Yükleniyor . . .

İRADE

Dünya evinde beni kötülüklerden koruyacak tek şey iradedir.

 Yüreğimizin tutkusundan, kalbimizin vurdumduymazlığından, arzularımızın günahlarından bizi kim koruyacak söyleyin?

Gün gelip keşkeleri kime güvenerek söyleyeceğiz? Ya da iyikilerimizi kime borçluyuz sizce?  Hepsi irademizin, bizi biz yapan değerlerin eseri… İyilikleri barındırmak sadece kalbinizin ekmeğinden geçmez. Bugünü, yarını geleceği de ilgilendirir. Zordur iyi ki demek.  Akıl ile kalbin senkronize çalışmasından çıkan karardır iyi ki!

Hayata yansımak kaderi değiştirir. Ne tuhaf değil mi başarısız olmaktan ölümüne korkarken, bir yandan da başarılarımızı aklımıza yani irademizle başardığımızı düşünüyoruz. Öyle ki bizi mutlu yapan aslında sadece kendimize yenik düşmemiş olmamız… Oysaki kendi dünyamızı anlatırken, hep bir yerler de irademiz olduğunu göstermeye çalışırız.  İlk hamlemizde önce donanımlarımızdan yani ailemizden, eğitim durumumuzdan eğer çok yükseldiysek mutlaka ön görümüzden ya da temiz kalpliliğimizden bahsederken, aslında dört dörtlük çalışan bir irademiz olduğunu göstermeye çalışırız.

İrademizi dile düşürüp konuşulması için ise bizim yapacağımız sadece tek bir şey vardır, cilalayıp ayıp parlatmak.   Bu tavırları sergilerken biri gelip bir sorsa keşke ne hissettiğimizi bir biz biliriz.  Bir biz kendimizden ne kadar uzaklaştığımızı görürüz ve bir o kadar aslında bunların irade olduğundan bahsederiz.

Mutlu veya bedbaht isen bu senin iradenin kendini getirdiği noktadır.

Sen kendini korkularından tutuklarına atarken, cesur çıkışlarına güvenirken iradeden ne kadar uzaklaştığını görmene rağmen, kendi ruhunun kör karanlık sokaklarında kaybolmayı seçtin.

Unutma kimse bizi kendimizden daha iyi kandıramaz. Çünkü hükmedemediğimiz tek yer kendi iç sesimizdir. Ve o iradeden uzaklaşmamak için sana bir şekilde korku verecek, gerekirse kalbin ile zihinin arasındaki köprüleri mutlaka yıkacaktır.

İradenin peşine takılıp gidesim var dediğinizi duyar gibiyim.

Evet hepimiz okuduğumuzda acemice gelse de aslında günlük hayatın bir yerinde karşılaştığımız olayların en yalın hali.   Çünkü hayatımızı orantılamak isterken, iradeli davranmaya çalışır, yıllarca yanına uğramadığımız adeta sonra bakarım diye ötelediğimiz bu kelime ile aslında ergenlik yıllarında tanışırız.

Vazgeçme!

Vazgeçmek zaman alır ama yönlendirilmelerin meçhulünden mutlaka çıkarız.  İnanın çıkarız çünkü İnsan yüreğinin zamansız ateşleri barındırdığını düşünecek olursak, insan başkasının deneyimleri ile irade sahibi olamaz. Ancak kendisi deneyimleyip gördüğü sürece kendi kişiliğini çözmeye başlar. Aslında irade kendi kapasiteni fark etme işidir.

İrademi mi seveyim!

Evet, sevin çünkü hayatınızdaki tüm konforunuzu ona borçlu olduğunuzu göreceksiniz.

Astrolog Zeynep Turan

17.01.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...