Yükleniyor . . .

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI (5-11 AĞUSTOS 2013)

Makale 01/01/2013

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI (5-11 AĞUSTOS 2013)

                                                         
Güneş, Aslan burcunda etkisini sürdürmeye devam ederken; hafta içerisinde Yeni Ay, yeni başlangıçlara zemin hazırlayan, olumlu gelişmelere açık bir hareketle Aslan burcunda gerçekleşiyor. Öte yandan Merkür’ün de Aslan burcuna geçişi de, gerçek anlamda bu hafta tam bir “Aslan” etkisi altında olduğumuzu gösteriyor. Ateş grubunun sabit nitelikli çocuğunun karakteristik özellikleri, olaylar ve her biri farklı karakterden oluşan bizler üzerinde belki de hiç alışık olmadığımız etkiler bırakıp, bizi farklı ruh hallerine sokarken, olaylar üzerinde olumlu etkiler yaratıyor. Ay'ın bu haftaki geçişleri nispeten daha sevindirici ve yapıcı niteliğe sahip demek doğru olur. 
Baskın bir hafta bizi beklerken geçtiğimiz haftalarda gerçekleşmiş Dolunay'ın melankolik etkilerinden kurtuluyoruz.
 
Pazartesi; Öğle saatlerine Ay, Yengeç burcunu terk etmeye hazırlanırken, korumacı fakat bir o kadar da naif kırılganlığımızı bir kenara bırakıyoruz. Ay'ın geçişiyle Aslan'ın kendinden emin, gösterişli adeta parıltılı dünyası yaşamlarımıza konuk oluyor. Duygularımızı daha tiyatral bir dramatiklikle yaşarken, baş aktör biziz. Yeni Ay, gerçekleşmeden atılımlarda bulunmak için doğru bir zaman değil. Geçmiş olayları değerlendirme peşinde olmak bize daha iyi gelecek.
 
Salı: Haftanın kilit noktasını oluşturan, yeni başlangıçların habercisi 8. Yeni Ay, Aslan burcunda saat 23.51’de gerçekleşiyor! Güzel günlerin kapıda olduğunu vurgularken, bireysel girişimlerimiz kendini daha çok gösteriyor! Yeni Ay bize neler sağlıyor kısaca göz atalım;
 
-Aşk yaşamınızda daha yapıcı davranarak güçlendirme olanağını size veriyor. Aslan'ın romantik yanı, gücüyle birleşince neler oluyormuş siz de görün.
-Atılımlarda bulunmak için harika bir zaman! Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz, neden olmasın?
-Aslan burcunu bir düşünecek olursak eğer; mağrur, bağışlayıcı, cömert, enerjik, şefkatli… Şimdi bu özelliklerin kendi karakterinizle nasıl uyumlu hale getirebileceğinizi düşünün. Yeni Ay’ ı en doğru şekilde değerlendiren siz olun.
-Aktif Aslan, yaşamımızda birçok değişiklik yapmak için gereken enerjiyi bize veriyor. Yeni Ay, döngüsü devam edene kadar etkisi hissedilebilecek bir enerji. Plan yapmak ve uygulamaya geçmek için harika bir süreçtesiniz. Bu hızlı ilerleyen döngü, meyvelerini de hızlıca toplayabileceğiniz kadar verimli aslında. Tek yapmanız gereken, yaratıcılığınızı iyi noktalarda kullanmak. Özgüveniniz hiç olmadığı kadar size destek oluyor! Hislerinizi ortaya koyarken beklediğinizi alamama endişesinin aynı zamanda kendini gösterebileceğini de hatırlatayım! Duygularınız konusunda daha çekingen olabilirsiniz.
 
Çarşamba; Jüpiter- Pluton açısının etkisiyle uyandığımız bir gün. Bu haftanın iyimser havasına biraz muzurluk katan türden. Hırslarımıza yenik düşerken, hedeflerimizi yüksek tutmanın daha iyi olacağı yönündeki fikirlerin aldatıcı etkisi, kendini çok belirgin bir şekilde gösterebilir. İlgi alanlarımız genişleyebilir, isteklerimiz artabilir, farklı aktivitelere de katılım gösterebiliriz. Kısacası kendimize atfettiğimiz önem ve güç daha bencilce artarken, değerlerimiz ve genel tavrımız konusunda çöküşler yaşayabiliriz. Başkalarını dar görüşlülükle suçlarken, aynı durumun içerisinde olduğunuzu siz de fark edebilirsiniz. 
 
Kendi değerlerimizi başkalarına kabul ettirme isteğinden, nispeten daha fazla kaçınmamız gereken bir dönem. Adımlarımızı daha küçük atmak hepimizin için daha avantajlı olacak, çünkü içi boş bir özgüvenin içerisinde yuvarlanıp durduğunuzu fark etmek uzun süremeyecek. Detayları göz ardı edip, durumu yüzeysel şartlarda değerlendirerek hareket etmekten de bilhassa kaçınmalısınız. 
 
Perşembe; Çarşamba günü gerçekleşen Jüpiter- Pluton karşıt açısını destekler nitelikte; hal böyle olunca, konuşmalar daha açık ve sert olabilir. Merkür’ün Aslan burcuna geçişi sabah saatlerinde gerçekleşiyor. Kendimize olan güvenimiz artarken, hedeflerimiz ciddi anlamda önem kazanıyor. Ayrıntılar ise gözümüze daha önemsiz gözükebilir. Kendimizi daha iyi ifade ediyoruz, yaşamın getirileri dramatik birer hikâyelendirmeyle anlatıma kavuşuyor. E haliyle ikna edici yanımız güç kazanırken, inandırıcılıktan uzak gözüksek de bu konuda daha etkiliyiz. Kimin ne söylediğinden de bir haberiz! Özellikle, bayramın insanları bir araya getiren manidar hatırı için oldukça güzel bu açı; Aslan, Kova, İkizler, Yay, Akrep, Koç burçlarını etkiliyor.
 
Cuma; Perşembe günü geç saatlerde Başak burcuna geçiş yapan Ay ile haftanın geneline oranla abartılardan uzak, işlerini yola koyma doğrultusunda hareket ederken; planlarımızı ve düşüncelerimizi yeniden gözden geçirebiliriz. Detaylar ise yeniden önem kazanıyor. Boğa, Başak ve Balık burçları ayın bu konumundan daha çok etkilenebilir…
 
Venüs- Satürn 45’liği ise ilişkilerimize mesafe sokan bir açı... Ay'ın Başak burcunda olmasının da etkisiyle finansal konularda daha tedbirliyiz. İlişkilerimizde ise daha mesafeli, bağ kurmaktan uzak bir tutumun içerisine girebiliriz. Ayrılıklar, karşılık bulmayan aşklar, reddedilme durumları ile bu dönemde yüz yüze gelebiliriz.
Aile ve kardeşlerle olan problemlerin çözümünde kaybetme korkusu daha baskın olacaktır. Konuşmaktan ziyade, kontrol altında tutma duygusu öne çıkacaktır.
 
Cumartesi; Ay, 16.07’de Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. Hafta başında meydana gelen karmaşaya karşı bir şekilde, etrafımızda dengeyi oluşturmak için hareket ediyoruz. Ay'ın Başak burcunda hareketinde olduğu gibi planlı, programlı olmaktan ziyade sosyal ilişkilerimizdeki dengeyi kurmak için hareket ediyoruz. Duygularımızı ön planda tutmaktan ziyade, barışçıl bir hava kurmak için empati kurarak hareket ediyoruz. Takım ve ortaklı çalışmalar bu dönemde daha verimli geçiyor. Unutmaya daha meyilli bir havadayız. 
 
Pazar;  Ay'ın Terazi burcunda hareketi barışçıl bir hava yaratırken meydana gelen Merkür- Satürn zorlaması ilişkilerimizi zorlayabilir. Fikirlerimizin özgünlüğü konusunda daha güvensiz hissederken, başka fikirlere olan toleransımız da azalıyor. Ortalığı kasıp kavurmak için küçük bir kıvılcım bile yeterli olabilir. Mümkün olduğunca sabırlı olmanız, sizin adınıza daha az kayba neden olacağından, daha avantajlı olacaktır. Özellikle Terazi, İkizler, Başak, Oğlak burçları bu gün daha dikkatli olmalılar...
 
Bu durumu en güzel kendi fikirlerinize güvenerek atlatabilirsiniz. Çevrenizdekilere kulak asmamakla iyi edersiniz… İyi haftalar…
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…