Yükleniyor . . .

İLİŞKİYİ BİTMEYE ZORLAYAN NEDENLER

İLİŞKİYİ BİTMEYE ZORLAYAN NEDENLER

Hayatımıza doğru olduğunu düşündüğümüz insanı aldığımızda her şeyin yolunda gideceğini düşünürüz. Bazılarımız ilişkideki sorunları halının altına süpürürken kaçınılmaz sonu da hazırlamış olabiliyor. Aklımıza gelmeyecek sıradan alışkanlıklarımız bile iyi giden ilişkiyi çıkmaza sokabilir. Gelin birlikte bu alışkanlıklardan bazılarını ele alıp değerlendirelim.

  • Sıkıcı konuşmalar: Birlikte olduğumuz kişiyle geçirdiğimiz günler boyunca ben heyecan verici konuşmalar bile rutin hale gelebilir. Mesela ilk zamanlarda okul ya da iş nasıldı sorusu üzerine birçok şey konuşulurken; ilerleyen zamanlarda bu soru önemini yitirebilir. İtiraf edin sürekli aynı sorudan siz de sıkılırsınız. Bunun yerine partnerinize ‘bugün eğlenceli, ilginç bir şeyler yaşadın mı?’ gibi sorular yöneltebilirsiniz.
  • Açık olmamak: Birlikte olduğumuz kişinin her duygu durumumuzu, isteklerimizi anlamasını bekleriz. Diğer yandan bazılarımız ise üstü kapalı cümleler ya da imalarda bulunarak derdini anlatmaya çalışır. Peki, anlaşılmayı beklerken, karşı tarafı ne kadar anlamaya çalışıyoruz? E, haliyle bu iletişim problemi büyük sorunları da beraberinde getiriyor. Bu yüzden rahatsız olduğunuz durumları, ilişkiden beklentilerinizi birlikte olduğunuz kişiye açık bir dille, sakince anlatmalısınız. Bu açıklık ilişkinizi dengede tutacağı gibi size de ayrı bir hava, olgunluk ve bakış açısı kazandıracaktır.
  • Alan bırakmama: Her yerde, her an bir arada olmak bir noktadan sonra ilişkide nefes alamamanıza neden olur. Her şeyden önce her ikinizin de birer birey olduğunuzu hatırlayın. Ortak birçok ilgiye, beklentiye sahip olsanız da ilişkinizi tazeleyecek zaman ve durumlar oluşturun.
  • Değişmeye zorlamak: Çoğumuz hayattaki duruşumuzun ve fikirlerimizin doğruluğu konusunda ısrarcıyızdır. Karşımızdaki kişinin de bizim gibi düşünmesini, hissetmesini bekler hatta bir de üstüne onaylanmayı bekleriz. Ancak herkesin kendine has özellikleri olduğunu da unutmamak gerekir. Burada zorla kabul ettirmek yerine denge kurmak avantajınıza olacaktır. Partnerinizi değişmeye zorladığınızda çatışmanın kaçınılmaz olduğunu da unutmamalısınız. 
  • Memnun olmamak: Sürekli bir şeylerden şikâyet etmek, ilişkinizi zora sokan nedenlerden biridir. Sıradanlaşmaya başladığını düşündüğünüz ilişkiniz için harekete geçin. Hem sizi hem de onu mutlu edecek, ilişkinize soluk katacak neler yapabileceğinize odaklanın. Böylece ilişkiniz yeniden şekillenecek ve daha mutlu olmaya başlayacaksınız.  

Astrolog Zeynep Turan

16.02.2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...