Yükleniyor . . .

HAZİRAN AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

HAZİRAN AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

2020 yılının eli en maşalı ayından geçiyorsunuz dikkat!

İçerisinde bulunduğumuz sürecin akabinde gündemimizin esaslı konusu sağlık olurken, bu kavramın hassasiyet ve kıymetini para ile satın alamayacağımızı fark ettiren 2020’nin tam ortasında bizi nelerin beklediğine hazır mıyız? Bu ay başınız ağrımasın istiyorsanız hayatınıza dair her türlü konuyu yönetin. Özenli adımlarla kendinizi, ayağınıza dolanabilecek faktörlerden uzak tutmaya gayret edin, bastığınız yere dikkat edin. Evet insanlık önce ülkemizde sonra dünyada sokağa çıkmaya başlıyor. Ama bu süreçte dünyada neler oldu? Kim üzüldü kim neyi kaybetti? Evde otururken neyi fark etti? Gideri büyüdü. Geliri küçüldü, derken göz açıp kapatma hızıyla devam eden 2020 yılının tam ortasına kadar geldik bile.

5 Haziran 2020 saat 21; 26’da 15 derece Yay burcunda yarı gölgeli Ay tutulması

Dertten geçerken ne yaşadığımızı anlamadık. Haziran ayı çocuklarımız için büyük bir şenlik olurken, bizler için sadece güneşi görmek olmayacak.  Çocuklarınızın eğitimlerini, sınavlarını, geleceklerini, onları göndereceğiniz okulları bile yine gözden geçireceksiniz. Şehir değiştirenler artarken, eğer 2020 yılının başından bu yana şehir dışında ev almayı, düzen kurmayı düşünüyorsanız yatırım yapmak için harekete geçenlerden olabilirsiniz. Haziran, tüm annelerin çocukları için yeni arayışlara gireceği bir ay olacak.

 Herkes yavrusunun geleceğini düşünür ki haziran ayında daha çok düşüneceğiz…

Birçok annenin okul, eğitim, gelişim, ek eğitim gibi arayışları artarken, yurt dışında eğitim alan çocukları olan ebeveynler farklı kararlar alabilir. Özelikle 1998 – 2012 yılları arası doğumlu, Neptün’ü kova olan çocuklarımızın hangi eğitim alanında olursa olsun mutlaka bu süreçte yönü, okulu değişecek.

 

Tatil hiç bu kadar kaygı veren bir duruma bürünmemişti diyenler artacak.

Bu süreçte yorgun düşüp tatile gitmek isteyenler her zamanki rotalarından çok daha farklı yerleri seçecek. Geçen yıl “geliriz yine” diye bıraktıkları adreslere bu sefer çok daha farklı dönenler olacak.  Kısacası yazlıkçı rağbet görürken, yıllardır yazlığına gitmeyenler de gidebilir.

Gökyüzünde haziran ayında tutulmalar ardı ardına yaşanırken, yaşam alanları düzenlenecek. Eğer eskiden kıyafete çok para harcayan biriyseniz şimdilerde tamamen evinizi düşünüyor olabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz kişilerle görüşmek, konuşmak kendinizi eskiye doğru bir yolculuğa çıkmış hissettirecek.

Eski eşler daha çok görüşecek.

Ailenizde, çevrenizde ve özelikle işinizde yaşanan değişimleri de okuyacaksınız. Evet, 2020 yılı büyük öğretilerle hayatımıza sirayet etti. Yılın bütününü aklımızın süzgecinden geçirirken, dünya nerelerden nerelere geldi. Yaşamın da kendince planları varmış meğer derken bulabiliriz kendimizi. Gök kubbenin gündemi bu ay da bir hayli dolu.

Haziran ayında yıkmanın kolayken yapmanın ne denli zor olduğunu ancak üretmenin de bir hayli değerli olduğunu kavrayabiliriz. Haziran ayı hafızalarda yer edinmeye aday nitelikler taşıyabilir. 2020 yılı deyim yerindeyse tüm dünyada kasırgalar estirirken kişisel yaşantılarımıza yansımaları da oldukça keskin oldu. Tabiri caizse dünyadaki herkes köşeye sıkıştı. Gezegenlerin seyri bizi geleceğe hazırlarken, kendi hayatlarımıza odaklanmaya çalışabiliriz. Zaman her birimizi yepyeni bir sürece doğru adım adım yaklaştırırken dirayetli durmanın önemini daha da kavrayabiliriz. Üzerimizdeki ataleti atmak için atağa geçme çabalarımız artabilir.

18 Haziran 12 Temmuz arasında Yengeç burcunda Merkür geri gidecek

Benlik bilincimiz yükselirken, sadece kendimize odaklanma çabamız bizi zaman zaman keskin davranışlarda bulunmaya itebilir. Ruhumuzun söylediklerine kulak vermeye, aklımızın sınırlarını keşfetmeye çalışacağımız haziran ayında dert içinden dert çıkaranlara karşı tahammülümüz azalabilir. Kolektif hareket etmek konusunda titiz davranırken bireysel alanlarımızdan taviz vermek istemeyeceğiz. Tüm bunlarla birlikte haziran ayında farkındalık kazanmanın, empati kurmanın, manevi değerlerin önemine vurgu yapan bir gökyüzüyle karşı karşıyayız. Yaşam çerçevemizi oluştururken, sorumluluklarımızı yönetme konusunda bazı anlarda zorlanabiliriz. Özel hayatlarımıza dair belli başlı kararlar almamız gerekebilir.

21 Haziran saat 08:41’de 00:21 derece Yengeç burcunda tam Güneş tutulması

Yılın 3. tutulması ile duygularımız, kalbimizden taştığını gösterecek. Kendimizi hiç olmadık kuruntuların içerisine hapsedebiliriz. Gündelik hayatın akışına entegre olmaya çabalarken şüphe ettiğimiz konuların üstüne üstüne gidebiliriz. Ancak gelin görün ki anlık çıkışlarımızın faturası da ağır olabilir. Bu yüzden gözlemci tarafımızı ön plana çıkararak daha sakin bir şekilde ilerlememizde fayda var. Geçmişi düşünmek kimi zaman nostalji rüzgarları estirirken kimi zaman ise ne kadar çok sırra şahitlik ettiğimizi fark ettirebilir. 

Neptün Balık burcunda geri gitmeye de bu ay başlayacak!

Aslında bu bir bakıma iyi gelecek. Nasıl derseniz 2020 yılında rahatsızlık geçiren, bir anda hastalanan biriyseniz ve malum virüs yüzünden tedavi görmediyseniz ya da tedavinizi yarım bıraktıysanız Neptün Retrosu yarım işleri sevmediğini size hissettirecek. Diş - ozon  gibi   uzun soluklu tedavilerine ağırlık verenler artacak. Gök kubbe, eleştiri oklarını önce kendisine yöneltme gücü gösterenlerin karlı çıkacağını işaret ediyor. Diğer yandan haziran ayı sır perdelerini aralayacak dinamikleri de barındırabilir. Hiç beklemediğimiz kişilerin derin yaralar ve sıkıntılardan geçtiklerine tanıklık edebiliriz. Haziran ayında değerlerimize, sağduyumuza, empati duygumuza, birlik ve beraberliğimize sıkıca sarılmamız gerektiğini işaret ediyor Gök kubbe.

 

27.05.2020

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...