Yükleniyor . . .

HAYATIMIZDAKİ YOL AYRIMLARI

HAYATIMIZDAKİ YOL AYRIMLARI

 

 

Gizli bir el bazen tutar seni, “hadi bu taraftan” der…

 
Her ne kadar kendi seçimlerimizi kendimiz yapıyoruz gibi gözükse de, bazı şeyler vardır ki sadece kabullenirsin, tercih şansın olmaz. Daha doğduğumuz andan itibaren “hayatın kontrolü tamamen sende değil” mesajını hayat sana verir. Anneni babanı sen seçmezsin; yaşadığın evi, mahalleyi, gittiğin okulu, giydiğin kıyafeti… Sana yüklenen bu özelliklerle büyürsün, sonra yavaş yavaş “direksiyon artık bende!” diyerek hayata meydan okursun. Önce çevreni, arkadaşlarını, hangi işi yapmak istediğini; sonra da hayatını birlikte geçirmek istediğin insanı seçersin. Tabii şanslıysan, dış etkenler sana engel olmuyorsa…
 
Peki, yaptığımız seçimlerin doğru olup olmadığına ne kadar eminiz? Karşınızda 2 yol var ve hayat sana diyor ki “haydi bakalım, tercih senin!”. Yaşamımızı şekillendiren şeyler de işte bu yol ayrımları değil mi? Doğru ya da yanlış yok, sadece karar vermek var. Yaptığın seçimi sonuna kadar kabullenmek ve o yolda ilerlemek var. Evet, her seçim bir kaybediş; diğerinden vazgeçmek zorunda olmak belki, ama en azından içindeki o gürültü kalabalığı dağılıyor ya, işte bu her şeye değer.
 
Son zamanlarda gökyüzünde gerçekleşen gerilemeler, tutulmalar bize “belirsizlikleri bir kenara bırak, ne olursa olsun yürü!” diyor. Hayatımızda işler yolunda gitmeyebilir ya da tam tersine her şey mükemmel olabilir. Tek gerçek var, o da “acaba?”larımız yok artık; “sonuçları ne olursa olsun ben böyle olmasını istedim” diyecek kadar cesuruz. Hem unutmayın; en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. 
 
 
KARAR ALMA AŞAMASINDA BURÇLARIN TAVIRLARI…
 
Koç: Karar vermek onlar için asla zor olmaz. Anlık kararların insanıdırlar da diyebiliriz. Ama her zaman doğru olanı mı seçerler, işte orası malum… Acele hareket etmeleri olaylara yüzeysel yaklaşmalarına neden olur, derine inemezler. Engebeli yollarda yürümek ise onları asla korkutmaz; onların seçimi, onların hayatı…
 
Boğa: Düşüncelerde boğulan bir burç… Sabit burçlar kategorisinde olan Boğaların, fikirleri de genellikle sabittir. Değişimden hoşlanmaz, değişime direnirler. Yol ayrımlarında ise oldukça zorlanırlar ve uzun uzun düşünmeleri gerekir. Kimseden yardım da istemedikleri ve her şeyi kendi içlerinde yaşadıkları için yol ayrımında uzun süre vakit geçirebilirler. Gidecekleri tarafa karar verdiklerinde ise kimse onlara engel olamaz; giderler!
 
İkizler: Rutinden nefret eden hareketli İkizler burcu insanı, değişimi adeta kucaklar. Yol ayrımında kapıyı çalmak yerine, direkt anahtarı eline alır ve “ben geldim” der. Ona yeter ki seçenek sunun, “bak bu da var” deyin. Bu durum onun aklını karıştırmaz, pratik zekası karar verme aşamasında yardımına koşar. Aldığı kararlardan çok nadir pişman olurlar ve seçtikleri yolda gönül rahatlığıyla ilerlerler. 
 
Yengeç: Kaygıları onları hep yol ayrımlarına sürükler. Yaptıkları seçimler ise onları asla tatmin etmez. Önce pişman olurlar, akılları hep vazgeçtiklerinde olur. Geçiş süreçleri hep sancılıdır. İstediği yerine gelsin diye duygu sömürüsü yaptığı da görülür. Yol ayrımları en çok ilişkilerde kendini gösterir, onu üzen insandan vazgeçmesi gerektiğini bilir ama ayrılamaz. Daha kötüsü olacak gibi düşünür…
 
Aslan: Eğlenceli, hareketli, kafasında çok fazla soru işareti barındırmayan Aslan insanları genellikle yol ayrımlarından kaçma yolunu seçer. Bir karar vereceğine, önünde hiçbir seçenek yokmuş gibi davranır. Rutinini bozmaz, “su akar yolunu bulur” mantığı güder. Eğer seçim yapmaya zorlanırsa ise oldukça sinirli olur ve öfkeyle verilmiş kararlar alır. 
 
Başak: Mantığıyla hareket eden Başak burçları o kadar ince eleyip sık dokur ki, her iki tarafın da yanlış taraflarını bulur ve bu yüzden karar vermekte oldukça zorlanır. Ona göre iki tarafın da olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Yanlış seçim yapmaktan korkup, ikisinden de vazgeçtiği görülebilir. Ama doğru olan bir şey vardır ki, mutlaka “en mantıklı” olan yolu seçerler ve geri dönüp bakmazlar.
 
Terazi: Kararsızlıkların insanı! Hayatındaki dengeyi korumak için farkında olmadan kendiyle savaş verir. Denge kuracağım derken, dengesini şaşırır. Özellikle de karşısına seçenek sunmuşsanız! İlişkiler ve iş hayatı bir yana, en basit örneği alışverişte önce hangi elbiseyi alacağını bilemez, tüm mağazaları dolaşır. Karar verdikten sonra ise renk problemi patlak verir; bu kadar renk seçeneği olmasaydı keşke! 
 
Akrep: Net bir insan istiyorsanız, Akrep burcu biriyle tanışmanız gerekiyor. İsteklerini ve beklentilerini çok iyi bilen Akrepler, yol ayrımlarında gayet soğukkanlı davranıp, mantıktan ziyade ne istediğini dikkate alarak seçimini yapar. Önceliği hep kendisidir. Mutlu olacağı tarafın da ne olduğunu içten içe hep biliyordur. Keskin virajlar onu asla korkutmaz.
 
Yay: Değişken burçlardan Yay burçları, hayatlarında da değişime çok fazla direnmezler. Kendiliğinden gelişen olaylar onları korkutmaz, seve seve kabullenir ve hemen adapte olurlar. Ama ciddi konularda seçim yapmaları o kadar da kolay değildir. Kararsızlıkları hem onları hem de çevresindekileri bıktırabilir. Böyle durumlarda, önlerinde eğer 2 yol varsa, onlar ürettikleri 3.yolu seçerler. 
 
Oğlak: Her alanda ilerlemeyi başlatan ve bitiren öncü burçlardan Oğlaklar, karar alma aşamasındayken sadece zamana ihtiyaç duyar. Önünde yeteri kadar zamanı varsa, illaki doğru bir seçim yapacak ve yoluna devam edecektir. Acele hareketler ise onu huzursuz eder; düşünmeye, analiz etmeye, eğrisini doğrusunu bulmaya ihtiyacı vardır. Olaylar ve kişiler üzerindeki kontrolünü kaybetmekten nefret ettiği için en mantıklı seçimi yapacak ve pişman olmayacaktır.
 
Kova: Orijinal ve yaratıcı fikirleriyle beğeni toplayan Kova burçlarına yeter ki “yenilik” deyin. Seçim yapmak ve yenilik kavramları her ne kadar birbirlerinden farklı kavramlar olsa da, Kovaların yapacağı seçim onların hayatına mutlaka yeni bir şey getirecektir. Bu yüzden yol ayrımlarına geldikleri vakit endişelenmekten ziyade, heyecan duyarlar. Ama en sık yaptıkları hata verdikleri karardan vazgeçip, diğerini de denemeye çalışmalarıdır. Dengesiz bir insan izlenimi verse de bu halleri, hâlbuki tek istekleri her şeyi tecrübe etmektir!
 
Balık: İşte bir kararsız daha! Değişken bir burç olan Balıklar, düşüncelerini de sabitleyemezler. Hayatları hep seçim yapmakla geçer. Aslında çift kısmetlidirler ama bunu değerlendirmekte zorlanırlar. Kararsızlıkları ve ön yargıları yola çıkmalarına engel olur. Üzülmekten, yanlış bir seçim yapmaktan çok ama çok korkarlar. Başkalarından fikir almaktan çekinmezler ama içlerindeki huzursuzluk yine de bitmez.
 
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...