Yükleniyor . . .

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY (26 KASIM 2015)

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY (26 KASIM 2015)

Lütfen yazıyı sonuna kadar oku ve en sevdiğin yedi arkadaşına gönder...

Heybeti ile tüm ruhumuzu saran, geçmişin katılaştığı ve geleceğin artık eskisine göre daha çok esneyerek bizi sarıp sarmaladığı bu günlerde, eminim gökyüzünde neler oluyor diye merak ediyorsunuz ve çok da haklısınız!

2015 yılına adeta büyük damgalar vurarak kapatmayı hedefleyen Dolunay’dan henüz haberiniz yok ise, şimdi bu yazı sayesinde fikrinizin oluşmasına yardımcı olacağım. Aslında diğer Dolunay etkilerinden ne farkı var diye düşünür olursak, hiç yaşanmamış olayları tetikleyeceğini vurgularken kolektif bir döngünün de başladığını daha net bir şekilde göreceğiz. Olaylar birbiri ardına bağlanırken, bilgiler ise doğruluk payı gözetmeden adeta bir panik dalgası yaratabilir. Önümüzdeki 2,5 yıl boyunca da bilgi açlığımız ve hızlı bilgilendirme isteğimiz, hiç olmadık şekilde şoklar yaratabilir.

Artık sınavlar bireylerin değil sistemlerin sınavı!

Peki, neyin üzerine kurulu bu sistemler diyecek olursanız, hemen söyleyelim; inanç ve sıcak para!

Bundan 5 yıl önce yani 2009 yılının son günlerinde CNN Türk televizyonunda program yapan Saba Tümer’in misafiri olmuştum. Programda, ileride örgütler ve tarikatlar konuşulur dediğimdetarikat özelindeki soruya direk bir isim vermiştim.” Fethullah Gülen ve cemaati çok konuşulacak, tüm dengeler değişecek adeta bir kum saati gibi… “ yorumuma adeta bir uzaylı muamelesi yapmışlardı. Sadece üzerinden 5 sene geçmesi gerekliydi aslında, bana kulak vermeleri için… Şimdi nerden çıktı bu diye düşünenlere,  yine önümüzdeki 5 yılı etkileyecek büyük günlerin eşiğinde olduğumuzu hatırlatmak isterim. O dönem kayıtlarını bulsam, bu yazıya da eklemek isterim aslında. Sizde bilirsiniz, hiç bir zaman sizin karşınızda söylediğim bir şeyi ispat etme çabasında olmadım. Aslında buradaki amacım, bu günlerin önümüzdeki 2,5 yıl içindeki etkilerinin yoğun olacağını ifade etmek ve daha da büyük kırılmalara, kitleleri etkileyecek olayların başladığı bir süreci anlatmak... Artık Satürn Yay ilişkisi içinde olacak ve bu Dolunayın etkileri Güneş Satürn ile yapacağı kavuşumla resmiyet kazanacaktır!

Büyük plana artık farklı bir perspektiften bakmayı başaracağız. Artık özgürlüğü tartışıp, özgürlüğün aslında bizim için ne anlama geldiğini bulmaya çalışacağız. Nede olsa değişken burçta konumlanacak Dolunay, bazı soruların cevapları da net olarak veriyor olacak. 

Kaos!

Kaos nereden besleniyordu?

Dünya niye her köşeden eş zamanlı bu kargaşaya doğru sürükleniyordu? Yoksa sürüklenmeyi geçtik, hep beraber tepetaklak mı düşüyoruz?

Neler oldu? Şöyle bir hatırlayalım;

Para!

Dünyadaki hızı ve değeri çok hızlı hareket etmeye başladı. Rezervesi yüksek, nakit akışı az; gelişmekte olan ülkelerin dertleri hedefe dönüşürken, gelişmiş ülkeler ise kaşıkla verip kepçe ile alacağını bilmiyorlardı.

Gündemin hızlı değişimi!

15 Kasım 2015’in ilk saatlerinde dünyanın her köşesinde konuşulan terör ve bireysel korku bir anda herkesi etkiledi. Böylece gündemde yerini aylar önce alan, G20 zirvesinin ana gündemlerini bir anda değiştirmişti.

Şimdi gökyüzündeki zirveyi değerlendirelim!

  • İkizler burcunda 3 derece ile gerçekleşecek, Dolunay.
  • Yay burcunda gerçekleşecek, Satürn- Güneş kavuşumu.
  • İkizler/Yay aksında, Satürn-Ay karşıtlığı.
  • Yay burcunda gerçekleşecek, Güneş - Merkür - Satürn gökyüzü hareketleri.

Gökyüzü Yay burcunda akarken; dinleri, düzeni, ruhani bir o kadar da demokrat rejimleri süzgeçleyecek ve kendi içine alamadığı formu yüzünden yerle yeksan eden bir sistemin ayak sesleri gibi algılanabilir. Aslında mağduru zorlayacak ve nefret söylemleri ile işlerine kolaylık sağlayacak yürekten her türlü yapıyı destekleyecek gibi görünse de, kötüler köşelerinden bir bir çıkıyor diye de algılayabiliriz. Aslında akıllı olanın işi kolaylaşacak. Her türlü sistemde seni engelleyen ve tasarruf gibi dayatılan; birey, yapı her türlü oluşumu sorgulama fırsatı bulacak! Artık sistemin bozuk olduğunu, bizzat içinde yer alanlar karar verecek!

Bu Dolunay kapalı gişe oynar, çünkü aktörü çok!

Sahnede kimler yok ki!  Araştırmacılar, bilim insanları, akademisyenler, din adamları ve tabii ki devlet mercileri ve yöneticiler… Ekim ayında yayınladığım Merkür Retrosu yazımda oluşumun sadece kendi genel yapısından bahsetmedim, ayrıca tüm sistemleri etkileyecek olaylar ve birçok organizasyonun da iptal olabileceğinden bahsetmiştim. 2015 yılında iptal edilmeyen ne kaldı ki? diyerek, hep birlikte düşünebiliriz. Aslında gökyüzü, Eylül ayından itibaren bizlere sinyallerini, adeta fermantasyon geçirmiş hali ile göstermişti. Kasım ayı dünyayı bir kum saati gibi baş aşağı etmeyi hedefliyor. Büyük deneyimlerle 2016 yılına doğru yürürken, artık uzun sohbetlerin değil, kendi bireysel dünyamızın prensleri /prensesleri olma yoluna gidiyoruz. Gökyüzü değişken burçların yönetimi altına girerken, ilk hamleyi hava elementinin değişkeni olan İkizler ’de gerçekleşerek Dolunay ile başlangıç yapıyor.

Bu bize neyin başlangıcı olduğunu gösteriyor?

26 Kasım, Satürn Neptün karesi ile başlayacak hareketlilik, şaşırtıcı olaylar ile adeta bilginin bir açıdan sınav verdiği günleri görmemize vesile olabilir. Soyut ile somutun karışıklığını bu sert açının gerçekleştiği ilk günlerden itibaren net bir şekilde yaşayacağız. Öyle ki, bir yandan kandırılmak, bir yandan da acayip kararlar almak kimseyi şaşırtamayacak. Artık zaman her açıdan hızlı akıyor. Ay ise yüzünü dönerek insanlığa; öğreten, döven, zorlayan ve inançları yöneten Yay burcunda hareket eden Satürn’e meydan okumak için bir Dolunay geçirmesi gerektiğini gösterecek. Aslında fitili ateşleyenlerinde bir maşa olduğunu gösterecek. 2016 yılına dair ilk izlenimleri bu Dolunay’ın etkileri ile öğrenebileceğiz.  Bir yandan, Dolunay burada adeta bizim boğaz suları gibi buluşturucu bir görev üstleniyor.

Peki, bizi ne ile buluşturuyor diye merak edenlere; filmlere konu olacak tarihi olayların başlangıcını!  

Teknik olarak şöyle ifade etmek isterim; aklıselim olmayan binlerce şizofreni planın şekillendirmeye müsait Satürn-Neptün karesi, iki değişken burç arasında gerçekleşiyor. Bu kare açılımı önümüzdeki yıl iki kere daha birbirlerine meydan okuyacak. Birbirine aykırı doğası olan bu iki gezegen, Satürn Neptün’ün sert açısı beraberinde dünyanın asli sorunlarını ve gelişmiş ülkelerin anlaşmaları/ ittifaklarını, ekonomik kırılmaları ve tabii ki tarihi suikastları bile gözlemleyebiliriz. 

Gördüklerimiz, belki de göreceklerimizin aynası olacak. Sayfalarca bu gökyüzü oluşumu hakkında anlatılacak konuların bitmeyeceğini ve etkisinin yoğun olacağını vurgulamadan es geçemeyeceğim.  Bu döngüde aslında ağırlıklı olarak baskıcı etkiler görüyor olacağız;  düşmanlıklar, grupların ayrışması, duygusal patlamaların yaşanması, bir anda ön görülemeyen anlaşmalar, aniden başlayan ilişkiler, yanılmalar /dolandırıcılık ve zihinsel sıkışıklığın söz konusu olacağını düşünürsek, ne kadar dayatmacı bir tavrının olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda hiçbir şeyin nedensiz olmadığını ve yaşanan olayların bir şekilde sebebi ya da sonucu olduğuna tanıklık edeceğiz

Nelere tanıklık edebiliriz, dersek;

Birbirine küsen siyasetçilerden tutun da, alınganlıkların bini bir para eden diyaloglar herkesi etkisi altına alabilir. Siyaseten sanata ve kişisel hayatınızda yanlış anlaşılmaların bir anda başlayıp, çok alakasız noktalara geldiğini küçük sahnelerde fragmanlar şekilde izleyeceksiniz. Son dakika istifalarına ise hazır olun!

Dolunay, ikili ilişkilerde iletişimin artacağının habercisi iken, ağzımızdan çıkan sözlerin soğuk havayı daha da etkisi altına alabileceğini şimdiden belirtiyor. Zihnimiz açık, konuşmamız hızlı, elimiz pratik…ama küçük sakarlıklar ise oldukça normal karşılanmalıdır. Birde bu özelliklerin tüm burçlarda olduğunu düşünün? Herkesin aynı anda konuştuğunu, işleri hızlandırmak için birbirlerini aceleye getirdiklerini ve yükselen enerjinin tansiyonları da yükselttiğini hayal edin! Zihinlerin savaşına da hazır olun!

Önümüzde bize “değiş ve değiştir!” diyen bir gezegen ve “bunu çabuk yap!” diyen bir Dolunay var. Eeee hızımıza kimse yetişemiyor desek yanlış olmaz!

Aniden gelişen olayları sindirmek ve eş zamanlı olarak birkaç şeyle uğraşmak herkesin harcı değil. Rutin bir şekilde hayatını sürdürenler, işleri zamana yaymayı sevenler, hıza uyum sağlamakta zorlanacaktır. Özellikle toprak gruplarından Boğa, Başak ve Oğlak burçları önlerine çıkan fırsatları değerlendirirken bocalayabilirler. Fakat Dolunay, Merkür’ün hazır cevap ve pratik zekâlı çocuğu İkizler de gerçekleşiyor, ister istemez tüm burçlar olarak ortama ayak uydurmak zorundayız.

Empati Out, Narsizim In!

Öncelikle çenemizin düşeceğini, dedikoduya daha çok meyilli olacağımızı, gerekli gereksiz tüm bilgiyi hafızamıza hapsetmek isteyeceğimizi belirtelim. Hani internette “gereksiz bilgiler” diye forumlar olur ya, işte bu dönemde belki de en çok ilgimizi çekecek şey; timsahların renk körü olduğu, sadece dişi sivrisineklerin ısırdığı, Hawaii alfabesinde sadece 12 harfin bulunduğu tarzı çok da işimize yaramayacak bilgileri kastediyorum...

Dolunay’ın birlikteliği adeta tirajı komik olaylara ön ayak oluyor. Özellikle proje temelli işlerde çalışanlar veya rutin işi olanlar mevcut hallerinden sıkabilir, arayışa girebilir ve istediğinin bu olmadığını düşünebilir. Fakat hatırlatalım;  tüm bu düşünceler kalıcı değil geçici! Severek yaptığınız şeylerden, sevdiğiniz insanlardan, mekânlardan bir anda sıkılırsanız, bunu Dolunay’a borçlusunuz. En çok etkilenenler ise egosu yüksek olanlar, dikkat!…

Teknoloji ve öfke patlaması!

Dolunay'ın etkilerinin çoğu zaman olumsuz olduğunu unutmayalım. Teknoloji ile ilgili konularda sinirlerimizi gerecek aksaklıklar, hararetli tartışmalar, uykusuzluk ya da içimizdeki enerji fazlalığının yarattığı huzursuzluk bizi bekleyen konular arasında olabilir. Bu durumu en çok tecrübe edecek burçlar ise; İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Yay, Oğlak ve Kova burçları…

Dedikodu In!

Bu günlerde sosyal medya ile haşır neşir halimiz, en çok da merak uyandıran magazinsel haberlere yönelmemize neden olacaktır. Zihnimiz açık, tüm bilgiye açız; işte bu durum aynı zamanda çok yönlü gelişmelerin de habercisi. İçi boş fikirler bizi oyaladığı gibi, karşımıza merakımızı cezbedecek değişik durumlar da çıkacaktır. Eğer gerçekten ihtiyacımız olan bilgiyi beynimize depolarsak, ne ala…

Kendimizle bir derdimiz mi var!

Dolunay, İkizler-Yay aksında gerçekleştiği için kişisel gelişim ve eğitim hayatı da önem kazanıyor. Eğitimine devam etmek ya da kendini geliştirmek için kurslara yazılmak isteyenler bu dönemde daha somut adımlar atacaktır. Hem daha iyimseriz, hem de dilimizin kemiği yok. Zıtlıklar bir arada! Yapmamız gereken şey, bize yöneltilen yersiz iddialara ve eleştirilere soğukkanlı bir şekilde yaklaşabilmek. Bu günlerde sinirlilik ve gerginlik artacağı için vücudu yatıştıracak hobilere yönelebilirsiniz. İçinizde biriken enerjiyi insanlara değil işinize yöneltebilir, olumlu iş bağlantıları kurabilirsiniz.

Dolunay’ın burçlardaki etkisine söyle bir göz atalım;

Koç; Aile, çocuklar, aşk evinizi etkileyen bu Dolunay ile birlikte, girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek için ekstra çaba harcayabilirsiniz. Gözler hep üzerinizde olsun istediğiniz gibi, ilgiye hiç olmadığınız kadar ihtiyacınız var. Bu arada kalabalık ailede yaşayan Koçlar, bu dönemde kardeşlerinin hayatında yaşayacağı değişikliklere şahit olabilirler. Bel ağrılarına dikkat!

Boğa; Hizmet ve sağlık evinizde etkili olan İkizler burcundaki Dolunay etkisi, sindirim sisteminizi, idrar yolları enfeksiyonları ve hassas olan karın bölgenizi olumsuz olarak etkileyebilir. Ev ve çalışma hayatınızdaki düzen isteği bu günlerde had safhada olabilir. Etrafınızdaki dağınıklardan oldukça şikâyetçisiniz!

İkizler; Burcunuzda gerçekleşen Dolunay sevgi, ortaklık, evlilik evinizde gerçekleştiği için aşk hayatınızda bazı sorunlara neden olabilir. Birlikte olduğunuz insanın verdiği sözleri tutmadığını düşünüp, onunla tartışmaya geçebilirsiniz. Yargılamalar ve eleştiriler geçmişteki konuların da tekrar gündeme gelmesine neden olabilir.

Yengeç; Ortak paralar, miras, projeler evinizde gerçekleşen Dolunay, sizde bu konularla ilgili kendinizi bekletilmiş, oyalanmış gibi hissettirebilir. Daha sabırsızsınız ve maddi konularda hassasınız.

Aslan; Yüksek eğitim, ticaret ve seyahat evinizde etkili olan Dolunay, bu günlerde yabancılarla olan ilişkilerinizde daha dikkatli olmanıza dikkat çekiyor. Eğer uluslararası işlerde çalışıyor ya da yabancı kültürlerle ilgili bir iletişiminiz varsa konuşmalarınız ve gireceğiniz toplantıları birkaç kez gözden geçirmenizde fayda var.

Başak; Kariyer, otorite ve statü evinize gerçekleşen Dolunay, bu dönemde toplumda tanınan kişi olmanız yolunda, ilerlemenize yarayacak. Kendinizi ifade ederken hiç olmadık konulardan yola çıkmanız, insanlar tarafından yadırganabilir. Çalışma alanı ve para harcamaları ile ilgili düzenlemeler yapıp, bazı güncellemelerde bulunabilirsiniz. Bu arada diz ağrılarına dikkat!  

Terazi; Dostluk, umutlar, bireysel girişimlerinizi etkileyecek olan Dolunay, tesadüfen katılacağınız sosyal aktivitelerde hayır işlerine, derneklere üye olabileceğinizi ve bazı bireysel girişimlerde bulunacağınızı vurguluyor. Dostlarınızla olan ilişkileriniz daha yoğun… Bacak bölgenizdeki ağrılar ise canınızı sıkabilir.

Akrep; İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay bilinçaltınız, korkularınız ve ruhsal dünyanızı etkileyecek durumlara sebebiyet verebilir. Maddi ve manevi anlamda kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. İlişkisi olan Akrepler ise gereksiz inatlaşmalar yaşayabilirler.

Yay; Sağlık evinizi etkileyen Dolunay baş, boyun ve kas ağrılarına neden olabilir. Kendinizi birkaç gün boyunca yorgun, bitkin ve halsiz hissetmeniz normal… Planlarınızdaki son dakika değişiklikleri ve iptaller moralinizi bozmasın.

Oğlak; Para evinizi etkileyecek olan Dolunay nedeniyle daha çok harcama yapmaya meyilli olabilirsiniz. Ekstra harcamalar yaşayabileceğiniz gibi, eliniz de oldukça açık…

Kova; Kardeşler, arkadaşlar ve iletişim evinizi etkileyecek olan Dolunay planlarınızı ve projelerinizi değiştirmenize neden olacak konuşmaların habercisi olacaktır. Başkalarından duyacağınız sözler sizde stres yaratabilir. Ani öfke nöbetlerine ve kulak ağrılarına dikkat!

Balık; Örf, adet, kişisel bağlılıklar ve alışkanlıklar evinizde etkili olacak Dolunay, köklü dostluklar kurduğunuz insanlarla iletişiminize hız kazandıracak. Güven duygusuna hiç olmadığınız kadar ihtiyacınız var. Ailenizle özelliklede annenizle ilgili sağlık sorunlarıyla uğraşabilirsiniz.

 

Astrolog ZEYNEP TURAN

Yazının tüm hakkı saklıdır.

18.11.2015

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...