Yükleniyor . . .

HAZİRAN AYINDA BU SAATLERE DİKKAT! (2020)

HAZİRAN AYINDA BU SAATLERE DİKKAT! (2020)

Ay, dünyanın 27 günlük yörüngesini takip ettiği için çoğu zaman gözle görülebilmektedir. Ay tıpkı yaşadığımız gezegen dünya gibi hareket halindedir. Ay kendi ekseninde dönme, Dünya etrafında ve Dünya ile birlikte güneş yörüngesinde turlama hareketi yapar. Geceleri karanlığı aydınlatan, dünyanın doğal uydusu Ay, yaşamın en özel parçalarından biridir. Ay, kendi ışığıyla parlamaz. Yaşamın kaynağı olan Güneş’in ışığını yansıtır. Dünya etrafındaki turu ile Ay’ın ışık alan bölümü sürekli olarak değişmektedir. Bu durum dünyadan bakıldığında Ay’ın farklı şekillerde görünmesine neden olmaktadır. Ay’ın belirli şekillere bürünmesine Ay’ın evreleri adı verilmektedir. Yeniay, Dolunay, ilk ve son dördün evreleri Ay’ın ana evrelerini oluşturmaktadır.

Yeniay evresi; Ay’ın Dünya ile Güneş arasında yer aldığı evredir. Aslında bu evrede Ay’ın karanlık taradı Dünyaya dönük olduğu için tutulmalar dışında Dünya’dan açıkça görülemez.

İlk dördün evresi; Bu evrede Güneş, Ay’ın Dünya’dan görülen tarafının sağ bölümünü aydınlatır. Bu evrede Ay yarım daire şeklinde görülür.

Dolunay evresi; Ay’ın Dünya’dan görünen yüzü tamamıyla Güneş ışığı alır. Bu evrede Ay, tam daire şeklinde ve parlak görülür.

Son dördün evresi; Ay’ın Dünya’dan görülen yüzünün sol bölümü aydınlıktır. Bu evrede Ay, yarım daire şeklindedir.

Bu ana evrelerde, İlk dördün ile Yeniay evreleri arası hilal evresidir. İlk dördün ile Dolunay evreleri arası Şişkin Ay evresidir. Bu değişimler 29 gün 12 saatte bir tekrar eder.

Astrolojide Ay ruh halimizi etkilemektedir. Ay’ın evrelerinin çeşitliliği duygularımızı etkilediği gibi diyaloglarımızı da etkileyebilir. Bununla birlikte Ay’ın konumlandığı burç, gündelik tepkilerimizi, insanlarla etkileşimlerimizi de şekillendirebilir. Özellikle Ay’ın boşlukta olduğu dönemler duygu durumlarımızı daha derinden etkilemektedir. Aslında Ay boşlukta günleri bizler için uyarıcı mesajlar barındırmaktadır.

Ay’ın boşluktayken verdiği mesajlar

  • Konsantrasyon ve odaklanma problemlerinin yüksek olduğu zaman dilimleri olduğu için bu süreçlerde ani kararlar almamaya, yapılan işin sık sık kontrol edilmesi gerektiğine vurgu yapar.
  • Bu döngüde başlanılan işlerin olumsuz yansımaları olabilir.
  • Kurduğumuz diyaloglarda yanlış anlaşılmalar, pürüzler yaşanabilir. Önemli görüşmelerin, sözleşmelerin bu zaman dilimine getirilmemesi avantaj sağlayabilir.
  • Ay’ın boşlukta olduğu zaman dilimlerinde büyük konuşmamaya, tutulamayacak sözler verilmemeye dikkat edilmelidir.
  • Bu saatler somut kararların pratiğe dökülmesi için uygun saatler değildir. Düşüncelerimizde ve duygularımızda sıkışmalar yaşandığı için aceleci davranmadan, ölçüp tartarak hareket edilmelidir. 
  • Ay’ın boşlukta olduğu döngülerde rutin işlerinizle ilgilenebilirsiniz. Özellikle yaşam alanınızı düzenleyebilirsiniz.
  • Yaşamınızı kökten uca değiştirecek kararlar alma konusunda temkinli davranmalısınız. Özellikle ev satın alma, kredi çekmek, istifa etmek, kontrat imzalamak gibi önemli işlemleri Ay boşlukta saatlerine getirmemeye özen göstermenizde fayda var.  
  • Manevi duygulara yönelmek dinginleşmemizi sağlayacaktır.
  • Bu döngüde patronunuzla yapacağınız konuşma, boyatacağınız saç, aldığınız herhangi bir eşya içinize sinmez.

Binlerce kapıya açılıp herkesi şaşırtan 2020 yılında, keskin konulara maruz kalmak istemiyorsanız özellikle bu ay, Ay boşlukta günlerine dikkat edin. Çünkü gökyüzü viraj alıyor!

Tutulma tarihlerine de dikkat!

5 Haziran 2020 saat 21:26’da 15:34 derecede Yay burcunda yarı gölgeli Ay tutulması gerçekleşecek

21 Haziran saat 08:41’de 00:21 derece Yengeç burcunda tam Güneş tutulması gerçekleşecek

 

Ay’ın boşlukta olduğu saatler

Tarih

Saat

Tarih

Saat

2 HAZİRAN

12:39

2 HAZİRAN

18:05

4 HAZİRAN

13:36

4 HAZİRAN

19:16

6 HAZİRAN

06:10

6 HAZİRAN

21:44

8 HAZİRAN

20:05

9 HAZİRAN

02:53

10 HAZİRAN

16:34

11 HAZİRAN

11:31

13 HAZİRAN

14:44

13 HAZİRAN

23:02

16 HAZİRAN

02:49

16 HAZİRAN

11:35

18 HAZİRAN

14:02

18 HAZİRAN

22:59

20 HAZİRAN

23:47

21 HAZİRAN

08:01

23 HAZİRAN

09:20

23 HAZİRAN

14:33

24 HAZİRAN

07:34

25 HAZİRAN

19:04

29 HAZİRAN

15:01

30 HAZİRAN

00:47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz.

28.05.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...