Yükleniyor . . .

JUNO ETKİLERİ VE 2018

JUNO ETKİLERİ VE 2018

Önce Juno nedir ile başlamak gerekiyor. Mars ve Jüpiter arasında Asteriot olarak adlandırdığımız birçok “gezegenimsi”  vardır. Juno da bunlardan biridir.  Bireyin kendi bilinci ve kolektif bilinci arasında köprü oluşturur. Juno ise; kişinin sosyal kimliğine işaret eder. Yani; kadersel eşinizi, evliliği, nişanı, sözü, düğünü, mahkemeyi, boşanma evrelerini ve sadakat konularını içine alır.  Kısacası ilişkiye dair keskin adımların spesifik yorumlarını derecesine ve güç aldığı diğer gezegenlere göre kişinin haritasında manidar yorumlar yaptırır.  Juno’nun merak edilenin ötesinde yetenekleri de vardır. Kimin kim için ne kadar caba sarf edeceğini bile anlatır. Ve hangi yılda şansın aslında kişi için hangi kapıları açtığını anlatır.  Bu etkili asteroit gökyüzündeki seyrinde ortalama 60 – 64 gün arası burç değiştirir.  Tam turunu 2 senede tamamladığı için Jüpiter yakalaması çok nadir olur. Ama Mars ile aynı burçta buluşması kolay olur. Jüpiter ile Juno aynı burçta olan çok nadir haritalarda vardır.

Aşk ne için yanacağınızı, sevgi neye inandığınızı anlatır.

 “Yunan mitolojisinde Zeus’un eşi… Juno’nun en önemli özelliği resmi olarak evli olan iki tanrıçadan biri olması. Fakat Zeus onu sürekli aldattığı için, oldukça üzülmüş olan Juno kendini evliliklerle ilgili konulara vermiştir.  Bu yüzden de evli kadınların haklarını koruyan bir tanrıça olarak mitolojide kendine yer bulmuştur.” Bu yüzden sosyal adaletinde bir nevi temsilcisidir. Ay ve Venüs özellikleri ile bütünleşen bir etkiye sahiptir. Venüs aşkı temsil ederken, Ay duyguları ve hisleri yönetir. Harita yorumlarken bu etkileri analiz etmek önemlidir.

Ay duygusal ihtiyaçların rehberidir. Bir yandan kişiye en iyi anlaştığı, duygularına rehberlik ettiği kişiyi referans gösterir. Bu yüzden Juno ile bağlantı kurar.  Çünkü bu asteroit kişinin ortaklıktan, hayat arkadaşına kadar hayatındaki tüm ikili ilişkilerin ip uçunu işaret eder.  Aynı zamanda bu ortaklığın ya da ilişkinin adını koyarken karşınızdaki kişinin karakterini, bu süreçte oluşabilecek ihtimalleri, nasıl bir dönem geçireceğinin de vurgusunu yapar. Juno’yu tek başına ele almak yanlış olur, Juno’yu Venüs’ün ve Ay’ın etkileri ile değerlendirmek en doğru sonuca ulaşmak anlamına gelecektir.  İlişkinin başlangıcıyla ilgili bilgi verdiği gibi, bitişiyle ilgili bilgiler de verir. Elbette doğum haritanıza göre değişim göstereceği için hangi evde ve burçta konumlandığı da oldukça önemlidir. Juno dişil enerjide bir miğfer edası ile doğum haritamızda yerini alır ve gizli kahramanlarımızdan biridir.  

Yola nasıl gireceğinizi belki anlatmaz ama sınırlarınızı özellikle belirlemek için yol gösterir. Sözleriniz için ince ustalık kullanmanızı sağlar.  Endamı küçük, haritalarda baskın bir rol oynamasa da bir bütünü tamamlamak için bize (uzmanlara) yön verir. Adeta yemeğin damak tadını gösterir gibi, ilişkideki lezzeti işaret eder. Juno- Ay ilişkide kişinin duygularını yorumlamak bir yana dursun, yüreğini açtığı kişiye söyleyemediklerini onunla ilgili kafasında neye takıldığını da anlatır.  

2018’de Juno’nun aktif olduğu dönemler!

Juno’nun 2018 yılında en aktif olduğu ve ilişkilere derman dağıtacağı tarihleri aşağıda not düşüyorum. Juno ya da burcunuz bunlardan birisinde yer alıyorsa, sizi yakından ilgilendiriyor demektir.

Sabit burçlar için;

Venüs, Juno kavuşumu ( Kova) 3 Şubat 2018

Merkür, Juno kavuşumu ( Kova ) 16 Şubat

Chrion, Juno kavuşumu ( Kova) 26 Nisan

Uranüs, Juno kavuşumu ( Boğa) 5 Mayıs

Değişken burçlar için:

Neptün, Juno kavuşumu ( Balık) 26 Mart

Juno’nuzun haritadaki yerini biliyorsanız ve etkilerini merak ediyorsanız, işte buyurun….

Koç burcunda; Kişinin birlikte olacağı kişi çabuk sinirlenip, agresif, cesur, mücadeleci, dışa dönük, bencil tavırlar sergileyen biri olabilir. Dominant bir karakteri olduğu için evliliği yöneten taraf olmak isteyecektir. Çabuk sinirleniyor olsa da, çocuksu tarafı her zaman muhafaza eder. Eğlenmeyi, gülmeyi ve güzel giyinmeyi sever; kendine bakar…

Boğa burcunda; Dik kafalı, rahat yaşamayı seven, sabit fikirli, maddiyata önem veren, fiziksel olarak çekici bir partneri gösterebilir. Juno’nun Boğa burcunda oluşu, evlilikten sonra maddi güven ve gücün geleceği anlamına da gelebilir. İlişkide duygusal hazlar da oldukça ön plandadır.

İkizler burcunda; Konuşkan, iletişimi kuvvetli, bilgi birikimi fazla, entelektüel bir eşi işaret eder. Juno’su İkizler’de olan bir kişi bu eşi, okul arkadaşlarından ya da akraba çevresinden de bulabilir. Zeki ve esprili bir partner olsa da bu konum ilişkilere yüzeysellik ve yalan getirebilir.

Yengeç burcunda; Juno’su bu konumda olan kişi hassas, duygularını anlayabilen ve onu sonuna kadar sahiplenecek bir eş arar kendine. Birlikte olacağınız kişi, erken yaşlarda karşınıza çıkabilir. Juno Yengeç; evcimen, sezgileri kuvvetli, duygularıyla hareket eden, şefkatli, sempatik ve empati kurma yeteneği kuvvetli birini işaret etmektedir. Fakat bu ilişkide alınganlıklar ve küslükler de oldukça fazla olacaktır.

Aslan burcunda; Eğlenceli, eli açık, gösterişli, lükse meraklı, hava atmayı seven, rol yapma yeteneği gelişmiş bir kişiliği işaret eder. Bu partnerin egosu kuvvetli olduğu için karşı tarafı yönetip, patronluk taslayabilir; dışarıda insanların içinde sevgi gösterilerinde bulunurken, yalnızken daha soğuk davranması da olası… Ayrıca eşininiz gece hayatına düşkün, flörtçü biri olabilir…

Başak burcunda; Kendinize eş olarak seçtiğiniz kişinin verimli, çalışkan, sorumluluk sahibi olmasını istersiniz. Fakat bu kişi sizi zaman zaman çok sivri bir dille de eleştirebilir ve sevgisini gösteremeyebilir. Mantığıyla hareket eden biri olacağı için, mantık duyguların önündedir. Hijyene ve sağlığına önem veren bu kişiyle bir hastane, klinik ortamında tanışmanız da mümkün…

Terazi burcunda; İhtiyaç duyduğunuz partner; sosyal, kaliteli bir hayatı benimseyen, sanatsal tarafı ağır basan, popüler, çekici, kibar bir kişi olacaktır. Bu evlilikte uyum ve paylaşım üst noktada olacaktır. Fakat bu kişi tartışmadan ve bazı sorumluluklardan kaçacağı, uzlaşmacı olup sorunları görmezden geleceği için ilişki bir zaman sonra yüzeysel bir noktada ilerleyebilir.

Akrep burcunda; Gizemli, ketum, çekici, cinselliğe önem veren, tutkulu bir eşi işaret eder. Müstakbel eşiniz oldukça kıskanç ve cinsel olarak doyumsuz biri olabilir. Duygusal, paylaşımcı, aşırı sahiplenen, intikamcı bir kişiliği de simgeler. Bu ilişkide tartışmalar ve güç savaşları sıklıkla yaşanabilir.

Yay burcunda; Yabancı uyruklu ya da kültür farklılığı olan biriyle evliliği gösterebilir. Partneriniz iyi bir eğitim almış, hareketli, esprili, eleştirmeyi seven, spora ilgisi olan, uzun yolculuklara çıkan biri olabilir. Bu ilişkide çiftler öncelikle birbirlerini entelektüel olarak doyurmalıdırlar. Romantizmden ziyade, bilgi akışı ve kafa yapısının uyması daha fazla önem arz eder…

Oğlak burcunda; Toparlayıcı, organize olmayı iyi bilen, disiplinli, sorumluluk sahibi, işinde başarılı, pratik ve işine odaklı bir eşi işaret eder. Duygusal ihtiyaçların zor karşılandığı bir ilişki olabilir bu… Çünkü bu kişi içine kapanık, rahat bir mizacı olmayan, tutucu ve duygularını karşı tarafa açıklamakta zorlanan biri olacaktır. Erken bir evliliği değil, 28 yaş sonrasında gerçekleşecek bir evliliği vurguladığı gibi; haritasında Juno’su Oğlak’ta olan kişi gençlik yıllarında yaşadığı bir aşk acısı nedeniyle, kendisini sahiplenen, koruyup kollayan biriyle hayatını birleştirmek isteyebilir. 

Kova burcunda; Toplum tarafından farklı olarak nitelenen, hayata bakış açısı marjinal, zeki, entelektüel birikimi fazla olan bir eşi işaret eder. Klasik bir evlilik olmayacaktır. Bu ilişkide heyecan, özgürlük, sosyal olma önem taşır. Hatta müstakbel eşinizle bir sosyal projede, kulüpte, dernekte, yardım kuruluşunda tanışabilirsiniz; ya da eski bir arkadaşınızla hayatınızı birleştirme kararı alabilirsiniz. Eşiniz dışa dönük, bağımsız biri olacağı için, bazen evliliğe ve size olan sorumlulukları unutabilir, ilgisiz davranabilir.

Balık burcunda; Juno’su Balık burcunda olan kişi müstakbel eşini kafasında çok fazla şekillendirir, hatta neredeyse kendi hayalinde kurduğu bir partneri arzular. Birlikte olduğu kişinin de hayalindeki kişi olduğunu sanabilir ve bu yüzden hayal kırıklığı yaşayabilir. Bu yüzden evlenme kararı alırken çok dikkatli olunmalıdır. Ruhsal ve duygusal açıdan sizi tatmin edecek bir partnere ihtiyaç duyabileceğiniz gibi, eğer acele etmezseniz bu kişi hayalinizde kurduğunuzdan bile iyi olabilir. Romantik, saygılı, duyarlı paylaşımcı bir partnere işaret ettiği gibi; bağımlılıkları olan, sorumsuz bir kişi de olabilir.

Zeynep Turan

12-12-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...