Yükleniyor . . .

GÖKYÜZÜNE GÖRE 2015 G20 ZİRVESİ’NİN ENLERİ!

Gökyüzünde ne varsa yeryüzü onun yansımasını yaşar, liderler dünyası bile olsa…

Not: Burç Hesapları; Dünya Atlasına göre burcun etkisindeki topraklar temel alınarak ve ülkenin kuruluş tarihleri üzerinden belirtilmiştir.

G20 nedir diyenlere; 1997’deki Asya ve 1998’deki Rusya krizlerinin ardından 1999 yılında Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları düzeyinde oluşturulmuş, yukarda belirtilen üyelerden oluşan bir platformdur.

G20 2015 için Gökyüzü Kalitesi

Zirvenin gerçekleştiği tarihlerde (15 Kasım-16 Kasım 2015) Güneş Akrep burcunun son derecelerinde hareket ediyor olacak.  Su elementinin baskın olduğu gökyüzünde Satürn Neptün 90’lığı liderlerin temsiliyeti açısından, fikirlerinde devamlılığın sürdürüldüğü aynı zamanda birbirleri ile iletişiminde söylemlerin önderlik niteliği taşıyabileceğini ve sabit görüşlerin baskın olacağını da işaret ediyor.  Güneşin Merkür ile 1 derecelik uzaklığı ile 10. evde hareket ederken zirvenin başladığı güne vurgu yapmak gerekir. Bu açıdan bakıldığında; liderler siyasi üstünlüklerini bu zirvede gösterirken, ülke bazında 2013 yılında gerçekleşen G20’den bugüne kadar kat edilen değişimi net bir şekilde vurgu yapacaklardır. Bu son 3 yılda ne kadar büyük değişimden geçtiklerini bu müzakerelerde göz ardı edilmeyecektir. 

Gökyüzünün baskınlığı, bu yıl zirve ile alakalı akıllarda çok kare kalacağını ayrıca destekliyor! Hatta önümüzdeki günlerde Güneş Yay burcuna geçtiğinde, bu tarihte yapılan görüşmelerin sınırlarımızdaki hareketliliği bile tetikleyebilir.  Zirve, Ay Oğlak burcunda büyüyen fazda hareket ederken başlayacaktır. Bu durum gelenekçi misafirperver havanın hâkim olabileceğini gösterir ayrıca keskin tavırlarla dünya basınına yansıyacak ilk farklı durum ile karelerde yer alacağına işaret ediyor. Türkiye (Güneşi Akrep) konuksever ruhunu ortaya koyarken, duygusal söylemleri ve toparlayıcı tavrı ile zirvede dikkat çekenler arasına girebilir.

Türkiye'de gerçekleştirilecek G20, önceki yıllarda gerçekleşen zirveden çok daha farklı bir ruha sahip olduğunu gökyüzü destekliyor, aynı zamanda ilk günden itibaren dünya basınında yansımaları spekülatiflerin ekmeğine yağ sürebilir.  Ay Oğlak ruhu ile başlayacak olan G20, alacağı tüm reaksiyonların ayrıca net olacağını vurguluyor.

2015, G20 Zirvesinde en çok konuşulacak liderler ve doğum tarihlerine göre harita açılımı

 • Türkiye;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954 Güneş Balık

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26 Şubat 1959 Güneş Balık

 • Amerika Birleşik Devletleri;

Başbakanı Barack Obama, 4 Ağustos 1961 Güneş Aslan

 • Almanya;

Başbakan Angela Merkel, 17 Temmuz 1954 Güneş Yengeç

 • Güney Afrika Cumhuriyeti;

Başbakan Jacob Zumba, 12 Nisan 1942 Güneş Koç

 • Rusya Federasyonu;

Başbakan Vladimir Vladimiroviç Putin, 7 Ekim 1957 Güneş Terazi

 • Suudi Arabistan Krallığı;

Salman bin Abdülaziz el-Suud, 31 Aralık 1935 Güneş Oğlak

 • İngiltere;

David Cameron, 9 Ekim 1966 Güneş Terazi

15 Kasım 2015 günü G20 zirvesine nasıl bir etki ile giriş yapıyor?

Günün programı sabah saatleri itibariyle oturumlarla başlarken, gökyüzü konumları sert bir güne, esneklik payının az olacağı Ataerkil yapının ön plana çıkacağı konuşmalar ve tavırlar alınacağına işaret ediyor. 15 Kasım 2015 gökyüzü kalitesi zirvenin genel havasının nasıl olacağını da anlatır.  Buradan baktığımızda zirvenin ön plana taşıyacağı başlıklar; Onur, saygınlık, güç, kontrolcülük, savunma, lojistik, gelenekçilik gibi başlıklara bölünebilir.

Ayın Oğlak burcundaki seyri ezber bozduracak otoriteleri ön plana taşıyabilir.

Gündemin dışında sürprizler olur mu?

 Dünya liderlerinin katılacağı bu zirvede, ele alacakları başlıklardan fazla uzaklaşmasalar da farklı konuların ısrarla dile getirilebileceğini de işaret ediyor. Gökyüzü yaklaşık 10 gündür yavaşlayan Neptün’ünde etkilerini göz önünde bulundurursak, tekrarların dağınıklığı ve farklı çıkışlar ile asil, bir o kadar da asi ruhların eş zamanlı konuşulacağını da altını çiziyor. Tekrar eden ve gündemi etkileyen para piyasalarına da yansıyacak bazı başlıklar gündeme gelebilir.

 • Terör
 • Din ile yönetilen sistemler gibi…

Güne damgasını vuracak ülkeler!

Türkiye: Genel duruşu, siyasi tavrı, iradesi, muhakeme tarafı ile gökyüzü, Türkiye’nin G20’deki pozisyonunu duyarlı ve baskınlığı ile ortaya koyabileceğini vurguluyor.

İngiltere: Zirvedeki tavrı daha çok manipüle etmeye dayalı olacağını işaret ediyor.

Çin Halk Cumhuriyeti: Lojistik kararların daha çok arka planda konuşularak ayrıca stratejik tutumları ile sivri çıkışları dikkat çekebilir.

Rusya: Zirvenin en parlak ülkesi, en dikkat çeken siyasi tavırları ve duruşları ile dikkatleri toplayabilir.

İtalya: Dünya medyasında ve karelerde en şaşkın lider ve ülke olarak gündemde yerini alabilir.

16 Kasım 2015 günü G20 zirvesine nasıl bir etki ile giriş yapıyor?

15 Kasım gökyüzü kalitesine göre, daha yapıcı daha toparlayıcı etki ile zirvenin ikinci güne başlayacağını işaret ediyor. Zirvedeki temsilciler güne damgasını vuracak etkiler; yoğun müzakereler ve karşılıklı fikir telakkisi, yeni oluş ve yapıların desteklenmesine işaret edebilir.

Güne damgasını vuracak en’ler!

 • Putin, bağımsız ve milliyetçi tavrını yansıtacaktır. Terörle ilgili fikirleri net bir şekilde ifade edebilir.
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan siyasi tutumları arasında hissedilir bir kriz yönetimi oluşabilir.
 • Almanya Başbakanı Mercel, özellikle mültecilerle konusunda fikirleri ile dikkat çekebilir
 • A.B.D Başbakan Obama, Terör ve Ortadoğu ile ilgili keskin fikirleriyle öne çıkabilir.
 • Suudi Arabistan temsilcisi Kral Salman, gelenekçi yapısını ön planda tutarak, ülke olarak farklı bir çıkış yapabilirler. Elle tutulur geri dönüşümü yüksek projelerle en çok kapılı kapılar arkasında konuşulacak ülke olabilir.
 • Güney Afrika, farklı fikirlerle gündemde yerini alabilir. Rutinin dışında oluşacak yeni bir oluşum ile memleketine geri dönebilir.
 • İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin aristokrasi meyilli geleneksel yapısı ile uyuşmayacak bir şekilde, bu zirvede çizgi dışı tutum sergileyebilir.

G20 aile fotoğrafına yansıyacak bazı muhtemel izlenimler!

G20 Türkiye Zirvesi'nde yaklaşık 13 bin kişi katılımcı olacağına dair bilgi ile yaklaşık 3 bin basın mensubu zirveyi izleyeceği göz önünde bulundurursak, Ayın Oğlak burcundaki etkisi ile çok ilginç fotoğraf kareleri çıkacağını işaret eder.

Putin, bu zirvenin en dikkat çeken lideri olabilir.

Obama ile birlikte ortak karelerde yer alabilirler. İkisi de güçlü ve baskın bir tarz ile görüntülere takılacak olabilir. Belki yan yana, belki minik tesadüfler eseri, bunu da dünya basını magazinsel olarak hiç kaçırmak istemeyecektir. Fransa Cumhurbaşkanı Hollanda katılımcılar arasında kendini ifade ediş şekli ile dikkat çekebilir. Merkel tam olarak fotoğraf karesinde nasıl bir pozisyon alacağına karar verememiş izlemimi verebilir. Aynı şekilde Davutoğlu üstünlük kuracak bir izleminle misafirperverliğini bir yandan yansıtmak isteyebilir.

Zirvenin Türkiye ‘de gerçekleşmesinin Astroloji açısından yansımaları ne olur?

G20 zirvesi, Türkiye’nin Güneş burcu üzerinde Yeniay etkisinden geçerken yapılması, elbette Türkiye için büyük dönüşümlerin de habercisi olacaktır. Bu zirvede bizi temsil eden Sayın Davutoğlu’nun tutumundan çok (26 Şubat 1959) Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan dikkat çekebilir. Dünya siyasetinin çok daha farklı bir perspektiften bize bakmalarını sağlayacaktır. Zirvenin yapıldığı tarihte, Güneşin Akrep burcunda hareket ediyor olması ise, Türkiye’nin Güneş burcunun Akrep olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda ülkemizin terör sorununa bakışı bu müzakerede resmiyet kazanabilir.

Gündemin en dikkat çekici konusu ne olabilir?

Mülteci sorunu!

Zirvede, ekonomiden çok siyasi ilişkiler gündemi doldururken, diplomasinin çok daha farklı aktığını görebiliriz. Mülteci sorunlarının sivrileceği zirvede en çok duruşu ve konuşmaları ile Mercel ve bazı AB üyeleri dünya basınında yankı uyandırabilir.  Suriye'deki iç savaş ve bu ülke kaynaklı mülteci sorunu da kapsamlı olarak üzerinde durulacak konuların başında geliyor gibi görünse bile aslında çok da keskin çözümlerle gelmediklerini adeta ev ödevini yapmamış ülkelerin listesini çıkarabilecek bir zirveyi yakından izleyebiliriz.  Ya da kulak arkası ettiklerini kim bilir…

İş dünyasına etkisi ne olur?

Liderler Zirvesi gerçekleşirken eş zamanlı olarak, üye ülkelerin iş dünyasını bir araya getiren B20 istihdama yönelik faaliyet gösteren L20 (Labour) girişimleriyle de yüzlerce iş insanının katılacağı bilgisine üzerine, gökyüzü özellikle gelenekçi ülkelerin kazanımlarını destekleyeceğini, teknoloji firmalarının ve kurucularının çok farklı faydalar sağlayacağını da vurguluyor. Uranüs, burada kendi ruhunu teknoloji devlerinden yana kullanarak etkisini ortaya koyacaktır.

G20 ve Antalya Turizm şehri kavuşumu!

Basında yer alan bilgilere göre; Belek bölgesindeki 46 otelden 30'u zirve bölgesi olarak belirlendi. Buraya sadece akredite olarak girilecek. 16 otelin olduğu bölge G20'nin altındaki iş dünyasından, kadın kuruluşları, DTK'lar gibi gruplar gelecek katılımcılara tahsis edildiğinden bahsedildiğini göz önünde bulundurursak, yılın en çok para konuşulan günleri de diyebiliriz. Ayrıca bu zirvenin müzakereleri 2016 yılının ilk aylarına kadar farklı anlaşmaları ile piyasalara yansıyabilir.

Zirvenin ardından hem ekonomik hem de dünya gündeminde oldukça yer alacak gibi görünen Türkiye’nin bu sahil kenti, özellikle Putin’in sergileyeceği tutum ile son 2,5 yıldır sıkışma yaşayan turizm sektörü, zirveden hemen sonra da potansiyel olarak eski popülerliğini kazanabilir.

Eğer bir ülkenin haritasını değerlendirmek istiyorsanız, gezegenlerin harita üzerinde neleri temsil ettiğini bilmeliyiz.

GÜNEŞ: Ülke yöneticisini, yönetimdeki otoriteleri, ulusal olarak ilan edilmiş liderlerin duruşları ve tutumlarını temsil eder.

AY: Halkı, kadınları, toplumu meydanları aynı zamanda ülke haritalarında Ay yerleşimi, toplumun en çok hangi konulardan etkilendiği ya da zafiyetini temsil eder.

MERKÜR: Medyayı, gazetecileri basın yayın organlarını, ticareti, verilen sözleri toplumun söylemlerini de temsil eder.

VENÜS: Kadınlarla ilgili her türlü alanı, doğumları, evlilik, bebekleri, çocukların kapsayan her türlü oluşumu da temsil ederken; spor ve eğlenceyi, barışı nasıl ele aldıklarını ve diplomasiyi de temsil eder.

MARS: Orduyu, askerleri ve denizcileri temsil ederken; savaşı, terörü grevleri, örgütlenmeyi aykırılıkları, düşmanları da temsil eder.

JÜPİTER: Din ve hukuku, din kurumlarını ve ibadet yerlerini, adalet sistemini, ulusun varlıklarını ve bankaları temsil eder.

SATÜRN: Halkın yaşlı kesimini ayrıca ulusal kayıpların hangi koşularda oluştuğunu bulmamıza da yardımcı olur. Çiftçileri, madencileri, maden kaynaklarını, mineralleri yönetir. Ulusal üzüntü ve hayal kırıklıklarının hangi zafiyetlerden dolayı oluştuğunu, bu gezegenin pozisyon aldığı burca göre anlayabiliriz.

ÜRANUS: Aşırılıkları, ani değişimleri, politik fikirlerin hangi yönde oluştuğunu, girişimleri ve ülkenin bilimsel olaylarının hangi yönde gittiğini bu gezegen konumuna göre anlayabiliriz. Aynı zamanda ülkenin sıra dışı anlaşmalarını rejimlerini de temsil eder.

NEPTÜN: Sosyalizmi, komünizmi ve buna benzer siyasi akımları, kayıpları ve gizli kapaklı konuları temsil ederken; bağımlıkları, salgınları da ve bu ülkenin ruhsal yapısını anlayabiliriz.

PLÜTO: Yeniden yapılanmaları, değişimleri, organize suçları ve yer altı faaliyetlerini, toplu ölümleri ve suikastları temsil eder.

 

Astrolog Zeynep Turan

9 Kasım 2015

Yazının her hakkı saklı bulunmaktadır.

Günün Ruh Hali
Ay İkizler burcunda. Güncel olaylardan kopuk davrananlar çevrelerinden eleştiri alacak. Dert dinlemekten yorgun düşenlerin tek tavsiyesi “boşver” olacak. Sosyallikten ödün vermek istemeyenler, gizli saklı planlar yapacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...