Yükleniyor . . .

GÜNEŞ YAY BURCUNDA (22 KASIM 2019)

Makale 07/01/2022

GÜNEŞ YAY BURCUNDA (22 KASIM 2019)

Güneş, ateş burcuna geçiyor. 22 Kasım itibariyle Yay burcunda bir aylık seyahate başlayacak olan Güneş, 22 Aralık’a yani ekinoksa kadar seyrine devam edecek. Hepimiz ateşe bürünecek, hakkımızın peşine düşeceğiz. 2019 yılında dönüm noktası diyebileceğimiz pek çok ay yaşadık. Bunlardan biri de aralık ayı olacak. Yılın son ayı hepimize bu yılın unutulmaz olduğunu ispatlayacak. Ancak önce Yay burcunun ruhu ile hareket edeceğiz. İsterseniz Yay burcunu hatırlayalım.

‘’Yay burcu, Zodyak’ın en açık sözlü burcudur. Yayların büyük bir yüreği vardır. Yay'ın düşüncesi, hayatımızın görünürdeki tüm gelişi güzelliğinin arkasında müthiş bir düzen olduğuna güvenmektir. Bu düzenin anahtarını deneyimle, araştırmayla, günlük yaşamın akıl köreltici kalıplarını kırmaya istekli olmakla bulur. Neşeli yapıları ile çevrelerine enerji saçar. İçgüdüleri ile hareket eder, üzerinde düşünmeye gerek duymaz. Gösterişten hoşlanmazlar. Farklı düşünce biçimlerine açık kalma ihtiyacında olan Yay'ın, bunun için seçebileceği yöntemlerden biri yolculuktur. Böylelikle kendinin dışında kalan kültürlerle gönüllü, açık kalpli ilişkiler geliştirebilir. Esas düşüncesi hem iç hem de dış dünyanın ufuklarını genişletmektir. Yay'ın stratejisi, hayatı bir serüven gibi adrenalin içerisinde, güvence korkusu taşımadan yaşamaktır. Bu stratejiler için özgürlük zorunludur. Coşku ve macera, Yay'ın kaynaklarıdır. Hemen uyum sağlayabilir, esnektir, sıkıntılardan kolay kurtulabilir. İyi niyetli olmaları sebebiyle plan yapıp taktik geliştirmek, onlara göre değildir. Kendisiyle ilgili saklayacak bir şey olmadığını düşünür ve içinden geldiği gibi davranmayı tercih eder.’’

Yay burcunun özelliklerini hatırladıktan sonra artık Güneş’in bir aylık seyrini çok daha iyi yorumlayabilirsiniz. Yeryüzüne keşfi sunacak olan bu seyir 2019 yılı bitmeden hayatlarımızı daha da hareketlendirecek. Hayata karşı inancımız artarken, şans gezegeni tarafından yönetilen bu burcun etkisi ile artık bahtımıza da daha çok güveneceğiz. ‘Nerede bende o şans’ cümlesini bu süreçte hayatımızdan çıkarıyoruz.

  • İyimser tarafımız çok daha baskın olacak.
  • Çabamıza güveneceğiz.
  • Hiç kimseye mecbur olmadığımızı fark edeceğiz.
  • Cesur olmaktan korkmayacağız.
  • Umudumuz hep dinç olacak.
  • Detaylarla uğraşmak istemeyeceğiz.
  • Sosyalleşeceğiz. Yeni yerler, yeni mekanlar keşfetmek isteyeceğiz.

Güneş’in Yay burcundaki seyri esnasında hepimiz bir şeyleri abartma eğilimi içinde olabiliriz. Duygularımızı, olayları yaşayış şeklimizi, olayları anlatış şeklimizi, üzüntülerimizi, sevinçlerimizi, harcamalarımızı…. Bu konularda sınırlarda gezinmek hoşumuza gidebilir, hayatımızı hareketlendirdiğini düşünebiliriz.

Yay burcunun ilk 10 gününde doğanlar; psikolojik ve felsefi yönleri gelişmiştir. Seyahat etmekten, farklı kültürleri öğrenmekten hoşlanırlar.  Verdileri sözleri tutma konusunda çok başarılı değillerdir.

Yay burcunun ikinci 10 gününde doğanlar; liderlik yönleri gelişmiştir, karar alma konusunda hızlı ve başarılıdırlar. Bilinmeyenlere ve mistik konulara çok meraklıdırlar.

Yay burcunun son 10 gününde doğanlar; sosyal statüye çok önem verirler. Maddi açıdan güçlü olmak onlar için önemlidir. İyimser olma konusunda çok başarılı değillerdir.

Astrolog Zeynep Turan

13.11.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…