Yükleniyor . . .

JÜPİTER BALIK DÖNGÜSÜNDE DÜNYAYA GELENLER (2021)

JÜPİTER BALIK DÖNGÜSÜNDE DÜNYAYA GELENLER (2021)

Jüpiter yöneticisi olduğu Balık burcuna geçiş yapacak. Büyüten ve genişleten gezegenin bu hareketi bizler için de birçok yeniliği de beraberinde getirecek. Jüpiter’i Balık’ta olan yıllar hangileri? Peki, Jüpiter Balık geçişi en çok hangi yıllarda doğanları etkileyecek? Hangi konuları gündemimize getirecek?

19 Nisan 1950 – 14 Eylül 1950

Bu tarihler arasında doğanların Jüpiter’i Balık’ta. Bu tarihler arasından doğanların, Jüpiter’i Balık ve Jüpiter döngüsüne girecek olanlar, 16 Mayıs – 29 Temmuz tarihleri arasında;

 • Maddi konular,
 • Miras konuları,
 • Çocuklar ve torunlar,
 • Alım satım konuları gündeminizde yer olacak.

Parasal konular bu döngüde bolca konuşuluyor olacak.

“Şans gezegeni Jüpiter, girdiği ortamı genişletir. Jüpiter, Nisan 1950 ile Eylül 1950 tarihleri arasında doğanların bu 3 ayda keskin kararlar aldığına tanıklık edeceğimizi söylüyor.”

25 Mart 1962 – 3 Nisan 1963

Bu tarihler arasında doğumluysanız, dünyaya geldiğiniz tarihler arasında Jüpiter’iniz Balık demektir. Jüpiter’iniz sizin için 16 Mayıs – 29 Temmuz tarihleri arasında;

 • Mirastan faydalanabileceğinizi,
 • Birtakım parasal konuları masaya yatırabileceğinizi,
 • Evliliğinizde ya da ilişkinizde yeni kararlar almaya kalkabileceğinizi,
 • Taşınabileceğinizi ya da şehir değiştirebileceğinizi

62 ya da 63 doğumlu ebeveynleri olanlar özellikle de bu yaz aylarında anne ve babalarının bu çıkışlarını anlamakta biraz zorlanabilirler. Bu tarihler arasında doğan bir ebeveyniniz varsa bu yaz aylarında alacakları iddialı kararlar olabilir.

8 Mart 1974 – 18 Mart 1975

Bu tarihler arasında doğumlu iseniz, sizin de Jüpiter’iniz Balıkta demektir. Jüpiter, yılınızdan geçerken, yarın kalan her ne işiniz varsa çözmek isteyeceğinizi işaret ediyor.

 • Örneğin evliliğiniz bir küs bir barışık gidiyor ya da ayrı evlerde yaşıyorsanız, 
 • Hukuksal konular, davalar
 • Ve borçlar ile uğraşıyorsanız, 
  Jüpiter'iniz bunların hepsini çözeceğinizi ya da bir şekilde yola gireceğinizi, mücadeleye tutuşacağınızı belirtiyor.
  Başkalarının ne düşündüğüne çok kafa yormayacağınızı anlatan bir 16 Mayıs – 29 Temmuz tarihleri aranız var bilginiz olsun. Maddi konularda güçleneceksiniz. Özellikle 74 ve 75 yılları arasındaki bir yıllık Mart döngüsünde, doğmuş, Jüpiter’i Balık olan birisiyseniz ve işlerinizin son 1 buçuk yıldır yavaşladığını düşünüyorsanız, merak etmeyin. 2021 yılının mayıs ve temmuz ayları arasında işleriniz artacak. Eski günlerdeki maddi kazançlarınıza geri döneceğinizi işaret ediyor gök kubbe.

20 Şubat 1986 – 2 Mart 1987

Bu tarihler arasında doğumlu iseniz, gökyüzünüzde Jüpiter’iniz Balık demektir. Jüpiter, şansı temsil eder. Jüpiter, öncelikle girdiği ortamı genişletir. Jüpiter’iniz sizin için 16 Mayıs – 29 Temmuz tarihleri arasında;

 • Jüpiter Balık döngüsünde doğmuş olanlar son 1 buçuk, 2 yıldır savrulduğunuzu düşünüyorsanız, ilişkilerle ilgili keskin kararlar alacağınızı işaret ediyor, özellikle de son 1 buçuk 2 yıldır savrulduğunuzu düşünüyorsanız.
 • Karışıklıklar
 • Arafta kalmışlıklar haritanızda var,
 • Özellikle evlilik, ilişki, birliktelik konularınız netlik kazanacak,
 • Sektör veya meslek değiştirme gibi bir planınız varsa, önünüze fırsatlar gelebilir.

“Dolayısıyla, 86’nın Şubat’ından, 87’nin Mart ayına kadar doğumlu olan herkes genişleten, şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter’in, döngüsünden faydalanacak.”

En önemlisi ise bu döngü hayatınızdaki düğümleri açacak, hayatınıza farkındalık katacak. Bu da sizin yaralarınızı ve son 1 buçuk yıllık hukuksal karışıklıkları, ilişkilerdeki arafları, düğümleri çözmenize yardımcı olacak. Burada 87 yılından bahsederken, bütün bir yılı değil, doğum tarihi 2 Mart’a kadar olan tarihleri kapsıyoruz.

Jüpiter yılı 11 yılda bir haritamızı harekete geçiriyor, yeni başlangıçları, yeni kapıları açıyor ve yarım kalan işleri bitirmemizi işaret ediyor.

4 Şubat 1998- 12 Şubat 1999

Bu tarihler arasında doğanları, kitabımda da bolca anlattım. Z kuşağı diye zıplaya hoplaya yazmıştım. Jüpiter’iniz sizin için 16 Mayıs – 29 Temmuz tarihleri arasında;

 • Dünyadaki hareketliliği özellikle mayıs haziran ve temmuz aylarındaki bu kuşak sağlayacak. Nasıl hareketlendirecek derseniz, belki sivil itaatsizlik belki de dijital dünyayı çok iyi tanımaları…
 • Özgüven problemlerini çok daha rahat çözecekler.
 • 98’in Şubat’ından 99’un Şubat’ına kadar doğan Jüpiter’i Balık olanlar eğitimde yön değiştirecekler.
 • Ülke değiştirmeyi düşünüyorsanız, bugünden sonra da daha farklı bir ülkeye gitmeyi ya da ülke değişikliğini rafa kaldırmayı göz önünde bulunduracaksınız.

“Döngü sizin döngünüz, sizin alacağınız kararlarsa, çıkışlarınız... “

Unutmayın, Jüpiter, Zodyak’ta 12 yılda bir tam turunu tamamlar. Dolayısıyla haritanızdaki Jüpiter, şansı; Yani hayatın getireceği fırsatları temsil eder. Jüpiter Balık’ta güçlü konumdadır. Aslında saydığım tarihler arasında doğanlar şanslıdır fakat aldıkları kararlar biraz enteresandır, cesurdur. Hayatlarına dönüp baktığınızda bu yıllar arasında doğanların biraz da enteresan kişilikler olduğunu fark edebilirsiniz. Film gibi hayatları olabilir. Eğer siz de Jüpiter Balık Döngüsünde dünyaya geldiyseniz sizin de hayatınız biraz enteresandır.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

27.04.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...