Yükleniyor . . .

İLETİŞİMDE PRATİK OLMAK

İLETİŞİMDE PRATİK OLMAK

Hayatımızın her alanında iletişim kurmadan edemeyiz. Sonuç olarak iletişim unsurları olmadan ne bir ilişki kurabiliriz ne de duygularımızı aktarabiliriz. Herkes iletişim kurabilir, ancak buradaki küçük nüanslar iletişim kurarken pratik yanınızı da ortaya çıkarmak konusunda sizlere yardımcı olacak. 

Uyum ve His

İletişimin en önemli unsurlarından birisidir hissetmek… Karşımızdaki kişinin hislerini bilmeden onun hislerine nasıl tercüman olalım? Beden dilimizle ve mimiklerimizle iletişimde bir uyum yakalamaya çalışırız. Bu uyumla birlikte iletişime geçeceğimiz kişi ile aramızda sağlam bir bağ oluşmasını isteriz. Sağlam bağlar kurarak iletişime geçmek, o iletişimi uzun ömürlü kılacaktır. Bunu unutmamalıyız.

Duygusal Yoksunluk Korkusu

İletişimde oluşan önyargılar ve yanlış anlaşılmalar her zaman büyük korkularımızdan birisi olmuştur. Modern dünyanın bizlerin zamanını daha değerli getirdiği bu günlerde iletişime geçerken bile zamanı istemeden bile olsa kontrol ediyoruz. Bu zaman içerisinde doğru iletişim kuramama korkusu da elbette zaman kullanımını engelliyor. Şunu bilelim ki her şeyin başı sabır. Derin bir nefes alarak göz teması kurmalı ve iletişimimizi asla aceleye getirmemeliyiz. İnanın bana kendinizi ne kadar az kasarsanız, düşüncelerinizi o denli duru bir şekilde anlatırsınız.

İletişim Bir Kişi İle Yapılmaz

Her zaman günümüzde olmayabiliyoruz. Bunun yanı sıra bizim gibi karşımızda iletişime geçmeye çalıştığımız insanın da gününde olmasını beklememeliyiz. Sonuçta her söylenilen direk kişisel algılanırsa vay halimize. Empati kurmak ve hayatlarımızın zorluklarını göz önünde bulundurmak daha sağlıklı bir iletişim kurmak açısından çok önemli. Gerginlikle söylenen sözleri ve gergin vücut dilini hayatın her alanında kişisel algılamak bizi de olumsuz anlamda etkileyecektir.

Değişimler Daima Farklı Hissettirir

İletişim kurmanın bir önemli pratik noktası da sürekli aynı iletişim dilini kullanmamaktır. Hayatın içinde hep orada olan ama kendini sadece önemli zamanlarda gösteren değişim olgusu, iletişim stilimize uğradığı anda farklı bir hisse kapılırız. Sürekli aynı ruh halinde olmak insanı sıkar elbette… Standart kalıpların dışında ve güzel duyguları hareket eden bir iletişim dili geliştirmek ilişkilerde pratik olmanın güzel bir yolu.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

08.09.2020

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...