Yükleniyor . . .

HAYATLARIMIZDAKİ TEMPO

HAYATLARIMIZDAKİ TEMPO

Kimimiz için normal bir yaşam stili, kimimiz içinse huzurdan uzaklaşma hatta düzenin kaybedilmesi… Hızlı yaşamak ve yoğun temponun rüzgarına kapılmak hepimizi bir dönem yorsa da bunun hayatında içinde olan bir detay olduğunu da unutmamamız gerekiyor. Peki hayatlarımızdaki bu tempo nelere etki ediyor, bizleri nasıl düzenlerin içerisine adapte ediyor, ya da neleri daha çok düşünmemize yol açıyor. Gelin beraber keşfedelim.  

Hız, Hayatın Her Noktasında Bizimle

Yaşamımızda hepimizin başka bir mücadelesi var. Kimimiz işiyle ilgili, kimimiz özel hayatıyla ilgilisi kimimiz ise bu saydıklarımın ikisiyle de aynı anda mücadele ediyor. Hayatın hızla akması tam da bu noktada başlıyor aslında. Çünkü herkes hem iş hayatını hem de özel hayatını aynı anda rayında götüremeyebiliyor. Bu imkansız değildir aslında. Doğru bir planlama ve duygusal anlamda olumsuz düşünceleri bertaraf ettiğimiz anda bütün sıkışmalarımızı atlatabiliriz.

Tempoyu Verimli Hale Getirmek…

Her alanda vardır hayatın temposu. Önemli olan bu tempoyu avantaja çevirmek ve hayatımıza bu şekilde girmesini sağlamak. 2022’nin hızlı günleri bize temponun ne kadar yorucu olsa da bunu zamanla harmanlamanın avantajını görmemizi sağlayacak. Bunu nasıl mı yapacağız?

  • Her şeyin başı plan… Ne demişler; ‘’Rotasız geminin kaderinde vardır yolunu kaybetmek…’’
  • Gün içerisinde aklımızı kurcalayan işleri bir köşeye yazarak bu işleri ayıracağımız zamanı en doğru şekilde belirlemek gerekiyor. Bunun faydası da çok büyük. Bu sayede zamanı verimli kullanarak sorumluluklarımızı da doğru biçimde yerine getirebiliriz.
  • ‘’Ne yapmalıyım?’’ sorusunun cevabını vermemiz gerekiyor. Amacımızı belirlediğimi anda eylemlerimizde somut bir boyut kazanacaktır.
  • Hayatımızdan tekrarları çıkarıyoruz. Sürekli aynı şeyleri yapmak bizi köreltir. Bu nedenle yaşantımızda tekrara düştüğümüz anlara odaklanmaktansa değişimi kabul etmeli, değişmekten de korkmamalıyız.
  • Duygularımızı kontrol etmeliyiz. Aceleci bir şekilde ve duygularla verilen kararlar çoğunlukla bizi istemediğimiz durumlara sürükler. Dolayısıyla detaylıca düşündükten sonra bizim için en doğru yolu seçmemiz, yaşantımızın temposunu da doğru yöne çevirmemizi sağlayacak.

Sonuç olarak hayatlarımızın içindeki tempoyu hiçbir şekilde göz ardı edemeyiz. Dünya, hızına hız katmışken bizler de bu hızla yaşamayı öğrenmek isteyeceğiz.

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

09.14.2020

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...