Yükleniyor . . .

HAYATINIZA NEFES ALDIRIN!

HAYATINIZA NEFES ALDIRIN!

Düşüncelerimiz duygularımızı, duygularımız ise davranışlarımızı şekillendirir. Gündelik yaşamdaki her türlü alışkanlık kalıplarımız aslında hayatı nasıl yaşadığımızı da gözler önüne serer. Alışkanlık kalıplarını yıkmak kolay değildir. Çünkü alışkanlıklarımız bizi zorlasa da içselleştirmişizdir. Bu yüzden çoğu zaman karşımıza çıkan bazı pürüzlerin alışkanlıklarımızdan kaynaklandığını bile fark edemeyiz. Elbette ki güzel alışkanlıklar bizi biz yapan parçalar taşır ancak birtakım alışkanlıklar sonsuz bir çıkmazın içine hapsolmuşuz gibi hissetmemize neden olur. İşte tam da bu noktada kendimize farkındalık kazandırmamız gerekiyor. Duygu ve düşüncelerimizi ne kadar iyi tanımlayabilirsek, gerektiğinde görmezden geldiklerimizle yüzleşme cesareti gösterebilirsek kendimize yepyeni bir yaşam biçimi kazandırmış oluruz.

 

Hayata sımsıkı tutunmak için zorluklar karşısında dirayetli kalmamızı sağlayacak alışkanlıklar edinmeliyiz. Her ne kadar basit gibi görünse de bazı alışkanlıklar zorluklar karşısında daha dirayetli olmamızı sağlayacaktır. Dünya bu kadar hızlı dönerken, her yeni dönemde çağ atlamışçasına büyük değişimlerden geçerken temel değerlerimizi asla unutmamalıyız. Her şeyden önce kendimize karşı sorumlu olduğumuz gerçeğiyle hareket etmeliyiz. Ancak sadece kendimizi düşünmemeli başkalarının hayatına karşı sınırlarımız olduğunu bilmeliyiz. Her yaşam kendi dinamiği içinde akıp giderken onlarca insanın onlarca hikâyeye açıldığını kavrayabilmeliyiz. Güzel alışkanlıkları gündelik hayatımıza öylesine derin bir şekilde uyarlamalıyız ki güçlü kalmayı başarabilelim. Peki bu alışkanlıklar neler olmalı?

 

·         Olumlu olumsuz her yaşanmışlığın büyük tecrübelere dönüştüğünü unutmayın.

·         Kendinizle daima barışık olun.

·         Başkalarına karşı nazik olmaktan vazgeçmeyin.

·         Pozitif insanlarla bir araya gelin.

·         Gülümseyin. Yüzünüzün ifadesini samimiyetle doldurun.

·         Daima aktif olun. Hayatın içinde kalın.

·         Düzenli spor ya da egzersizler yapın.

·         Yaşam alanınızı güzelleştirin.

·         Sevdiklerinize ilgi gösterin.

·         Gününüzü en verimli şekilde geçirmeye çalışın.

·         Ruhunuzu kötüleştirecek duygulardan, sözlerden, dedikodulardan uzak durun.

·         Cümlelerinizin sizi yansıttığını unutmayın ve güzel, yapıcı, akılcı cümleler kurun.

·         Gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinizi listeleyin ve adım atın.

·         Kendinize inanın

·         Günde kendinize mutlaka 10 dakika da olsa ayırıp derin nefes alın ve yaşamı hatırlayın.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...