Yükleniyor . . .

GÖKYÜZÜ EYLÜL AYINDA NE ANLATIYOR?

GÖKYÜZÜ EYLÜL AYINDA NE ANLATIYOR? (15.08.2016)

Gökyüzü Eylül ayında ne anlatıyor? Burçları neler bekliyor? Havalar bu yaz pek serin değildi, öyle değil mi? Sıcaklığa öyle ya da böyle herkes katlanır ama dünya kendi temposundaki sıcak atmosferi bir yandan arttırdı da arttırdı. Ne gökyüzü, ne doğa ne de sınavlarımız bize `ah keşke` demeye fırsat vermeden olayları peşi sıra yaşamamızı buyur etti. Nasıl atlattığımızı eminim birbirimize hala sorup duruyoruz. Ancak mevsim her ne kadar sonbaharın ılıman havasına girse de gökyüzünde suların pek durulmayacağını şimdiden söylemek isterim. Yani yine tempoya devam! Sadece Ağustos’ un ardından değil bu yorumum, aslında yılın başından beri gök kubbenin başka bir “tef” çaldığını yazılarımda dile getirmeye çalıştım. Ama şunu da söylemek isterim; Eylül ayı itibari ile artık hasat dönemine girdiğimizi unutmayalım. “Bahar ayında ektiğimiz fideler sonbaharda ürününü verir.” mantığıyla toprağı eşelerken neleri ortaya çıkaracağını da bir kenara not edelim. Köklenmek kadar bu dönem olgunlaşmak ve ders çıkartmakta önemli olacak.

Aylar önce bir yazımda, büyük dev ekranlardan bahsetmiştim!

Şimdi acaba ne seyrettiğimizin farkına varır mıyız?

Dünya koca bir ekran kurmuş olan bitene seyirci olmamıza izin veriyor. Ancak her şeyin bir plana doğru aktığını gökyüzü bize aylar önce söylemişti.  Sistemin bir parçası olduğumuzu ve toplumsal halkadan çıkmanın mümkün olmadığını ve teknoloji ile iç içe yaşadığımızı bir kez daha fark ettik. Gök kubbe ise bize düşenin; irademizle aralıksız bir mesaiye girmemiz gerektireceğini ifade ediyor.  Eylül ayına adım attığımız anda karşımıza çıkan Güneş tutulması, hiç aklımızda olmayan planları da düşünmemiz gerektiğini hatırlatacak. Bir sonbahar esintisi gibi kapıyı çalacaktır ama arkasından çıkacak rüzgâra hazır mısınız? Yaşadıklarımızı yeniden konuşacak,  duygularımızı ifade etmekte yine zorlanacağız.

Farkındalık bu dönem şart!

Eğer hala bencillik ile kavrulmayı hak gören olursa gökyüzü fitnelik yapanları tek tek ortaya koymaya devam edecektir. Güneş’ in konumu artık kendini yavaş yavaş Başak burcuna teslim etmeye hazırlanıyorken gizli kapaklı hiçbir işe izin vermeyecektir. Hayatın bazı detaylarına pratik bakış açımızı yansıtabilirsek öğrenmek için zamanımız olduğunu da görebiliriz. 2016 Eylül ayının adeta 2017 yılının ayak sesleri olduğunu söylemeliyim. Hayatlarımıza nasıl aktığına bakacağız aynen önceden bildiğimiz bir yeri gezmek gibi rehberlik edecek bize.

Eylül ayı sistemleri ve süreçleri birbiri ardına yüzleşmelere tabii tutarken adalet anlayışımız ve detaylar üzerinde durmanız sıklaşabilir. Hayatın rotası herkes için koşulsuz değişecek bir döngüdeyiz ancak bu yeni değil, hatırlayın Mart ayının tutulmalarını… Eylül tutulmaları belki de daha büyük olayların habercisi olabilir.

Bizler için öne çıkan konular neler?

Organize olmak, haberleşme, hizmet etmek, güvenlik unsurları ve arayışları, dünya cephesindeki mevki olarak yerimiz, yasa değişikliği ve ekonominin yaşamlarımızdaki kritik alanlarını bolca konuşur olacağız.

Güç el değiştiriyor, Dünya bu sefer hiç kimseyi es geçmiyor!

Hayatımızdaki bazı gerçekleri görmek için fırsatlarımız olacak. Bunu yeniden doğuş olarak yorumlayabilirsiniz. Ancak öncesinden gelen sancılarımız devam ediyor olacak. Sektörlerin, markaların, ülkelerin ve yönetimlerin alt yapısı sarsılmakta olan bozuk düzenle yüzleşmelere mecbur kalabilir.  Hiç olmadık alanlarda büyümeler gerçekleşirken teknolojinin dev unsurları arasında gizli pazarlıklar yeniden medya üzerinden ifşa olabilir. Küçülmeler ve ülkeler arasındaki para endeksi alışılagelmiş yöntemlerin dışına çıkılarak değerlendirmeye alınabilinir. Tutulmalar bir sürecin gelinen noktasına işaret ederken aslında dünyanın kendi içinde kurduğu stratejiyi ve yapıları da ters köşeye oturtmaya devam edecektir. Son 2 yıldır Başak - Balık aksındaki tutulmalar, kendi hayatlarımıza daha gerçekçi yaklaşmamızı işaret ediyor ve zamanın hızla akıp gittiğini görmemiz gerektiğine vurgu yapıyor.

Gökyüzü tutuluyor ve herkesi kendine getiriyor!

1 Eylül’ de Başak burcunda Güneş tutulması ile yeni bir aya başlıyoruz. Medya, fikir ve bilgi paylaşımı, sağlık, adalet gibi konularda çok konuşacağımıza vurgu yaparken, kendimizi gündelik hayatımızda yetersiz ve kaygılı hissetmemize de sebep olacağını işaret ediyor. Tutulma temalarının baskın olduğu Eylül ayında birçok sektör klişeleşmekten mustarip olup, emek vermeyenin de zorlandığını göreceğiz. İnsanlık yürekte ağır duygularla baş ederken,  toprağı temsil eden bu döngü, uğruna nelerin feda edildiğini ve yeni dünya düzeninin sınırlarını oluşturmak adına dünya siyasetinin farklı bir duruş sergileyeceğini işaret ediyor.  Satürn - Neptün ilişkisi 30 Eylül’ e kadar ülkelerin sınırlarına açıklık getiriyor. İlişkilerimize geniş bir pencereden bakarken zedelenen bazı sektörlerin yeni oluşumlara gebe olduğunu göreceğiz. Eğer yılın başından beri ite kalka giden bir ruh halindeysek hem toplumda hem de bireysel duruşumuzda güven arayışımız devam edecektir.  Bazı boşlukları doldurmaya çalışırken hiç olmadık seçimler yapmamızda mümkün…

Eylül ayının ikinci tutulması…

16 Eylül’ de Balık burcunda Ay Tutulması meydana geliyor. Hayalleri ve gerçeğin dışında ki tüm dengeleri yöneten Neptün evrensel sistemde gücünü ortaya koyuyor. Toplumsal duyarlılığımız artıyor ve psikolojik sınırlamalar alışkanlıklarımıza külfet hâline geliyor. Dünya ve insanlık arasındaki gizli bağları ve ilişkileri, yaşam alanlarımızda kabarcıklar gibi hissedebiliriz. Kolektif karma, spiritüalizm, maneviyat ve korkular, şeffaflık arayışı, müzik, sanat ve yer altı kaynakları gibi konuları ön planda tutacak. Hayal kırıklıkları ve medyaya yansıyacak gelişmeler sanat camiasının da bu dönem çok ses getireceğini gösteriyor. Bu yüzden ruhumuza, bedensel saflığımıza ve ideallerimize özenle sahip çıkmak isteyeceğiz.

Bitti mi hayır!

Araya Merkür Retro’sunu sıkıştırmak zorundayım. Çünkü Ağustos ayının sonunda Başak burcunda gerilemeye başlıyor ve tutulmaya eşlik edecek Başak - Balık aksında raks etmesi dünyadaki her türlü iletişim yönteminin farklı gelişmelere tabi olacağını işaret ediyor. Ta ki 22 Eylül’ e kadar.  Eğer bu dönem hayatınızın herhangi bir alanında emin olmadığınız konular varsa; iş, kariyer, sosyal çevre ve ikili ilişkiler her ne olursa olsun yanlış yöne sapmış konuları düzenleyecektir. Değişiklikleri bu evre içinde somut bir şekilde yaşamak mümkün. Eski eşine geri dönmek üzereyken ailenin tepkisi, eğitimde alternatifli arayışlar, yeni projelerde ekip ruhunu yakalamak gibi, ikna edici konuşmalar içinde olmak gündeminizi yoğun bir baskı altında hissetmenize neden olabilir. Bazı fırsatları mı kaçırdınız? Önünüze rakipleriniz geldi, bekleyin daha iyisinin olacağını göreceksiniz. Bu süreçte ülke olarak da kararlı ve net olmak durumundayız. Kaybedilen değerler ve geri kazanılması gereken ilişkilerin tüm perde arkasındaki roller, kazanca mı yoksa derse mi dönüşeceğini hep beraber göreceğiz. Bazı ilişkilerin sekteye uğramasına sabır göstermek durumunda bir gökyüzü etkisi var. Eleştiriye açık olun Merkür bu sefer herkesi çok konuşturacak, çok yerecek gibi… Toplum refleksi yoğun bir akışta, bunu da unutmayalım.  Yükselen burcu Başak olan Türkiye için düzen oturtmak ve ince ince yeterli olma bilinci dikkat gerektiren bir dönemi de ifade ediyor. Genel havasını yakalamak için sitede yer alan Merkür Retro yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Sorumluluk almaya başladığımız dönem ise 22 Eylül’ de Güneşin Terazi burcuna geçişi ile hızlanacak. Karanlık ve aydınlık yönlerimizi görmek ve yaşam alanlarımızda revizyon yapmak bu açıdan her zamankine göre daha önemli olacak. Arkadaş, sevgili, eş, çocuk, çevreniz ve öncelikle kendiniz için sabırlı, cömert olun ve hedeflerinizde heyecanlı bekleyişlere hazırlanın.

Burçlar;

Koç Burcu: Eylül ayının ilk günlerinden itibaren kariyer ve seçimleriniz ön planda olacak. İnançlarınız size yeni fırsatları denemeniz konusunda cesaret verebilir. Güneş tutulması ile ele almanız gereken vizyonunuz bazı engellerinde ortadan kalkmasına vesile oluyor. İlişkilere derin bakmak, ortak zemin oluşturmak, arkadaş ilişkileriniz açısından da olumlu etkiler görmenizi sağlıyor. 22 Eylül’ de Güneş’ in karşıt burcuna geçişi ile düşündürücü ilişkiler ve inatlaşmalar ortadan kalkabilir.

Boğa Burcu: Bu ay birçok şeye iyimser bakıyorsunuz. Yeni fikirler ve fırsatlar ile bereketiniz artıyor. Ayın ilk günleri Güneş tutulması’ nın etkisi ile ilişkilerde adaptasyon problemi çıkabilir. Geçmiş hesaplar ve ciddi tartışmalar yüzleşmelere neden olurken, sağlam bir ilişkinin temelini oluşturmanız mümkün. Sosyal hayatınızdaki eğlence anlayışınıza, ayın ortasından sonra eşiniz de dâhil oluyor. Merkür Retro’su ticari anlaşmalarınıza şekil verirken, siyasi döngü bazı konularda beklemeniz gerektiğine işaret edebilir.

İkizler Burcu: Sesinizi duyurmak için ideal bir aydasınız. Sözlerinizin büyük etkisi olacak ve ikna edici işler yapabileceksiniz. Geçen ayın son gününde meydana gelen Merkür Retro’su ile özel ilişkilerinizde gecikmeli itiraflar oluşabilir. Ayın 16’sında meydana gelen Ay Tutulması ile şefkat arayışınız ve yabancı ülkelerde yaşayan yakınlarınıza özleminizi arttırabilir. Bu dönem paranoyak yaklaşımlara ve şüphelere prim vermemelisiniz. Ayın son günlerinde medya içerikli konularda sosyal becerileriniz artıyor.

Yengeç Burcu: Eviniz ve düzen anlayışınızda garantili hissetmek bu ay ön planda olacak. Eğer çocuklu bir Yengeç burcuysanız eğitim, yeni bir işe başlayacaksanız kariyeriniz gibi stres odaklı konuları ayın ikinci haftasına kadar hissedebilirsiniz. Tatil için henüz fırsatınız var! Eğer program yapmadıysanız dinlenmek için bir yerlere kaçmayı arzu edebilirsiniz. Sağduyu ile çözmeniz gereken aile meseleleriniz olabilir. Ay tutulması bazı gerçekleri saklamanın yersiz olduğunu gösterecek.

Aslan Burcu: Eğer işinizde mutlu değilseniz, yeni arayışlar için ayın ilk iki haftası mükemmel olabilir. Planlarınızı gerçekleştirebilmeniz için desteğe ihtiyacınız olduğunu gören aileniz, bazı şartları ile yanınızda olacak. Eğer yatırım yapmak adına mülk sahibi olmak istiyorsanız bu ayın sonuna kadar beklemenizi öneririm. Gelir diye umut ettiğiniz sevgilinizin tercihleri, hayal kırıklıklarına neden olabilir. Yeni heyecanlara ayın 22’sinden sonra hazır olun derim.

Başak Burcu: Bağımsızlık, düşüncelerinde baskıcı bir rol alabilirsiniz. Güneş tutulması burcunuzda meydana geliyor ve arkanıza yaslanmayı kabul ederseniz, kaçırmış olduğunuz fırsatları tek tek önünüze geldiğini göreceksiniz. Bazı şaşırtıcı geri dönüşler ve iş açısından sürpriz kararlar ile karşılaşabilirsiniz. Ayın ortasında aniden karar verilen seyahatler ve aile ile birlikte olmak için bozulan planlar mümkün de olabilir. Ayın sonlarına doğru toplantılar, organizasyonlar artacaktır.

Terazi Burcu: Sizin için heyecanlı ve şaşırtıcı bir ay olabilir. Çok meşgul olacağınız ilk hafta Merkür Retro’su ile yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkartıyorsunuz. Geniş bir aile özleminiz varsa, kardeşler ile bir arada olmak ve zaman geçirmek sizin için önemli olacak. Toplumsal etkiler ekonomik olarak gelişmeleri takip etmenize neden olabilir. Ayın 22’sinde Güneş burcunuza geçiyor ve üretmek, büyümek gibi konular ön plana çıkıyor. Aşkta beklentilerinizi şimdilik erteleyebilirsiniz.

Akrep Burcu: Duygularınızda inişli yönleriniz bu ay ile birlikte çıkışa yöneliyor. Yani beklentileriniz aşk açısından karşılanıyor. Eğer uzun zamandır akademik başarılarınız ile taçlanmayı bekliyorsanız Güneş tutulması’ yla birlikte gelişmelere hazırlıklı olun. 22’i Eylül’ de mevsim kendini sonbahara bırakıyor ve sosyal hayatınız canlanıyor. Sanata eğiliminiz yeni kurslar denemenize vesile oluyor.

Yay Burcu: Yarıda bıraktığınız işi tamamlamak için harika günler olabilir. Geleceğinizi inşa etmek bu ay sizin için kolay olacak. 16 Eylül’de meydana gelen Ay tutulması’ yla birlikte ilişkilerde anlaşmazlıklar yüzleşmelere dönüşebilir. Hayallerinizin peşinden gitmek isterseniz başka bir şehirde ya da ülkede yaşamak hakkında ciddi gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklar ve gelecek bu dönem için belirleyici olacak. 22 Eylül anlaşmalar için ideal zamanlar!

Oğlak Burcu: Değişiklikler için önemli bir ay olduğunu söylemeliyim. Beklenmedik olaylar bitirmek üzere olduğunuz işlerinize ya da ilişkilerinize yeniden şans getirebilir.  Ayın ilk iki haftası hamle yapmak, yatırım için girişimde bulunmak gibi fikirler geliştirebilirsiniz. Eğer ek işler için eğitiminizi desteklemek istiyorsanız ayın 20’sinden sonra çevrenizden destek görüyorsunuz. Aşk pahasına yaşadığınız ortamı değiştirmek gibi radikal girişimlerde bulunabilirsiniz. Ay tutulması anne ailesi ile yüzleşmelere vesile olabilir.

Kova Burcu: Eylül ayı sizin için yaratıcılığı temsil edecek. Yazmak, araştırmak,  öğrenmek bu dönem sizin için fırsatları oluşturacak. Ayın ilk günü Güneş tutulması ilham verici tanışmalara zemin oluşturuyor. Özellikle teknoloji, iletişim bazlı işlerde Merkür’ün Retro hareketini dikkate almanız gerekir. Bazı gecikmelerden dolayı hemen demoralize olmayın. Eğer yaşam ortamınızı değiştirmek ya da yenilemek istiyorsanız ruhunuza uygun bir tasarım yapmak için uygun zaman olabilir.

Balık Burcu: Ayın ilk gününde meydana gelen Güneş tutulması, ilişkilerde ve özel yaşamda belirsizlikleri ortadan kaldırmaya aday. Eğer uzun süredir ne istediğini bilmeyen bekâr bir Balık burcuysan yeni birileri ile tanışman mümkün olabilir. Aile ile birlikte olmak ve zaman geçirmek sizin için önemli olacak. Tatil planınızı bu yüzden değiştirmeniz mümkündür. 16 Eylül’ de meydana gelen burcunuzdaki Ay tutulması, sağlık evinize dikkat etmenizi işaret ediyor. Psikolojik rahatlama ve huzur arayışınız çevreniz tarafından saygı ile karşılanıyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

15.08.2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...