Yükleniyor . . .

HAZİRAN AYINDA NELER OLUYOR?

2017 HAZİRAN AYINDA NELER OLUYOR? 

Öyle güçlü bir haziran ayı yaşayacağız ki 2017 yılında burçların ne yöne gideceğini aslında haziran ayı belirleyecek bile diyebiliriz.  Büyük hesaplaşmaların yaşanacağı ayda 7’den 70’e hepimizi ilgilendiren iddialı olaylar gündemi devamlı değiştirecek. Tabi dünyanın dönme hızını artıracağı 2017 yılının haziran ayında neler olacak, burcumu neler bekliyor, nelere dikkat etmek gerekiyor diyorsanız, yazımı en az iki kere okumanızı ve sevdiklerinize de okutmanızı tavsiye ederim.

Yeniden başlasın diyen semada ki Güneş’in ısısını yükselirken, Ay’ın da yüreklerimize dokunuşunu hissedeceğiz. Kimilerine yıldızlar yürü ya kulum diyecek, kimlerine sen çok kazandın sıranı sav artık dedirtecek.  Yok mu kaçış diyenlere de bir tavsiye olacak, bilakis hayatla bazen yüzleşir bazen de hayatın üstüne gittiğin zaman kaderi döndürürsün.  Bu yüzendir ki; eğer kazanamadığınızı, kaybettiğinizi yada bir türlü nihayete ermediğinizi düşmüyorsanız, hayatın kuyruğundan yakalayın derim.

Dengeler değişiyor mu?

Hassasiyetin yüksek olacağı bu ay dengelerin değişmesi herkesin davranışlarını etkiliyor. Bu ay çevrenizdeki insanları kontrol etmek de zorlanabiliriz hatta fazlasıyla hassas olduklarına dair eleştirilerde bulunabilir. Neden mi, hayalleri ve vizyonu yöneten Neptün geri hareketi başlarken öncesinde Venüs, sabit etkide Boğa burcuna, Merkür ise kendini rahat konumlandırdığı İkizler burcuna geçiyor. Bu durum aslında huzuru ararken birçok insan ilişkisine müdahil olacağımızı gösteriyor. Anılar ve geçmiş dönemlerde yaşadıklarımız bir bir önümüze gelirken aslında bir yandan özümüzde saklı olan yeteneklerimizi ve kabiliyetlerimizi devreye sokacağız. Çok konuşmak, beceri sahibi olmak, düzen oluşturmak baş tacımız olacak.

Uluslararası ilişkilerde hızlanma var!

Haziran ayının ilk günlerinden itibaren milletler arası anlaşmalar, uluslararası görüşmelere kadar birçok alanda kritik sayılabilecek olayları da ardı ardına getirebilir.  Haziran ayının ilk haftalarından itibaren iş ve kariyer anlamında zaman kaybetmek istemeyebiliriz. Ticari ve anlaşmalar adına yapıcı bir o kadar da dünya genelinde yeniliğe açık bir atmosfer oluşabilir. Türkiye olarak da bazı düzenlemelere gidildiğine tanık olabiliriz. Alışık olduğumuz anlayış yerine başka bir perspektif ve bakış acısı birçok değişikliğin zeminini oluşturabilir. Yatırımlar, haklar, ülkemiz için kritik olan davalar ve süreçleri ardı ardına takip edebiliriz.

Gündelik hayat sakinliyor!

Merkür ve Venüs’ün kendi hanesinde rahat bir pozisyonda olması 6-7 Haziran itibariyle bir süre boyunca birçok ilişkiyi düzenlemeye yardımcı oluyor. Özel hayatınız, sosyal hayatınız ve iş hayatınız bu açıdan tabi ki nasibini alacak. Özellikle ev taşıma, yatırım konularında aklınızda olan fikirleri hayata geçirmek isteyecek ve bu konuda da oldukça hızlı hareket etmeyi tercih edeceksiniz. Son yıllarda bir türlü hayata geçiremediğimiz gündelik konuları bu süreçte hız aldırabiliriz. İş değişikliği, yaşanan alan değişikliği, evde yapmak istediğimiz değişiklikler, eğer varsa yazlık mekan için tadilat gibi konulara yoğunlaşabiliriz.

Sabit ve değişken burç etkilerine sahip olanlar; ailenizde uzak akrabaların, yaşça büyük kişilerin sağlıkları gündelik hayatınızda ön plana çıkabilir.  Ayrıca örf, adet ve geleneklerin gibi konularda paylaşımlar yapmak, yemek davetleri, uzun zamandır bir arada olmayan aile meclisleri bu süreçte kendi doğal akışında hız alıyor. Neptün’ün geri hareketini temel alırsak aile yaşamlarına dönük yaşamak bazı eksiklikleri ve yarım bırakılan konuları da gündemlere taşıyor. Bu konuda karar vermek ya da karar almak yapıcı olurken bazen duyduklarımız bizi üzebilir. Belki de genel olarak kendimizle yüzleşiyor ya da kendimizi keşfediyoruz.

Jüpiter düz seyrine giriyor!

Dolunay, Yay burcunda etkili oluyor. Yürekler adeta ateşten gömlek!

Şubat ayından itibaren Jüpiter öncü etkideki Terazi burcunda Retro halindeydi. 9 Haziran’la birlikte düz seyrine girmesi ve ardından hemen Yay burcunda Dolunay’ın gerçekleşmesi bazı sürpriz kararları ve saklı kalan konuları gündeme getirebilir. Aşk, ilişkiler, kariyer anlamında insanların bu kadar içten içe değişimi nasıl yaşadıklarını görebileceğiz. Gördüklerimiz ya da tanık olduklarımız bizi hayrete düşürebilir. Bir yandan Dolunay ile birlikte bu dönem toplum olarak aile merkezli ve içe dönük oluyoruz, ancak bazı gelişmeler televizyon ve haber gündeminde yürek burkan cinsten olabilir. Gençler, çocuklar, kayıplar geçmişte yaşanan bazı olayları bize hatırlatacak tipte olabilir. Bu dönem aynı zamanda televizyon dünyasının merkez aldığı konuların ve programların ne kadar farklı bir boyutta geçtiğine tanık olabiliriz. Hatta bu durumu eleştirmemize kadar giden konular oluşabilir!

Değişimlere de hazır olun!

Maddi sorumluluklar, yeni ortaklıklar, para biriktirme refleksi bazı alışagelmiş düzeni değiştirmeye yönelik olabilir.  Güneş-Satürn karşıtlığı kariyer alanınıza değinebileceği gibi, aile içinde maddi sorumlulukları olan insanların hayatında da değişikliklere sebep olacak, hatta yıldızı parlamış kişilerde olumlu değişimler gözlemlenecek. 2004-2005 yılından bu zamana kadar aynı iş yerinde çalışıyor, aynı sorumlulukları alıyor ya da kariyer adına beklentileriniz yüksek ise terfi, şehir değiştirme hatta başka bir ülkede şansımızı deneme gibi durumlar oluşabilir. Sadece kendimiz değil çevremizde bu tarz kalıcı değişimler olabileceğini göreceğiz.

İlişkilerimiz de hassas bir döngüde!

Zevk almak, rahatımıza düşkün olmak, ilişkilerde belirleyici olmak, para harcamak, insanlar ile bir arada olmak Haziran ayının hızını belirliyor. Gündelik hayatımızda her ne kadar sakin olmaya çalışsak da aslında yüreğimizde fırtınalar esmeye devam ediyor. İlişkilerde kararsız kalanlar, evliliklerinde sarsıntı yaşayanlar, bir çocuk daha olsun diye umut edenler içinde yapıcı etkiler oluşabilir. Herkes kendi koşuluna sahip çıkmak için desteğini partnerinden esirgemiyor.  Özellikle 1970 – 1984 yılları arasında doğduysanız ve evliyseniz, ilişkiniz varsa bu süreçleri daha çok yaşayacak olabilirsiniz. İç sesiniz alıngan olmanıza sebep olurken, içe dönük duygularınızı yansıtmak istemeyebilirsiniz.

21 ve 28 Haziran döneminde olumlu ilişkiler ve gelişmeler var.

Güneş yörüngesini öncü etki Yengeç burcuna yönlendirirken; miras, ortaklık, geçmişteki borçlar, aileyi ilgilendiren toprak, arazi gibi konularda, uzun soluklu tatiller, sınav dönemleri, mezuniyet gibi her haneyi ilgilendiren konuları gündemine çekiyor. Sürprizlere hazır olun! Toplum içinde statü kazanımı, duygusal kazanım gibi birçok bireysel konuyu yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanabilir. Yengeç burcunda yaşanan Yeniay ile birlikte, Merkür’de Yengeç etkisine giriyor. Bu birleşenden büyük aile sofraları, hayret giderilen kavuşmalar, bayram sevinci ve tatil ihtiyacımıza rehber olan gelişmeleri kucaklamamızı sağlıyor.

28 Haziran tarihinden sonra ise, kamusal ya da globale bağlı iş alanlarında ciddi konulara dikkat kesilebiliriz. Gök kubbe, sorumlulukları fazla olan insanların kariyeriyle ilgili enteresan gelişmeleri oluşturabilir. Eğer bu tarz insanlara yakınsanız davranış ve sözlerinize 28 Haziran’dan sonra dikkat etmenizi tavsiye ederim.

 Haziran ayının tavsiyeleri;

KOÇ: Nisan, mayıs ayında yaşadıklarını unutma! Kendi kıymetini bildirme zamanın geldi, hatta hatırlamak için Venüs Retro’su yazımı oku!

BOĞA: Nisan ayında sorunların içinde boğuşurken kim vardı yanında bir düşün.  Merkür Retro’su yazımı oku ve haziran ayında şüphe duyduğun insanların gelip gelmemeleri gerektiğini bir kez daha düşün. 

İKİZLER: Son 1.5 yıldır ne yaşadığını sana Satürn-Yay yazımla hatırlatmak ve haziran ayında gök kubbenin senin için döndüğünü bir kez daha düşünmeni istiyorum.  Geleceğe odaklan! 

YENGEÇ: Mars burcunda hareket ediyor. Ne yaşayacağını aslında geçen yıl bu tarihlerde ondan öğrenmiştin. Şimdi yine aynı şeyleri deneyimlemek istemiyorsan Mars-Yengeç yazımı oku!

ASLAN: Şubat ayından bu yana hayat seni başkalaştırıyor, adeta özgürleşiyorsun. Sebebi ise 11 Şubat’ ta gerçekleşen tutulma! Değişimin en önemli ayından geçerken şöyle bir hafızanı tazele istersen! 

BAŞAK: 26 Şubat’ta Güneş karşıt burcunda tutulurken hayat sana kendine adli olmayı öğretti ve sen gönlüne göre bir rota çizdin, şimdi niye korkuyorsun bir düşün. 26 Şubat’tan bu yana ne oldu bir kez daha yaptıklarına bakmaya ne dersin?

TERAZİ: Jüpiter sana önceki seçimlerinde ne yanlışlar yaptığını göstermek için adeta ilahi bir güçle çalıştı. Lütfen bunlar şanssızlık deme ve şansına inan, hayatında yer açıldığını Jüpiter yazısıyla bir kez daha hatırla ve sürenin kısıtlı olduğunu unutma! Çünkü Jüpiter yılın son aylarında burç değiştirecek. 

AKREP: Uranüs’ ün karşıt evine gölgesi düşmeye başladı. Bu da demektir ki Uranüs yaşadığın tüm ilişkilerin sana boşuna zorlatmıyor. Yenilenme ihtiyacı duyuyor olman tesadüf değil, hazırlığını yap 2017 ikinci yarısında ışıkları senin üzerine çevirecek. Son 6 yıldır yaşadıklarını istersen şöyle bir Uranüs-Koç yazımı okuyarak şöyle bir hatırla. 

YAY: Satürn misafir etmek, zalimle iş birliği yapmaya benzer. Tabi burada zulme uğrayan bu sefer senin kendi göz yummalarının olduğunu öğreneceksin. İstersen her şeyin üstesinden gelebilirsin yeter ki kendine zulüm etmeyi bırak! Misafirini kafa yapısını bir kez daha tanı, ruhunu ele geçirmesine izin verme! 

OĞLAK: Kim derdi ki bir günün Plüton’suz olsun, yine Plüton yine Plüton ve işin en karışık tarafı ise bu ağır, yerinden kımıldamayan, dünyaya uzak ve bir o kadar cüce boyuyla benim hayatımı 2016 yılından bu zamana kazana çevirme diyen bir Oğlak burcu olmasın. Plüton en aktif olduğu aylardan geçerken sen bile sınırlarını nasıl aştığına inanamayacaksın.

KOVA: 2016 yılının ağustos ayından bu yana değişmeyen hiçbir şeyin kalmadı.  Hayatının belki de en karmaşık bir o kadar da güç sergilediğin döngüsünden geçiyorsun. Bir düşün nereye gidiyorsun ve neler olacak?  İşte haziran bunları belirlemen konusunda bir pusula gibi sana yardımcı olacak. Bir şeyler hatırlamak istiyorsan 2016 yılının ağustos ayında burcunda gerçekleşen Ay Tutulması yazımı mutlaka oku.

BALIK: Belki de bu yüz yılın kahramanı senin yönetici gezegenindir kim bilir, insanları iki uca sürükleyen, siyah-beyaz kadar keskin bir ayrım yaptıracak. Şimdilerde ise yola devam deyip geleceğini kazanmayı seçen sen, yönetici gezegenin geri gitmeye başlarken rotanı şaşırmamalısın. İstersen 26 Şubat’tan bu yana neler yaşadığın bir hatırla…

Şimdiden İyi Bayramlar!

Zeynep Turan

29-05-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...