Yükleniyor . . .

GÜNLÜK HAYATTA SENİ NE MUTSUZ EDİYOR?

GÜNLÜK HAYATTA SENİ NE MUTSUZ EDİYOR?

KOÇ: Hareketli bir yaşam tarzı senin olmazsa olmazın. Geniş bir sosyal çevreye sahip o ya da olma kendini dinç tutabilmek için sürekli bir şeylerle meşgul olmayı seviyorsun. Senin için yeni fikirler üreterek yeni başlangıçlara imza atmak gibisi yok. Ritminin bozulmaması için içsel dengeni korumaya da ayrı bir özen gösterirsin. Önüne engeller çıktığında ya da farklı nedenlerle isteklerini ertelemek zorunda kaldığında derin bir mutsuzluk yaşamaya başlarsın. Yaşadığın mutsuzluğunu göstermemek için öfkene engel olamayabilirsin. Bekletilmek, ertelemek, yarıda bırakmak asla ama asla sana göre değil.

BOĞA: Hayatı belli bir çizgide yaşamayı seviyorsun. Güzel bir hayat yaşamak için çok büyük beklentilere girip kaybolmuyorsun. Sakinlik ve huzur olsun sana yeter. Elbette ki bu seni sıradan kılmıyor. Sen sıradanlık içerisinde muhteşemliği yaşıyorsun. Gel gör ki ne zaman ani gelişen durumlar sende domino etkisi yaratıyor. Tüm taşların devrildiğini hissediyorsun sanki.  Düzenin ne olursa olsun bozulmasın istiyorsun. Konforunu bozacak her detay seni mutsuz etmeye aday niteliğinde.

İKİZLER: Fikir üretmediğin tek bir gün bile yok! Her yeni güne yeni bir projeyle uyanıyorsun adeta. Zaman zaman zihninin hızına sen bile yetişemiyorsun. Sonunu hesaplamadığın hiçbir yola çıkmak istemiyor, her ayrıntıyı tek tek düşünüyorsun. Bu yüzden kendine bazı anlarda gereğinden fazla yükleniyorsun. Soğukkanlılığını koruyamadığında tüm kontrolü kaybettiğini düşünüyorsun. Kararsız kalarak kendini geri çektiğin zamanlarda mutsuzluk kaçılmaz oluyor. Bu mutsuzluğun kaynağında yetersizlik duygun yatıyor.

YENGEÇ: Olumlu ya da olumsuz her duyguya önem verirsin. Çünkü sana göre duygulardır kişiyi kişi yapan. Sevdiklerinle bir arada olmak, şefkatle ve merhametle davranman seni daha da güçlü kılar. İşin özü sen elini attığın her yerde sevgi yeşersin istiyorsun. Hem sevmek hem de sevildiğini bilmek sana kendini her zaman iyi hissettirir. Sevilmediğini hissettiğin anda derin bir mutsuzluk çöker üzerine.

ASLAN: Gösterişinle etrafını büyülemek, insanlar tarafından parmakla gösterilmekten yanasın. Bilgini, yorumlarını, hayata bakış açını ortaya koymak ve insanlar tarafından aranılan biri olmak gücüne güç katar. Kimseyi kolay kolay hayatına dahil etmezsin. Hayatına girenler özenle seçtiklerindir. Kendine has prensiplerin ve sınırların vardır.  Prensiplerini zedeleyecek hiçbir davranışı kabul edemezsin. Çünkü onların hepsi senin itibarın demek. Neden ne olursa olsun sana yapılan her saygısızlık karşısında mutsuzlaşırsın.

BAŞAK: Hayatının tüm kontrolü elinde olduğunda her şey ne kadar kolay değil mi? Yaşamını daha rahat hale getirmek için pratikliğini ortaya koymaktan asla çekinmezsin. Pürüzleri hızla toparlamak, yanlış giden durumlara yön vermek senin işin. Bu durum elbette ki seni çoğu zaman yorgun düşürüyor. O kadar çok çalışıp didiniyorsun ki yeri geldiğinde başka başka sorunluluklar almaktan da kaçınmıyorsun. Karşılığında beklediğin şey bir teşekkür oluyor sadece. Gel gör ki etrafına gösterdiğin özeni görmezden geliyor bazıları. Bu yüzden kontrolünü kaybettiğinde ve insanların nankörce davranmaları karşısında mutsuz oluveriyorsun.

TERAZİ: Sosyal ilişkilerinde gösterdiğin iletişim gücü seni her zaman bir adım ileriye taşıyor. Hem nezaketli ve incelikli oluşun hem de göz dolduran duruşunla etrafındakilerin dikkatini çekiyorsun. İlişkilerin güçlendikçe kendine olan güvenin de artıyor. Ne zaman ki ilişkilerinde bir geri çekilme oluyor işte o zaman yersiz kuruntulara kapılıyorsun. Unutulduğunu, eskisi kadar popüler olmadığını düşünerek için karamsarlıkla doluyor. İnsanların seni bir süre aramamaları bile mutsuz olmana yetiyor.

AKREP: Gerek aşk, gerek iş gerekse sosyal ilişkilerinde olsun birçok konuya hâkim olmak istersin. Samimiyeti hissetmediğin, yüzeysel duyguların hiçbiri sana hitap etmiyor. Attığın her adımda, hissettiğin her duyguda, yaşadığın her olayda daha da derine inmek istersin. Her detayı hakkıyla yaşamak elbette ki senin en doğal hakkın. Diğer yandan bazı şeyler senin için çok daha özelde yaşanmalı. Laçkalaşmaya başlayan, duygusu kaybolan, yüreğini ortaya koyamadığın her durum seni mutsuz ettiği gibi için hemen soğuyuverir.

YAY: Yeni yerler görmeyi, yeni insanlar tanımayı, yeni bilgiler edinmeyi ne kadar sevdiğini anlatmaya kelimeler yetmez. Sıradan olanla yetinmeyerek hep daha ileriyi, daha yeniyi görmeyi arzularsın. Geçmişe, köklerine bağlılığını sürdürmekten de geri kalmazsın. Hayata geniş bir pencereden bakarak kendine yeni yollar çizmek gibisi yoktur senin için. Bunları gerçekleştirmek isterken önüne engeller çıksın istemezsin. Kısıtlandığında, yapmak istediklerine sınırlar koymaya çalıştıklarında kendini sıkışmış hissederek mutsuzlaşırsın.

OĞLAK: Organize etmek, planlı programlı hareket etmek senden sorulur. Aklına koyduğunu gerçekleştirmek için canla başla çalışmaktan, mücadele etmekten asla geri kalmazsın. Yaşam standardını yükseltmek, koşullarını iyileştirmek senin için çok önemlidir. Başarı merdivenlerini çıkarken, birçok kişiye de örnek olursun. Seni mutsuz eden şey planlarının sekteye uğraması ve bir şekilde başarısız olmak. Hayat eşittir başarı sözünü felsefen haline getirmiş dahi olabilirsin. Ancak en küçük başarısızlık bile sende mutsuzlukla sonuçlanabiliyor.

KOVA: Senin ne kadar farklı, yeniliğe ve gelişmelere açık olduğunu bilmeyen yoktur. Değişime her zaman açık oluşun sayesinde çevrene de hemen uyum sağlayabiliyorsun.  Rutin giden, ezbere dayalı olmak değil alışılmış olanın dışına çıkmaktır seni mutlu eden. Bu yüzden de yaratıcı, farklı düşünen, sana katkıda bulunacak insanlarla bir arada olmak istersin. Kolay değildir farklı olmak.  Sınırlandığında, gelişimine, değişimine engel olunduğunda derin bir mutsuzluk yaşarsın.                               

BALIK: Etrafındaki herkesi içtenliğinle sarıp sarmalar adeta korumaya alırsın. Manevi duygular, konular senin olmazsa olmazların arasındadır. Yeni girdiğin ortamlarda bile gösterdiğin anlayışlı tutum sayesinde hemen herkesin hayatını kolaylaştırırsın. Ancak gel gör ki bazen bu anlayışlı ve fedakâr yapın suiistimal edilebiliyor. Onca fedakârlığın boşa gittiğini görmek seni derinden sarsıyor adeta altüst oluyorsun. İnsanları merkezine fazlasıyla alıp hayal kırıklığı yaşadığında mutsuz oluyorsun.

Astrolog Zeynep Turan

12.11.2016

Günün Ruh Hali
Ay İkizler burcunda. Güncel olaylardan kopuk davrananlar çevrelerinden eleştiri alacak. Dert dinlemekten yorgun düşenlerin tek tavsiyesi “boşver” olacak. Sosyallikten ödün vermek istemeyenler, gizli saklı planlar yapacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...