Yükleniyor . . .

HATASIZ BURÇ OLMAZ!

HATASIZ BURÇ OLMAZ!

“Hatasız Kul Olmaz, Hatalarımla Sev Beni” diyor burcunuz!

 
İnsanlar çeşit çeşit! Dolayısıyla ilişkiler de aynı oranda farklı yaşanıyor. “Biz asla sorun yaşamıyoruz” diyenlere şaşırarak bakıyoruz da, peki kulağa ne kadar gerçekçi geliyor? Herkesin sevgisi, aşkı, ilişkisi bambaşka da olsa, gelin görün ki tüm çiftler aşağıda bahsettiğimiz durumları eminiz ki yaşıyorlar. Hatalar, hayatımızın bir parçası olduğu gibi; hatalarını bilen insan olmak ise büyük başarıdır. Ne kadar farkında olursak, o kadar az hata yaparız. “Hatasız kul olmaz” diyerek burçlara göre ilişkilerde en çok yapılan hatalar nelermiş sizin için yorumladık... 
 
KOÇ
 
İlgi delisi olmak ve Koç burcu:
Karşı tarafı yoracak kadar abartılı ilgi beklemek veya ilgi göstermek. Her an sizin gözlerinizin içine bakması mümkün mü? Arada bir denge olmalı ki aşkınız hep sürsün. Açıkçası bu kadar ilgi delisi olmak partnerinizi sizden soğutacaktır. Egonuz çok yüksek, bunu biliyoruz. Büyük ihtimalle sevgiliniz de bunun farkında ve elinden geldiğince sizi şımartıyor ama bir yerden sonra “hep bana, hep bana” tavırlarını bir kenara koymalısınız.
 
Baş belası kıskançlık ve Koç burcu: 
Aslında kıskançlık masum bir duygudur; dozajını tutturduğunuz sürece aşkı ve tutkuyu körüklediği bile görülür. Ama işte ateşli Koçlar olarak siz kıskançlığın ayarını kaçırıyorsunuz. “Neredesin, kimlesin, ne zaman geleceksin, o kim, nereden tanışıyorsunuz, yine mi onunlasın, eski sevgilin mi?...” klasik sorgu cümlelerinizin sonu yok ki. Nasıl oluyor da kendinize olan aşırı güveninize rağmen, aklınızdan bu kadar çeşitli paranoyalar geçebiliyor? Sevgilinizin en ufak hareketinde kıskançlık yaparak durumu zorlaştırdığınızın farkında değilsiniz. Sevgilinizin de bir hayatı var, onu kısıtlamayın.
 
Fiziksel kusurları dalga konusu haline getirme ve Koç burcu: 
Sıcakkanlı ve sözünüzü esirgemeyen biri olarak, muhtemelen sevgilinizle aranızda oldukça samimi bir ilişki var. Fakat ona sürekli 'kilo aldın' ya da 'solgun görünüyorsun' dememelisiniz. Hatta çoğu zaman bu eleştirileri espri konusu haline getirip iki lafın arasına sıkıştırıyorsunuz.  Kibar yolla elbette gözünüze çarpan şeyleri karşı tarafa iletebilirsiniz, fakat bu çok ince bir çizgi, dengeyi iyi kurmanız gerek. Yoksa 'iyi o zaman git başkasını bul' demesi an meselesi. Biz sizi uyaralım da…
 
BOĞA
 
Casusluk yapmak ve Boğa burcu: 
Sevgilinizin cep telefonunu bir casus edasıyla karıştırmak ve bir açığını yakalamaya çalışmak. İşte tipik bir Boğa burcu hareketi. Hayır, bir de duygularınızı o kadar iyi gizliyorsunuz ki, içinizde fırtınalar kopsa bunu sevgiliniz anlamıyor bile. Ufak bir kıskançlık krizi sanıp, önemsemiyor. Siz de merak ettiklerinizi, içinizi yiyip bitiren kaygılarınızı gizliden casusluk yaparak karşılamak istiyorsunuz. Böyle davranırsanız her anınızı kâbusa çevirebilirsiniz. İçinizdeki şüphe giderek artar ve karşı tarafı da bunaltırsınız. 
 
Düşüncelerini ciddiye almamak ve Boğa burcu: 
Sevgilinizle her konuda hem fikir olacaksınız diye bir kaide tabii ki yok. Fakat o, fikirleri konusunda sizden saygı bekliyor. “Çok saçma bir düşünce bence” “sen anlamazsın, boşver bunları” tarzı eleştirileriniz sizi bilmiş bir insan değil, itici bir insan haline getirir. Her ne kadar katılmasanız da onun fikirlerini, düşüncelerini hafife almamalısınız. Gururunu inciten bu davranışlar, sizden uzaklaşmasına sebep olabilir. En azından dinliyormuş gibi gözükün, bu bile keskin eleştirilerinizden daha iyidir. 
 
Jestsiz bir ilişki ve Boğa burcu; 
Yaşamın getirdiği sürprizleri dahi sevmezken, partnerinizi mutlu etmek için sürpriz yapmak aklınızdan bile geçmiyor, öyle değil mi? Sevgilinize jest yapmak bu kadar zor olmasa gerek. Ufak tefek sürprizler aranızdaki tutkuyu da, sevgilinizin size olan bağlılığını da arttıracak. Daha ne istiyorsunuz? Aşk, mutluluk, maneviyat… Bir ilişkide olmazsa olmazlar, peki ama sizce bunlar ilişkiyi ayakta tutmaya yeterli mi? Bunu bir kez daha düşünün…
 
İKİZLER
 
Sosyal medyada fazla vakit harcamak ve İkizler burcu: 
“Facebook’tayım, Skype’da arkadaşlarla konuşuyorum…” gün içinde sevgiliniz ne yaptığınızı sorduğunda verdiğiniz cevaplar hemen hemen bunlar oluyor. Eğer sosyal medyada bu kadar vakit harcıyorsanız, ilişkinizde kesinlikle bir sorun var demektir. İnternetten tanıştığınız insanlarla hemen arkadaş olmanız, hatta dışarıda buluşmanız sevgilinizin size olan güvenini sarsıyor. Ya ben, ya Facebook derse hiç şaşırmayın.
 
Özelini diğer insanlara anlatmak ve İkizler burcu: 
Mutluluğu ve hüznü paylaşmak istemeniz çok doğal. Fakat arkadaşlarınızın, sevgilinizle aranızda geçen her şeyi bilmelerine ne gerek var? Ağzınızda bakla ıslanmıyor desek doğru olur herhalde. Çok duygusal biri değilsiniz ama sevgilinizin önemsediği konuları böyle ulu orta konuşarak önemsiz bir konu haline getirmenin de lüzumu yok. Hem böyle davranarak, sorunlar iki kişi arasında halledilebilir haldeyken, dışarıdan müdahale edilmesine izin veriyorsunuz. 
 
Bağımsız hareket etme isteği ve İkizler burcu:
İlişkilerin sizi çoğu zaman savunmasız bıraktığını düşünüyorsunuz. Duygularınızla hareket etmek, yaşamınızın hiçbir aşamasında sizin tercih ettiğiniz bir durum olmadı. Ve çoğu zaman yüzeysel bakmanın daha güzel olduğunu düşünüyorsunuz. Peki, gerçek aşkın nasıl olabileceğini hiç düşündünüz mü? Sevgilinize her dakika hesap vermek zorunda değilsiniz ama en azından gün içerisinde sizden haber almasına izin verin. 
 
YENGEÇ
 
Dırdır yapmak ve Yengeç burcu: 
Her şeyin bir sınırı olmaz mı? En ufak bir şeyde bile karşısındakini bezdiren, şikâyet eden, mutsuz olan insan, hataların en büyüğünü yapıyor demektir. Yani kronik bir şikâyetçi olmak sizi sevgilinizden uzaklaştırır. Oysa biraz da dinlemeyi bilmek gerekir. Sezgilerinizin kuvvetli olması belki bazı tehlikeleri önceden fark etmenize olanak sağlıyor ama her konuya olumsuz yaklaşmanız partnerinizin modunu düşürüyor. 
 
Baskı ve merak konusunda eline su dökülmeyen Yengeç burcu: 
Sevgilinizi nereye kadar saat başı aramaya devam edebilirsiniz ki? Sürekli 'neredesin, kimlesin, ne yapıyorsun' diye kontrol eden ve baskı kuran sevgili tahmin edersiniz ki bir süre sonra çekiciliğini kaybedecektir. En çok yaptığınız hatalardan biri de, sevgilinizin peşine takılmanız. Telefonla taciz etme olayı etkili olmadığı vakitlerde, yapışık ikiz gibi gezmek istiyorsunuz. Sadece sevgiliniz değil, çevrenizdekiler de bunu hoş karşılamıyor, söyleyelim.
 
Güven problemi ve Yengeç burcu: 
Başınızdan ne kadar tecrübe geçerse geçsin, içinizde bir yerlerde hala savunmasız duran yanınız sizi güçsüz kılıyor. Aslında oldukça güçlü bir karaktere sahipsiniz, sadece duygularınızla hareket etmeyi biraz daha arka plana atmalısınız. Güven emek ister, kolay oluşmaz. Neden korkusuzca bunu oluşturan taraf siz olmayasınız? 
 
ASLAN
 
Kıyas yapmak ve Aslan burcu: 
Siz zaten mükemmelsiniz, harikasınız; sevgiliniz neden öyle olmasın değil mi? Dışarda gezerken, sinemaya gittiğinizde ya da evde televizyon izlerken gördüğünüz birini sevgilinize örnek göstermezseniz içinizde kalır. “Sen de böyle giyinsene, sen de saçını böyle yapsana, sende neden bu yok?...” sevgiliniz büyük ihtimalle bu örnekleri daha da çoğaltabilir. Herhangi bir konuda partnerinizi hemcinsleriyle kıyaslamanız onu hem sinirlendirir, hem üzer, hem de sizden uzaklaştırır. İşte bir taşla 2 değil 3 kuş... Göze alıyorsanız devam edin.
 
Dinliyormuş gibi yapmak ve Aslan burcu: 
Yani gözleriniz ona bakarken aklınızın başka yerde olduğu zamanlar... Evet, bir süre böyle idare edebilirsiniz. Fakat ya sevgiliniz 'Anlattım ya dinlemedin mi?' sorusunu sormaya başladığında ne yapacaksınız? Siz genelde konuşan taraf olmayı seviyorsunuz ama partnerinizin de anlatacağı şeyler vardır mutlaka. Dinlemesini öğrenin, biraz da yorum yapın. Oldu, bitti…
 
Üstünlük savaşları ve Aslan: 
Lider olmayı her zaman çok sevdiniz. İlişkilerde sözünüzün geçmesini isterken, ön planda olmaya önem verdiniz. Lüzumsuz üstünlük savaşları içine girerken, ilişkinin iki kişilik bir şey olduğunu unutmuş gözüküyorsunuz. Kimse size “en büyük kim?” diye bir şey sormuyor, bunun yarışını yapmanıza ne gerek var. Endamınız yeter zaten, egonuzu bu kadar dile düşürmeyin. Sevgiliniz kendini yetersiz hissediyor olabilir, bilginize!
 
BAŞAK
 
Leb demeden leblebiyi anlasın ve Başak burcu: 
Sevgiliniz müneccim değil. Siz eğer anlatmazsanız, ne istediğinizi ve ne hissettiğinizi anlaması bir mucize olur. Kaldı ki, duygularınızı nasıl sakladığınızı biz çok iyi biliyoruz. Birçok olayı normal kabul edip, duygusal hiçbir reaksiyon göstermemeniz herkesin şaşırtırken, sevgilinizde bir dekoder yok ki duygularınızı hemen anlasın. Sizi ne kadar iyi tanısa da kendinizi iyi ifade etmediğiniz sürece sizi anlayamaz. Boşuna trip atmış olursunuz.
 
Para ve Başak burcu: 
Sizin kazancınızla sevgilinizin kazancı denk olmayabilir. Fakat ondan daha çok kazanıyorsanız ve bu yüzden sevgilinizin üzerinde üstünlük kurmaya kalkıyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Güçlü kişilik özellikleriniz var, partnerinizi de güçlü kişilerden seçiyorsunuz. Sizden daha düşük bir seviyede olduğunu hissettiğiniz anda ise “patron benim” diyorsunuz. 
 
Eleştiri ve Başak burcu: 
Mükemmeliyetçiliğiniz kendini en çok konuşmalarınızda gösteriyor. İlişkilerinizde ise bu durum hep sorun yaratıyor. Çok aleni bir şekilde yapılan eleştiriler, espri yerine geçebilir belki ama siz öyle yapmıyorsunuz ki. Laf mı söylüyorsunuz, dövüyor musunuz belli değil. İnce laf dokundurmalarınız karşı tarafı şoka sokuyor, bir an ne dediğinizi tekrar düşünmek zorunda kalıyor. Pratik zekanızla sevgilinizin eksik olan taraflarını pat pat yüzüne vurmayın artık. Herkesin bir sabrı var.
 
TERAZİ
 
Çekiciliğini kullanmak ve Terazi burcu: 
İlk başlarda onu etkilemek için bu özelliğiniz işe yarar. Fakat zamanla karşı taraf bunu fark edecek ve sizden hızla uzaklaşacaktır. Yani fiziksel yakınlık bir yere kadar idare eder; sevgiliniz ruh eşi olduğunuzu hissetmek ister, paylaşımlarınızın daha fazla olmasını bekler. Sevmediğiniz biriyle zaten birlikte olmazsınız, ama ilişkinize biraz duygusallık katmanız önemli. Dokunmak kadar, hissetmek de önemli.
 
Ya ayrılırsak kaygısı ve Terazi burcu: 
Devamlı olumsuzu düşünen ve hayatı kendine dar eden biri ne kadar sağlıklı bir ilişki yürütebilir? Bu kaygıyla yaşamaktan kurtulmalısınız. Hadi diyelim kurtulamadınız o zaman sevgilinize belli etmeyin. Yoksa fazla kaygılı halinizden bıkıp, gerçekten sizi terk edebilir. İçten içe öyle yoğun duygular besliyorsunuz ki, tek sorun bunu sevgilinize kötü davranarak gösteriyorsunuz. 
 
Estetik kaygısı ve Terazi: 
Güzelliğe hak ettiği değeri vermeyi iyi biliyorsunuz. Peki, ama sizce görüntü her şey mi? İşte bu noktada yanılıyorsunuz. Bazen görmediğiniz o kadar değerli şeyler vardır ki… Gördüklerinizin yanında hiçbir anlamı yoktur. Herkes güzel veya çirkin değildir, ya da hayat bundan ibaret değildir. Sevgilinizi de dünya güzellik yarışmasından seçmiyorsunuz sonuçta. Hem kendinizi hem de partnerinizi mükemmel olma adı altında yoruyorsunuz. 
 
AKREP
 
Değiştirmeye çalışmak ve Akrep burcu: 
Bir insanı değiştirmeye çalışmak demiri bükmek kadar zordur. Hem zamanınızı boşa harcarsınız, hem de istediğinizi elde edemeyince siz üzülürsünüz. Madem sevgilinizi bu kadar çok değiştirmeye meraklısınız, o zaman toptan değiştirin. Hayalinizdeki kişiyi bulup onunla birlikte olun. Yanınızdaki kişiyi de boşuna oyalamayın. Aşığım diyorsanız da olduğu gibi kabul edin, yoksa hayal kırıklığı kapınızda…
 
İlişkiyi hayatın odağı haline getirmek ve Akrep burcu: 
Ondan başka hiç kimseyi ve hatta hiçbir şeyi düşünememek... Kusura bakmayın ama bu sizi, aptal âşık konumuna sokar. Bu rolü oynayabileceğimiz dönemi çoktan geçtik. Artık daha gerçekçi olmak gerekiyor, yoksa sevgiliniz elinizden uçup gider. Arkadaşlarınız olduğunu kabul edin, her saniyenizi sevgilinizle geçirmekten vazgeçin. O yokken de sizin bir hayatınız vardı.
 
Konuya sabitlenmek ve Akrep burcu:
Partnerinizin eski sevgilisini mi yoksa iş arkadaşını mı kafaya taktınız? Aklınıza bir şey takılmaya görsün, dünya ile iletişiminizi koparıyorsunuz. Sevgiliniz bunu fark ettiğinde zaten tehlike çanlarının kendisi aleyhine çaldığını anlayıp, mümkün olduğunca sizle iletişimi en aza indirgiyor. O kadar çok takılıyorsunuz ki, o konu haricinde hiçbir şeyle ilgilenemiyorsunuz. 
 
YAY
 
Sürekli kalp kırıp sürekli özür dilemek ve Yay burcu: 
Bunun kadar itici bir durum olamaz. Sürekli özür dilemek, karşınızdaki insanın aslında hiç bir zaman yaptığı hatadan dolayı pişman olmaması demektir. Yapıp edip sonra da bir “özür dilerim” ile herkesin gönlünü alamazsınız. Ayrıca bu özrü de hiç içten yapmıyorsunuz, o kadar duygusuzca söylüyorsunuz ki “özür diledim işte, sus artık” der gibi bir haliniz var. 
 
Sorumluluğu hep karşı tarafa yüklemek ve Yay burcu: 
İlişkide ben yoktur, biz vardır. Haliyle sevgilinin, yükü bölüşeni makuldür. Eğer tüm sorumluluğu sevgilinize yüklüyorsanız en sonunda sabrı taşacaktır ve sizi terk edecektir. Beraber düşünmeyi ve hareket etmeyi bilmelisiniz. Özgür Yaylar olarak, kendinizi aslında sınırlandırıyorsunuz ama farkında değilsiniz.  Adeta kurallar koymuşsunuz ruhunuza. Sevgiliniz hayatınızı elinizden çalmayacak merak etmeyin, yalnızca bir ilişki yaşadığınız ciddiyetine varın.
 
İfade zorluğu ve Yay burcu: 
Evet, en derinden hissetseniz de duygularınızdan asla bahsetmezsiniz. Sözcüklerin gücüne inanıyorsunuz öte yandan kuvvetli bir bağlılık oluşması sizi korkutuyor. Ya özgürlüğümü elimden alırsa, ya hayatım ondan ibaret olursa diye düşüncelere dalıp kara kara düşünüyorsunuz. Partnerinizi bu kadar seviyorsanız kaygılarınızı da yok edin ve ona anlatın ne kadar sevdiğinizi. Zamanla her şey istediğiniz gibi olacaktır.
 
OĞLAK
 
Gerçek olmayan hayaller kurmak ve Oğlak burcu: 
İlişkinin başlarında kendinizi kaptırmak ve “tamam ben aradığımı buldum” demek ne kadar mantıklı? Hayatınızın aşkının o olduğunu düşünmek; yapılan en büyük hatadır. Aşkınızı anında sizden uzaklaştıracaktır. Ağırdan almakta her zaman fayda var. Sevgiliniz de bir anda ne olduğunu anlayamayacak ve ona yüklediğiniz sorumluluk için strese girecektir. 
 
İnadım inat ve Oğlak burcu: 
“Bu ne inat be kardeşim” dedirten o halleriniz yok mu? Sevgiliniz size bir şey anlatana kadar, akla karayı seçiyor. Anlamak istemiyorsanız eğer kesinlikle dinlemiyorsunuz. Siz haklısınız, başkası ne derse desin. En çok yaptığınız hatalardan biri de eskiden yaşanan olayları tekrar tekrar gündeme getirmek. Sevgilinizin yüzüne geçmişi ne kadar çok çarparsanız o kadar sizden soğuyacaktır.  Konu kapandı dediğinizde maalesef konu gerçek anlamda kapanmıyor.
 
Aşırı alıngan tavırlar ve Oğlak burcu: 
Sevgiliniz sizin kötülüğünüzü istemiyor. Bunun farkında değilsiniz ve her söylediğinin altında başka bir mana arıyorsunuz. Hal böyle olunca sürekli alınganlık yapıyorsunuz. Sevgiliniz sizi hoş tutmak için çabalıyor fakat bir gün bu duruma katlanamayacaktır. Biraz rahat olun ve her şeye alınmayın.
 
KOVA
 
Güven ve Kova burcu: 
Herkesin yıllardır söylediği şey; bir insan güvenmediği biriyle ciddi bir beraberlik yaşayamaz. Siz bazen o kadar düşünmeden bir ilişkiye dalıveriyorsunuz ki sonradan da “neden böyle oldu?” diye hayıflanıp duruyorsunuz. Güvenmediğiniz, tam olarak tanımadığınız birini hayatınıza alırsanız zaman kaybedersiniz. Ama en önemlisi kendinize olan güveninizi de kaybedersiniz. 
 
Fazla rahat davranmak ve Kova burcu: 
Bu durum partnerinizin şüphelenmesine neden olur. Kafasında soru işaretleri oluşur. Onun asla gitmeyeceğini sanıp, ilişkiyi ciddiye almamak yapılabilecek en korkunç hatalardan biri. Unutmayın sizin terk etme ihtimaliniz kadar, terk edilme ihtimaliniz de var. Birbirinizi sınırlandırmak ya da sürekli iletişim halinde olmak zorunda değilsiniz. Ciddi paylaşımlardan bu kadar korkmayın. 
 
Tartışmalar ve Kova burcu: 
Sizinle girilen tartışmalar ne yazık ki hafif sıyrıklıklarla atlatılamıyor. Bu kadar sert konuşmalar, geri dönüşü olmayan yıkıntılara sebep olabilir. En çok yaptığınız hata ise en son söylenecek lafı, ilk başta söylemek. Sonrası malum, hır gür… Bazen alttan almak sizi güçsüz yapmaz, bu düşünceden de kurtulun.
 
BALIK
 
Duygu sömürüsü ve ağlamak Balık burcu: 
Asla kendinizi acındırarak sevgilinizden şefkat beklemeyin. Bu, çok yapay bir ilişki oluşturacaktır ve ilerleyen zamanlarda aranızın açılmasını sağlayacaktır. Kimi zaman geliyor ki ilişkiye zaman ayırmak size çok zor geliyor. Bunu sevgiliniz anlamasın diye de, kendinizi sürekli anlatma ve acındırma çabasına giriyorsunuz. İçiniz nasılsa, dışınız da öyle olsun. Rol yapmaya gerek yok. 
 
Her şeyim sensin imajı ve Balık burcu: 
Sevgilinize olan aşkınızı belli etmek kadar doğal bir şey olamaz. Tabi dengeyi iyi ayarlamak lazım… Karşınızdakine vazgeçilmez olduğu hissettirmek heyecanınızı azaltır ve ilişkiniz monotonlaşır. Oysa vazgeçilmez olduğunu hissettirmek yerine, sizi kaybetme ihtimalinin olduğunu hissettirmelisiniz. 
 
Ağır eleştiri ve Balık burcu: 
Aranızda büyük gerginlikler yaşanabilir ve aşkınız bu gerginliklerden başarıyla sıyrılabilir. Fakat unutmayın ki tartışırken söylediğiniz ağır laflar sevgilinizi kırıyor. Onunda gururu var ve sabır bir yere kadar. Aslında yumuşak huylu bir mizacınız var, buradaki sorun içinizde tutup tutup bir anda sinir krizi halinde karşınızdaki kişiye patlamanız. “Ne oluyor, niye bu kadar şeyi içinde tuttun ki?” diyebilir. Ama sizin ağır laflarınızdan sonra iş işten geçmiş olacak tabii, o başka… 
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Yazının Tüm Hakları Saklıdır 
Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...