Yükleniyor . . .

İKİZLER BURCUNDA YENİAY (16 Haziran )

İKİZLER BURCUNDA YENİAY (16 Haziran 2015)

Hem kalbinizin hem de aklınızın aynı şeyi söylediği oldu mu hiç?

Duygularınızı cesaretle dillendirdiniz mi?

Peki, bütün bunlarla beraber Yeni ay bir karakter olsaydı neye benzerdi?

Bu karakterin bizim hayatımızdaki rolü neler olacak?

Ruha dokunan, kalple, mantık arasında dengeler kuracak, kaygılarınızı yumuşatan ve vizyonunuzu besleyen bir karakterin hayatınıza girmesine hazır mısınız?

16 Haziran, akşam saat 17.05 (İstanbul)... Güneş, Ay, Merkür İkizler burcunda yerini almış ve hava gruplarının baskınlığını işaret ediyor olsa da; 25 derece İkizler burcunda gerçekleşecek Yeniay’ın içerisinde duygular da oldukça hakim! Akılla eş zamanlı ilerleyen kalp, bize bir denge kurdurturken; duygularımıza da cesaret katıyor! Çünkü anın yükseleni Akrep… Akrep deyince akla, önündeki tehlikeyi sezdiği, hatta korktuğu halde geri adım atmayan bir karakter geliyor öyle değil mi? Hele bir de ayakları yere sağlam basan, disiplin gezegeni Satürn tekrar Akrep’e geri dönmüşken kim korkup kaçabilir? Özellikle de ülkemiz açısından dış dünyaya meydan okumaya hazırlandığımız, İkizlerin konuşkanlığı ve laf ebeliği ile onlara göz dağı vereceğimiz bir süreç…

Satürn kanıt istiyor, Merkür ise değişim!

19 Mayıs’ta gerilemeye başlayan ve 11 Haziran’da nihayet düz seyrine geri dönen; iletişimi, algımızı temsil eden Merkür ise ilişkiler ve evlilik evi olan 7.evde, Satürn ile 180 derecelik sert açı yapıyor. Satürn’ün, Merkür’ün hızını kesmesi, onu yavaş düşünmeye ikna etmesi aslında konsantrasyon açısından iyi gibi dursa da duygularımızı zorluyor. Adeta yüreğimize “niye böyle, niye böyle oldu ki” dedirtiyor. Nedensiz korkular ve endişeler; kolay kolay inanmayan, kanıt isteyen bir kişilik… Satürn yine yapıyor yapacağını. Yeni düşüncelere kapatmak istiyor kendini… Fakat güzel haber, hava grubu hakimiyetinin fazla oluşu! Evet, zorlana zorlana değiştireceğimiz şeyler ve benimseyeceğimiz yeni fikirler olacak. Buna eminim…

Gelelim iş ve kariyer hayatımızda kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu gösteren anın tepe noktası Başak burcuna… Bu konum, kaygıyı yumuşatmaya çalışırken, yüreğimizin ve biz kelimesinin geldiği noktayı tarttıran teraziyi belirleyecek. Adil davranışlar ön planda. İş hayatımızda Başak burcunun o çalışkan halini üstümüze giyiyor; görev ve sorumluluklarımızı aksatmadan yerine getiriyoruz.

Aniden başlayan ilişkiler ve evlilikteki “ben” kavgası!

Aşk hayatımız ne alemde peki? Aşkın, hobilerin, çocukların evi 5.evde, dönüştürmeyi ve özgürlüğü temsil eden Uranüs konumlanmış ve 9.evde aşkın renklerini temsil eden Juno ile trine yapıyor. Bu açı bize, hiçbir şeyin sebepsiz olmadığını hissettirmeyi hedefliyor. Beklenmedik aşklar, ani başlayan ilişkiler… İşin içinde Uranüs varsa zaten sürprizlere hazırlıklı olmakta yarar var. Hele bir de yabacıları, yurt dışını, farklı kültürleri ifade eden 9.ev ile trine halindeyse. İlişkisi olmayanlar, kendilerinden çok farklı birine gönlünü kaptırabilir. Benden söylemesi.

“Ben evliyim, ne yeni aşkı?” mı diyorsunuz? O zaman İkizler burcunda gerçekleşen Yeniay’ın Güneş ile yapacağı kavuşumdan bahsedebilirim. Bu kavuşum bize, biz olmanın nedenlerini hatırlatmayı hedefliyor. Sadece yeni fikirlerin ve oluşumların başlaması için değil; aynı zamanda ilişkide ortaklaşa aktivitelere katılmak ve birbirinize daha sıkı sarılmak için elinizin altında akıllı mı akıllı bir Yeniay var. Ben merkezcilikten sıyrılıp, evlilikteki biz kelimesinin anlamını kavrayın yeter… Çünkü Yeniay aynı zamanda, 9.evde süzülen Venüs ile 45’lik yapıyor. Aslan burcunda seyri alemine devam eden Venüs’ün, Ay ile olan bu iletişimi yeni evliliklere ve düzen kuranlara biraz mızıkçı bir ruh hali verebilir. O yüzden şimdiden tarafınızı seçin ve evlilik kavramının iki kişiden oluştuğunu unutmayın.

Kısacası bu Yeniay; politik görünüşlü, modern bir Yeniay gibi görünse de aslında korkularımızı, farkında olmadan dile getiremeyeceğimizi işaret ediyor. Çünkü işin içinde Satürn ve Balık burcunda devam eden Neptün gerilemesi var. Belirsizlik ve yanılgı getiren Neptün, Retro halindeyken; önceden alınan kararların doğruluğunun ya da yanlışlığının farkına varmamızı sağlayacak. Bu durum kimisinde hayal kırıklıkları yaşatsa da, gerçekler artık bir sis perdesi arkasında değil. İnkar etmek, boşa kürek çekmekle eş değer… Bazı gerçekleri açıklamaktan, kendimize bile itiraf etmekten korksak da; elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Satürn ve Neptün’ün yavaşlatıcı etkisine inat, hız konusunda sınır tanımayan İkizler burcundaki Yeniay’a sıkı sıkıya tutunalım. Onun zeka ile duyguları aynı potada eriten tarafından kendimize dersler çıkaralım. Yeniay’ın şanına yakışır bir şekilde yeni başlangıçlara adım atalım. İçimizdeki entelektüelliği ön plana çıkaralım. Gazetecilerin, yazarların, kalemi güçlü olanların cesaret kazanacağı bir Yeniay’da küçücük de olsa hayatımıza farklı bir şeyler katalım, yerimizde saymayalım. Olur mu?

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

10.06.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...