Yükleniyor . . .

HUZURUN ANAHTARI

HUZURUN ANAHTARI

Bugünlerde ruhunuzu karartan, sizi umutsuzluğa iten bir şeyler mi var? Kalbinizi yoran insanlardan, olaylardan, şartlardan ruhunuzun yaralandığını düşünüyorsanız, kendinize yeni yollar bulmanızın zamanı gelmiş demektir.

Tüm olumsuzlukları olumlu yapmak önce sizin elinizde. Nasıl mı? Hayata dair bakış açınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Kolay değil elbette yılların verdiği yorgunluğu bir çırpıda atmak. Bu sefer tamam deyip bir anda yenilenmek. Acıların tortusu ağrıyan kalplerinizi soldurdu belki… İnancınızı kaybettiniz.

Kalbinizi yoran, sizi uykusuz gecelere, huzursuz günlere iten bir ilişki içinde misiniz? Birlikte olduğunuz kişiye, yakınlarınıza şikayet etmekten sıkılmadınız mı? Zorlukları aşmak elbette güzeldir ancak karşınızdaki kişi de sizinle aynı çabayı sarf ediyorsa… Üstelik mutluluğunuzun tek kaynağı yalnızca birlikte olduğunuz kişiyse, durum oldukça zorlaşıyor. İç huzurunuzu sağlamak için hayatınızda bir noktaya, bir kişiye odaklamayın.  

Kendiniz için bir şeyler yapın!

Önce karar alın. İlişkiniz için şikayet etmeye devam mı edeceksiniz, yoksa hayatınıza yeni bir şans mı vereceksiniz. Ne ilişkiniz, ne de uğruna dert çektiğiniz kişi… Çözüm önce sizde. Hazır, yeni bir yıl da geliyorken, yeni başlangıçlar yapmanın tam sırası değil mi? Tek ve kıymetli hayatınız, ancak siz ona gereken değeri verdiğinizde anlam bulacaktır.

Her sabah istemediğiniz bir işe ayaklarınızı sürüye sürüye mi gidiyorsunuz? Yeni bir işe girmek için cesaretiniz yok belki. Ama bu şekilde de ruhunuzun gün be gün adeta yok olduğunu hissediyorsunuz. Çalıştığınız işi mecburiyet olarak görüyorsunuz ama bu mecburiyet durumu sizi mutlu etmeye yetmiyor. Huzuru ise çoktan unuttunuz. Cesaret, gerçekten yaşayabilmek için en önemli adımdır. Yeni bir hayata başlamak ürkütücü gelebilir ama siz içindeki heyecanı keşfetmeyi deneyin. Ruhunuzu istemediğiniz her şeyden arındırdığınız, kendinizi daha özgür hissedeceğiniz o anı hayal edin. Kabul edin ve yaşamınızda neyden şikâyet ediyorsanız hayatınızdan çıkarttığınızı farz edin. Nasıl? Daya iyi değil mi… Hala tüm bunları yapacak cesaretim yok diyorsanız, motivasyonunuzu arttırmak için yapamadıklarınızı değil, yaptıklarınızı düşünün ve kendinize gereken cesareti verin. Olumsuz düşünen, pesimist insanları yaşamınızdan uzaklaştırın, tıpkı düşünceleriniz gibi. Çünkü onlar en büyük engeliniz.

Huzurun kapısı aralanmaya başladı bile…

Ruhunuzun detoksunu yaptıktan sonra, huzurun kapılarının size ardına kadar açıldığını göreceksiniz. Hayallerinize, istediğiniz hayatı yaşamanıza engel olan her şeyden kurtulduğunuzda planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Şimdi alın 2017 ajandanızı yanınıza, başlayın yazmaya. Planlarınızı, hayallerinizi, hislerinizi… Tek engel yine sizsiniz unutmayın ve artık yaşamınıza ket vurmayın. Bu hayat ertelenerek yaşanmıyor. Ve mutluluğun sırrı aslında çok basit, kendinizi sevmekten geçiyor. Birini, işinizi, yaşamı sevmek için kendinizi sevmeniz gerekiyor. Şimdi düşünün, kendi kararlarını alamayan, hayallerini erteleyen, ideallerini başkasına adayan bir insan kendisini sevebilir mi? Elbette hayır. Benim çok kötü özelliklerim var onları da mı seveyim diyorsunuz? Tabii ki! Kabul edin, sevin ve gerekiyorsa değiştirin. Bu sizin büyülü maceranız ve kendinizi sevmek en güzel yolculuğunuz. Elimde sayısız bilet var bu yolculuğa, ne dersiniz denemeye değmez mi?

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

30.11.2016

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...