Yükleniyor . . .

GÜNEŞ'İN İLE DOĞARSIN

Güneş’in ile Doğarsın

Doğduğumuz anda Güneş’in hangi konumda olduğu Astroloji açısından çok kıymetlidir.  Bunu aranızda nerdeyse bilmeyeniniz yoktur sanırım. Aslen bir nevi parmak izi görevin üstlenir. Hayat pusulamızda kendinize dair izleri gösteren natal haritanız gün, saat ve yıl itibariyle önemli bir şifreyi taşır.  Kişisel yapıyı ortaya çıkartırken bir yandan da yaşamla ilgili tüm potansiyeli vurgular. O dönemin kalitesi, yerleşen gezegenlerin güçlü ve zayıf etkileri, bu sayede yorumlanır.

Yaşamlarımızın dönemsel kalitesi analitik çözümlemelere bağlı olarak değişim gösterebilir. Astroloji bu bilim sürecinde rakamların belirleyici olduğunu gösterir. Güneş’in bir burca geçişi ve çıkışı dünya yörüngesindeki zaman dilimine göre değişim gösterebilir. Bu noktada geçişlerinde dört yılda bir farklılık gösterebilir. Dünya’nın Güneş’e yakınlığı ve uzaklığı geçiş hızıyla birlikte tarihlerde değişim oluşturabiliyor. Bu değişim sürecinde doğan insanlar Astrolojide cusp olarak adlandırılan her iki etkiye sahip olabilecek burç özellikleri taşıdıkları belirlenir. Bu noktada elbette doğum haritanız baz alındığında karakter analiziniz ön plana çıkaracaktır.

Ay’ın etkisiyle dünyaya geldiğimizi de unutmayalım.

Doğduğumuz an Ay’ın etkisine maruz kalırız. Ay, dünya Astrolojisinde ve mitolojide dişil bir enerjiyi temsil eder.  Kurduğumuz her türlü duygusal bağı, dürtüleri, bilinçaltı davranışları işaret eder. Aynı zamanda var olmayı da temsil ettiği için anne karnından itibaren belli bir çocukluk dönemini de vurgular.

İletişim olmadan yaşam olmaz.

Merkür diyoruz adına, namı mitolojiye kadar uzanan bir etkiye sahiptir. Bilimden, eğitime ve her türlü diyaloga kadar iletişimi temsil eder. Fark etme, farkındalık, zihinde gelişim, çevre faktörlerine duyarlı olmaya kadar giden bir serüvene eşlik etmemizi sağlar. Ergenlik dönemine kadar sayısal ve sosyal yapımızı, becerilerimizi kontrol eder.

Dünya zevkleri için bir tutam aşk, bir tutam dürtü...

En popüler etkilere sahip olan Venüs’ün hangi burçta konumlandığına pek meraklı oluyoruz. Neden olmayalım değil mi? Zevki, eğlenceyi, güzelliği, cinselliği, gelişimi, dünyada var olmamızın amacını temsil ediyor. Bu yüzden bir nevi kıymetlimiz olmaya her zaman aday olacaktır.  Bir not daha; nasıl birinden hoşlanacağınızı da Venüs etkisiyle fark edebilirsiniz.

Kimliğin ve kim olduğun

Güneş bizim kimliğimizdir. Ego, kariyer, eril enerji etkisi ve gelişim dönemimiz artık belli bir olgunluğa kavuşmuş demektir. Hangi enstrümanı kullanırsak havanın tınısına ahenk katabiliriz? Güneş işte tüm bu gezegenler kombinasyonuna renk ve kalite katmak için vardır.

Sonuca ulaşmak için mücadele şart

Mücadelenin ruhunu temsil eden Mars, hangi yaşta olursak olalım bize hem çocuksu hem de güçlü bir yürek verecektir. İstediğimizi almak, hedef belirlemek, sahip olduklarını koruyabilmek için savaşmayı temsil eder. Aslında yaşamın her alanında düz sandığımız engebeli yollardan geçeceğiz. İşte Mars etkisi nasıl bir mücadele sembolü taşıyoruz bunu da vurgular.

Bereket, şans ve felsefe…

Dinginliği, bilgeliği ve bolluğu temsil eden Jüpiter aynı zamanda haritamızda şans döngüsünü de ifade eder. Kaliteli bir dönem geçirmek, zaaflarımızı, inançlarımızı, toplumdaki duruşumuzu ve eğlence anlayışımızı hem maddi hem de manevi etkilerle önümüze sunar. Hangi dönemde, hangi yaşta olursak olalım, “aşk için aşk” demek sisteme itiraz etmediğimize kanıt olacaktır.

Öğrendiklerimiz hayatın artısı!

Yok oluş ve ölüm olgusu yeniden doğuşu temsil eder. Satürn işte bu etkiyi yaşamlarımıza kazandırır. Edindiğimiz tecrübeler, verdiğimiz sınavlar ve her irade bize yanlış ve doğruyu gösterecektir. Sorularımızın cevaplarını ve kafa karışıklığımıza artık son verecek etkileri bu sayede yakalayabiliriz. Toplumda yerimiz, yaydığımız sinerji ve yapısallık bu açıdan bizi bir konuma yerleştirecektir. Satürn bu sayede sağlıklı bireyler olmamıza öncelik edecek, bize yön gösterecektir.

Burçların Yönetici Gezegenleri

KOÇ: Mars

BOĞA: Venüs

İKİZLER: Merkür

YENGEÇ: Ay

ASLAN: Güneş

BAŞAK: Merkür

TERAZİ: Venüs

AKREP: Mars

YAY: Jüpiter

OĞLAK: Satürn

KOVA: Uranüs

BALIK: Neptün - Jüpiter

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

28 Kasım 2016

Günün Ruh Hali
Ay değişken burçta. Ses tonunu yükseltenlerin sayısı artıyor. Seyahat etmekten korkup son yıllarda frene basanların yolu açılıyor. Diş ağrılarına dikkat!
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...