Yükleniyor . . .

GÜNEŞ BAŞAK BURCUNDA (2020)

GÜNEŞ BAŞAK BURCUNDA (2020)

Güneş Başak burcuna geçer geçmez haberci gezegen Merkür’de Başak burcunda yüceliyor olacak. Güneş ve Merkür’ün eş zamanlı olarak Başak burcu ile olacak olan yakınlığı, bizleri hızlı düşünmeye ve pratik kararlar almaya sevk edebilir.

Güneş karakterimizin güçlü yanlarını temsil ederken hem aklımızı hem de kalbimizi yeniden keşfedeceğiz.

İlişkilerde;

Zaman zaman tıkandığımızı düşündüğümüz ya da zorlukları bertaraf ettiğimizi sandığımız ilişkilerde pratik olmanın zamanı geldi. Hem kendi içimizdeki hem de ilişkimizdeki sorunları analiz ederken sakin ve anlayışlı olmaktan kaçınmayacağız. Hoşlandığımız kişiye karşı duygularımızı daha keskin bir şekilde belli ederken, sahiplenici tarafımız güçlü bir şekilde ortaya çıkacak. Güneş, Başak burcundayken sevdiğimiz insana karşı daha korumacı bir tavırda bulunabiliriz. Bize herhangi bir işlevi olmayan ve ilişkilerimizi kötü etkileyen insanları hayatımızdan ışık hızı ile çıkaracağız. Kafası karışmış ve stresli evlikleri ise çözüm dolu süreçler bekliyor. Her şeyin başı sabır…

Kariyerde;

Proje bazlı çalışan ya da mimari işlerde görev alan biriyseniz, işinizin sizi sıktığı ya da sorun yaşadığınızı düşündüğünüz alanlarda çözüme hızlıca kavuşacaksınız. Bizler, sıkışık durumların yaşatacağı sorunları Güneş’in Başak hali ile bertaraf ederken ipimizi daima sağlam kazığa bağlamak isteyeceğiz.

Güneş, Başak burcuna geçerken gökyüzündeki toprakların sayısı artacak. Gökyüzündeki toprakların sayısının artması ne demektir derseniz; toprağın bu kadar baskın olması hem verimli zamanlar geleceğini hem de hasat zamanının istenilen ve beklenilen düzeyde olacağını işaret edeceği anlamına gelir. 2021’in başında olan beklentilerimizin karşılığını almayı beklerken, mücadelemize hız verip kolları sıvayacağız.

‘’Güneş Başak burcundayken yaşayacağımız en sert gün 11 Eylül 2020 olacak. Neden mi? Çünkü bu tarihte Güneş – Neptün karşıtlığı gerçekleşecek.’’

2020 gibi tuhaf geçen bir yılda, gerek pandemisiyle gerekse farklı sıkışmalarıyla işlerini yarıda bırakmış ya da ileri tarihe itmiş birisiyseniz elinizden geleni yapamama psikolojiyse amansız bir pişmanlık içinde olabilirsiniz. Bunun yanı sıra eleştirel tavırlar artarken kimse kimsenin yaptığı işten de memnun olmayacak.

Siyasette;

Güneş’in Başak burcuna geçişi Balık – Başak aksında bulunan Türkiye’nin Ay düğümlerini çok yakından ilgilendirecek. Aynı zamanda Türkiye’nin dünya atlasında düştüğü burç Başak… Yunanistan’ın da toprak burcu Başak dır. Dolayısıyla Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan anlaşmazlıklar derinleşebilir. Türkiye ve Yunanistan’ın ilişkileri ateş hattından geçerken, ülkelerin Akdeniz’deki politik duruşu geçmişte yaşanan tarihi olaylara atıfta bulunacak. 2020’nin şifrelerini çözen gökyüzü ve Güneş’in Başak burcundaki seyri kamuoyunda alınacak kararlar ile bizleri ekranlara kilitleyebilir. Ülkeler arasındaki ilişkilerde yeni yapılar gözlemlenirken, Türkiye’nin siyasi alandaki yaklaşımları kulislerde oldukça konuşulabilir.

Güneş, Başak Burcundayken Gündeme Gelebilecek Siyasi Gelişmeler:

 • Ülkemizdeki askeri hava sahaları
 • Stratejik anlamda önemli olan sınırlar
 • Deniz yollarında ve lojistiğinde gündeme gelebilecek yen kararlar
 • Olağanüstü toplantılar

Güneş Başak Burcundayken Kimler Ön Plana Çıkabilir?

 • Üretkenler
 • Çalışkanlar
 • Analitik düşünenler
 • İş arayanlar
 • Gelecek kaygısı çeken çocuklar
 • Telaşlı kişiler
 • Programlı ilerlemek isteyenler
 • Strateji yapanlar
 • Teknolojiye yatırım yapanlar
 • Eğitim merkezleri
 • Dernekler

Güneş Başak Burcundayken Gündeme Gelebilecek Sağlık Sorunları:

 • Üst solunum yolu rahatsızlıkları
 • Mevsimsel alerjiler

Siz de Güneş, Başak burcundayken doğduysanız, yaşantınıza dair yeni bakış açıları kazandığınızı hissedeceksiniz. Güneş’in Başak haliyle birlikte, bilinmeyenlerden korkmanın bize göre olmadığını anlarken kendimizi daha iyi tanıyacağız. İçsel huzura kucak açmak adına elimizden gelen her şeyi yapmaksa odak noktamız olacak.

Başak Burcunun İlk 10 Gününde Doğduysanız;

Güneş’in etkisiyle planlı yapınızdan ödün vermezsiniz. Negatif yönlerinizden birisi işler yolunda gitmediği anda gereğinden fazla tepki verebilirsiniz. Kendinizi anlatırken takıntılı bir şekilde tepkiler verseniz de içiniz ve dışınız birdir.

Başak Burcunun İkinci 10 Gününde Doğduysanız;

Mantığınız rotanızı tam anlamıyla belirlerken kalbinizi yabana atmazsınız. Size fazla mesafeli diyen kişiler olsa da siz kime nasıl davranmanız gerektiğini bilirsiniz. Maddi anlamda kendinize olan güveniniz tam ancak harcama yaparken kendinizi kaptırabiliyorsunuz.

Başak Burcunun Son 10 Gününde Doğduysanız;

Eleştiri yapma konusunda ne kadar iyi olsanız da eleştirilmek sizi oldukça sinirlendirir. Kendinizle barışık olmak bazı insanları olumsuz anda etkileyebilir. Sanatla uğraşan bir Başak burcuysanız son zamanlarınızı verimli geçirememiş olabilirsiniz.

Başak Burcuna Geçecek Güneş’in Burçlara Olan Etkisi:

KOÇ: Asılsız haberlere kulak asmadığınız gibi güvendiğiniz insanları daha yakınınıza çekebilirsiniz. İşyerinizdeki dedikodulardan kaçarken daha kötüsüne yakalanmak olası.

BOĞA: Hayata dair sorunlarımızı çözmek için kendinizi oldukça yorabilirsiniz. Sabır taşı misali çatlamamak için yoğun bir mesai harcıyorsunuz. Kardeşinizle hararetli bir konuşma yapabilirsiniz.

İKİZLER: Çalışma hayatınızdaki yoğunluk ne kadar artsa da sizde yorgunluk belirtileri gözükmeyebilir. Vaktinizi daha doğru kullanmanın yollarını arıyorsunuz.

YENGEÇ: Sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat ediyorsunuz. Kendinizi kültürel anlamda geliştirmek adına yeni arayışlar içinde olmanızın asıl sebebi bambaşka olabilir.

ASLAN: Birikim, birikim, birikim… Aklınızdaki bütün düşünceler paranızı nasıl daha iyi değerlendirebileceğiniz yönünde birleşiyor. Yatırımlarınızı doğru kanala aktarmak isteyebilirsiniz.

BAŞAK: Planlarınızın yolunda gitmemesi sizi ne kadar kaygılandırsa da kendi yolunuzu bir şekilde bulacaksınız. Şansınızın dönmesi sizin elinizde. İlişkilerinizde kendinizden emin bir tavır sergileyeceksiniz.

TERAZİ: Yaratıcı zeka gerektiren işlerde olan başarınız öz güveninizi arttırabilir. Potansiyelinizin üzerine çıktığınızı görmek yani fırsatlara olan bakış açınızı da önemli ölçüde değiştirebilir.

AKREP: Yorgunluğunuzun sebebi işyerinizde yaptığınız mesailer sebebiyle olabilir. Kendinize zaman tanımak için daha ne kadar bekleyeceksiniz? Çok yakın bir arkadaşınızla önemli bir konu hakkında konuşurken detaylara takılabilirsiniz.

YAY: Maddi ve manevi anlamda destek almak isteyebilirsiniz. Kendi işinizi kurmak isterken yoğun ve detaylı bir araştırma yapacaksınız. Size iyi gelen ne varsa ertelemek istemeyeceksiniz.

OĞLAK: Somut kararlar almak konusunda daha kararlı olacaksınız. İkili ilişkilere karşı olan zaaflarınızı belirlerken dostluk kavramına olan bakış açınız da değişim gösterebilir. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek istiyorsunuz.

KOVA: Cömert davranırken dikkatli olmayı beceriyorsunuz. Kardeşinizle yaşayacağınız sorunu pratik bir şekilde çözmek isterken yanlış anlaşılabilirsiniz. Çevreniz sizi yaşadığınız olaylara karşı kayıtsız görse de yaşadıklarınızı en çok siz içselleştiriyorsunuz.

BALIK: Sabredemeyeceğiniz konular gündeme gelirken kendinizi tanımakla güçlük çekeceğiniz anlar yaşayabilirsiniz. Dış etmenlerden etkilenmediğinizi düşünseniz de son zamanlarda düşünceli gözükmüş olabilirsiniz. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

14.08.2020

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...