Yükleniyor . . .

İLKBAHAR EKİNOKSU (2020)

Makale 07/01/2022

İLKBAHAR EKİNOKSU (2020)

Dünyayı ablukaya alan gökyüzü, dört bir yandan hepimizi köşeye sıkıştırırken; deyim yerindeyse sadece kendi bildiğini okuduğunu fark edeceğiz. İnsanlık tarihine bakıldığında aslında neredeyse olaysız günlerin olmadığını, büyük günlerden geçildiğini görebiliriz. Tıpkı bu çağın bizleri farklı şekillerde zorladığı gibi… Öyle bir yüzyıl ki her şey çok çabuk değişiyor, farklılaşıyor, gelişiyor, gelişirken her seferinde yeni bir karmaşayla bizi baş başa bırakıyor. Karmaşalar ise doğal olarak yeni bir düzenin gerekliliğini de zorunlu kılıyor. Tüm bu zorunlulukların içerisinde yeni yeni kavramlarla, tanımlarla, isimlerle tanışıyoruz. Bir de üstüne virüs gibi bu yeni isimlerle yüz yüze gelirken; ister istemez bocalıyoruz. Tüm dünyanın derdi, sancısı olan gündemde gelin en azından bireysel hayatlarımızda kendimize yeni bir sayfa açalım. Günler kapılarını bahara açarken; iç sesimizi dinlemekten, empati kurmaktan, nezaketten, birbirimizi anlamaktan vazgeçmeyelim.  

Dünyanın kalbi bahar günleri için atıyor

Tarihler 20 Mart 2020’yi gösterdiğinde Güneş Koç burcuna geçecek. Ve dünyanın kalbi bahar günleri için atmaya başlayacak. İlkbahar ekinoksu, uzun zamandır aradığınız huzuru ve güzellikleri kucaklamanızı sağlayacak. Kendinizi yenilenmiş hissedecek ve yılın başında sizi sıkan, yoran duyguları ardınızda bıraktığınızı göreceksiniz. Aklınızda planladığınız ve uzun zamandır gerçekleştirmeyi beklediğiniz hedefleriniz için daha somut adımlar atmaya başlayacaksınız. Atlatmakta zorluk çektiğiniz konular varsa, bu ekinoksta ruhunuzu dinlendirebilir ve kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.

Pozitif duygulara uyanın

İçinizdeki liderlik duygusu ağır basabilir, arkadaşlarınız ile aranızda geçen konuşmalarda onlara fikir veren bir konumda olabilirsiniz. Bu süreçte aklınızdaki karışıklığın, duygularınızın iniş çıkışlı olmasından kaynaklandığını fark edebilirsiniz. Dünyayı sarmalayan her gelişme sizi daha titiz bir ruha büründürecek. Baharın uyanmasıyla daha derli toplu, düzenli davranacaksınız. Sağlığınıza daha çok dikkat etmeye başlayacaksınız. Düzenli spor alışkanlığı kazanarak sağlıklı yaşama adım atabilirsiniz. İçinizde yalnızca pozitif duyguların yeşermesine izin vermenin sizi her anlamda hayata bağlayacağını görebilirsiniz. Yaşam alanınızda daha çok vakit geçirdiğiniz bu süreçte deyim yerindeyse içsel bir yolcuğa çıkacaksınız. Küs ya da kırgın olduğunuz kişilere karşı bile derin bir empati kurabilirsiniz. Bu doğrultuda uzun zamandır görüşmediğiniz, küs olduğunuz kişilerle iletişim kurabilirsiniz. İçten bir mesaj, telefon ile hâl hatır sorma aradaki buzları eritecek cinste olacak. Sizin için her anlamda yeni başlangıçlar olabilir, kendinizi bu yeni başlangıçlara rahatça adapte edebilirsiniz. Baharın ilk günü sizin için yepyeni bir hayat döngüsünün başlangıcı konumunda olabilir.

Burcunuza özel tavsiyeler;

KOÇ: Verdiğiniz kararları ikinci defa gözden geçirin

BOĞA: Somut fikirler ışığında hareket edin

İKİZLER: Pozitif düşüncelere odaklanın

YENGEÇ: Kaygıların sizi yönetmesine izin vermeyin

ASLAN: Cesur tavrınızı gösterin

BAŞAK: Özeleştiri yapın

TERAZİ: Yaşamın güzelliklerini keşfedin

AKREP: Belirsizliklere yer vermeyin

YAY: Endişelerinizi yenin

OĞLAK: Kendinizi kısıtlamayın

KOVA: Ne olursa olsun pes etmeyin

BALIK: Geçmişe takılmayın, yeniden başlayın

İlkbahar ekinoksunu iyi bir şekilde karşılamak ve güzel değişikliklerle hayatınıza başka bir bakış açısı katmak istiyorsanız, bunlara da dikkat etmelisiniz;

 • Yepyeni başlangıçlar yapmaya kendinizi hazırlayın
 • Bu süreçte pozitif enerjinizi kaybetmeyin
 • Sevdiğiniz insanların varlığı ile daha fazla güçlenin
 • Vaktinizi güzel değerlendirin
 • Yaşantınızı keşkeler yerine iyikilerle doldurun
 • Sizi siz olduğunuz için seven insanların varlığına teşekkür edin.  
 • İyi hissedeceğiniz ve hissettireceğiniz şeyleri yapmaya özen gösterin
 • Hem aile yaşantınıza hem de iş yaşantınıza olumlu duygularla yaklaşın
 • Sorunlarınızı başka insanlara yansıtmayın
 • Egolarınızdan uzaklaşın
 • Sağlığınıza dikkat edin, huzurlu bir ruhun sırrı, sağlıklı bir yaşantıda gizlidir
 • Kendinizi kimse ile kıyaslamayın, özel olduğunuzu kendinize hissettirin
 • Kalbinizi ve mantığınızı eşit düzeyde dinlemeye özen gösterin
 • Kalbiniz boşsa, kendinizi ilişkilere karşı kapatmayın, yaşadığınız anın tadını çıkarın
 • En önemlisi, güne her daim gülümseyerek başlayın

Sizler için küçük bir anlatı eklemek isterim,

Dervişe sormuşlar; zor bir dönemden geçerken ne yapmalıyız?

Derviş; sonsuza dek sürmeyeceğini bilmeli,

İmtihan olduğunu düşünmeli

Daha kötüsü olmadığı için dua etmeli

Zor döneminde yanında olanları sonrasında sevindirmeli

Yanında olmayanları terk etmeli demiş.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…