Yükleniyor . . .

HER İNSAN BİR ÖYKÜDÜR

Makale 25/02/2022

HER İNSAN BİR ÖYKÜDÜR

Yeri gelir plan üstüne plan yaparız hayatımızda. Yeri gelir akışına bırakarak yaşamaya çalışırız. Her şekilde de hayatı bir yaşayış biçimimiz vardır. Hızına ve düşünce seline yetişemediğimiz dünyamızda herkes yazgısını kendine göre şekillendiriyor. Ön yargıları bir kenara bırakacağımız, kuşaklar arası çatışmayı önlemek için gün saydığımız Kova Çağı’nda iletişim kurmak önemli bir anahtar. Tanımasak da her gün gördüğümüz ve az da olsa diyaloğumuz olan her kişinin bir öyküsü olduğunu unutmamak gerekir.

Azı Karar Çoğu Zarar

Dinlemek ne kadar güzeldir. Özellikle de sevdiğimiz, değer verdiğimiz kişilere karşı… Burada dinleyici olmak bir o kadar güzelken fazlası da bizi etkilemez mi? İnsanların hayatlarındaki kırılmaları, dertleri dinlerken bu dertlerin bir ucu da bize dokunmaz mı? Bu sorular aklımızda bir kere bile beliriyorsa dinlediğimiz kişinin artık hayatındaki her süreci bize aktardığına karar veririz. Şunu da unutmamamız gerekiyor. Dinlemek ve insanları yönlendirmek ne kadar değerli bir hareket olsa da kimi zaman kişilerin kendi kararlarını kendisi vermesi ve sonuçlarına göğüs germesi gerekiyor.

Hayat İmtihanında Değişim Kaçınılmazdır

Yaşam standartlarına da takıldığımız durumlar oluyor. Kimi zaman kendi halimize kimi zaman da çevremizde gördüğümüz kişilere karşı üzülüyoruz. Bu kadar üzülmeye ve her derdi içselleştirmeye de gerek yok. Hayat herkese göre farklı yapılar inşa eder, farklı sokaklar serer, bu serüvende ise bir noktada yalnız kalırız. Zorlukları yaşamadan keşfetmek ise en zoru… Mücadeleyi bırakmadan kararlar almak da en doğrusu…

Çözülmeyen Şer Yer Eder

İşimizin yoğunluğu, özel hayatımızın bizi zorlayan süreçleri ve bunun gibi bizi hem duygusal hem de mental anlamda etkileyen olayları birileriyle konuşmadan atamadığımız zamanlar elbette oluyor. Bu süreçlerde bizi en iyi anladığını düşündüğümüz kişilerle konuşma isteği duyarız. Demek oluyor ki kendi öykümüzü de başka perspektiflere sunarız, dertlerimizi anlatır derman ararız. Konuşulmayanlar ruhumuzda ağırlık yapar. Er ya da geç kendini gösterir ve hissettirir.

Hayat karşımıza ne getirirse getirsin hedeflerimizden, odak noktamızdan ve insani değerlerimizden asla kopmamamız gerekmiyor mu? Hepimiz bir öyküysek, bu öykünün yazarı kendimiz değil miyiz? Bu soruları cevaplayabilenler yola devam edebilenlerdir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

25.02.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…