Yükleniyor . . .

HAYATI NASIL YAŞIYORUZ?

HAYATI NASIL YAŞIYORUZ?

Kontrol Edemediklerinin, Seni Kontrol Altına Almasına İzin Verme!

Zorun da zoru varmış dediğimiz bir seneden geçiyoruz. İnsanlığın, sektörlerin nereye evrildiğini göremediğimiz evreleri atlatıyoruz. En temel konu geleceğin nereye doğru aktığı… Elbette koşullar gereği bunu hesaplamakta bir hayli güçlük çekiyoruz. Sırlı bir döngünün içindeyiz. Binlerce haberin, olayın içinde biriken belirsizlik hali, çığ gibi büyüyor.  86.400 saniye olan bir gün hayatlarımızdan hızlıca akıyorken, bu akış dünya için o kadar hızlı olmuyor. Odaklanmak her geçen gün biraz daha zorluyor. “Hayatı yavaşlatmak ne mümkün” der hale geliyoruz birer ikişer. Peki hız sonuca götürüyor mu bizleri? Bilakis, çözülmemiş konular, tam anlaşılmayan diyalogların içinde kayboluyoruz. Geriye dönüp bakanların sayısı her geçen gün artıyor.

Belirsiz Olana Tahammül Etmek Zordur

Belirsizlik hali, pek çok insanda huzursuzluk hissine şemsiye gerer. Belirsiz olana tahammül edemez, onu bilme ihtiyacı güder ve hatta kontrol etmeyi isteriz. Olaylara bu kadar kontrolcü yaklaşmaya çalışarak, yeniden form oluşturmaya, tanıdık hale yani bize yakın hale getirmeye çalışırız.

Hayatın her alanında irili ufaklı müdahalelerde bulunuyoruz. Hiç dikkat ettiniz mi? Her şeyi kendimize en uygun biçime göre çevirme mücadelesi içindeyiz. Akışta o kadar doğal bir hal almış ki farkında bile değiliz. Geçip giden zamanda birçoğumuz bu detaylar arasında boğulduğumuzu anlamıyoruz. Gündelik hayatın koşuşturmacasını stres olarak yüklüyoruz zihnimize ve bedenimize. Bu yüzden doğal olarak bunların sağlığımızda ve iletişimimizde geri dönüşleri oluyor. İnsanlar uzaklaşıyor çevremizden, sağlığımız gidiyor elimizden. Ama çok geç olmadan göremiyoruz, fark edemiyoruz belki de…

Yargılamadan da Yaşayabiliriz

Evet bunu yapabiliriz. Aslında bunu bütün hayatımıza yayacak şekilde, kural olarak belirleyebilmeliyiz. Gün boyunca farklı açılardan yorumlanabilecek, birtakım muğlak olaylarla burun buruna geliyoruz. O olaylar, her birimizde farklı duyguları tetikliyor. Bu duyguların etkileri düşünce zincirine doğru yol oluyor. Nihayetinde anlık tepkilerin hepsi davranışlarımıza yansıyor.

Yargılarınızın gerçeği yansıtmadığını anımsayarak, kendiniz ve başkalarına karşı daha nazik olabilir misiniz? Düşünün ki yetişmeniz gereken bir yer var ve aksiliklerin ardı arkası kesilmedi. Gerginlik had safhada, kendinize gösterilmesini beklediğiniz toleransı başkalarına da gösteremez misiniz? Aynayı kendimize tutmayı öğrenmeli, ardından da ne gördüğümüzü iyice incelemeliyiz.

Halatları Bırakma Zamanı

Düşünsenize her şeyi kontrol altında tutma arzusundan sıyrıldığınızda hayatınızda ne gibi değişiklikler olurdu? Yaşamın özgürlüğünü, stres, yargı, kontrol hırslarıyla kendinizi kısıtladığınızı bilseydiniz devam eder miydiniz? Kontrol etmek için çırpınmalarımız, kendi hapishanelerimize dönüşüyor. Özgürlüğümüzü hapsediyoruz. Bunu biz yapıyoruz.

Tuhaftır ki, insan kayıp giden zamanın geri gelmeyeceğini bilmesine rağmen hırpaladıkça hırpalıyor, kendisini, etrafını, doğayı ve canlıyı… Güzel konuşup güzel davranmanın bizlere ve dünyaya geri dönüşlerini hayal edin ve yapın.

  • Ucu bucağı olmayan yargılamalarınızdan sıyrılın.
  • Sizi strese sokan insanlardan kaçının.
  • İşinizi, eşinizi, çevrenizi seçerken duygularınızı ve mantığınızı ayırmayın.
  • Yolunuzda taşa takılırsanız haykırmak yerine, “vardır bir hayır” diyerek yeni çözümler ve fırsatlara odaklanın.
  • Dilinizi, kalbinizi güzel sözle, güzel niyetle nakışlayın.
  • Sevin! İnsanları, hayvanları, bitkileri. En büyük düşman sevgisizliktir, bunu görün.
  • Had bilin. Dilinizin ulaştığı kalplerde yara olup olamayacağınızı tartın, düşünün.

Değişim Kaçınılmazdır

Keyfimizi kaçıran durumlar da dahil hiçbir şey kalıcı değildir! Bunu her ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde hatırlamaktan çekinmeyin. Gördüklerimiz, dokunduklarımız, işittiklerimiz her şey değişir. Aynı biçimde her duygu ve düşünce de değişir.  Soyut ve somut olan her şey değişir. Değişime mahkumdur.

Sizde önce kalbinizi ve dilinizi geliştirin. Emin olun zihninizde bunun faydalarını göreceksiniz. Yaşadığınız hayatı, davranışlarınızı sorgulayın, tartın, ölçün ve biçin.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

27.07.2020

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...