Yükleniyor . . .

GEZEGENLER SANA YOL OLSUN!

YETENEKLERİMİZ HANGİ GÖKYÜZÜ REHBERLERİ TARAFINDAN YÖNETİLİYOR?

Her birimiz dünya içinde insanlığın maksatlı üyeleri olarak bize özel biçilmiş kaderleri yaşıyoruz. Niteliklerimiz doğuştan becerilere de sahip. Ancak toplum koşulları ve sermayenin dinamizmi var olan potansiyelleri bizim için değiştirmeye de devam ediyor. Bu yüzden yeteneklerimizin yanında taçlandırmamız gereken şeyler de var. Fırtınalı denizde olduğunuzu düşünün doğru bir yol pusulası için hem bilgi hem de yetenek gerekir ki yolumuzu aşmakta güçlük çekmeyelim. İşte yaşam içindeki mücadele ve hedefleri koşullara göre belirlemek, konunun özünde hayatta kalmak vardır.

Beceri bir stok ama yetenek ise doğuştan gelir.

Eğer doğal bir kılavuza ihtiyacınız varsa astroloji tekniği size yardımcı bir melodi gibi gelecektir. Doğuştan gelen özellikleriniz sayesinde en iyisini uygulamak için kendimizi biraz keşfetmek yeterli. Astrolojiye göre kişinin doğum grafiği potansiyel bir model oluşturur. Bir bütün olarak bireyin gezegen konumları ile temel prensipler bir arada ölçümlenir. Astroloji ’de “malefik” diye adlandırılan gezegenlerin bağlantıları yerleştiği konuma göre yükleri, sorumlulukları gösteren bir check-up gibidir. Yani aslında iyi ya da kötü gezegen diye bir şey yoktur. Örneğin; Mars olmasaydı harekete geçme potansiyelimiz gelişmezdi. Satürn olmadan ilkeler ve öğretileri de deneyimleyemezdik. Bu yüzden ben astrolojiye her zaman bir yol haritası olarak görüyorum. Eğer kişi hayatında caydırıcı faktörleri ile var olmasa aslında ne öğrenmenin ne de yanlış yapmanın bir anlamı kalırdı. Bu yüzden yanılmak ve yanıltmak da bize öz. Gelelim yaşamlarımızı nasıl işleteceğimize; uzun bir prosedür olduğu kesin ama biz burada basit ve kolay bir kullanım kılavuzu haline bakacağız.  

Güneşin doğuşu yıldızları gizliyor!

Eski çağlardan itibaren doğu ufku olarak geçen gezegen astrolojide yükselen konumu olarak ifade edilmiştir. Temsil ettiği durum; konumuna göre irade ve canlılık için göstergeleri açıklar. Güneş önce doğudan görünür ve bizler doğum anındaki konumumuzla ve bu bölgede bulunan gezegen konumlarıyla bütünlük sağlarız. Bu yüzden kişinin yükselen konumu önemli olur. “Yeteneklerimizin sembolü”, doğuştan beceri ve içimizdeki entelektüel yetenekleri en iyi şekilde fark edilir. Üretmek, güncel yaşamda oluşturduğumuz imkânlar bizim aslında gizli rehberimiz gibidir. Kendini geliştirmek ve bazı şeyleri yerine getirmek için en iyi kursu ya da eğitim kurumunu bulmak kendi içimizdeki izci gibidir.  

Yol Gösterici Gezegenler! Sezgisel ya da içgüdüsel düzeyde faaliyet gösterirken, kişinin daha soyut yönünü gösterir ve bir bütün olarak kişinin kaderini veya ömrü açısından daha acil pratik uygulama yöntemlerini geliştirmesini sağlar. Şimdi size bunların içerdiği konulardan ve aslında hayatımıza farkında olmadan nasıl nüfus ettiğinden bahsedeceğim. İletişim, yaratıcılık ve şans döngülerini temsil eden üç gezegenin olgularını ele alarak şöyle bir yolculuğa çıkalım. Öncelikle şunu belirtmeliyim; astroloji bir analitik yapıyı içerir ve kişinin öz rehberinde bütün resmi görebilmek için farklı koşulların biraya gelmiş olması da çok önemlidir.  

Merkür’ün Rehberliği

Gerçek bir zihinsel tipolojiyi temsil eder. Düşünmek ve zorluklar, sorunlar üzerinden konuşmak gibi özel bir püf noktası vardır. Günlük deneyimler açısından zihnin en iyi kılavuzudur. Hızlı karar vermek, düşünceleri hemen aktarabilmek konusunda eğilimleri yüksek olur. Deneyimleri tamamen bilgi üzerinden olmasa da yaptıkları en iyi şey düşünmek, analiz etmek ve ifadelerine çok güvenmektir. Ancak dikkat, “Çok konuşur ama eylem yok.” durumuna da düşürtebilir. Hiç şüphem yok ki, koşullarını yeni sistemler ve teknoloji üzerinde de şekillendirebilecektir. Zihinsel çalışma, yazılı ve sözlü iletişim hatta en iyi excel tablosunu kullanmaya kadar gidecektir.

Zekâyı ve iletişimi temsil etmesinin yanı sıra ikilemde kalan ruh hali onu ya deli ya da Albert Einstein yapacaktır.  Dünyanın en iyi kuantum fizikçileri, bilim insanları ve mistisizm arasında gelip giden zekâlar Merkür’ün yönettiği kişilerdir. İşte bu yüzden sanatsal yönünü bir kenara koymamamız mümkün değil, fotoğrafın bütününü görmek ve irdelemek açısından yeteneklerini konuşturan Merkür’ün etkisi sanatçı Andy Warhol ve Paul Cezanne gibi bilim ile sanatın görsel bütünlüğünü birleştirebilenleri bir araya getirebilir. Marilyn Monroe örneğin; Merkür’ün ilk derecelerinde doğan “zeki kadın” ve güzelliği arasında yeteneğini konuşturabilmiştir.  Ve her zaman başarılı, lider ve zeki erkekler ilgisini çekmiştir. Haritasındaki Neptün’ün konumu ayrıca onu ölümsüz bir sembol yapmıştır. Dünya liderleri dâhil yönetim becerileri yüksek ve öngörüleri koca bir medyanın uydu alıcısı gibi olanları kapsadığını da hatırlatmak gerekir.

Venüs Rehberliği

Venüs beceriyi sembolize ederken kişinin kendini tanıması, kabul/değer görmesi ya da hissetmesi ve özgünlüğü ön plana çıkartıyor. Başkalarının umuduna dokunmak dışında kişisel bir izlenim bırakmak ve özgü olmak koşulsuz beslenen tarafları alır götürür. Peki, bunlar hangi taraflarımız? Özel yetenekleri, sanat, algı, kişisel çekicilik ve zarafet, değerlendirme ve muhakeme gerektiren tüm içeriklerdir. Duygusal serinliğini koruyarak yaratıcı bir çözüm arayışında olursanız sezgilere dayanarak günlük yaşamın içinde var olmayı mükemmel olarak becerebilirsiniz. Yaşam boyu size yol gösterici olacak Venüs, pratik yaklaşımlarınıza kişisel değerler de kazandırır. Teşvik edici faktörler aransa da örneğin; maddi kaynaklar, lüks yaşam koşulları ve konfor gibi yine de bu tarz çatışmalara son verebilirsek özel koşullar oluşturmayı becerirsiniz. Mutluluk elde etmek için, kariyer, istihdam ve kişisel ilişkilerde ne istediğinizi çok özenle seçmeniz gerekir. Herhangi bir işte çalışmaktansa yaratıcılığını ve isteklerin birleşeceği haysiyette işler yapmak yüksek beklentilerinizi karşılar. Eğer mevcut kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, muhakeme ve değerlendirme yapmak için Venüs’ün sizi yönlendirmesine izin verin. 

Arkadaşlar, sosyal çevre, cana yakınlık iletişimdeki seçimlerinizi kolaylaştırır. Saygı görmek ve sevilmekte Venüs’ün kazandıracağı etki ile kuvvetli ağlar kurmanızı kolaylaştırır. Ancak şunu söylemeliyim; astroloji dünyası için toplumdaki yeri bir o kadar kabul edilmişken bireysellikte bencilliğe ulaşacak kıvamda narsizme de açıktır.  Fazla parlayan yıldızlar gibi göz kamaştırırken olduğu yeri koruyamamakta risk içerebilir. Sanatsal değerlere ve idealleri peşinde birçok sanatçının doğum listelerinde Venüs baskın bir rol alır.  Bireysel stiller ve biyografileri genellikle kökten farklı bile olsa baktığımızda hiç de sürpriz olmadığını da görebiliriz. Van Gogh, Pablo Picasso ve Salvador Dali gibi örnekler tüm beceri sembolleri Venüs gezegeni üzerine kuvvetlenmiş sanatçılardan sadece birkaçıdır. Venüs aynı zamanda Oriental sanat değerlerini de görmezden gelmemiş.  Kültür ve toplum sorunları ile ilgilenen şair ve yazarların listesi de oldukça kalabalıktır. Aynı zamanda dünyada namı yıllarca konuşulmuş yaratıcı ve bağımsız sesler yani şarkıcılarda bu gruptaki rehberin öncüleri olmuştur.

Jüpiter Rehberliği

İnsanlar, sosyal aktivitelerini işletebilmek için doğal yeteneklere sahiptir ya, işte bu sınıfa giren bir gezegenden bahsediyorum. Beceri ve geliştireceği kaynaklar bu vesile ile renkli ve eğlenceli olur. Jüpiter’in nimetlerinden faydalanan insanlar genellikle sosyal ve ekonomik olarak şartları rahat ya da kolaydır. Üst düzey yöneticiler, avukatlar, siyasetçiler hep bu etkinin kariyerinde ivme kazanan gruplar arasındadır. Sosyal çevrenin koşulları, eğlence anlayışları ve kişisel kaynaklardan yararlanmak her açıdan kolay olur. Elbette beceriler geniş bir yelpaze gerektiren süreçleri de işaret eder. Bunun için gerekli olan potansiyeli Jüpiter sayesinde yakalarız. Cömertlik ve temsil yeteneğinizi bu gezegen boyutunda keşfetmeniz çok kolay olur. Ancak altında ince ince yatan züppe tavırları da boşa sallamamanızı öneririm. 

Jüpiter rehberliği sırasında içinde ayarlama yaptığı sosyal ve felsefi, dini, ekonomik ve politik resmi gözden kaçırmamak gerekir. Toplumun her türlü dinamizmi için bu alanlardaki yetenekleri şekillendirmek ve yönetmek elbet de çok kıymetlidir. Bireysellikten, topluma endekslenen uyanışta iyiliğe hizmet eden her şey gelişmelere de muhtemel açık olmaktır. Jüpiter her ne kadar modernde görünse geleneksel emellere de kapı açacaktır. İddialı olan yönlerinde güç, statü ve öz farkındalık bir motif gibi derin sorgulamalara da neden olur.  Beklendiği gibi Oriental yaklaşımlar içinde kendi yerini bulan Jüpiter, bireylerin doğum haritasında hem kamusal hem de sosyolojik olarak yerini alır. Bu yüzden din ve sosyal konulara gösterdiği rehberlik birçok kuruluşun ve çıkışın etkileri olarak da görülebilir. Dünyadan bir örnek verelim; Victoria Woodhull hem cinsel özgürlük hem de kadın kurtuluş hareketinin temsilcilerinden biri olarak ileri ki yaşlarda bir doğa savaşçısı yani “ spirituralist” olmuştur. William Blake, eserleri ile son derece romantik ve dini görüntüler içeren 18. yy’in en mistik ressamı olarak kabul edilir.

Zeynep Turan

17.08.2016

Yazının Her Hakkı Sakldır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...