Yükleniyor . . .

HAZİRAN AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

HAZİRAN AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Pandemi döneminde tüm insanlığın kendi adına çıkarttığı derslerin ardı arkası kesilmiyor dedirtecek Haziran ayı… Sistemlerin yarattığı karmaşanın dışında bir durumdan bahsediyoruz. Gündelik alışkanlıklar, pratik yaklaşımlar, tüketim hızı ve derecesi değişti. En çok etkilenen sektörleri kategorize etmek, diğerlerine haksızlık olabilir. Ama tüketim çılgınlıkları, marka çantaların, ayakkabıların, elbiselerin izindeki müşteri zincirleri büyük bir sınavdan geçti, geçmeye de devam edecek. Global, ünlü ve kökleri yıllara dayalı firmaların alışveriş pratiğine yeni yöntemler getireceğini bu aydan itibaren göreceğiz.

Magazin Kazanı Kaynıyor

Kimler kimleri tanıyor kimler kimlerle berbermiş diyeceğimiz günleri işaret eden Haziran ayı, bir yandan da manşetlerde yer alan kriminal konulara kadar ilginç gelişmelere tanık olabileceğimizi işaret ediyor. Gökyüzündeki tutulma yer yüzündeki gizli takılmaları anlamlandıracak. Kaldı ki Merkür yönettiği burçta geri giderken hepimiz artık birer gazeteci gibi olduğumuzu hissedeceğiz. Ayrıca her gördüğüne inanan insanlardan da olmak istemeyeceğiz. Devir sorgulama devri… Bu yüzden gelecek 6 ay içinde neler yaşanacağını bu günlerin sinerjisi belirleyecek.

2021’de Var Olma Mücadelesini Veren Kalacak, Veremeyen Gidecek,

Mekânından, koltuğundan, şöhretinden ödün vermeyi tüm dünya eş zamanlı olarak öğrenirken, öğrenmeyeni ve ‘mış’ gibi yapanı fena tökezletecek. Çünkü tutulma ve Retro herkesin harcı olmayacak bir gücü içinde barındırıyor.  Bir yandan Akdeniz’de dünyanın gündemi haline gelecek son dakika haberlerini duyacağız. Bir yandan da Türkiye’ye mal olmuş kişilerin özel hayatlarını konuşacağız.

“Bu İki gökyüzü olayı, sanattan, siyasete, futboldan ekonomiye kadar dünyanın dört köşesini de sarıp sarmalayacak.”

Haziran 2021 Retro Ayı!

Ardı ardına gezegenlerin bu ay Retro’da olması, birçok diplomata köşe kapmaca oynatacağını işaret ediyor. Geçmişe dönük benzer konular, markaların birleşimi, ayrışması, paranın ve lüks yaşamın sorgulanması elbette belli alanların ne kadar yara aldığını da rakamlarla öğreneceğiz.  Kişisel yaşamları zedelenen moda dünyasının popüler isimlerinin aslında bu günlere kimler tarafından geldiklerini itiraf videolarıyla duyacağız. Herkes YouTube için video çekip günahlarını sevaplarını itiraf ederken ‘’daha neler öğreneceğiz’’ havası hâkim olacak. Bu süreçte faili meçhul cinayetler ortaya dökülürken, birçok kişinin esrarengiz ölümlerinin de peşine düşeceğiz. Tıpkı Kaşıkçı cinayeti gibi… Burada üzülerek yazıyorum ki, ışıkların ve şöhretin düşüşü uçurumdan düşmek gibi bir şeymiş diyerek, bazı ünlülerin intihar haberlerini duyabiliriz. Tıpkı Amy Winehouse gibi…

Türkiye İçin De Özel Bir Dönem

Yılın ikinci tutulması, 10 Haziran’da İkizler burcunda meydana gelecek. Türkiye’nin Ay burcunda aktif olurken sabah uyandığımızda medya patronlarının değiştiğini, bazı satışların, hisselerin devredildiğini öğrenebiliriz. Bir tweet paylaşımıyla her şeyi anında öğrenmemize sebep olacak.  Devlerin savaşı sadece ülkemizde olmayacak.  Ortadoğu’da da medya organları ve gazeteciler siyasetçilerin ilişkilerini konuşulacak. Hatta burada İsrail’in Filistin Medya Binası’ndaki saldırısını da göz önüne getirebilirsiniz.  

“Merkür gerilemesi devam ederken ülkemizin Ay burcunda etkili olacak tutulma hafif bir rüzgâr esintiyle başlayıp büyük bir kasırgaya nasıl dönüştüğünü göreceğiz.”

Ayrıca, Ay Düğümlerinin değişken burçlarda olduğunu hatırlatarak; gökyüzün değişken burçlar tarafından yönetildiğini bu evrede dünyada hep gizliliğini korumuş tarikatların kendilerini sosyal medyada duyurmaya başladığına tanık olacağız. Burada Instagram’dan ayin izlemeye bile hazır olun.

 • ABD’nin dijital platformlarında ilk defa ayinler yapıldığını bile duyacağız. Bu dönem tarikatların hedefleri ortaya çıkarken, ülkemizdeki tarikat liderinin sağlık konuları gündeme gelebilir.
 • Clubhouse’ın el değiştireceğine de yine bu döngüde tanıklık edebiliriz.

Dünyada Neler Olacak?

 • Sık sık gündemde olan monarşiler arasında Birleşik Krallık başı çekiyor. Prens Philip vefatından sonra Kraliçe II. Elizabeth için hazırlanan tören detayları bir bir ortaya çıktı. 2021 kitabını hazırlarken Haziran temasında Kraliçe ve ardından olacakları Astroloji olarak yorumlamıştım.

Not: Eğer Elizabeth öldüyse de unutmayın ki bunu bir günde açıklayamazlar. Bunun siyasi gündemini beklerler. Her şeyden önce kocası gibi toprağa verilmeyeceği kesin. Çünkü kendi cenazesinin provasını yapmış ve tarihe 100 yıl not düşmüş bir kadın olan Elizabeth pandeminin bitmesiyle cenaze töreninin yapılmasını vasiyet olarak bırakmıştır. Bugünün yakın olduğunu düşünürsek arkada ne kalır peki;

 • Hanedana taçsız Kraliçe olarak devam edecek Camilla Parker dünya medyasının diline dolanmak için gün saydığını da göreceğiz. 
 • Ardı arkası bitmeyen skandalların aslında monarşinin sonunun başladığının sesleri yükselecek. Prens Charles ile beraber bu ailenin hassas, zayıf, savunmasız taraflarını görebileceğiz.
 • Prenses Diana’nın ölümünden kimlerin sorunlu olduğunu dünya basınına demeç veren oğlu ele alırken, ‘’acaba sarayda neler oluyor’’ dedirtecek. 1984 doğumlu haritası Yay ve Başak aksı üzerine kurulu Prens Henry, ‘’Neyin peşinde?’’ ya da ‘’Kimler tarafından yönlendiriliyor?’’ diyeceğiz.

Tarihin Sırları!

Yılın tam ortasında gezegenlerin tutulmalara teslim olduğu bu döngüde zamanın içinde kaybolduğumuzu hissedeceğiz. Dinler, tarikatlar, kutsal mekânlar açısından bu tarihleri bir kenara yazmak gerekecek. 10 Haziran’da yaşanacak Güneş tutulması 19 derecede gerçekleşecek ve 29 derecede konumlanan Cumhuriyetimizin haritasında direkt etkili olacak. İstanbul en dikkat çeken geçmişiyle günümüzde yeniden yorumlanacak. Çok konuşulacak listesinde yer alanları aşağıda sıralıyorum.

 • Topkapı Sarayı
 • Küçük Ayasofya
 • Galata Kulesi
 • Göbeklitepe (Ekinoks Tabletleri)
 • İstanbul’un farklı bölgelerinden çıkacak antik yer altı tünelleri

“Seli Gider Kumu Kalır” Günlerine Hoş Geldiniz

2021 Haziran ayında gezegenlerin sert açıları, Güneş patlamaları olacağını da işaret ediyor. Bu hararetli gökyüzü olayı da;

 • Bazı ittifakların çatırdağına tanıklık edebileceğimizi
 • Yeni kurulan partileri konuşacağımızı
 • Erken seçim sinyallerini fark edeceğimizi
 • Yeni koalisyonlara şahit olacağımızı
 • Referandum kelimesinin daha çok gündeme geleceğini
 • Yeni anayasa cümlelerini
 • Biden – Putin görüşmesini

Ve bu paralelde gelişen kolektif olayları gözler önüne serecek

Eş zamanlı Merkür, Neptün ve Jüpiter’in geri hareket ettiği Haziran ayında siyasi tarihimize referans gösterilen bir dizi gelişmenin olabileceğini göreceğiz. Tarih tekerrürden ibarettir dedirten gökyüzü, kuruluş yılımızdaki su ve hava elementini baskınlığı her şey biter, gider ama tek değişmeyen Türkiye Cumhuriyeti’dir dedirtecek.

Not: Siz değerli okurlarım için detaylı olarak kaleme aldığım Haziran Ayı Temasını ‘’2021 Var Olmak’’ kitabından okuyabilirsiniz. Aynı titizlikle kaleme alınan burcunuza özel yorumları da sitede yer alan aylık ve haftalık bölümden okumanızı tavsiye ederim.

Astrolog Zeynep Turan

04-05-2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...