Yükleniyor . . .

‘’HAYIR’’ DİYEMEMEK

‘’HAYIR’’ DİYEMEMEK

Çevremizle her zaman iletişim halinde oluruz. Bu durum hayatımızın her anı için geçerlidir. Peki, onların her istediğini yapmak zorunda mıyız? Tabii ki hayır… O zaman, insanların isteklerine neden “hayır” diyemiyoruz? Bu konu üzerine kaleme aldığım yazıda, kafamızdaki soru işaretlerini dağıtmak niyetindeyim…

Kendinizi İhmal Etmeyin

İnsanlarla iletişim içerisindeyiz. Girdiğimiz bu iletişim asla tek taraflı bir şekilde düşünülmemeli. İletişimin yaratmış olduğu ilişkilerimiz gereği hepimizin birbirinden istekleri olur. Ama herkesin isteğini gerçekleştirmek gibi bir güce ve lükse sahip değiliz. İnsanların isteklerine odaklanmak, kendi hayatımızı olumsuz etkiler. Başkalarını düşünmekten kendimizi düşünemez oluruz. Aldığımız nefes, geçirdiğimiz her saniye bize ait. Bunun farkına varmalıyız.

Neden Hayır Diyemeyiz?

Bazı soruların cevapları bizim için kolay olmaz. Cevap verene kadar aklımızda çeşitli düşünceler dolaşıp dururken, bizler neden hayır diyemiyoruz?

  • Baskılardan
  • Hayır dediğimiz kişiyi kaybetme korkusundan
  • İnsanlarla kavga etme ihtimalinden
  • Karşımızdaki kişiyi üzmemek için
  • Bencillikle suçlanma korkusundan

Çevremizle kurduğumuz bağlantılar her zaman sağlıklı olmayabilir. Duygularımızı suistimal edecek olan kişilerde yok değil. Bu durumun sonuçlarına istek de istemesek de katlanmamız gerekebilir. Kötü sonuçlara maruz kalmamak için duygularımız ile hareket etmekten kaçınmalıyız. Bedelini ödemek istemeyeceğimiz, pişman olacağımız bir davranışı yapmamalıyız.

İletişime İhtiyacımız Var. Ama Doğrusuna…

Hep çevremizden bahsediyoruz. Konu bizi oraya doğru yönlendiriyor. Yakın arkadaşlarımızın ve çevremizin baskısından kaçınmak isteyebiliriz. Yalnız kalma korkusu yaşayabilir, belki de ‘’bencil’’ olarak anılabiliriz çevremizde... Böyle bir durumda olmayı kim ister ki? Kendimizi yanlış anlatmayı istemeyiz oysa ki bizim de anlaşılmaya ihtiyacımız var. Birbirimizle iletişime geçmeye ihtiyacımız var. Çıkara dayalı olmayan, samimi ilişkilere…,

Sürekli Hale Gelebilir

Belli bir süre sonra hayır diyememek sürekli hale gelebilir. Boşvermişlik ile birlikte ‘’hayır’’ kelimesini hayatımızdan bile çıkartabiliriz. Unutmayın ki dış dünya sizden daha değerli değil. Kendimize karşı duyduğumuz değeri başka kişilerle mukayese etmek bu konuda düşebileceğimiz en büyük yanlışlardan.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

26.02.2021

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...