Yükleniyor . . .

İLKBAHAR EKİNOKSU (20 MART 2021)

Bu Ekinoks Başka Bir Ekinoks!

Baharın gelişini güçlü bir şekilde hissettiğimiz ve gündüzlerin geceden yavaş yavaş uzadığı günlerin habercisidir bahar ekinoksu. Her yıl 21 Mart’ta olan bu ekinoks bu sene 20 Mart’ta gerçekleşecek. Unutmayın ki Güneş her yıl aynı yerde baharı başlatıp aynı yerde kışı başlatmıyor sonuçta. Zamanı bir akordeona benzetebilirsiniz. Hızlı akan senelerde Güneş, düşündüğünüzden daha hızlı yer değiştirir. O yüzden de erken gelen bu bahara hepimizin ihtiyacı var. Öyle ki bu seneki Ekinoks sadece doğanın değişiminin habercisi değil, özgürlüğümüzün de habercisi olacak.

Özgürlüğü Daha Fazla Konuşacağız

Dünyada etkileri halen devam eden pandemi sürecinden adım adım çıkmaya çalışsak da sosyal hayata girmek istesek de hatta ülke yönetimleri kısıtlama konularında yeni kararlar alsa da 2021’in 20 Mart’ından sonra “özgürlük” kelimesini daha çok duyacağız. Tıpkı yazılarımda ve Astrodefter’de kaleme aldığım gibi bu seferki ekinoks bir başka… Çünkü bu ekinoksu sıradan günlerin içerisinde değil, hayatlarımızın değişimden geçtiği günlerde yaşıyor olacağız. Bütün insanlık baharın geldiğini derin bir şekilde hissedecek. Pandemi süreci tamamen bitmese bile bununla olan yaşama sürecimiz farklı bir boyut kazanacak.

Emeksiz Yemek Olmaz

20 Mart İlkbahar ekinoksu ile hatırladıklarımız arasında önceden emek verip sonrasında ise sorun yaşadığımız deneyimlerimiz gelebilir. Kendi isteğimiz doğrultusunda geliştirdiğimiz bütün eylemlerimizin sonucu almak istediğimiz günlerden geçerken, eski tecrübeleri düşünmek bize yalnızca kaygı getirecektir. Gök kubbenin tavsiyesi Ekinoks ile beraber her şeye sine çekip yeni bir sayfa açmak ve hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek. En nihayetinde 20 Mart ekinoksu emek olmadan istediğimiz sonuca ulaşamayacağımızı bize hatırlatacak.

Krizlerden Çözüm Üretmek

Dünya almış başını gidiyor. Bir yandan pandemi bir yandan her şeye rağmen gelişmeye çalışan teknoloji derken herkes bir çözüm üretmek peşinde. Bizler de ilkbahar ekinoksu itibariyle düşünce yapımızı yeniden bir süzgeçten geçireceğiz. Mart ve Nisan ayının gökyüzü gündemi en büyük sınavları kendimiz ile vereceğimizin altını çizerken olası kriz anlarından sakince çıkmamız gerektiğini güçlü bir biçimde vurguluyor.

İlkbahar Ekinoksu İle Birlikte Neleri Değiştirmeliyiz?

  • Stresi arttırıp kaygıya mahal veren çevreyi
  • Düşünce yapımızı olumsuz bir şekilde etkileyebilecek alışkanlıkları
  • Korkuları tetikleyen davranışları
  • İçimizi daraltan ve fazlalık hissi veren eşyaları
  • Kısacası bizi mental anlamda geriye çeken her şeyi.

2021 Bahar Ekinoksunda Burcunuza Özel Tavsiyeler

Koç: Doğruluğuna inanmadığınız şeylerin peşinden gitmemelisiniz. Bu sizi yoracaktır.

Boğa: Çevrenizle uyumlu olmaya ve konfor alanınızdan çıkmak sizin için en doğrusu olacak.

İkizler: Karşıt düşüncede olduğunuz insanlarla da empati kurmayı denemeye ne dersiniz.

Yengeç: En doğru kararın yerinde ve zamanında alınan karar olduğunu göreceksiniz.

Aslan: Potansiyelinizi ortaya çıkarmak ve kendinizi gerçekleştirmek için kararlı olmalısınız.

Başak: Hayatın önünüze çıkaracağı ne olursa olsun siz odak noktalarınızı kaybetmeyin.

Terazi: Aklınızda sadece kariyer bazlı düşünceler varsa aceleci olmayın. Sabredin.

Akrep: Sizi sürekli eleştiren kişilere cevap vermek yerine, konsantrasyonunuzu kendinizi geliştirmeye harcamalısınız.

Yay: Maddi yönden sağlamak istediğiniz kazançları planlayın. Rotanızı belirleyin.

Oğlak: Size manevi anlamda desteğini esirgemeyen insanlara daha sıkı sarılmalısınız. Bu size çok iyi gelecek.

Kova: Ailenizle karşı karşı geldiğiniz konularda, daha yapıcı olmaya çalışın. Sözlerinizi ciddiye alan çok.

Balık: Stresi atmak sağlıklı bir yaşamda gizlidir. Siz de kötü alışkanlıklarınızı bir köşeye bırakıp ferahlasanız fena mı olur?

Yukarıdaki tavsiyeler ekinoks başladığı andan itibaren hayatınızda eksik gördüğünüz anları kapatmak ve kendiniz için en doğru olanı yapmanız içindir. Dünyanın eşine zor rastlanır bu günlerinde en doğru olanı yapmak, olumlu düşünmek sonucunda olacak. Yaşam önünüze ne getirirse getirsin hazır olduğunuzu belli etmek ise 2021’in Var Olma mücadelesinin bir parçası.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

11.03.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...