Yükleniyor . . .

HAZİRAN AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2019)

HAZİRAN AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2019)

Evet, sevgili Twitburc takipçilerim haziran ayına hazır mısınız? 2019 yılını daha da hissettirmeye başlayacak olan bu ay geçen ay da bahsettiğim gibi bizleri temmuz ayına hazırlıyor. Ne var gökyüzünde bu kadar da temmuz ayından bahsediyorsun diyenlere, kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. 2 Temmuz’da Türkiye’nin yükselen burcu Yengeç’ te Güneş tutulması ve 16 Temmuz’da ise Oğlak burcunda Ay tutulması gerçekleşecek.

Sizlere bu ay hafızalara kazınacak demeyeceğim ancak akıllarda uzun süre yer edinecek temmuz ayının zeminini hazırlayacak. İsterseniz şimdi haziran ayının temasına geçelim, bakalım bizleri neler bekliyor.

Yıkıyoruz ancak yapıyoruz da!

2019 yılı tüm dünyada kasırgalar estirirken bizler de tabi ki kişisel hayatlarımızda payımıza düşeni aldık. Ancak bu demek değil ki 2019 yılı bu şekilde geçecek. Gezegenlerin hepsi bizleri yeni dünya düzenine hazırlarken, bir tarafta da hayatımız için yeni yapılanmaların temelini atıyor. 2019 yılının haziran ayı da bu temelleri sağlamlaştıracağımız aylardan biri. Aslında lafın çok daha açık olanı bu ay yıkıp yeniden inşa edeceğiz hayatlarımızı.

2019 yılının her günü hatta her ayı aynı gibi olsa da geçmişe dönüp baktığınız zaman;

 • Ne kadar çok sırra şahit olduğunuza şaşıracaksınız.
 • Eşinizle ya da sevgilinizle ne kadar çok tartıştığınızı fark edeceksiniz. Hatta kaç kere ayrılma kararı alıp, birbirinizle yeniden iletişime geçtiğinizi de…
 • Aile içinde huzursuzluk çıkaranların, laf taşıyanların sonunda ortaya çıktığını görmüşsünüzdür.
 • Maddi olarak sıkıştığınız, çözümü yok dediğiniz noktada kendinizi toparladığınız biliyorsunuzdur.

Yaşamın inişli çıkışlı hali 2019 yılında kendisini her zaman olduğundan çok daha net hissettirdi değil mi?

Dost ile düşman ayrışıyor.

Gezegenlerin seyri kendi dünyamızla bizleri o kadar meşgul etti ki kim dost kim düşman ayrışmakta zorlandık. Haziran ayı, sırtımızda kimin bıçak darbesi varsa hepsini bir bir ortaya çıkaracak.

 • İş yerinizde kendinize dost bildiğiniz kişi ya da kişilerin aslında kuyunuzu kazdığını öğrenebilirsiniz.
 • Birtakım hatalar nedeni ile sorun yaşadığınız ve daha önce affettiğiniz eşinizin ya da sevgilinizin aldatma hikayesi ile karşılaşabilirsiniz.
 • Maddi olarak destek olduğunuz kişilerin hiç de anlattıkları gibi bir hayat yaşamadıklarını görebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra;

 • Geçmişte yollarınızı ayırdığınız arkadaşınıza haksızlık yaptığınızı fark edebilirsiniz.
 • Aile içinde yaşanan miras, paylaşım gibi konularda yanlış tarafta olduğunuzu görebilirsiniz.
 • Yakın dostlarınız tarafından size anlatılan bir olayın hiç de anlatıldığı gibi olmadığını duyabilirsiniz.
 • Bir anlık sinirle sırtınızı döndüğünüz ailenize karşı mahcup olabilirsiniz.

Haziran ayı bir zincirin halkası gibi olayları peş peşe getirirken domino etkisine de hazır olun derim.

Sırtımızda yük olanlarla yavaş yavaş yollarımızı ayırıyoruz.

Ruhumuzu bulacağımız haziran ayında dertten kaçmayacağız ancak dert olanlara da bir çift lafımız olacak. İnsana kendisinden başkasının yâr olmayacağını fark ettiğiniz an sizin için yeni bir süreç başlıyor demektir. Farkındalık hiç bu kadar değerli ve önemli olmamıştı diyebilirsiniz. Haziran ayında kendimizi sorumluluklarımızla çevrelerken, kırmamak, kırılmamak için de mücadele edeceğiz ancak nereye kadar dediğinizi duyar gibiyim… Özellikle özel hayatınıza dair alacağınız kararların geri dönüşü olmayacağını hatırlatmalıyım. Yani bir dargın bir barışık giden bir evliliğiniz ya da ilişkiniz varsa ve son zamanlarda sık sık ayrılık konusu gündeme geliyorsa bu defa geri dönüşü olmayabilir. Bu nedenle eğer blöf yaptığınız durumlar var ise iyi düşünmenizi tavsiye ederim!

Şüphelerimizle mücadele edeceğiz.

Yaşadığımız hiçbir an birbirine benzemiyorken kaygılarımızın, şüphelerimizin değişmemesi ne tuhaf değil mi? Bu durum sanırım insan olmanın getirisi… Ancak bilmelisiniz ki haziran ayında her şey bir anda farklılık gösterebilir. Kaygılarımızın üzerine gidebilir, şüphe ettiğimiz durumlara karşı tavrımızı ortaya koyabiliriz. Eğer bir süredir özel hayatınız ya da sosyal hayatınızda kendi kendinize dedektiflik yapıyorsanız artık bu duruma bir son vermenin vakti geldi diyerek, aklınızdan geçeni dile getirmeye başlayabilirsiniz. Soyut durumlardan somut durumlara hızlı bir geçiş yaparken hayatımıza dair tarihi sınavlarla da karşılaşacağız. Neler olacak bunlar derseniz;

 • Yaklaşık 3 yıl önce biten bir evliliğin ya da ilişkinin izleri karşınıza çıkabilir.
 • Uzun zamandır muhasebesini yaptığınız ancak işin içinden bir türlü çıkamadığımız, karar alamadığımız olaylar tekrar karşınıza çıkabilir.
 • Eşinizin ya da sevgilinizin sevgisini sınamak isteyebilirsiniz.

Haziran ayında iç dünyamızın kapılarını aralarken zaman bazı hesaplaşmaları da beraberinde getirecek. Sevgi her dönem, her zaman önemlidir ancak bu ay bu algı biraz daha yoğun olacak. Çünkü hem sevdiğimizi göstereceğiz hem de sevildiğimizi görmek isteyeceğiz. Bu ay yaşayacağımız her şey hayatımızda derin izler bırakmaya aday olurken, bizleri temmuz ayına da hazırlıyor!

Astrolog Zeynep Turan

15.05.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...