Yükleniyor . . .

GÜNEŞ VE EVLER

Yönettiği Burç: Aslan

Cinsiyeti: Eril

Temel Fonksiyonları

Yaşam kaynağı Güneş astrolojide de canlılığı, aydınlanmayı, ışığı ve egoyu temsil eder.  Kim olduğumuzu ve kaderimizi etkileyen, öz burcumuzu belirleyen, “Yıldızların Babası” olarak adlandırılan Güneş, erkek otorite figürüyle tanımlanır. Işığı yöneten Güneş, bulunduğu burcun özelliğini arttırır, onu daha görünür hale getirir. Güneşin yeri, burcu ve diğer gezegenlerle ilişkisi çok önemlidir. Bu yıldızda doğan ya da doğmayan herkes etkilerini farklı şekillerde de olsa hisseder. Hayat, canlılık, mertlik, cömertlik, bilinç, özveri, dikkat çekmek, otorite, şov, cesaret, şöhret bu gezegenin temsil ettiği özellikler arasındadır. Gezegen sistemin kalbi olan Güneş, vücutta da aynı şekilde öncelikle kalbi yönetir. Dolaşım sistemi, hücre, omurga ve yaşam gücü bu yıldızın etkisi altındadır. “Krallar Burcu” olarak adlandırılan Aslan, bu yıldızın tek yöneticisidir.  Güneş olmadan yaşam söz konusu bile değilken, Astrolojide Güneş hangi burçta hareket ederken doğarsanız öz burcunuz o olur. Güneş sizin bireyselliğinizi, kendinize özgü karakterinizi, amaçlarınızı, kararlığınızı, gururunuzu, canlılığınızı, kişisel başarınızı, sosyal başarınızı ve kalbinizi yönetir. Güneş sizin libidonuzu temsil eder. Kendinizi nasıl algıladığınız ve kendinize verdiğiniz değeri belirler. Güneş’in en etkisiz olduğu Kova ve Terazi burcu bile bu yıldızın desteğinden mahrum kalmaz.

Güneş on iki evi gezerken, karakter yapımızda ne gibi değişimler meydana gelir? 

Güneş haritanızda 1. Evde ise 

Güçlü kişiliği ile etkili bir tarza sahiptir. İradeli ve fiziksel olarak enerji doludur. Yönetme arzusu baskındır. Özgüveni oldukça yüksektir. Tüm işlerini kendisi bitirmek istediği için kimsenin yardımına ihtiyaç duymayabilir. Aniden gelişen olayları yönetir. Fazla cömert davranır. Yüksek egosuyla toplumsal olayların içinde de yer almak ister. İyimser ve yapıcıdır.

Güneş haritanızda 2. Evde ise 

Maddiyata ve paranın verdiği güven hissine düşkünlüğü vardır. Malvarlığını genişlettikçe mutlu olur. Ekonomi yönetiminden ve kritik kararlar almaktan çok hoşlanır. Paylaşım duygusu gelişmemiştir. Bu yapının zorluklarını sıkça yaşasa da sahip olduğu eşyaları yine de kimseyle paylaşmak istemez. Bir işe girdiyse o işten mutlaka kazançlı çıkmak ister. Hırslı bir yapıya sahiptir. Para kazanmak için daha genç yaşlardan çalışmalara başlar. Fakat cömert de davranır. Yardıma ihtiyacı olanlara sırtını dönmez. 

Güneş haritanızda 3. Evde ise 

Hızlı bir zekâya sahiptir. Öğrenmeye ve yeni fikirler keşfetmeye her zaman meraklıdır. Karşılıklı iletişime çok önem verir. Mutlu olmak için sürekli bir değişim içerisinde olması gerekir. İkili diyaloglarında hızlı cevaplarıyla ün salmıştır. Fikir üretmek, hayatında çok önemli bir yer tutar. Başkalarına akıl vermekte üstüne yoktur. Beynini çalıştırma fırsatlarını hiçbir zaman kaçırmaz. Kurduğu diyaloglarla beyin fırtınalarına bile sebep olabilir. 

Güneş haritanızda 4. Evde ise 

Evine düşkünlüğü ile bilinir. Güvende olmak, önemsediği bir duygudur. Ailesi vazgeçemediği bağlarıdır. Özellikle babasına çok bağlıdır. Sezgileri de oldukça kuvvetlidir. Evinde büyük davetler vermekten çok hoşlanır. Sahip olduklarını paylaşmak, onu çok mutlu eder. Huzur bulduğu ortamlarda olmaktan hoşnuttur. İşinde de huzurlu olmalı, verimli ve başarılı bir kariyer için buna çok ihtiyaç duyar. Ev alım satımlarıyla yakından ilişkilidir. Evinde sahip olduğu eşyalarına da çok özen gösterir. 

Güneş haritanızda 5. Evde ise 

Kendisi gibi davranmaya çok önem verir. Açık sözlü, dürüst ve olduğu gibidir. Spor yapmak hayatının her zaman bir parçasıdır. Hırslı davranır ve spor dallarında başarılı olmak için sıkı çalışır. Ön saflarda yarışmak, tam ona göredir. Rekabetçi bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla enerji dolu ve pozitiftir. Özel hayatında da çeşitli oyunlar oynamaktan çok hoşlanır. Aslında yaşamı da fazlasıyla ciddiye alır. Başarılı olmak onun için her şeyden önemlidir. Başarıya ulaşacağı yolda hep gururlu ilerlemek ister. Yaratıcılığa ihtiyaç duyar. Eğlenmek ve gezmek için her zaman vakit yaratabilir. İnsanlara düşkünlüğü ile bilinir. Doğaya da ve doğanın güzelliklerine de düşkündür. Hayvan beslemeyi sever ve her türlü hayvana bakmaktan çok keyif alır.     

Güneş haritanızda 6. Evde ise 

Çekingendir ve bulunduğu ortamlarda odak noktası olmaktan çok hoşlanmaz. Sessiz ve derinden ilerlemeyi tercih eder. Sesi çıkmasa da yaptığı işleri eksiksiz tamamlamasını iyi bilir. Standartları ve beklentileri yüksektir. Teknik konularla arası çok iyidir. Sanat dallarıyla da yakından ilgilenir. Gerçekleştirdiği her çalışma, büyük bir özveri ile ortaya çıkmıştır. Çalışmalarını uzun vadeli planlara dönüştürmeyi hedefler. Vücut yapısı oldukça hassastır. Her zaman sağlığına özen göstermek zorundadır. Hizmet sektöründe çalışmak, kariyer planları arasında yer alabilir. Bir meslek ne kadar zorsa, onun ilgisini o kadar çekecektir. İdealist bir yapıya sahiptir. 

Güneş haritanızda 7. Evde ise 

Son derece sosyal bir kişiliğe sahiptir. Hayatının her anında yanında sevdiklerini ister. İş yerinde de sevdiği ve değer verdiği insanlarla bir arada olmayı tercih eder. Ortaklaşa çalışmalar, onun hayatında önemli bir yer tutar. Akıl verme konusunda son derece başarılıdır. Sözünü dinletmeyi ve konuştuğu konu hakkında çıkarımlar yapmayı iyi bilir. Fikirlerini doğru aktarabilme yeteneği, onu her zaman ön plana taşıyacaktır. Rekabetçi kişiliği oldukça baskındır. Çalıştığı insanlarla yarışa girerek başarıya ulaşmayı hedefler. Sektör olarak halkla ilişkiler alanlarında çalışmayı tercih edebilir.

Güneş haritanızda 8. Evde ise 

Ciddi bir mizaca sahiptir. Yaşamında mücadeleci yanı oldukça baskındır. Değişime açık olması gerektiğini farkındadır. İlgi alanları derin konuları kapsayabilir. Hayatın anlamına dair fikirler üretmekten hoşlanır. Maddi konularda yeni gelişmeleri takip eder. Yakın çevresine ekonomi konularında çıkarımlar yapar ve yol haritaları çizer. Her konuda hünerli ve becerikli tavırlarıyla başarı elde edebilir. Yavaş ilerlemesine neden olsa da içinde bulunduğu olayları yönetmek ister. Kontrolcü yapısı oldukça baskındır. İyi bir araştırmacıdır. Hatalarından dolayı kendini affettirmeyi de iyi bilir. 

Güneş haritanızda 9. Evde ise 

Meraklı ve sabırsız kişiliği ile dikkatleri üzerine çekebilir. Çalıştığı konuların hemen sonuçlanmasını arzular. Yaşamını her yönüyle geniş bir şekilde değerlendirir ve analiz eder. Yeni yerler keşfetmek ve yeni insanlar tanımak, yeni coğrafyalar görmek ilgi alanları arasındadır. Eğitim ve kendini geliştirme konularında oldukça başarılıdır. Yüksek öğrenim görme ve kendine yatırım yapma hedeflerinden hiçbir zaman vazgeçmez. Politik konulardan da iyi anlar. Bilginin gücüne inanır ve bu yetisini her ortamda iyi kullanır. Bilgi sahibi olunarak saygınlık elde edilmesi gerektiğine inanır. Hayatının her evresinde iyi niyetli ve dürüsttür.

Güneş haritanızda 10. Evde ise 

Büyük işlere imza atmak ve başarılarıyla konuşulmak ister. Asi karakteriyle başkalarının doğrularına uyum sağlamakta zorlanır. Önemli kararlarında aile büyüklerine danışmayı tercih eder. Hedeflerine çok önem verdiği için karar vermeden önce fikir alışverişinde bulunmayı ister. Başarıya verdiği önemle ün salmıştır. Toplum içindeki saygınlığını her şeyin üzerinde tutar. Güçlü konumlar ve güçlü ilişkiler elde etmek tek amacıdır. Kariyer hayatında kendi işinin patronu olmayı hedefler. Kurumsal bir yerde çalışsa da yüksek mevkilere gözünü dikebilir. 

Güneş haritanızda 11. Evde ise 

Oldukça sosyaldir. Tek başına vakit geçirmekten hiç hoşlanmaz, her zaman arkadaşlarıyla birlikte plan yapmayı tercih eder. Grup aktivitelerinde başarı elde eden karakteriyle dikkatleri üzerine çeker. Takım ruhu çok güçlüdür ve hitap etme yeteneğiyle kalabalıklara liderlik edebilir. Yaptığı çalışmalarda kazançlı çıkmak için değişik yollar keşfeder, yaratıcılığını ortaya koyar. Hayattan beklentileri oldukça yüksektir. Büyük umutları ve idealleri vardır. Küçük başarılarla tatmin olmak istemez.

Güneş haritanızda 12. Evde ise 

Çekingen bir insandır. Başarılarıyla konuşulsa da arka planda kalmayı tercih eder. Adeta kapalı bir kutu gibidir. Yeteneklerini aşikâr etmekten son derece utanabilir. Kendine sakladığı sırları olabilir. İç dünyasını paylaşmaktan hiç hoşlanmaz. Suskunluğu nedeniyle anlaşılmaz bir insan profili çizebilir. Ne yapacağı önceden kestirilemediği için gizli düşmanlar da edinebilir. Çünkü başarıları kıskanılır ve önünün kesilmesi istenir. Bilinçaltı konularla yakından ilgilenir. Gizli ilişkiler kurmakta da oldukça başarılıdır. Ayrıca geçmişe bağlılığıyla tanınır.  

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

03.01.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...