Yükleniyor . . .

GÖKYÜZÜ DURUMUNA GÖRE İŞ BULUN

Yeni bir işe başlamak, iş görüşmeleri, ortaklıklar her zaman yaşamımızda yeni bir başlangıcın kapısını aralayan önemli olaylardır. İşimizin biraz şansa, biraz da kendimize kaldığı bu gibi durumlarda, gökyüzünün konumun da sonucu etkilediğini biliyor muydunuz? Bu sefer işinizi şansa bırakmayın, elinizde güvenebileceğin bir veri istiyorsanız yazımıza bir göz atın. 

Astrolojik zamanlamaya göre, yeni bir işe ya da ortaklığa başlamak için belli bir zaman verirken çok fazla astrolojik detaya ihtiyaç duyulmaz. Daha çok, günlük açılar özellikle Ay konumları daha belirleyici bir yere sahiptir. Ay fazları doğanın dengesini oluşturan günlük rutinlerinden biri. Sizin için böylesine önem taşıyan bir konuda, ilk bakışta mistik görünen bir veriye sırtınızı dayamak istemiyor olabilirsiniz ancak unutmayın astroloji de kendi içinde belli kurallar barındırarak veriler ortaya koyar. Özellikle belirsizlik taşıyan konularda astrolojik açıdan zamanlamaya dikkat etmek, buna yönelik önlem almak çok yaygın yapılan ve önem taşıyan bir yöntemdir. 

Bize düşeni yaptıktan sonra geriye kontrol edebileceğimiz hiçbir şey kalmaz. Gökyüzü bize uyum mu sağlıyor, yoksa bize sırtını mı dönmüş duruyor? Siz her şeyin sorunsuz bir şekilde akıp gideceğin düşünürken, bir anda elinizdekileri işlevsiz kılabilecek kadar hükümdar bile olabilir gökyüzü, sakın unutmayın!

EN DOĞRU ZAMAN? 

En temelden başlayacak olursak Yeni Ay’dan Dolunay’a doğru geçiş süreci bu konuda gerçekten önem taşır. Ay, büyüyen fazda hareket ederken ışığı da bu süreçte gitgide artar. Ayın bu konumu her girişimin hüsranla sonuçlanacağına işaret etmiyor. Aksine bu süreç başlangıçları uzun ömürlü kılma ihtimalini yüksek tutarken, şartları daha yumuşak ve katlanabilir hale getirir. 

Fakat bu süreçte ortayı yakalamak çok önemli… İdeal zaman; ne ayın ilk dördüne (Yeni Ay’dan sonraki bir haftalık sürece) ne de Dolunay sürecine çok yakın olmalı. İkisinin ortasında bir zamanlama yapmak, şansınızı daha çok arttırıyor. Daha da detaya girecek olursak bu süreç Güneş’in Ay ile yaptığı sekstil ve ardından üçgen açıyla denk düşer. Sekstil açısı, Yeni Ay’dan 5 gün sonra gerçekleşirken, Üçgen açı da Yeni Ay’dan yaklaşık 10 gün sonra meydana gelir.

Göz önüne alınması gereken bir diğer dönem de, Ay’ın diğer gezegenlerle yaptığı transitler ve Ay’ın boşlukta olduğu süreç. Bu daha teknik bir incelemeyi gerektirse de farklı kaynaklardan Ay’ın transitlerine ve konumuna bakarak siz de fikir sahibi olabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmeliyiz ki Ay’ın boşlukta olduğu süreç, en çok kaçınmanız gereken zaman dilimidir. Öte yandan Ay’ın Merkür, Venüs ve Jüpiter ile yaptığı sekstil ve üçgen açılar başlangıçlar için iyi bir zamanlamayı temsil eder, fakat Mars ve Satürn ile arasında meydana gelen karşıt açılar kaçınılması gereken bir süreçtir.

Satürn’ün Ay ile yaptığı sekstil ve üçgen açı ise yeni bir işe başlamak veya yeni bir ortaklığa imza atmak için genel anlamda olumlu kabul edilebilecek, kayda değer ve iniş çıkışları az olan bir açı olarak ele alınsa da en uygun açı olarak değerlendirmek yanlış olur. Kısacası gene de seçici olmakta fayda var. Merkür ile Ay’ın üçgen açısı ise kariyere yönelik konularda aklın ve duyguların dengelendiği bir zamandır.

Unutmayın; Ay, iş yaşamının çoğu zaman özünü oluşturacak kadar önemli bir role sahiptir. Aynı zamanda bir işin halka mal olması için gereken tanıtım ve destek sürecine Ay hükmeder.

Transit açılar kadar önemli bir payı olmasa da Ay’ın burçlardaki konumu da oldukça önem taşır. Örneğin Ay, toprak grubundan herhangi bir burçtaysa (Boğa, Başak, Oğlak) işin uzun ömürlü olma ihtimali daha da çok artar. Bu üçünden en verimli olanı ise elbette ki Ay’ın Boğa burcundaki konumudur.

Ay’ın konumunu sağlama aldıysanız birde çalıştığınız alanı temsil eden diğer gezegenleri de göz önüne alarak hareket etmeyi unutmayın. Kasım ayını kariyer yaşamınız açısından değerlendirecek olursak;

Yeni Ay, Akrep burcunda 3 Kasım’da; Dolunay ise Boğa burcunda 17 Kasım’da gerçekleşiyor. Fakat Kasım ayı astrolojik açıdan küçük açıları yıkıp geçecek kadar baskın gelişmeleriyle dolu bir ay bunu belirtmemiz gerekiyor. Ay’ın ilk gününden itibaren kalabalık gündemiyle başlangıç yaparken bizi Uranüs- Plüto ters açısı karşılıyor. Otoritenin gücünü en zorlayıcı haliyle karşı karşıya gelebileceğimizi vurguluyor. 

Venüs Oğlak burcunda hareket ederken gene kariyerimizi yakından ilgilendiren gelişmeler meydana geliyor. İş ilişkileri ve bağlantılar yaşamımızda daha çok ön plana çıkarken, başarılı olma arzusu gizli hırsları da görünür hale getirebilir. Göz ardı edilmemesi gereken bir açı!

Öte yandan Yengeç burcunda gerçekleşen Jüpiter Retrosu şanslı olduğunu iddia edenleri dahi ters yüz edecek bir açı. İş yaşamında başarınız sekteye uğrayabilirken, üstlerinizle ciddi tartışmalar yaşayabilirsiniz. Şansınız her konuda sekteye uğruyor, beklemediğiniz anlarda en istemeyeceğimiz durumlarla bizi karşı karşıya bırakacak. Günü atlattım diye düşünürken ödenmemiş faturalarınız çat kapı huzurunuzu kaçırabilir.

8 Kasım ise iş yaşamınız açısından kayda değer bir gün. Özellikle güzel bir başlangıç yapmak isteyenlerin Merkür- Venüs kavuşumu elinden tutuyor. Ortaklıklar, en yakın çalışma arkadaşlıklarının başlangıcını vurgularken, siz de kafanızdaki kaygıları bir kenarı bırakın.

Kasım’a genel anlamda dikkat etmeniz gereken bir ay olduğunu söylemiştik. Bu uyarımızı kulağınıza küpe yapın fakat ayın ortasına gelmeden iş yaşamınızla ilgili verimli açıları muhakkak değerlendirin. 12 Kasım da bu açıdan önem taşıyan bir gün! Venüs- Kuzey Ay Düğümü kavuşumu farklı iş arkadaşlarıyla karşılaşabileceğinizin altını çizerken, olumlu iş bağlantıları oluşturabileceğimize de işaret ediyor.  Aynı gün Güneş- Jüpiter uyumlu açısı da fırsatlar ve bolluğu vurgulayan güzel bir açı. Finansal konularda rahatça hareket edebileceğiniz bir gün. Ayın ortalarında doğru Kasım ayının esas açıları baskınlığı arttırmadan, bu tarz açıları değerlendirmeye bakın. İşleriniz sekteye uğrayışına seyirci kalmayın.

Ayın diğer yarısına kariyer yaşamında hareketliliği arttıracak gelişmelerin yaşanacağı açılarla başlangıç yapıyoruz. Venüs- Uranüs zorlaması ile iş yerindeki sabit tutumumuzdan uzaklaşıyoruz. Nispeten daha çağdaş yöntemleri benimsemek isterken, sınırları zorlamak isteyebiliriz. Fakat yine de dikkatli hareket edilmesi gereken bir açı. Venüs- Plüto kavuşumu ise karşınıza birçok fırsatlar çıkarabilir, ama siz yine de neyi seçeceğinizi çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Maymun iştahlı davranmak bu süreçte büyük pişmanlıkları peşinden getirebilir asla emin olmadan “Evet” demeyin.

Bu kadar tedbirli olmanızı vurgulamamız itiraf edelim Kasım ayının gözümüzü çok korkutmasından. Kasım dolu dizgin ilerlerken, bu kadar karmaşanın içerisinde ayın 19’undaki Mars- Jüpiter kavuşumu size ihtiyacınız olan güveni veriyor. Çalışma yaşamında daha kendini bilerek ve güvenerek hareket edeceğiz.

Merkür- Plüto kavuşumu ise yatırımlar açısından, ayın sonunda doğru, güzel bir gün karşımıza çıkarıyor. Bireysel ve iş yaşamınızı ilgilendiren düzeyde karlı yatırımlar yapabilirsiniz. 23 Kasım’da gerçekleşen Venüs- Satürn kavuşumu da zihnimizdeki planları toparlamamız için güzel bir gün. Kariyerle ilgili birçok gelişme meydana geliyor farkındayız, nasıl hareket etmeniz gerektiğini az çok bilseniz de sizin de kafanız karışmış olmalı. İşte bugün aklınızı meşgul edenleri toparlayıp, bir düzene koyabilirsiniz.

Ayın son günlerinde meydana gelen Merkür- Satürn kavuşumu Kasım ayı bitmeden bize tesellisini veriyor. Ay boyunca peşinde koştuğumuz, üzerinde kafa yorup, mesai harcadığımız işlerde gözle görülür gelişmelerin habercisi. Bu açı size moral veriyor. Merkür-Venüs kavuşumu ise 28 Kasım’da ortaklıklar ve verimli çalışma arkadaşlıklarının başlayacağını vurguluyor, bilginize!

Kasım ayının fırtınalarla dolu olduğunu vurguladık. Ama siz küçük fırsatları yakalayıp iyi değerlendirebilirsiniz, sıyrıklarla Kasım’ı atlatabilirsiniz.  Olumsuzluklar zaten bu ay bizi tetikte bekliyor, eliniz kolunuz bağlı beklemek yerine, tedbirli ve akıllı adımlar atarak düşmeden ayakta kalabiliriz.

Astrolog ZEYNEP TURAN

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

03.02.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...