Yükleniyor . . .

HANGİ BURÇ NE İŞ YAPMALI?

HANGİ BURÇ NE İŞ YAPMALI?

“Sevdiğin bir işi meslek edinirsen, hayatında bir gün dahi çalışmış olmazsın.”  demiş Konfüçyus. Ne kadar da doğru bir laf; hele ki evde geçirdiğimiz sürenin, iş yerinde geçirdiğimiz süreden daha az olduğu gerçeğini biliyorken. Belki de bir insanın hayatındaki en önemli karar, meslek seçimidir. Hepimiz çalıştığımız alanda başarılı olmak istediğimiz gibi, özel hayatımızı da es geçmek istemeyiz. Bu dengeyi kurmak ne kadar zor olsa da, başaran başarıyor... Bizim neyimiz eksik demeden önce burcunuzu okuyun ve ne işe yatkın olduğunuz bilerek kariyer planlarınız yapın.
 
KOÇ
Koçlar günlük yaşamda olduğu kadar, iş yaşamında da rekabeti sever. Kaybetmeye tahammülleri olmayan öncü kişilikleriyle, kariyer konusunda ne kadar azimli olduklarını ispatlayan Koçlara, emir vermek çok yakışır desek yanlış olmaz.
Amaçları yaptıkları işte en üst seviyeye gelmektir. Ateş grubu Koç burçları her türlü mücadeleye açıktır. Öne atılmayı ve lider olmayı sevdikleri için ekseriyetle kendi işinin sahibi olmayı tercih eden Koç burçları, yapıcı ve üretkendirler. Rutin işler yerine, aktivitesi çok olan işlerde başarılı olma şansları daha yüksektir.
Mars’ın tutkulu ve savaşçı insanları için aynı zamanda bedensel aktivite gerektiren işler de uygundur. Özellikle bireysel spor dalları tam onlara göredir. İçinden gelen öfke ve çatışma arzusu sebebiyle dövüş sporlarına da meyillidirler. Önce kendisini sonra diğer çalışanları kolayca motive eder, çalışma ortamında aranılan tipler olurlar. 
Yaptığı işin karşılığında övgü almak, onun için maddi kazançtan daha önemlidir. Beğenilme isteği iş hayatında da kendini gösterir. Hiç bir Koç, çalışmak varken evde oturmayı istemez. Aktif ve seyahat içeren işler onları daha çok motive eder. Çalışmak, onlar için bir nevi yaşam kaynağı gibidir.
Koç burcunun çalışma ortamı, kendi kişiliğini yansıtır. Oldukça renkli, hareketli ve dikkat çekici bir ortamda çalışmayı tercih eder. Aceleci yapıları ve yaptıkları işe bir şevkle başlayıp aynı enerjiyle işin sonunu getirememeleri çalışma hayatındaki kusurları olarak görülebilir.
Sayısal Zeka; Hızlı düşünüp, yeni düşüncelere açık olan Koçlar, hız gerektiren işlerde başarılıdır.
Başarılı olabileceği alanlar; spor dalları, araştırmacılık, siyaset, medya, mühendislik, teknisyenlik, müdürlük. Eğer otoriteye uymaya alışırsa askerlik, polislik gibi silah taşıyacağı ve haksızlıkla mücadele edebileceği mesleklerde de oldukça başarılı olurlar. 
 
BOĞA
Boğa burçları iş ortamında oldukça uyumlu insanlardır. Onlardan nefret etmek neredeyse imkânsızdır. Çünkü iyi iş çıkarmak için, öncelikle kendi huzurunu, sonrasında çevresindekilerin huzurunu sağlamaya çalışır. Verimli bir çalışma ortamı yaratmak için ellerinden geleni yaparlar.
Hayata dair somut hedefleri olan Boğa burçlarının estetik ve güzellik duyguları çok güçlüdür. Sanatsal alanda başarılı olabilecekleri gibi kullanışlı ve zevkli ürünler tasarlayabilecek zihinsel kapasiteye sahiptirler. 
Sabit bir burç olarak müthiş bir dayanıklılık ve inatla çalışan Boğalar, risk gerektirmeyen işlere daha çok yönelirler. Girişimci ve maceracı olmaktansa koruyucu ve geliştiricidir. İşinin başarısının kazandığı para ile doğru orantılı olduğunu düşünürler. Ne kadar çok para kazanırsa, o kadar çok başarılıdır. Yani para kazanmak, iş yaşamlarında ilk koşullarıdır. Özellikle finansal alanlarda başarısız olmaları neredeyse imkânsızdır.
Boğa burcu görsel zevke önem verir. Bu nedenle çalışma ortamında, masasında şık bir dizayn görmek ister. Ne kadar şık ve göz alıcı bir çalışma ortamı varsa, o kadar motive olur. 
Çalışma konusunda kusurları nedir dersek, işe başlayış süreçlerini örnek verebiliriz. Boğa burçları, bir işe başladılar mı en güzel haliyle teslim ederler, fakat onlar için işe başlamak en zor kısımdır. İlk adımı atmak konusunda, nereden başlamaları gerektiği konusunda zaman zaman tereddütte düşebilirler.
Müzik Zekası; Ritim, nota , ses tonu, melodi gibi müziksel olaylara çok yatkın olan Boğaların sesleri oldukça güzeldir. Onlar, yavaş ama sindirerek öğrenirler.
Başarılı olabileceği alanlar; banka, finans, borsa, mimarlık, dekoratörlük, emlakçılık, alım-satım, inşaat, müzisyenlik. Ayrıca Boğalar kuyumculuk, mücevher işleri, saatçilik, heykeltıraş, mimarlık, dekoratörlük, çiftçilik gibi sabır ve sorumluluk isteyen işlerde oldukça başarılı olacaktırlar.  
 
İKİZLER
Akılcı ve problem çözme becerisine sahip İkizler burcunun en göze çarpan özelliği iletişim kabiliyetidir. Bu özelliğiyle sosyal olaylarda ve organizasyonlarda önemli bir rol oynarlar. Bu burcun insanları sosyallik ve çevre konusunda oldukça aktif ve yeteneklidirler. İkizler için en iyi iş nedir dersek; proje hazırlamak, firmalarla konuşup iş almak yani ara bulucu rolünü üstlenmek diyebiliriz. Kiminle nasıl konuşacağını çok iyi bilen İkizler burcu, karşısındakini sözleriyle etkisi altına alır.
Masa başı, bilgisayar işi yapmaktansa insanlarla konuşabildiği, sosyal ortamlardaki işler onun daha başarılı olmasını sağlar. Lider olmak gibi bir dertleri yoktur, fakat herkes gibi yaptığı işte iyi olmayı arzular. Çalışma ortamında yeni projeler ve fikirler ortaya atan genellikle odur.
İkizler burcunun çalışma ortamında olmazsa olmazı; kitaplar, dergiler ve gazetelerdir. Okumak, araştırmak ve öğrenmek İkizler ’in ruhunu besler. Bu nedenle ofisinde özenle raflara dizilmiş kitaplar, dergiler görmek doğaldır. Her şeyi bir anda yapıp bitirme istekleri onları sabırsız yapar. 
Uzun değil, kısa vadeli işler onları heyecanlandırır. Çabuk sıkılan yapıları, bir işte uzun süre çalışmalarına izin vermeyebilir. Adapte olma konusunda sıkıntı yaşamazlar fakat yıllarca aynı işi yapmak onlar için rutindir. Bu özellikleri iş hayatlarındaki en büyük sorundur. 
Sosyal Zeka; Son derece kıvrak, öğrenmeye açık, çok hızlı konuşup, hızlı hareket edebilen İkizler burçları, sosyal zekalarını kullanmaya meyilli insanlardır.
Başarılı olabileceği alanlar; gazetecilik, editörlük, sosyal medya uzmanlığı, ticaret, halkla ilişkiler, psikoloji, sanat, basın, spikerlik, pazarlama, menajerlik, ajans işleri, organizasyon, gösteri dünyası bu burçların kendilerini gösterebilecekleri en uygun alanlardır. Ayrıca gençlere uyum sağlamakta zorlanmayacakları için öğretmenlik mesleğini de en iyi şekilde icra ederler. Masa başı ve tekdüze işler ise bu burcun insanlarına göre değildir.
 
YENGEÇ
Yengeç burcunun narin ve düşünceli yapısı her alanda olduğu gibi kariyer alanında da etkilidir. Sosyal çevrede insan ilişkileri oldukça gelişmiş olan Yengeç burçları, müşteriyle ilişkilerde çok başarılı olabilirler. 
Eğer yönetici pozisyonunda ise dominant, sert bir patron rolünü üstlenmez. Mantığından çok, içindeki sesi dinler. Bu sebeple duygusal motivasyonu önemlidir. Her ne kadar istemese de, eğer duygusal açıdan mutsuzsa bu durumu işine yansıtır. Sevdiklerine düşkün yapısı sebebiyle aile şirketinde çalışmaktan ya da yakın arkadaşları ile birlikte işler yapmaktan keyif alır.
Güvenmediği hiçbir işi yapmak istemez. Sezgilerini iyi kullanan Yengeç, plan ve projelerin gidişatı ve sonuçları hakkında isabetli yorumlar yapar. Benimseyici ruhu, işini daha güzel yapmasını sağlar. Maddi çıkarlar uğruna savaşmak yerine, kendisi için çalışmayı tercih eder. Aşırı lider ruhlu yönetici kimliği baskın olmasa da, yaptığı işi en iyi şekilde yapmak ister.
Yengeç’in çalışma masasının vazgeçilmez parçası ona güzel anları hatırlatan, sevdikleri insanlarla çekilmiş fotoğraflardır. Çalışırken güç toplamak adına o fotoğraflara bakmak, Yengeç burcuna enerji verir. Eğer birine bağlı çalıyorsa, işle ilgili fikirlerini açıkça söyleyememeleri; yöneticilik pozisyonunda ise de, risk ve bireysel kararlar almaktan çekinmeleri olumsuz özellikleridir. 
Sözel Zeka; Sözel zekaya sahip kişiler duygularıyla düşüncelerini sözlerle anlatmayı severler. Yengeçlerin de duygu yüklü, kolay etkilenen bir zihni vardır. Geçmişte yaşananlar onu sürekli meşgul edebilir. Hafızası güçlüdür. Yetenekli bir öykü anlatıcısı olabilir ve kalemleri kuvvetlidir. 
Başarılı olabileceği alanlar; Karşılarındaki insana samimi ve içten bir yakınlık gösteren bu burcun insanları özellikle aşçılık, lokanta işletmeciliği, hemşirelik, hasta bakıcılığı, otelcilik, turizm gibi hizmet işlerinde oldukça başarılı olurlar. Sezgisel yetenekleri kuvvetli olduğu için birçok şair, tiyatrocu, sinema sanatçısı, yazar bu burcun insanlarından çıkar. 
 
ASLAN
Aslan burcu yaptığı işin merkezinde olmayı ve yönetmeyi çok sever. Liderlik özelliği, grup çalışmalarında başı çekmesine neden olur. Olayları çabuk kavrar. Hırsları ona çalışkan sıfatını kazandırır. Başarıya giden yolda risk almaktan çekinmez. Yapacağı iş için gerekli olan tüm eğitimleri almak ister. Bu burcun insanları özel sektörde, insanlar tarafından saygı duyulan işleri seçmeye özen gösterirler. 
Çoğu zaman işini, özel hayatından önde tutan Aslanlar, başarısız olmayı ve hata yapmayı kendine yakıştıramaz. Etrafında kendisi gibi hırsla ve istekle çalışan insanlar görmek ister. Bu, onu motive eder. Her ne kadar disiplinli ve ciddi tavrı onu uzak biri gibi gösterse de adaletli ve verici yapısı, iş arkadaşları ve çalışanları tarafından sevilmesini sağlar. Sürekli iş değiştirmek yerine başladığı işte uzun yıllar çalışmak ve sağlam bir yer edinmek ister. İşini severek yapmanın ilk şart olduğunu düşünse de, lüks hayatı için çok para kazanmak gerektiğini de savunur. 
Aslan burcu, başarılarını sergilemekten çekinmez. Bu nedenle onun çalışma ortamında, elde ettiği başarıları anlatan sertifikalar, ödüller görmek mümkündür. Süslü ve dolu bir çalışma ortamında kendini rahat hisseder.
İş hayatıyla ilgili olarak olumsuz eleştiriler, genellikle çalıştığı insanlar tarafından değil özel hayatındakiler tarafından gelir. Çünkü kimi zaman kariyeri, sevdiği kişinin bile önüne geçebilir. Fakat aradaki dengeyi sağlamayı da iyi bilir.
Sosyal Zeka; Liderlik özelliğine sahip Aslanlar, insanları çok iyi okuyabildikleri gibi organize etme becerileri de son derece yüksektir.
Başarılı olabileceği alanlar; Kalabalıklarda kendini göstermeyi, odak noktası olmayı oldukça seven Aslanların belki de en başarılı olacakları alanlar sinema, tiyatro, sahne sanatları, yönetmenlik ve yaratıcılık gerektiren işlerdir. Eğlence sektörü, borsa, bankacılık ve finans, spor, ticaret, kurul başkanlığı, direktörlük, işletmecilik, yöneticilik gibi iş alanları da onlar için oldukça uygundur.
 
BAŞAK
Başak burcunun mükemmeliyetçi, eleştirel ve detaycı kişiliği onu kariyer alanında kusursuz yapar. Kimsenin göremediği detayları görerek, işine farklı boyutlar ve yeni bakış açıları kazandırır. Bireyleri incelemeyi ve analiz etmeyi sever. Bu sebeple konusu “insan” olan işlerde genellikle başarılı olurlar. 
Başak burcu aynı zamanda pratiktir, hızlı düşünür. Çıkmaza girdiğinde hemen bir çözüm üretir. Çalışma ortamında sunduğu çözümler ile ön plana çıkar. Gerçekçidir, yani somut bir şeyler görmeden varsayımlar üzerine iş yapmak istemez. Gelecek ve ilerleme görmediği hiçbir işe başlamaz. Aldığı sorumlulukları yerine getirmek için çabalar. Çünkü aldığı işi sorumlu olduğu kişilerden çok, kendine görev edinir.
Herhangi bir başarısızlık motivasyonunun düşmesine sebep olur, fakat bu olumsuz durumun, işini etkileyeceğini bilir ve kısa sürede tekrar işine odaklanır. İş hayatında karşılıklı samimiyet ve güvene önem verir. Eğer bir iş arkadaşının yanlışını, yalanını görürse kesinlikle affetmez ve ilişkisini keser.
Başak burcu düzene âşıktır. Dağınıklığa tahammülü yoktur. Bu sebeple ofisi ve masası her zaman topludur. Aksi takdir de o ortamda kendini rahat hissedemez ve çalışamaz. Risk ve maddi kayıptan uzak durdukları için pek girişimci sayılmamaları, çalışma hayatı için olumsuz olarak görülen tek özellikleridir. Ayrıca, detayların içinde kayboldukları da görülebilir.
Sayısal Zeka; Olaylar arasında bağlantı kurmaya ve kafalarını bir olaya yormaya meraklı olan Başaklar, son derece dikkatli ve kılı kırk yaran bir zekaya sahiptir.
Başarılı olabileceği alanlar; Muhasebe, sağlık, bakım, kuaför, eleştirmen, komedyen, gözlemcilik, moda, tarih. Ayrıca mantık çerçevesinde kararlar veren Başaklar; akıl hocalığı, psikolog, yaşam koçu gibi iş alanlarında da başarılı olurlar. 
 
TERAZİ
Nazik, kibar ve uzlaşmacı Teraziler, iş hayatında da onları strese sokmayacak işlerde çalışmayı tercih ederler. Hayatın her alanında olduğu gibi kariyerinde de tek yönlü değil, çok taraflı düşünür. Bu sebeple karar vermesi gereken durumlarda zorlandığını söyleyebiliriz. Aklına koyduğunu yapmaktaki ısrarı, onu çalışma ortamında başarılı yapan en büyük nedendir.
Terazi, sosyal alanda başarılıdır. Bu nedenle insanları ikna etmek konusunda sıkıntı çekmez. Sunum yapması gerektiğinde adeta dinleyicileri etkisi altına alır. Liderlik etmeyi sever fakat lider olmak gibi bir hırsı da yoktur. Hayatını sürdürebilmek için çalışması gerektiğinin bilincindedir. Çok zengin olmak uğruna riskler almaz. Fakat yaptığı iş karşısında takdir edilmeyi ister. Beğenildiğini hissetmediği zamanlarda, bu durum performansını kötü etkileyebilir.
Tartışma ortamlarından hızla uzaklaşan birini görürseniz bilin ki o, Terazidir. Fikrini söylemekten çekinmez, fakat çalışma arkadaşlarının tartışmalarına kendini dâhil etmek istemez. Hep öne çıkmak istekleri ve grup çalışmalarında sürekli kendini gösterme çabaları belki olumsuz özellikleri olarak görülebilir. Kriz yönetiminde başarılı olan bu burcun insanı, meraklı yapılarından ötürü popüler sektörlere yönelir. 
Terazi'nin çalışma ortamında ilginç tasarımlı objelere rastlamak mümkündür. Uyum ve sakin çalışma ortamı Terazi'nin ihtiyacı olan temel şartlardandır. Estetik güzelliğe sahip değişik eşyalar, masasından eksik olmaz. 
Müzik Zekası; Müzikle beraber çalıştıklarında daha verimli olan Terazilerin, estetik açıdan gelişmiş bir zihni vardır. Müziksel olayları hemen fark ederler ve melodileri hemen ezberleyebilirler. 
Başarılı olabileceği alanlar; Moda ve tekstil alanları, estetisyenlik, sanat, müzik, kozmetik sanayi onlar için ideal alanlardır. Ayrıca dokumacılık, satış danışmanlığı, tanıtım, reklamcılık, danışmanlık, organizatörlük de onlar için oldukça uygundur. 
 
AKREP
Akrep burcu kuvvetli bir iradeye sahiptir. Gerçekçi ve analitik düşünen yapısı, iş yaşamında ön plana çıkar. Genellikle sakin tavrı zor durumların üstesinden gelmesini kolaylaştırır. Bazı Akrepler çok çalışkan olurken, diğerleri tam tersine çalışmaktan hoşlanmazlar. Fakat hemen hemen hepsi, iyi bir mücadele ruha sahiptir. Amacına odaklandığında gözü başka bir şey görmez. 
Akrep, sevmediği işi yapmaktansa çalışmamayı tercih eder. Sevdiği işi yapmak, Akrep burcunun ilk şartıdır. Yoksa ne işinden, ne de hayattan keyif alabilir. En büyük sorunu şüphe ve güvensizliktir. İş hayatında beraber çalıştığı kişilere güvenmekte zorlanır. Bu sebeple ikilemde kaldığı zamanlar çoktur. Akrep burcu sinirlendiğinde öfkesini kontrol etmekte zorlanır. Bu nedenle insanlar iş ortamında onunla tartışmak kaçınır. 
“Kaybetmek” Akrep’in kitabında yoktur. Kaybetmekten asla hoşlanmaz. Sınırları zorlamak, herkesin aklına gelmeyeni yapmak ve orijinal olmak Akrep burcunun işidir. Duygularını işlerine yansıtmazlar ve profesyonelliğe önem verirler. Gizemli ve mistik olan her şeye ilgisi olan Akrepler bu merakları nedeniyle özellikle metafizik konulara yönelim gösterirler. Astroloji, parapsikoloji, hipnoz gibi alanlar Akrep’in yeteneklerini sergilemesine uygundur. 
Akrep burcunun ofisi genellikle alışılmışın dışındadır. Hayranlık uyandırır. Çok düzenli olmayı fazla önemsemez. Loş ortamda çalışmak ona keyif verir. Sessiz ve hırslı yapısı, çalışma hayatında yeteri kadar iş arkadaşı edinmemesine ve insanların ona şüpheyle yaklaşmasına sebep olur.
Görsel Zeka; Görsel zekaya sahip olan Akrepler, duyduklarını akılda tutmaz, aksine gördüklerini akıllarında tutarlar. Öğrenme tercihleri film veya slayt şeklindedir. 
Başarılı olabileceği alanlar; Genel olarak bütün tıp alanları onlara uygundur. Ayrıca dedektiflik, gizli bilimler, adli ve idari işler, politika, grafikerlik de ilgi gösterdikleri alanlardır. 
 
YAY
Yay burcu, yapacağı işe çok iyi odaklanmalıdır. Aksi takdirde işini başarıyla yapması zorlaşır. Entelektüel Yayların doğal ilgi alanları; felsefe, inanç ve bilgeliktir. Her alanda araştırma yapan, özellikle dünyadaki gelişmeleri takip eden bu burcun insanı özgürlüğüne düşkün olduğu için masa başı işlerden pek hazzetmez. Yay; iyi bir gezgin, neşeli ve yaratıcı bir öğretmen, doğa tutkunu bir maceraperest, başarılı bir diplomattır.
İş değişikliği yaşadığında adaptasyon sorunu yaşamaz, kolay alışır. Ses tonunu nasıl kullanacağını bilir ve bu durum iş hayatında ona artı puan kazandırır. Çalışma ortamında da özgürlüğü, verimli olması için gereklidir. İş ortamında disiplinli ve sözüne sadık olunmasına önem verir. Bu özellikleri göremediği ortamlarda sinirlenebilir ve sözünü esirgemez. Hatta kimi zaman bu duruma hiç dayanamaz ve işi bile bırakabilir.
Yay burcu, masa başı işlerden pek hoşlanmaz. Bilgisayar başında akşama kadar oturmak ona sıkıcı gelir. Rutinlik, motivasyonunu düşürür. İçinde seyahat olan iş alanlarında çalışmaktan keyif alır. 
İkna kabiliyeti, adaptasyon kolaylığı ve enerjik yapısı onu bir adım yukarı taşır. Şanslıdır ve bu yüzden risk almaktan çekinmez. Hedefi, yaptığı işte üst seviyelere çıkmaktır. Yerinde saymaktan hoşlanmaz. Emir almak yerine, emir vermeyi sever. Takım çalışmalarında öne çıkar. 
Yay burcunun seyahat ve hareket halinde olunan işlerde daha aktif rol alabileceğini belirttik fakat ofis ortamında oturup çalışması gerekiyorsa eğer o ortamı renkli ve eğlenceli hale getirmesini bilir. Aceleci karakteri nedeniyle, uzun süreli projeler de yeterli verimi sağlayamaması, çalışma hayatında olumsuz olarak görülebilecek bir yanıdır.
Bedensel Zeka; Dikkati genelde dağınık ve bir şeye konsantre olmakta zorlanan Yaylar, beden dillerini çok iyi kullanırlar. Bu beden dilleri koşma, zıplama, mimik ve jestlerden ibarettir.  
Başarılı olabileceği alanlar; Satış, pazarlama, reklam alanları. Spor, spikerlik, sunuculuk, öğretim görevlisi, yazarlık, basın ve yayın, siyaset.
 
OĞLAK
Oğlak burcu insanı sorumluluk almaktan kaçmaz. Üretmekten ve yaratıcı fikirleriyle beğeni toplamaktan hoşlanır. Bu nedenle sorumluluğu büyük işler, onu mıknatıs gibi kendine çeker. Sağlam bir değer yargısına sahip, otoriter, disiplinli ve inatçı Oğlak burçları hedeflerine odaklandıktan sonra karşılarına çıkan engellere aldırmadan azimle çalışırlar. Girişimci ve sessiz bir liderdir. Personel yönetimi alanında oldukça iyidir.
Ortak çalışmalardan çok, kendi başına çalışmayı sever. Sabır ve dayanıklılık onu betimler. İş hayatında en ufak hataya izin vermek istemez. Çalışırken, çok konuşmaktan ya da işini aksatmaktan hoşlanmaz. Sessiz ve sakin bir şekilde basamakları tırmanır. Hedefi en yüksekteki koltuğa oturmaktır. 
Oğlak burcuna göre iyi bir kariyer, iyi bir yaşam standardına sahip olmak demektir. Kazandığı para, onun başarısının seviyesini gösterir. Planlama yapmak ve strateji belirlemek konusunda, Oğlak burcundan daha usta birini bulmak zordur.
Oğlak, çalışma ortamında gereksiz kalabalık istemez. Onun işini hızlandıran, pratik ve kullanışlı bir ofise sahip olmak en büyük isteğidir. Fazla renkli değil, daha sade renklerle donatılmış ofis ihtiyacında olur. Aşırıya kaçan otoriter tavrı ve ciddiyeti, çalıştığı ortamda soğuk bir havaya sebep olabilir.
Doğal Zeka; Liderlik özelliklerine ve organizasyon becerisine göre sosyal zekası gelişmiş olan Oğlakların çevre, doğa olayları ve ekolojik faktörleri duyarlı olmaları; hayvan beslemeyi ,doğayı, toprağı çok sevmeleri doğal zekasının da oldukça geliştiğini gösteriyor.
Başarılı olabileceği alanlar; Ekonomi, koordinatör, denetleme, inşaat, mühendislik, iş adamı/kadını, kimya, astronomi, tıp profesörlüğü. Ayrıca tamircilik, terzilik, marangozluk gibi sabır ve beceri gerektiren alanlarda da başarılı olmaları mümkündür. 
 
KOVA
Kova burcu iç huzuruna önem verir. Maddi kazançtan çok, zevki için çalışmayı tercih eder. Çalışırken aynı zamanda kendini eğitmek, kendine bir şeyler katmak ister. Onun için öğrenmenin sınırı yoktur. Sosyal ortamlarda çalışmak tercihidir. Seyahat yapması gereken işlerde adaptasyon sorunu yaşamaz. Zihni her zaman mücadeleye hazırdır. 
Ne kadar kazandığı önemli değil; eğer iyi bir planlama yapmazsa, bütçe kontrolü konusunda sıkıntı yaşar. Yaptığı işe inancı varsa, sonuna kadar işini savunur ve kendisinden öte şirketinin menfaatleri için çalışır. İnsan ilişkileri konusunda başarılıdır. Yani toplum önünde konuşmaktan, seminer vermekten çekinmez. Diyaloglar üzerinden yapılan işlerde, çok başarılı olacağını söyleyebiliriz. 
Bağımsız kişilikleri, özgürlüğe düşkünlükleri ve özgün zekasıyla Kova burçları, insanlık için en ideali bulmayı amaçlar. Genellikle geleceği değiştiren buluşlarda, bilim alanındaki gelişmelerde bu burcun insanları öncülük yapar. Kova, her zaman ileriyi düşünür ve bu nedenle işinde yenilikçidir. Hiç kimsenin aklına gelmeyen yöntemler üretir ve bir adım öne çıkar.
Kova burcunun çalışma ortamı teknolojik bir müze gibidir. Modern mobilyalarla döşenmiş ortamda her renk bulunabilir. Renkli ortam, Kova burcunun içindeki karmaşayı yansıtır. Kalabalık çalışma ortamlarını sever. Eğer tek başına çalıştığı bir oda varsa, masası genellikle dağınıktır. 
Disiplinden yoksun olduğunu söyleyemeyiz, ama işe geç kalma konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Ofise erkenden geldiği pek görülmez. Ya geç kalır ya da son dakika insanıdır.
Sayısal Zeka; Bilimsel bir zekaya ve kuvvetli sezgilere sahip olan Kovalar,  bir konu hakkında "neden" kelimesini sürekli kullanırlar ve genellikle çok soru sorarlar.
Başarılı olabileceği alanlar; Bilim, bilişim, araştırma, organizasyon, spor, doktor, havacılık, astroloji, fotoğrafçılık, psikolog, konuşmacı, elektronik.
 
BALIK
Balık burcunun kendine özel bir iç dünyası vardır. Her ne kadar aşırı hırsları olmasa da çalışmak gerektiğini bilir ve çalışmanın insanı motive ettiğini düşünür. Aslında onu kendi hayal dünyasına bıraktığınızda, çalışmak yerine daha manevi işlerin peşinden gitmeyi tercih eder. 
Yardımsever kişiliği, iş ortamında sevilmesini sağlar. Balık burcu uyumludur ve bir işe adapte olması fazla zaman almaz. Farkında olmadan, kolayca öğrenir. Yaratıcılık ve yardımseverlik gerektiren konular, Balık burcunu başarıya götürür. Her ne kadar hayatının işten ve çalışmaktan ibaret olmadığını düşünse de hayalleri çoktur ve bu hayalleri gerçekleştirmek için çalışması gerektiğini bilir. 
Rahat ve iyi çalışabilmesi için sıcak ve samimi bir ortama ihtiyaç duyar. İnsanlara karşı anlayışlı oluşu, onu iş yaşantısında “zor insan” olmaktan kurtarır.
Balık burcunun çalışma ortamı hayal dünyasını destekleyen türden olmalıdır. Ufak süsler, tablolar, ortamın sıcak olmasını sağlayan her türlü obje onu mutlu eder. Yumuşak renklerin hakimiyetiyle ofisinde adeta evinin konforunu yaşamak onun başarılı olmasında büyük etkendir. 
Riski sevmeyen yapıları ve iş bitirici olmamaları çalıştığı insanların hoşuna gitmeyebilir. Her öneriye “olur” diyen tavırları, kendi fikirlerini karşı tarafa aktaramamalarına sebep olur.
İçsel Zeka; Hassas ve edilgen bir zekaya sahip olan Balıklar, bir şeyi düşünürken kendi duyguları ve istekleriyle bağdaştırırlar.  
Başarılı olabileceği alanlar; Romantik, hayal dünyaları geniş Balık burçları iş hayatında yaratıcı hayal güçlerini kullanırlarsa oldukça başarılı olurlar. Tasarımcılık, reklamcılık, resim, edebiyat, moda, bale ve tüm sahne sanatları onlar için biçilmiş kaftandır. Ayrıca psikoloji, yardım dernekleri, hemşirelik, veterinerlik gibi alanlarda da çalışabilirler. 
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Yazının Tüm Hakları Saklıdır 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...