Yükleniyor . . .

İŞTE BURÇ BURÇ AYRILIK BAHANELERİ...

Makale 05/01/2022

İŞTE BURÇ BURÇ AYRILIK BAHANELERİ...

Bahanelerin de burçlarına göre stilleri var…
 
Ayrılığın da bir üslubu var ama değil mi? Onca şey paylaş, onca şey yaşa; sonunda bir "elveda" demeyi çok gör! Kimisi karşı tarafa ayrıldığını haber dahi vermiyor. "Aramıyorum, sormuyor, o anlasın işte..." diyenlerin sayısı hiç ama hiç az değil. Siz siz olun, kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir davranışı başkalarına yapmayın. Sevgiliniz eğer sizi utandıracak tarzda bir harekette bulunduysa da yollarınızı en medeni şekilde ayırın. En azından birbirinizi iyi yönlerinizle anımsarsınız... 
 
Erkeklerin Burçlarına Göre Ayrılma Bahaneleri
 • Koç erkeği
Hızlı değişimler yaşamak ve maceralara atılmak ister. Yeni tecrübeler onun anahtar kelimesidir. İlgisini aniden kaybedebilir. Çünkü Koç burcu erkeği birisine ait olmak hissinden hoşlanmaz. Onu elde tutmak konusunda kadın biraz zorlanacaktır. Sizi geleceğinin bir parçası olarak görmesini sağladıysanız, şanslısınız demektir.
 
Ayrılma cümlesi;
''Şu an halletmem gereken problemlerim var, sana yoğunlaşamıyorum.''
Yani; 
''Seninle takılıyordum, sana olan ilgim bitti, değişiklik istiyorum. Hep senin olacak değilim. Bitirmek için böyle bir bahane buldum.''
 • Boğa erkeği 
Onun anahtar kelimesi bağlılıktır. Ne aradığını iyi bilir. Partnerini zaman zaman eski sevgilileriyle kıyaslayabilir. Düşünceleri konusunda dobradır. Uzun sürmeyeceğini anladığı bir ilişkiyi devam ettirmez. Gerçekten sevdiğinde kıskanç olabilir. Bay doğruyu arayan kadınlar, Boğa erkeğini bulduysanız başka arayışa gerek yok. 
 
Ayrılma cümlesi;
''Dürüst olmam gerekirse seninleyken eski sevgilim aklıma geliyor, sanırım ondan vazgeçemedim.''
Yani; 
Daha net bir açıklama olamaz. Maalesef bu söze karşılık yapacak bir şey yok. 
 • İkizler erkeği
Ruh hali değişkendir. Ne yapacağı belli olmaz. Dikkat çekmeyi sever. İlişkide eğlence arar ve üzerine çok gelinmesinden hoşlanmaz. Fazla ilgi ona itici gelir ve sevdiğinden kolaylıkla soğuyabilir. Bir kadın onu ciddiye almaya başladığı anda o, ilişkiden sıyrılıp gidebilir.
 
Ayrılma cümlesi;
''Beni çok bunaltıyorsun. Kafamı rahatlatmaya ihtiyacım var.''
Yani;
''Hayatıma burnunu çok sokmaya başladın. Nefes alamıyorum. Annem gibi birini sevgili olarak istemiyorum.''
 • Yengeç erkeği 
O aşka âşık olur ve aşkın tutkusuna inanır. Romantik yönü, karşısındaki insanın tavrına göre ya ortaya çıkar ya da geri gider. Yengeç burcu erkeği çok çabuk âşık olduğundan karar verirken çok düşünmez ve bir süre sonra yanlış kararlar verdiğini hissedebilir. Bu yüzden dengeyi kadının sağlaması gerekir. 
 
Ayrılma cümlesi;
''Sanırım az zamanda çok şey yaşayıp tükettik.''
Yani; 
''Bir anda hayatıma bu kadar dâhil olman beni korkuttu. İlişkiyi kafamda tartmaya bile fırsatım olmadan bütün ilgim bitti.''
 • Aslan erkeği
Aşkta sahiplenici ve hükmedicidir. Ya her şeyi ister ya da hiçbir şeyi. Aşk onun için bir oyun gibidir. Aşktan çıkıp gitmek onun için kapıdan çıkıp gitmek gibidir. Dış görünüşe de önem verir. Sevdiğiyle hem arkadaş hem sevgili olmak ister.
 
Ayrılma cümlesi;
‘’Kimyamızın tutmadığını farkına vardım. Birbirimizi üzmeden bitirelim.’’
Yani; 
‘’Arkadaşlarla bir iddia sonucu seninle ilişkiye başladığımı, yüzüne söylememi istemezdin sanırım. Bu daha iyi oldu.”
 • Başak erkeği 
Dikkatli ve sabırlıdır.  Ciddi bir ilişkiye olgun bir şekilde düşünüp taşınarak karar verir. Kadınlara karşı saygısından dolayı ayrılırken bile seçtiği kelimelere, onları kırmamak adına dikkat eder. Bazen aceleyle verdiği kararlardan pişman olur.
 
Ayrılma cümlesi;
''Uzun bir süre burada olamayacağım. Ama emin ol, aklımda sen olacaksın.''
Yani; 
''Senden ayrılmak için en geçerli bahane buydu. Bende de suç var, bu kadar acele etmemeliydim.”
 • Terazi erkeği 
Aşksız yapamaz. Doğal cazibesi ve birçok ince davranışlarla kadınlarda sanki kendisi için yaratılmış izlenimi bırakır. Sevdiği insanın ona uygun olduğunu düşünüyorsa hiçbir sorun yoktur ancak onu eksik hissediyorsa, pek düşünmeden ve kırmadan bitirebilir.
 
Ayrılma cümlesi;
''Ben sana layık bir insan değilim.''
Yani; 
''Seni biraz motive ederek ayrılmak istedim, tartışmak durumunda kalmamak için… Senden daha iyisini bulurum.''
 • Akrep erkeği
Gerçek bir erkektir. Ondaki en belirgin özellik coşkusudur ama bu yanı, onu elde tutulamayan ve anlaşılamayan sevgili olarak gösterebilir. Gençliğini doyasıya yaşamak ister. Gücünü ve etkisini her kadına göstermek ister. 
 
Ayrılma cümlesi;
''Sen çok iyi ve düzgün yetiştirilmiş bir kızsın. Ben seni bu konuda tatmin edemem.’’
Yani; 
''Ben şu anda hayatımın partilere gitme ve gezme aşamasındayım, sen ise uzun soluklu bir beraberlik istiyorsun. Bu iki durum çelişiyor.''
 • Yay erkeği
Islah olmaz, çocuk ruhlu ve çok büyük zorluklarla nikâh masasına götürebileceğiniz birisidir. Özgürlüğü her şeyden önce gelir. Yüzeysel ilişkiler kurmayı tercih eder. Mutlu bir evlilik yapmış Yay erkekleri elbette vardır ama bu, karısı sayesinde gerçekleşmiştir.
 
Ayrılma cümlesi;
''Sen her erkeğin evlenmek için hayal ettiği kızsın!''
Yani; 
''Ben o şansa sahip olacak kafada biri değilim. Bu kadar evcimen biriyle olabileceğimi sanmıyorum. Ciddi sohbetler, aileler bana göre değil.’'
 • Oğlak erkeği
Onun için hayattaki en önemli şey kişiliktir. Sıcakkanlı bir âşık olmayabilir. Sevdiği insanın da akıllı ve kendisini tamamlayan, denk biri olmasını ister. Eğer bu özellikleri karşısındaki insanda göremiyorsa başka bahaneler sunarak, çok uzatmadan ilişkiyi noktalar.
 
Ayrılma cümlesi;
''Seninle, kendimi tamamlanmış hissetmiyorum.''
Yani; 
''Tamamlanmış olmak hakkında pek bir fikrim yok ama sana ilgi duymuyorum. Yanımda daha çekici ve esprili birini görmeyi tercih ederim ve bunu yüzüne söyleyemeyeceğim için bahanem bu.''
 • Kova erkeği 
Enerjik, dinamik ve delidoludur. Kadınlarla iyi anlaşır ve zeki bir konuşmacıdır. Kendisini tek bir kadına vermesi zor olabilir. Gençken yaşayacağını yaşar, gezer tozar ve evlenmek için kendini hazır hale getirir. Tabi bu sırada bazı kalp kırıklıklarına da neden olabilir ama asla saygısızlık yapmak istemez.
 
Ayrılma cümlesi;
''Hayat işte, ileride bir gün başka yerde ve başka şekilde tanışma şansımız olsaydı keşke…''
Yani; 
''Şu anda gezmek, tozmak ve eğlenmek istiyorum. Farklı deneyimler peşindeyim. Ama birkaç sene sonra karşılaşsaydık, sana daha uygun birisi olabilirdim.''
 • Balık erkeği 
Kadınlar tarafından iyi anlaşılır ve kadınları iyi anlar. Duygularıyla hareket etmeyi sever. Onları üzmeden her şeyi kibar yolla halletmek ister. Bu nedenle bazen pembe yalanlar söyleyebilir. Gerçek aşkı bulana kadar karşı cinsle belli bir yakınlık kurar ve aradığının o olmadığını düşündüğünde, türlü bahanelerle ondan uzaklaşır.
 
Ayrılma cümlesi;
‘’Ciddi bir ilişki için kendimi yeterince olgun hissetmiyorum.’’
Yani; 
''Hayatım boyunca vaktimi seninle geçirebileceğimi düşünmüyorum. Sanırım hayatımın kadını sen değilsin. İncitmek istemediğimden, sana böyle bir bahane sundum.''
 
 
Kadınların Burçlarına Göre Bahaneleri
 • Koç kadını
Enerjik, iyimser ve değişikliklere açıktır. Yeni tecrübeler peşinden koşmayı seçer. Her zaman daha farklı şeylerin peşine düşmek, onun hayat tarzıdır. Kafasında bir plan varsa asla ertelemez ve hemen uygulamaya geçer. İdeallerini gerçekleştirmek demek, onun için her türlü fedakârlıkta bulunmak demektir; ilişkisini çıkar boyutunda dahi şekillendirmeyi göze alabilir. 
 
Ayrılma cümlesi;
‘’Sana yeterli ilgiyi gösteremediğimi düşünüyorum ve bunu hak etmediğinden dolayı da seni oyalamak istemiyorum. ‘’ 
Yani; 
‘’Mantığım duygularımın ötesinde… Maddi anlamda beni daha çok mutlu eden birisiyle tanıştım!’’ 
 • Boğa kadını
Boğa kadını sevecenliği ve içtenliğiyle tanınır. Değişime karşı dirençli duruşuyla, ilişkilerinde radikal değişikliklere gitmekten kaçınır. Güvende olmak, onun anahtar kelimesidir. İlişkilerde kalıcılığa önem verir, hemen gözden çıkarmamaya dikkat eder. 
 
Ayrılma cümlesi;
''Ayrılalım demiyorum tabii ama bir süre görüşmesek daha iyi olur gibime geliyor. Kafamızı toparlarız, ne dersin?'' 
Yani;
''Biraz başka insanları da tanımak istiyorum ama başkasını bulamazsam diye de seni tamamen kaybetmek istemiyorum. Ne olur ne olmaz…”
 • İkizler kadını
Onun büyüsüne kapılmamanız mümkün değil. Birilerini etkilemek için özel bir çabaya girmesi gerekmez, zaten girdiği her yerde dikkat çekmeyi iyi bilir. Sabırsızlığı, ilişkilerinde onu çapkınlığa sürükler. Aşk tadını kaybederse, o da yeni tatlara doğru yola çıkar. Biri hakkında çok da fikir sahibi olması gerekmez, karşı cinse olan ilgi alanları oldukça geniştir. 
 
Ayrılma cümlesi;
''Ayrılıyor olmamız, bir daha görüşmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.'' 
Yani;
''Senden ayrıldıktan sonra, arkadaş çevrenden beğendiklerimle şansımı denemek istiyorum.'' 
 • Yengeç kadını 
Hassaslığıyla ve gelgitleri ile tanınan Yengeç kadını duygularıyla hareket eder. Onunla birlikte olacak birinin güvenlik arayışını tatmin etmesi ve mantık açısından onu tamamlaması gerekir. Kalbini vermek konusunda da oldukça tedbirli davrandıklarından hemen harekete geçemezler, emin olmak onlar için zordur. 
 
Ayrılma cümlesi;
“Farklı dünyaların insanı olduğumuzu düşünüyorum.” 
Yani; 
''Hemen karar verecek değilim, benim istediğim daha gerçekçi birisi. Kafalarımız ve hayattan beklentilerimiz aynı değil… Daha akıllı ve yanıma yakışan birini istiyorum.'' 
 • Aslan kadını
Beğeni toplamadan yaşayamayan Aslan kadını, bolca takdir alacağı bir ilişkiden tatmin olur. Dominantlığıyla kontrol altında olmaktan ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Onun için erkekler parıltılı birer takı gibidirler, boynunu biraz sıktı mı söküp atmayı iyi bilir. Önceliği kendinde tutar. 
 
Ayrılma cümlesi;
‘’Kıskanç insanlarla beraber olamam!’’ 
Yani; 
“Tabii ki senden başka insanlar da var etrafımda ve olacak. Gereksiz kıskançlıkların yüzünden kimseyle ilişkimi kesmek istemiyorum.” 
 • Başak kadını
Onun yanında birçok çapkın avuçlarını yalamıştır, kararlılığıyla çok az fethedilen dişi burçlar grubundadır. Onun güvenini sadece dürüst fikirleri olduğunu ispatlayan ve kartlarını açık oynayanlar kazanabilir. Parolası ya hep ya da hiçtir. İş ve özel hayatını kesin bir şekilde ikiye ayırmasını iyi bilir.
 
Ayrılma cümlesi;
''Şu sıralar hayatımda yoğunluk var. Sana zaman ayıramıyorum.'' 
Yani; 
''Hayatımda önceliği olan şeylerle ilgilenmem gerekiyor. Sana çok âşık olsam yürütebilirdim belki ama değilmişim demek ki…'' 
 • Terazi kadını
Evliliğin kutsallığına inanır ve evlenmek için doğru erkeği arar. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmaz. Bu amaçla erkekleri tanımak ister. Birisiyle görüşürken, bir başkasıyla da konuşabilir. Bu durum karşısındakini aldatmak değil, insan tanımak amaçlı olabilir. Zaten gerçekten âşık olduğunda gözü başkasını görmez.
 
Ayrılma cümlesi;
''Belki zamanla başkalarını tanımak isteyeceksin. Nereden biliyorsun hep beni isteyeceğini? ''
Yani; 
''Ben başka biriyle zaten görüşüyorum ve sana bunu fark ettirmeden, ayrılık yolunu yapıyorum.''
 • Akrep kadını
O yüzeysel ilişkilerin kadını değildir. Sadece şahsiyetli erkekler onun için aday olabilirler. Çok tutkulu olurlar. Ona yaklaşmadan önce iki kez düşünmek gerekebilir ve karşı cins, Akrep burcu kadınının elden kayıp gitmemesi için cazibesini ve saygısını hiçbir zaman yitirmemelidir. Aksi takdirde Akrep burcu kadınının tüm aşk ateşi söner.
 
Ayrılma cümlesi;
''Seni bir sevgiliden çok arkadaş olarak görüyorum.''
Yani;
''Birlikteliğimizin ilk zamanlarındaki kadar yakışıklı ve kibar olduğunu göremiyorum. Beğenim azaldı.''
 • Yay kadını
Farklı olan herhangi bir şeyi sever. Yeni insanlar tanımaktan, çevre edinmekten hoşlanır. Karşısındaki erkekte ortak ilgi alanları arar. Fiziksel açıdan da erkeğin dayanılmaz olmasını ister. İlişkiyi sürdürebilmesi için büyük bir aşk ve bağlılık olması gerekir. Aşk yoksa herhangi bir bahane sunarak ilişkiyi noktalar.
 
Ayrılma cümlesi;
‘’Ailem, işime vermem gereken önemi vermediğimi söylüyor. Bu yüzden pek görüşemeyeceğiz.’’
Yani; 
‘’Aslında işimi aksattığım yok ama geçerli kılabileceğim tek bahane buydu. Sana âşık değilim.”
 • Oğlak kadını
Kendine güveni tamdır. Sevildiğini hissetmek ister. Yanında, kendisi gibi özgüvenli ve sağlam bir erkek ister. Her zaman bakımlı erkek ister. Eğer bir şeylerin eksik olduğunu ve ters gittiğini düşünürse, kalp kırmayı umursamadan kısaca siler atar.
 
Ayrılma cümlesi;
''Seni tanımak gerçekten de çok güzeldi ama buraya kadarmış.''
Yani; 
''Yeni biriyle tanıştım. Çok eğlenceli birisi ve üstelik senden daha yakışıklı…''
 • Kova kadını
Zekâsı ile etkilemeyi bilir. Aklı ile duyguları dengededir. Genelde düşündüğünü hiç dolandırmadan açık açık söyler. Türlü yollara başvurmaz. Nettir. Ayrılırken bile açık sözlüdür. Gerçek bir aşk kadınıdır ve ilişkisinde masumiyet arar.
 
Ayrılma cümlesi;
‘’İlişkimiz doğallığını ve heyecanını kaybetti. En iyisi sonlandırmak diye düşünüyorum.’’
Yani; 
‘’Yaptığın taktikler ve oyunlar hiç bana göre değil! İlişkimiz neredeyse üstünlük savaşına dönüştü. Benim ihtiyacım olan gerçek sevgi!”
 • Balık kadını 
Sürekli rüyalarındaki beyaz atlı prensi arar. Bulduğu zaman gözü hiç bir şey görmez ve aşkını yaşar. İlişkisinde samimi ve duygusaldır. Aynı tavırları karşısındakinden de bekler. Uzun soluklu ilişkileri tercih edebilir. Aşka asla yüzeysel bakmaz ve duygularını açıkça ifade eder. Karşılık bulamıyorsa, bunu bile bile ilişkiye devam etmez.
 
Ayrılma cümlesi;
‘’Benim ruhuma ve isteklerime cevap veremediğini düşünüyorum.’’
Yani; 
‘’Gerçekten de ilişkimize yüzeysel baktığını düşünüyorum. Bunu bile bile ilişkimizi devam ettiremem.’’  
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…