Yükleniyor . . .

GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA (19 NİSAN 2020)

Makale 07/01/2022

GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA (19 NİSAN 2020)

Güneş, 19 Nisan tarihinde Boğa burcuna geçecek. 20 Mayıs’a kadar da Boğa burcunda kalacak. Bu süreçte her zamankinden daha düşünceli olduğumuzu her halimizle hissettireceğiz. Toprağa geçen Güneş içimizdeki sesi yükseltebilir. Kendi içimizde haklı olduğumuza inandığımız konuların peşinden daha kararlı bir şekilde gidebiliriz. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz gelişmeler için planlar yapıp adım atmak isteyebiliriz. Tarihler 26 Nisan’ı gösterdiğinde ise Güneş, Boğa burcunun en yüksek seviyesinde olduğunu bize tam anlamıyla hissettirecek.

Güneş, Devrim Gezegeni ile Kavuşurken Herkesin Sırları Yaprak Gibi Dökülecek

Bundan 1 yıl önceki Güneş – Boğa geçişi ile bu yılki geçiş arasındaki farkları hepimiz bolca düşüneceğiz. Aslında geçen yıl gerçekleşen Güneş – Boğa geçişinde hepimizin hisleri değişime uğramıştı. Bu geçişte de o günlere geri dönüp içimizdeki ‘keşke’leri hatırlayabiliriz.

İlişkilerin Değişim Göstermesi Hayatı da Baştan Aşağıya Değiştirecek

Güneş Boğa burcundayken sevdiğimiz kişilerle olan iletişimimizde gözle görülür bir değişim yaşayabiliriz. Onların bize karşı olan tavırları, bizim onlara karşı olan düşüncelerimizin değişiminde büyük rol oynamışa benziyor. Bizlere kimin gerçek anlamda yakın, kimin uzak olduğunu daha iyi anlatacak bu kavuşum. Ayrıca bu günlerde daha fazla gözlemci olabiliriz.

Mesafeli Bir Tavır Söz Konusu

Bahar ayına ne kadar güzel temennilerle girmiş olsak da yaşadıklarımız çevremize karşı daha mesafeli bir tavırda olmamıza sebep olabilir. İkili ilişkilerimizde daha mesafeli bir süreçteyiz. Bir zamanlar çok samimi olduğumuz kişilerle aramızdaki samimiyeti tekrardan kuramayabiliriz. Bunun sebebi Güneş’in Boğa’ya olan bu ziyaretinin sıradan bir ziyaret olmayışı… Ayrıca Satürn – Kova transiti ile de tanışacak. Bu durum özelimizi paylaştığımız insanların beklenmedik tepkileri ve tutarsız davranışlarıyla onlara karşı güven problemi çekmemizin önünü açabilir. Kendimizi ifade ederken dengeli olmaktan uzaklaşabilir, istemesek de egolu davranışlar sergileyebiliriz.

Dayanma Gücümüz Sınanabilir

Ailemize ve sosyal çevremize oldukça yardımsever bir tavırla gitsek de onların bizlerden beklenmedik istekleri sinir kat sayımızın artmasına sebep olabilir. Sabrımızın bu süreçte sınandığını daha iyi anlayacağız. Mücadele etmeden de bu sabır sınavını atlatmak zor olacak elbette. Kimi zaman sabit fikirli bir karaktere bürünürken bulabiliriz kendimizi.

Bu sürecin bizi yormaması için ise şunları unutmamamız gerekiyor:

  • Ne olursa olsun ailemize karşı daha tutarlı davranmalıyız
  • Sosyal çevremize ve yaşantımızda örnek olur nitelikte tavırlar sergilemeliyiz
  • İlişkimizde sorunlarımız varsa, bunu sevdiğimiz kişi ile karşılıklı oturup çözüm yolları aramalıyız
  • Maddi açıdan zarar görmemek için daha dengeli harcamalar yapmalıyız
  • Daima planlı ve programlı hareket etmeliyiz
  • Ne yaşarsak yaşayalım öfkemizi kontrol etmeliyiz
  • Beslenmemize ve mental sağlığımıza daha fazla dikkat etmeliyiz

Boğa burcunun ilk on gününde doğanlar;

Koruyan, sahiplenen yapılarıyla insanlara güven verirler. Oldukça duyarlı ve estetiktirler. Kavga etmek asla onlara göre değildir. Uzlaşmacı, kibar ve nezaketli tavırlarıyla ön plana çıkarlar.  

Boğa burcunun ikinci on gününde doğanlar;

Zihinsel yetenekleri oldukça yüksektir, mantıklarıyla hareket etmeleri ise öncelikleridir.  İnsanları kolayca çözebilen, değerlendirme güçleri yoğun ve organizasyon becerisi muazzam kişiliklere sahiplerdir.  

Boğa burcunun üçüncü on gününde doğanlar;

Gerçekçi düşünen, başarma tutkusu olan çalışkan kişilerdir. Kalabalıktan hoşlanmazlar ve yalnız başlarına kalmaktan korkmazlar. İyiliğin, vefanın kıymetini bilen; özgürlüğüne düşkün yapıları vardır.

Zeynep Turan

07.04.2020

Yazının Bütün Hakları Saklıdır.

Kaynak gösterilmeden paylaşılamaz. 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…