Yükleniyor . . .

İSMİNİZ VE DOĞDUĞUNUZ MEVSİM KARAKTERİNİZİ NASIL ETKİLİYOR?

İSMİNİZ VE DOĞDUĞUNUZ MEVSİM KARAKTERİNİZİ NASIL ETKİLİYOR?

İSMİNİZ A HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Soğuk aylarda doğduğunuz için, çevrenize karşı katı ve sert görünebilirsiniz. Aslında sıcak kanlı ve enerji dolusunuz. Ancak, coşkun ve taşkın değilsinizdir, dengeli davranmayı bilirsiniz. Kırılgan olduğunuz için çabuk incinebilirsiniz. Geleneklerinize bağlı ve dikkatlisinizdir. Çok romantik olmasanız da, karşınızdaki kişiye yoğun duygular beslersiniz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Doğanın uyanışa geçtiği dönemde doğmuşsunuz. Yüksek bir enerjiniz var. Sık düşünce değiştiriyor, daldan dala sıçrıyorsunuz. Aksiyonu bol bir hayat sizi heyecanlandırıyor. Durağan olmak ise hiç size göre değil. Kolay öfkelendiğiniz için etrafınızdakileri çabuk kırıyorsunuz. Düşünceleriniz gibi duygularınız da değişken. Çok neşeliyken bir anda suratınız asılabiliyor. İyi bir konuşma yeteneğine sahipsiniz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Bol güneşli günlerde dünyaya geldiğiniz için sıcağı seviyorsunuz. Enerjik yaşamla birlikte akıp giden bir kişiliğiniz ve sevgi dolu bir kalbiniz var. İç dengeniz yerinde olduğu takdirde mutlu oluyor, dengeniz bozulunca aniden patlıyor, hem kendinizi hem de çevrenizdekileri üzebiliyorsunuz. Öngörüleriniz oldukça yüksek. Hislerinizle hareket etmeniz de bundan kaynaklanıyor.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Yolculuğu ve değişikliği çok seviyor, yeni ülkeleri tanımak istiyorsunuz. Sonbaharın hüzünlü ve sakin haline rağmen, siz oldukça hareketli ve yerinde duramayan birisiniz. Dürüst davranışlarınızla çevrenizdekilerin saygısını kazanıyorsunuz. Aklınızı işinize verirseniz başarı elde edebiliyorsunuz. Biraz sabırsızsınız, dikkatsizsiniz. 
 
İSMİNİZ B HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Dürüst ve açık yüreklisiniz. Romantizm olmazsa olmaz diyenlerdensiniz. Dürüst olduğunuz için etrafınızdakilerin de öyle olduğunu sanıp çabuk güveniyorsunuz. Bu yüzden, hayal kırıklığı yaşadığınız durumlar çoğunlukta. Çevrenizde bazı kişiler sizin iyi niyetinizi istismar edebiliyor. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Ağaçların çiçeklenme döneminde doğduğunuz için kafanızda her daim yeni düşünceler üretebiliyorsunuz. Yaratıcı zekanız her zaman ön planda. Üretmek ve yeni fikirler sunmak için varsınız sanki. Düş dünyanız geniş olduğundan bulucu bir zekaya sahipsiniz. Fakat bazen gerçek olan ile hayallerinizi karıştırıp, dünyadan kendinizi soyutlayabiliyorsunuz.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Sıcakkanlı bir yapınız var. Öte yandan gururlu, tutkulu hatta çevrenizdekilere göre biraz da kendinizi beğenmiş bir tavrınız var. Sevilmek ve beğenilmek sizi mutlu ediyor. İsteklerinizin hemen gerçekleşmesini arzu ediyor ve bu konuda sabırsız tavırlar sergiliyorsunuz. Sakarlıklar başınıza dert açıyor.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Çift karakterlisiniz; bazen kadife gibi yumuşak, bazen de sert ısırgan gibi dokunduğu yeri dağlayan bir karakteriniz var. Eşref saatlerinizde iyiliğinize denecek yok. Nazik ve hassas bir kişiliğiniz var. Çevrenize karşı oldukça anlayışlısınız. Güvenilir, sağlam bir dost, aile ortamında iyi bir eş, iş yaşamınızda aranılan bir elemansınız. Tek sorun kendi potansiyelinizin farkında olmamanız.
 
İSMİNİZ C Veya Ç HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Aşırı duygusal ve ürkeksiniz. Zengin bir hayal dünyanız ve yaratıcı gücünüz var. İşiniz güzel sanatlar ile ilgiliyse veya işinizi böyle bir alanda seçerseniz çok başarılı olur, yükselebilirsiniz. Sanatsal yapınız bazen iş dünyasının karmaşık halini çözememenize neden oluyor. Kurumsal bir yerde değil, bireysel olarak çalışabileceğiniz bir alanda daha başarılı olabilirsiniz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Kendinizi gösterebileceğiniz, açabileceğiniz bir ortam bulduğunuzda keyfiniz yerine geliyor, bütün yeteneklerinizi ortaya koyuyorsunuz. En küçük eleştiri yapıldığı takdirde ise ürküp kabuğunuza çekilebiliyorsunuz. Çekingen tavırlarınız sizi daha şirin gösteriyor.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Bilinçli zekice kararlar veriyor, fikirlerinizi herkese onaylatabiliyorsunuz. Konuşma yeteneğiniz kuvvetli. Soğukkanlı ve gerçekçisiniz. Her konuda mantık arıyor, duygularınızı işinize karıştırmıyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Bir işe dört elle sarıldığınız zaman başarılı oluyorsunuz. Sizin için tuttuğunu koparan biri diyebiliriz. İnandırma gücünüz olduğundan, çevrenizdekileri kolayca kendinize göre yönlendiriyorsunuz. Duygularınıza göre karar veriyorsunuz. Ayrıca çevrenizdekilerden akıl almak gibi bir özelliğiniz de var. Mutlaka başkalarına danışıyorsunuz. 
 
İSMİNİZ D HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Coşkun ve taşkın olmadığınız gibi aşırı duygusallığı da kapılmıyorsunuz. Arkadaş ve dost canlısısınız. Hatta bazen arkadaşlarınızı özel hayatınızdan bile üstte tutuyorsunuz. Yenilikçi değil, daha sabit fikirlisiniz. Evinizde, arkadaş çevrenizde, işinizde değişiklikler yapmaktan hoşlanmıyorsunuz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Dostunuza karşı tam dost, ama düşmanınıza karşı da amansız bir düşmansınız. Değişmeyen sağlam kararlar alıyor, bunların gerçekleşmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Hırslı ve kolay kolay yılmayan birisiniz. İşin kolay tarafındansa, zor olanı seçiyorsunuz.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Dengeli bir yaratılışınız var. Daima büyük düşünüp, büyük oynuyorsunuz. Risk almak sizin için oldukça kolay. Fakat tecrübelerinizden ders almayı bilmiyorsunuz. Ani kararlar verebilen bir yapınız var. Sabırsız ve çevrenize karşı biraz duyarsızsınız. 
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
İyi yürekliliğinize rağmen, öfkelenince siz de saldırgan olabiliyorsunuz. Karar vermeden önce çevrenizdekilerin fikirlerini de almayı öğrenmelisiniz. Sorumsuz değil ama biraz başına buyruksunuz. Buna rağmen arkadaş çevresinde aranılan ve sevilen birisiniz.
 
İSMİNİZ E HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Sıcakkanlı ve sakin bir insansınız. Dışarıdan bakanlar sizi çok çekingen ve sakin biri olarak görse de; içinizde bir volkan var diyebiliriz. Enerjiniz yüksek, beklentileriniz fazla. Ama bunu çevrenize yansıtmadan iç dünyanızda yaşıyorsunuz. İstemeden de olsa çok kalp kırdığınız görülebilir.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Hem kendi kaderinize, hem de başkalarına egemen olmak; duygu ve düşüncelerinize saygı göstermesini istemeniz, çevrenizle ilişkilerinizi güçleştirebilir. Bazen karşınızdaki kişinin kim olduğuna bakmadan onla tartışmaya girebiliyorsunuz. Diplomasiyi öğrenmeniz gerekiyor.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Hayatınızı değiştirecek kararlar almak istemenize rağmen, bu kararları almaktan da korktuğunuz için çekingen kalabilirsiniz. Risk almayı sevmiyor, hep güvence arıyorsunuz. Hayatınızdaki kişilere de hemen güvenmeyip, onları önce detaylıca gözlemliyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Ateşli bir yapınız var. Bu haliniz giyim kuşamınızda kendini gösteriyor; gösterişli giyinmekten çok hoşlanıyorsunuz. Çevrenizdekilerden daha farklı, daha gösterişli ve daha güçlü olmak en büyük arzunuz. Lükse düşkünsünüz. Daha fazla kazanmak için hırs yapıyorsunuz.
 
İSMİNİZ F HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Toprağın yenilendiği bir ayda doğmanıza rağmen yenilikçi değilsiniz. Hayatınızdaki her şeyin aynı kalmasını istiyor, risk almaktan kaçıyorsunuz. Dostlarınızı özenle seçiyorsunuz. Bu mevsimde doğanlar; bekarlarsa sevgililerine, evlilerse eşleri ve çocuklarına yürekten bağlıdırlar.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
İyi yemekleri, spor yapmayı, açık havada dolaşmayı sevdiğinizde sağlıklı bir yapınız var. Konuşma sanatını iyi beceriyorsunuz, sözleriniz olukça etkili oluyor. İkna edici tavırlarınız, sıcakkanlı yapınızla birleşince herkesin sevdiği ve dinlediği biri haline geliyorsunuz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Aşırı duygusal bir kişiliğiniz var; çabuk kırılıyor ve hemen küsüyorsunuz. Duyguların da sürekli değişiyor. Bazen kendi içinizde büyük bir savaş çıkıyor, tam olarak ne istediğinizi bilmiyorsunuz. İnsanlara yardım etmek, onların dertlerine ortak olmak gibi bir eğiliminiz var. Kötü gün dostusunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Sakin yapılı, mantıklı, sorumluluklarını bilen, çalışkan birisiniz. İş hayatı olmazsa olmazınız. Hafızanız da oldukça güçlü, bir kez gördüğünüzü asla unutmadığınız gibi; size yapılan haksızlıkları da günü geldiğinde karşınızdakine ödetiyorsunuz.
 
İSMİNİZ G HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Üstün bir zekaya sahip, hareketli bir insansınız. Gülmek en sık yaptığınız şey. Neşeli halinizle büyük beğeni topluyorsunuz. Yeni fikirlere ve düşüncelere açıksınız. Araştırmacı haliniz sizi bir adım öteye taşıyor. Fakat çok şüphecisiniz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Güzelliklere ve müziğe hayransınız. Cinselliğe de oldukça düşkünsünüz. Aşırı sahiplenici tavırlarınızı gereksiz kıskançlıklar yapmanıza sebep olabilir. Hayattan ne istediğini bilen, güçlü ve dayanıklı birisiniz. Analizci bir zekanız olduğundan, ince eleyip sık dokumadan hiçbir şeyi kabul etmiyorsunuz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Kültürel alanlara ve felsefeye büyük bir ilgi gösteren, çok yönlü bir insansınız. Sürekli hareket halinde olmalı, gezip görmelisiniz. Korkusuzca hareket eden, biraz paldır küldür bir haliniz var. Sizin için “ne kadar hırçın biri” diyenlerin haklılık payı oldukça yüksek. İlk karşılaştığınız insanlar üstünde kibirli bir insan izlenimi bırakabiliyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Aşırı gururlu ve samimi birisiniz. Yaptıklarınızın arkasında dimdik duruyorsunuz. Asla kendinizden taviz vermiyor, fikirlerinizi zorla kabul ettirmeye çalışıyorsunuz. Ama bu durum insanlar üzerinde baskı kurmanıza neden oluyor. Hafızanız çok güçlü. İyiliği de kötülüğü de unutmuyorsunuz.
 
İSMİNİN H HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Fizik gücünden çok kafası çalışan bir insansınız. Pratik zekanız sürekli dış dünya ile etkileşim halinde. Uyumlu ve zarifsiniz. Dinleyenleri çabucak ikna edilen bir yapınız var, konuşma yeteneğiniz yüksek. Bulunduğunuz toplumda saygı gören bir konumunuz var. Zor ama eğlenceli birisiniz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Çekicisiniz, gönülleri çabuk çeliyorsunuz ve bunun siz de farkındasınız. Bu özelliğinizi sonuna kadar kullanıyorsunuz.  Dili güzel insanlardansınız, siz konuştuğunuzda çevrenizdeki insanların sayısı artıyor. Zengin bir enerjiniz ve hayal gücünüz var. Kimse size istemediğiniz bir şeyi yaptıramaz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Sizi tanımlayan en önemli özelliğiniz mert bir insan oluşunuz. Dostlarınız ve sevdikleriniz size güveniyor,  onları yarı yolda bırakmayacağınızı biliyor. Karşınıza çıkan engelleri kolayca aşıyor, arkanıza bakmadan ilerliyorsunuz. Oldukça bonkörsünüz ama lükse düşkünlüğünüz başınıza bela oluyor. 
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
İleriyi gören, maddiyata önem veren birisiniz. Yükselme arzunuz oldukça güçlü, adınızı herkes duysun istiyorsunuz. Maneviyat konusunda eksikleriniz var, mutluluğun ancak parayla gerçekleşebileceğini düşünüyorsunuz. İlişkilerinizde hep bu konu yüzünden sorunlar çıkıyor. 
 
İSMİNİZ I-İ VE J HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Yaratıcı,  hayal gücü yüksek,  rahatına düşkün bir insansınız. Paraya önem vermiyorsunuz. Cömertliğiniz ve lükse düşkünlüğünüz parayı har vurup harman savurmanıza neden oluyor. Hep güzelliklerin peşinde koşuyorsunuz. Fazla alıngansınız.  
 
İLKBAHARDA DOĞMUŞSANIZ
Cesur ve korkusuz, kendine güvenen bir insansınız. Resmen ekmeğinizi taştan çıkartıyorsunuz. Nerede imkânsız bir şey var, siz onu imkânlı hale getiriyorsunuz. Duygusal hayatınızda aşk büyük bir yer tutsa da, çoğu zaman karşınızdaki kişiye nasıl davranmanız gerektiğini seçemiyor ve yanlış anlaşılıyorsunuz.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Egonuz oldukça yüksek, kendinizi çok beğeniyorsunuz. İyi bir dostsunuz ama sürekli aynı kişilerle değil, farklı insanlarla birlikte olmak istiyorsunuz. Aşk hayatınızda da çapkın olmaya meyillisiniz. Aslında çok duygusal bir yapınız var. Bazen sabırsız ve bencil olabiliyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Fiziksel enerjiniz gerçekten de müthiş. Yerinizde durmuyorsunuz, hemen kakıp gidecekmiş gibi bir tavrınız var. Karakterinizin büyük özelliklerini mantık ve denge oluşturuyor. İyiyi, kötüyü,  doğruyu, yanlışı birbirinden ayırmasını biliyorsunuz. Başkalarının işine burnunuzu sokmuyorsunuz. 
 
İSMİNİZ K HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
İnsanlara yardım etmekten hoşlanıyorsunuz. Bir yere veya bir kişiye bağlanmak size göre değil. Aslında çok çalışkansınız, ama girdiğiniz işlerden çabuk sıkılıyor yarım bırakıyorsunuz. Sizin için işinizde yenilik yapmak, para kazanmaktan daha önemli. Para değil, yeni ortamlar sizi mutlu ediyor. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Tekdüzelikten kaçıyor, her alanda çabuk sonuç almak için acele hareket ediyorsunuz. Ayrıntılara dikkat etmeyip, yüzeysel olarak olayı inceliyorsunuz. Gerek aile hayatında, gerek iş hayatında olaylara herkesin bakmadığı bir yönden bakıp, sentezliyorsunuz. Tembellikten hoşlanmanıza rağmen, istekli ve arzulu olduğunuzda çalışkansınız.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Soğukkanlı ve gerçekçi bir insansınız. İnsanlar bazen duygularınız olduğundan bile şüpheleniyor. O derece başarılı saklıyorsunuz, hissettiklerinizi. Bilinçli ve zeki kararlar alıyorsunuz. Adeta kılı kırk yarıyorsunuz. Bir çok işe birden başlıyorsunuz ama hepsinin de üstesinden geliyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Ölçülü ve dengeli bir insansınız. Tatlı diliniz ve yumuşak ses tonunuzla kavgaya niyetli bir insanı bile yatıştırıyorsunuz. Saygılı ve dürüst bir kişiliğiniz var. Haksızlıklara tahammülünüz yok. Sevdikleriniz için her şeyi göze alabiliyorsunuz. 
 
İSMİNİZ L HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Sevilen ve sayılan bir insansınız. Çok yönlüsünüz, etkili bir konuşmanız var. İnsanlar size saygı duyuyor; olgunsunuz. Yeniliklerden, değişikliklerden ve hareketli bir hayat sürmekten hoşlanıyorsunuz. Kültür sizin için büyük bir önem taşıyor.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Sessiz, huzur dolu ve yardımsever bir insansınız. Herkesle anlaşabiliyorsunuz. Başkalarının dertlerine ortak oluyorsunuz, ama kendi sorunlarınızı en yakınlarınıza bile açmıyorsunuz. Sevince ölesiye seviyorsunuz. Hareketli hayatı sevmiyorsunuz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Merhametli, şefkatli ve iyi niyetlisiniz. Son derece hassas ve romantik bir yapınız var. Gelenek ve göreneklerinize bağlısınız. Tutucusunuz ama geri kafalı değilsiniz. Bir yeniliğe, bir değişikliğe karar vermeden önce uzun uzun düşünüyorsunuz. Zamanı kullanmasını bilmiyor, sürekli geç kalıyorsunuz. 
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Çok uyumlu bir insan sayılmasanız da, bulunduğunuz ortamı istediğiniz biçime sokmayı başarabiliyorsunuz. Huysuzluk yapmak sizin için oldukça eğlenceli. Bu şekilde dikkat çekmeye çalışıyorsunuz. Kararlı ve hırslısınız.
 
İSMİNİZ M HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Çalışkan, disiplinli ve sebatlısınız. Her şeyin hatasız olmasını istiyorsunuz. Yönetilmektense, yönetmeyi seviyorsunuz. Sorumluluktan kaçmıyorsunuz. Zorlukların üstüne gidiyorsunuz. Zor beğenen bir insansınız. Karşı cinsle kolay kolay ilişki kuramıyorsunuz. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Uyumlu ve sevecen birisiniz. Hayata pozitif yaklaşmayı tercih ediyor, size derdini açanları sabırla dinleyip onlara mantıklı önerilerde bulunuyorsunuz. Sevince çok bağlanıyorsunuz. Sizinle birlikte olanlara huzur veriyorsunuz. İleriyi gören birisi olmanız size olacakları önceden tahmin etme avantajını veriyor.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Leb demeden leblebiyi anlayacak kadar zekisiniz. Karşınızdaki kişiden de aynısını istediğiniz için zor birisiniz. İşlerin yavaşlamasına, engellere tahammülünüz yok. Olayların nedenlerini araştırıp, sırrını çözmek istiyorsunuz. Eleştirici bir yapınız var. 
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Neşeli ve duygusal bir insansınız. Sizinleyken insanlar kendilerini huzurlu hissediyor, onları güldürmeyi başarıyorsunuz. Hayatı olduğu gibi ve tüm sadeliği ile seviyorsunuz. Çok kıskançsınız, sevdiğiniz insanı takip etme derecesine kadar onu merak ediyorsunuz. 
 
İSMİNİZ N HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Üstün bir zekanız ve kafa yapınız var. Tüm hayallerinizi gerçekleştirebilecek bir yapıya sahipsiniz. Her konuda anlaşabilen, kültürlü ve çok yönlü birisisiniz. Eleştirici bir tavrınız var, hatayı kabul etmiyorsunuz. Başkalarını eleştirmesine eleştiriyorsunuz da, sizi eleştirmeye gelince tahammül edemiyorsunuz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Çok candan ve samimi birisisiniz. Arkadaşlarınızla aranıza bir mesafe koyamıyorsunuz. Bu yüzden işyerinde bazen güç durumlara düşüyorsunuz. Hâlbuki güvenme konusunda sıkıntılarınız var, güvendiğiniz takdirde dostlarınla aranızda güzel bir bağ oluşuyor. Şakacısınızdır. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Uysal ve hayal kurmayı seven bir insansınız. Bazen o kadar hayal içerisinde yüzüyorsunuz ki günlük hayata ayak uydurmanız bile zor oluyor. Tembelliğe meyillisiniz, evde oturmaktan büyük zevk alıyorsunuz. Aşk sizin için çok önemli.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Romantik, aşkı için mücadele eden, sevmek için doğmuş birisiniz. Sadakatli ve düşüncelisiniz. Engelleri aşmakta ve önünüze çıkan sorunları aşmakta üstünüze yok. Hızlı düşünüp, hızlı yaşıyorsunuz. Monotonluk sizi sıkıyor.
 
İSMİNİZ O VEYA Ö HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Ticaret zekası olan, kafası zehir gibi dediğimiz insanlardansınız. En büyük emeliniz adınızın duyulması. Yükselmek için karşınıza kim çıkarsa çıksın, ezip geçiyorsunuz. Özel hayatınızda da tutkulu ve kıskanç bir yapınız var. İlişkileriniz uzun sürüyor. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Çevreye çok kolay uyum sağlayan, herkesle rahatça anlaşabilen, güler yüzlü birisisiniz. Olaylara kolayca pratik çözümler bulabiliyorsunuz. Duygularınızı gizlemeyi çok iyi biliyorsunuz. Hırslı değilsiniz ama şansınız hep sizi yüksek mertebelere getiriyor.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Gerçekçi, akıl ve mantığı ile hareket eden bir insansınız. Sağlam karakterlisiniz. Ailenize bağlısınız ve erken evlenmeye meyillisiniz. Çevrenize güven veriyorsunuz. Parayı tutumlu harcıyorsunuz. İnatçı ve tuttuğunu koparan bir yapınız var.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Heyecanlı, endişeli ve kuruntulu bir yapınız var. Buluttan nem kapabilirsiniz. En basit kararda bile uzun uzun düşünmeyi tercih ediyorsunuz. Kimsenin işinize karışmasını istemiyorsunuz. Sizin kadar renkli hayalleri olan birine az rastlanır. Devamlı bir arayış içindesiniz, yüreğinizde hep fırtınalar esiyor. 
 
İSMİNİZ P HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Gerçekçi bir yapınız var. Kendinizden oldukça eminsiniz, girdiğiniz ortamda kendinize olan güveniniz ile dikkat çekiyorsunuz. Soğukkanlısınız, bir sorunla karşılaştığınızda ona hemen bir çözüm bulabiliyorsunuz. Derin derin düşünmek size göre değil. Cömertsiniz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Alaycı ve eleştirici bir zekanız var. Ama siz eleştirilere açık değilsiniz. Çıkarlarınız sizin için önemli. Maddi konularda son derece ihtiyatlısınız. Yeni insanlarla tanışmayı, yeni çevreler edinmeyi ve yolculuk yapmayı seviyorsunuz.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Mağrur, çalışkan ve sebatlı bir insansınız. Başladığınız her işin sonucunu alıyorsunuz. Sabırlısınız, bir işe başlayıp yarım bırakmak size göre değil. Değer yargılarına önem veriyorsunuz. Maddi konularda cimri değil ama dikkatlisiniz. Harcamalarınızı yaparken düşünüp taşınıp karar veriyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Dinamik ve aktif bir yaradılışınız var. Her yönden faal bir insansınız. Tasarı ve girişimlerinizi gerçekleştiriyor, engelleri aşmayı biliyorsunuz. Özel hayatınızda sorumluluk almaktan kaçıyor, bencillik yapıyorsunuz.
 
İSMİNİZ R HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Dışa dönük, ilişki kurmayı yeni bir çevre edinmeyi seven bir insansınız. Yalnızlıktan hoşlanmıyorsunuz. Sürekli çevreniz kalabalık ve hareketli. Doğruluktan yana olduğunuz için her şeyi dobra dobra söyleyebiliyorsunuz. Sert ve otoriter bir yapınız olmasına rağmen, dost canlısısınız.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Mücadelecisiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz bir şeyde kimseye kulak asmıyor, yolunuzda dimdik yürüyorsunuz. Verdiğinizi sözü tutuyor ve başladığınız işi bitiriyorsunuz. Ama bunu göstere göstere yapmıyorsunuz, derinden ilerliyorsunuz. İnsanları şaşırmayı seviyorsunuz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Ciddi ve disiplinli bir yapınız var. Duygu ve düşüncelerinizi belli etmiyorsunuz. Sadece ailenizin sizi anladığını düşünüyor, kimseye içinizi dökmüyorsunuz. Çevrenizle daha özden yakın ilişkiler kurmak istiyorsunuz ama katı disiplin anlayışınız, davranış özgürlüğünüzü kısıtlıyor.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Sinirli ve sabırsız bir insansınız. İnce bir zekanız var, espri anlayışınız ise oldukça sert. Şakalarınız iğneleyici olabiliyor. Ne zaman ne yapacağınız belli olmuyor. İnanıp güvendiğiniz kişilerle dostluklarınız yıllarca sürebiliyor. 
 
İSMİNİZ S VEYA Ş HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Tutkulu, kendine güvenen, dayanıklı ve sağlam bir insansınız. Gelenek ve göreneklere bağlısınız. Felsefeye düşkünlüğünüz var, hayatı sorgulamayı araştırma yapmayı seviyorsunuz. Açık yürekli ve gerçekçi bir kişiliğiniz var. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Sağlam ve güvenilir bir insansınız. Dostluğa büyük önem veriyorsunuz. Uyumlu ve dengeli bir kişiliğiniz var. Oldukça çekicisiniz, çevreniz sürekli kalabalık. Büyük hayaller kurmuyor, gerçekleştiremeyeceğiniz şeylerin peşinden koşmuyorsunuz. Adımlarınızı mantık çerçevesinde atıyorsunuz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Yumuşak tabiatlı ve iyimser bir insansınız. Herkesle anlaşabiliyor ve kimse hakkında kötü düşünmüyorsunuz. Kavgadan, hır gürden nefret ediyorsunuz. İkili ilişkilerde ise çabucak güveniyor, her söylenene inanıyorsunuz. Romantiksiniz. 
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Sakin ve rahatına düşkün bir insansınız. Çalışkan sayılmasanız da, istediğiniz zaman oldukça başarılı ve hırslı olabiliyorsunuz. Yapmacıksız ve sözünüzü sakınmıyorsunuz. Yalan ve ikiyüzlülüğü sevmiyorsunuz.
 
İSMİNİZ T HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Sorumluluktan kaçmayan sabırlı ve güvenilir bir insansınız. Yalancı insanlardan nefret ediyor, güvenilir kişiler arıyorsunuz. Gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor. Hisleriniz de oldukça kuvvetli. Eleştiriye açık bir insansınız.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Son derece hareketli, yerinde duramayan bir yapınız var. Eğlenceyi ve gece hayatını seviyorsunuz. Umursamaz tavırlarınız, havai bir insan olduğunuz izlenimi yaratıyor. Beğenileriniz değişken olabiliyor. İlk gördüğünüz birini çabuk beğenip sonra hevesiniz kaçabiliyor.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
İlk bakışta ciddi, sakin ve soğuk bir tip gibi görünüyorsunuz. Oysa ki konuşkan ve esprili bir insansınız. Esprileriniz ince ve zarif. Arkadaş seçerken ince eleyip sık dokuyorsunuz. Aşırı titizsiniz. Sadece yakın arkadaşlarınızla içli dışlı olabiliyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Son derece tutumlusunuz, paraya çok değer veriyorsunuz. Âşık olurken bile karşınızdakinin maddi durumu ve toplumdaki konumu sizin için önemli oluyor. Sezgileriniz çok güçlü, ileriyi görebilirsiniz. Ancak şüpheci bir insansınız. Size yapılan bir kötülüğü özür dilense bile affetmeyebilirsiniz.
 
İSMİNİZ U VEYA Ü İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Ailenize çok bağlısınız. Duygusalsınız, gücünüzü aklın ve mantığın kontrolü altına alamıyorsunuz. Daha çok içgüdülerinizle hareket ediyorsunuz. Bireysel olarak yaptığınız işlerde daha başarılısınız. Spor yapmayı seviyor, fazla enerjinizi bu şekilde boşaltıyorsunuz. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Duyarlı ve çok faal bir insansınız. Ancak faaliyetlerinizin dozunu iyi ayarlayamayıp kendinizi yorabiliyorsunuz. Aşırı çalışma, gerilim ve siniz bozuklukları uykunuzu kaçırabiliyor. Ketumsunuz. Duygularınızı ailenize bile açmakta zorlanıyor, pek çok şeyi içinizde yaşıyorsunuz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Çabuk dost edinebilen, sıcak kanlı bir insansınız. Büyük coşkularınız var ama bunlara gem vuruyor, özlemlerinizi baskı altında tutuyorsunuz. Aşkta beklentileriniz çok olduğundan, istediğinizi bulmakta zorlanıyorsunuz. Sadakat sizin için önemli. 
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Yeni durumlara alışmakta zorluk çekiyorsunuz. İç dünyanız durgunken, istikrarlı bir insan, iyi bir dostsunuz. Dengeniz bozulduğu zaman kendinizle birlikte başkalarını da mutsuz edebiliyorsunuz. Gelenek ve göreneklere de büyük saygı duyuyorsunuz.
 
İSMİNİZ V HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
İnce ve keskin bir zekanız var. Sağduyunuz ve sezgileriniz güçlü. Karşınızdakinin düşüncelerini okuyabiliyorsunuz. İnsanları şaşırtmayı seviyor; sürpriz yapmaya bayılıyorsunuz. Ani kararlar alabilme yeteneğine sahipsiniz. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Değişken bir ruh durumunuz ve karakteriniz var. Kimi zaman neşeli, kimi zaman durgun ve hüzünlü olabilirsiniz. İnsanlar sizi anlamakta zorlanıyor. Halbuki çok düşünüyor, çok inceliyorsunuz. Olayları analiz ve sentez yapma yeteneğine sahipsiniz.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Her bakımdan mükemmele yakın olabilirsiniz. Ama kendinize aşırı güveniyorsunuz. Mutlu bir aile yapısına sahipsiniz. Arkadaşlarınızla değişik aktiviteler yapmak size zevk veriyor. Kıskanç değilsiniz ama sevdiğiniz kişiye oldukça bağımlısınız. Onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Çekici bir fiziğe sahip olabilirsiniz. Hareketli bir sosyal hayatınız var. Ama umursamaz tavırlarınız çok antipatik duruyor. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diye düşünüyorsunuz. Özgürlüğünüze aşırı düşkünsünüz. 
 
İSMİNİZ Y HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Geçmişe bağlı, sürekli eskiye özlem duyan birisiniz. Tüm duygu ve düşüncelerinizi karşınızdakilerle bölüşüyor, onların duygu ve düşüncelerini de paylaşıyor, sıkıntılarına ortak oluyorsunuz. Neşeli olmanıza rağmen çabuk öfkelenebiliyorsunuz. 
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Çalıştığınız yerde iş arkadaşlarınıza karşı samimi olamıyor, gerçekten hissettiklerinizi ve duygularınızı saklıyorsunuz. Katı değil, esnek; karamsar değil, iyimser olmalısınız. Dostlarınızın yanındayken ise oldukça enerjik, neşeli ve esprili birisiniz.
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Duygusal bir insansınız ve bazen duygularınızı saçıp savuruyorsunuz. Sevdikleriniz için her şeyinizi vermeye hazırsınız. Heyecanlı ve tutkulusunuz. Ama bir o kadar da kıskançsınız. İş hayatınızda ise önde olmayı seviyorsunuz.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Fikirleriniz değişkenlik gösterebiliyor. Oldukça bağımsız bir kişiliğiniz var. İkili ilişkilerde zor bir insan görüntüsü çiziyorsunuz. Güzel sanatlara düşkünsünüz. Yaratıcı ve hayal gücü yüksek birisiniz. Büyük idealleriniz yok, hırslı değilsiniz. Ama çalışkansınız ve mutlu olmak için çalışıyorsunuz.
 
İSMİNİZ Z HARFİ İLE BAŞLIYORSA
 
KIŞIN DOĞDUYSANIZ
Çevreniz tarafından sevilen ve sayılan birisiniz. Tek eksikliğiniz fikirlerinizi açıklamaktan çekinmeniz, insanlarla diyalog kuramamanız. Başkasına güvenmek sizin için o kadar zor ki… Rüyalarınız sizin için önemli, hisleriniz çok kuvvetli çünkü. Duygularınızla hareket ediyorsunuz.
 
İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Uyanık, işlek ve esnek bir zekaya sahipsiniz. Olayları değerlendirmeyi, çıkarınızı, gerçekleştirecek yeni durumdan yararlanmasını biliyorsunuz. Özel hayatınızda dağınıksınız. İş hayatınızda ise sorumluluğunu bilen, ciddi birisiniz. 
 
YAZIN DOĞDUYSANIZ
Her şeyi sorguluyor ve merak ediyorsunuz. Detaylar sizin için önemli. İnsanların hatalarını yüzüne vurmaktan çekinmiyorsunuz. Ama unutmayın, sizin de hatalarınız olabilir. Nasıl başkaları bu hatalarınızı yüzünüze açıkça vurmuyorsa, siz de dostlarınıza olumlu yaklaşın.
 
SONBAHARDA DOĞDUYSANIZ
Duygularıyla kafası arasında denge kurabilen ender tiplerdensiniz. Tam bir hukukçu ya da siyaset adamısınız. Sakinsiniz. Güzel sanatlar içerisinde en çok müziği seviyorsunuz. Dostlarınız sizle vakit geçirmekten zevk alıyor. Ailenizle ise sürekli bir çekişme içindesiniz.
 
Astrolog Zeynep Turan 
Yazının Tüm Hakları Saklıdır 
23.02.2014
Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...