Yükleniyor . . .

HANGİ GÜN SENİN İÇİN DAHA GÜÇLÜ?

Makale 10/01/2022

Hangi gün senin için daha güçlü?

Aslında gün gün yaşadıklarımıza tanık oluyoruz. Bazı günler bizim için daha kolay geçiyor bazıları ise bir diğerine göre ittirme gücü ile. Evet, aynen öyle “benim günüm, şanlı günüm, en sevdiğim gün” sözlerini hepimiz hayatımızın bir köşesinde söylemişizdir. Acaba gerçekten bizim için daha özel olan gün ya da günler var mı? Nedir bizi o günün sabahına daha zinde uyandıran şey ya da tam tersine huzursuz yapan… Günün sinerjisi mi yoksa yaşadıklarımız mı?  Her şeyin bir anlamı olduğu gibi kendi yüklerimizi o günlere mi mal ediyoruz? Her birini yedi farklı yol arkadaşı gibi düşünelim, hayat böylelikle daha rahat akar neden olmazsın ki!

Gökyüzünde yedi adet anahtar gezegen var.

Güneş, Ay ve diğer beş gezegen…Onların üzerimizde derin bir etkisi olduğundan haberiniz var mı? Üstelik bazılarının yoğunluğu bir diğerine göre daha kalıcı ve bir türlü gitmeyen misafir gibi. Gelelim haftanın yedi gününe. Sistem kendini o kadar ince ve güzel işlemiş ki gök kubbe hiçbir şeyin tesadüf olmadığını bize gösteriyor.Takvimler, döngüler ve Astroloji hep birlikte batı kültüründe şekil buldu. Dünyamız daha modern hale geldikçe, geleneksel Astroloji daha fazla kayıp verdi ve unutuldu. Şimdi biraz ikisini harmanlayalım.

Haftanın tüm günleri bize aslında bir ipucu verir. Tüm programlarımızı gün gün belirlemek ya da planlamak çok kolay olmasa da aslında gezegenler bizim için çalışıyor ve biz istediğimiz sürece nimetlerinden de faydalanabileceğimizi gösteriyor. Haftanın belirli bir günü başarılı olmak için şansıyla birlikte bize o hissi geçirebilir.

Gelin bakalım günler bize ne anlatıyor, nasıl yönlendiriyor.

Pazar Güneşi temsil eden gündür. Asil davranır, şefkat ve cömertlik yapacak kadar enerjiye sahiptir. O gün istediğin kadar iyi, istediğin kadar merhametli ve kendini şımartacak kadar doğal olabilirsin. Dinlenmek, keyifli saatleri kendine özel kılmanın tam yeridir. Güne miskin başlarken öğleden sonranı arkadaşlarının arasında parti organizasyonu yaparken bulabilirsin.

Pazartesi Ay’ı temsil eden gündür. Geleneksel olarak haftanın ilk gününü ve çalışmayı temsil eder. Karakteristik olarak harika bir gündür. İş ve sosyal etkileşim olarak ideal saatleri temsil eder. Öğlenden sonrası için aile ve arkadaşlar la yapılacak planlar her zaman sadık bir dost kıvamındadır. Ay,  hızlı bir değişimi temsil etmez, bu yüzden düzen ve toparlama için saygın bir işleyişi vardır.
 

Salı Marsın günüdür.  Ekstra özgüven ve enerji verir. Bir şeylere başlamak için ideal bir zamandır. Hedefleriniz konusunda iddialı ve inatçı olabilirsiniz.  Eğer önemli konularda fikir yürütecekseniz bu günü bekleyin! Hayatta olmanın keyfini, saçma çatışmaların gerçeklerden uzaklaşmak olduğunu, başarmak için henüz geç kalmadığınızı görürsünüz. İşveniz ve arzularınız akşam saatlerinde kendini ele verir.

Çarşamba iletişim gezegeni Merkür’ün adı ile anılır. Cıva gibi dimdik ve potansiyeli herkes için var olan bir günü temsil eder. Zihinsel çalışmalarda, gözlem yapmakta, eğitim-öğretimde, okuma ve yazma gibi konularda inanılmaz verimli olmanızı sağlar. Ayrıca her türlü iletişim; internet, telefon, e-posta ve kaliteli sosyal medya kullanıcısı olmak için bugünü seçebilirsiniz. Kendinizi olduğunuzda daha iyi ifade ederseniz ve her zamankinden daha ikna edici ve zeki olursunuz.
 

Perşembe Jüpiter günüdür.Gezegenlerin Kralı büyük işleri, sorumlulukları temsil eder. Mevki, ün sahibi insanları temsil eder. İnsan becerisini ve gücünü bu gün içinde çok iyi kullanırsınız. Olumlu bir bakış açısı verir.  Ekstra iyi şanslar getirir. Onay verme, satın alma, pazarlama gibi konularda başarılar getirir. Mütevazı, bütünlük içinde hareket etmek çok kolay olacaktır.  Uzmanlık gerektiren projelere bugün ağırlık vermeniz harika sonuçlar getirir.

Cuma Venüs gibi haftanın en çekici günüdür. Buna çok şaşmamalı, haftanın son çalışma günüdür. Artık hafta sonu çoğu kişi için çoktan başlamıştır. İnsanlar arasındaki kırışıklıkları düzeltmek için bol bol sosyal beceri geliştirebilirsiniz. İnsanlarla uyumun en idealize edilebileceği bir gündür. İnce, ince akşamüstü heyecanın artması haftayı kapatmanın etkisindendir. Keyifli bir hafta sonu için sabırsızlanırız. Romantizm, aşk, sevgi ve huzur için özel bir gündür.
 

Cumartesi Satürn tarafından yönetilir. Satürn malum bazı şeyleri gizli tutarken aynı zamanda ders vermeyi de ihmal etmez. Kontrol dışı ama pratik olmak için ideal bir gündür. Mutlu olmak için bugün çok nedeniniz vardır. Yavaşlamak, detaylarda boğulmamak, bazı işleri düzenlemek, derlemek için ideal bir gün olabilir.  İyi hissetmek ve kendinize kredi vermek isterseniz, bugünü kaliteli değerlendirebilirsiniz.
 

Aslında, doğduğunuz gün sizin için özeldir.

Çarşamba mı? O zaman gerçekten parlıyorsun!

Cuma?  Çok kıvrak bir zekân var demektir.

Hangi Gün Senin İçin Daha Güçlü?

 

20.06.2016

Tüm Hakları Saklıdır

Astrolog Zeynep Turan

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…