelerini hem de kendilerini daha yukarıya taşıyacak hamlelerde bulunabilirler. Aile demişken, Yeni evli çiftler; artık bebek sahibi olma vakti gelmiştir belki de ne dersiniz? Ailenizin büyümesi ve bir çocuk sahibi olmak sizi bambaşka biri haline getirebilir.  Öte yandan artan pozitif enerjiyle birlikte ilişkilerin tazeleneceğini, paylaşımların da artacağını söyleyebilirim.

Büyük resmi görmek istiyor olsak da, öte yandan detayların düşünülmüş olmasını bekleyebiliriz. Aksi takdirde harekete geçmeyeceğimiz bir döngü! Jüpiter Başak’tayken hayata bakış açımızı değiştirir. Olumlu ve pozitif bir ruh haline bürünebiliriz. Hayatımıza daha fazla sevinç, duygusal istikrar, iyimserlik eklenebilir. Bu da hem duygusal hem de ruhsal şifa için faydalı olabilir.

Bu döngünün en kritik aralığı ise 8 Ocak- 9 Mayıs! 

Çünkü bu döngüde Jüpiter Başak burcunda geri gitmeye başlıyor. Başta da belirttiğim gibi Jüpiter'in Başak burcundaki konumu çok güçlü bir etkileşim yaratmıyor gibi gözükebilir ilk başta fakat unutmayalım ki uzun döngülü süreçleri temsil eden göstergelerde şu an rotasını tıpkı Başak gibi diğer değişkenlere çevirmiş durumda. Örneğin; Satürn, Neptün ve Chiron. Hayatımıza özel tecrübeleri soka bu gezegenler Jüpiter'in Başak burcunda hareketinin seyrini de etkileyecek önemli iletişimleri olacaktır. Bu yazıda değişken kelimesinin çok geçtiğine bakmayın aslında Zodyak kuşağındaki tüm burçları bir şekilde etkileneceği bir döngü olacak bu. 

 Daha somut gidecek olursak; bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter ayrıntıcı, sorumluluk sahibi, metodları olan Başak burcunda yavaşlarken; mükemmeliyetçi insanların küçümseyiciliğine tanıklık edecek, büyümek ve ilerlemek için iş ne olursa olsun daha çok çalışmak gerektiğini öğreneceğiz. Üretmek için gerçek bir sebebe ihtiyacım var diyenlerin, kendi hikayelerini yazacakları bir döngü olacak bu. Eğer bu dönemde hayatınızda yeni bir atılımda bulunacaksınız, bu atılımın getireceği angarya işe, detayların yoğunluğuna şimdiden hazır olun derim. Çünkü Jüpiter bu sefer güç, istikrar, narin eğilimleri bulunan Başak'ta geri giderken, en küçümseyici tavrıyla mükemmeliyetçiliğiyle hayatımıza akmayı planlıyor.  Eğer hayatınızda uzun soluklu bir birliktelik, evlilik ya da iş ortaklığı, uzun süre çalıştığınız bir iş yeri varsa bu alanların her birinde Jüpiter değişiklik yapacak, dengeleri değiştirecektir. Çünkü metodları olan insanlar, yine var olan şartlarda kendi çözüm önerileriyle kendi ufak devrimlerini yapacak. Fakat bu devrim, diğer göstergelerinde desteğiyle büyüyüp, çoğalıp herkese bir şekilde dokunacak.

Özetle Jüpiter'in bu 5 aylık süreçte hepimize mesajı şu; çalış, üret, ter dök; sen başar!

Her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilmek isteriz. Fakat bu kadar ayrıntıyı bir arada görmeyi istemek, objektif bakış açımızın da zaman zaman zarar görmesine sebep olabilir; önümüzü net bir şekilde görmek zorlaşabilir. Öte yandan, geriye dönüp baktığımızda çeşitli başarılarımızı görebiliriz.  Çabuk ve pratik bir kavrama yeteneğimiz daha da artabilir!

Öne çıkacak konular ve meslekler;

Sırlar, Hayır kurumları, hastaneler, hapishaneler, devlet bağlantılı iş yapan şirketler, sağlık sektörü, gazeteciler, yazarlar istatistikçiler, öğretmenler ve matematik alt yapılı sektörler için muazzam bir yıl olacaktır.

Bu döngünün mesajı; ağaçların arasında kaybolursanız ormanı göremezsiniz.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm hakkı saklıdır.

16.07.2015

 
Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...